Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dominikanie odkrywają freski i szukają mecenasa

Utworzony przez bree, 1 grudnia 2010 r. o 21:18 Powrót do artykułu
O Wsparcie finansowe proszę zwrócić się do Komisji Majątkowej.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1 milion zl to nie jest znowu tak dużo, skoro Lublin wydaje pieniądze na wiele różnych niepotrzebnych rzeczy, to jak Kandydat do tytulu ESK 2016, to takie istotne przedsiewzięcie powinien sfinansować. To nie będzie slużylo tylko księżom czy dominikanom ale wszystkim lublinianom. Odkrycie tych malowidel z XV w przyczyni się do wzrostu atrakcyjnosci miasta dla potencjalnych turystów. Żuk powinien na to sypnąc kasą zamiast zapowiedzi o budowie placów zabaw przy parafiach i budowie nowego stadionu, na który pojdzie mnóstwo kasy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
burak pastewny napisał:
O Wsparcie finansowe proszę zwrócić się do Komisji Majątkowej.....
Następny minus likwidacji cukrowni - buraki zamiast służyć do produkcji cukru wygłaszają swoje genialne przemyślenia...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
– Nie możemy ich zniszczyć, więc starsze warstwy odsłaniamy tylko w wolnych miejscach – dodaje Głubisz. – Widać już zarysy ludzkich postaci i motywy kwiatowe (na zdjęciu obok). Całości na pewno nie będziemy w stanie odsłonić. Nie ma technologii, która pozwoliłaby na przeniesienie młodszych malowideł. Jest taka technologia. Pozwala ona na oddzielenie młodszej warstwy tynku, wraz z malowidłami, i przeniesienie jej gdzie indziej, i tam samym - odsłonięcie tego co jest pod spodem. Nie wiem tylko, na ile jest to kosztowne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mecenas Rydzyk by sie tym zainetesowal tylko pytanie ..............ile na tym mozna zarobic??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podobno w Licheniu także odkryto XIV wieczne freski ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
folkatka napisał:
– Nie możemy ich zniszczyć, więc starsze warstwy odsłaniamy tylko w wolnych miejscach – dodaje Głubisz. – Widać już zarysy ludzkich postaci i motywy kwiatowe (na zdjęciu obok). Całości na pewno nie będziemy w stanie odsłonić. Nie ma technologii, która pozwoliłaby na przeniesienie młodszych malowideł. Jest taka technologia. Pozwala ona na oddzielenie młodszej warstwy tynku, wraz z malowidłami, i przeniesienie jej gdzie indziej, i tam samym - odsłonięcie tego co jest pod spodem. Nie wiem tylko, na ile jest to kosztowne.
Taka technologia nazywa się ksero - 15 gr./ za ścianę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[media]http://www.youtube.com/watch?v=lwMreB7SRao[/media]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kościół tyle kasy już nagrabił więc niech sam odnawia ,a nie szukam jelenia który wyłoży środki,aby potem mogli pławić się w sławie że uratowali zabytek.Dość już żerowania na innych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wspaniała wiadomość. Dominikanie coraz bardziej zachwycają. Klasztor nie tylko jest ośrodkiem kulturalnym ale i przyczynia się do zwiększenia atrakcyjności miasta. Kto by pomyślał, że jeszcze mamy takie perełki tuż przed nosem. Szkoda, że nie wszyscy to rozumieją-jak czytam niektóre wpisy to żal ściska. Dla niektórych cokolwiek związane z kościołem to zło. Nawet jakby to był największy zabytek sztuki. Ignoranci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"ZSTĄPIŁ NA NICH DUCH ŚWIĘTY POD POSTACIĄ GOŁĘBICY...” czy ZIĘBY? KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo! Nie raz media pokazywały metody pracy Kościoła – identyczne jak PZPR-u do roku 1980-tego, które tak krytykował nawet Kościół, a co robią księŻULE pchające się rękami i nogami do władzy? To samo, co robiło PZPR w PRL-u: np. słynna afera wydawnictwa Stella Maris w Gdańsku; ostatnia afera gruntowa z odzyskiwaniem ziem utraconych przez Kościół.. oraz Afera z XXX Lecia SOLIDARNOŚCI – też w Gdańsku – gdzie Dyrektor EUROPEJSKIEGO CENTRUM SOLIDARNOŚCI Dominikanin Ojciec Maciej ZIĘBA pier...dyknął grubą kasę (dostał 9.000.000,- zł .; słownie: Dziewięć Milionów) i pokazał kopię „Koncertu z XXV Lecia SOLIDARNOŚCI, a kopia ta okazała się wyjątkowo chałowata już na samym początku! Nie jest wykluczone, że pier...dyknięta kasa trafi do Lublina!„Nie-boskiej Komedii” ciąg dalszy, bo Prezydent Gdańska zwolnił Ojca Macieja Ziębę ze stanowiska Dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności, a sam Ojczulek postawił jeszcze warunki na jakich odejdzie – oznacza to, że dalej rządzi jako Dyrektor ECS bo jeszcze wszytkiego nie po (d) pier... niczył! Jak z tego widać nawet Ojciec MACIEJ ZIĘBA nie ma czystych rąk – choć święcone(!), bo jak całe Duchowieństwo JEDNĄ RĘKĄ BŁOGOSŁAWIŁ SOLIDARNOŚĆ i tą samą ręką ROZGRAMIAŁ KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW oraz robił wiele innych rzeczy... Artykuł zaś oddaje sedno sprawy, bo Dominikanom mogą mieć Solidnego Sponsora... Zamiast tracić czas na zbędne dysputy mogą z powodzeniem ubiegać cię u Ojca Macieja Zięby o Fundusze XXX-Lecia SOLIDARNOŚCI zgromadzone na rachunku ROR-atnim , a sam zainteresowany Ojczulek może długi zwracać w Ro-ratach ! Kto by pomyślał, że powstanie KULejna komedia „Nie Ma Mocnych” , bo nawet Prezydent Gdańska stracił moc władzy ! KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje zmienić image Ducha Świętego z Gołębicy na ZIĘBĘ ! W ramach rekompensaty za czcze gadanie mogą z powodzeniem Ojczulki uczyć najnowszego Hymnu przed Spowiedzią „Szeptem do Mnie Mów”: „Szeptem do mnie mów, mów szeptem, By nikt obcy twoich słów nie słyszał Jak najciszej, proszę, mów, a przedtem Spójrz w oczy tak, jak tylko ty patrzeć na mnie umiesz. Chcę uwierzyć, że przede mną Nikt nie uczył się tych słów na pamięć Więc mów szeptem. Szeptem się nie kłamie, A to co mówisz przecież brzmi jak jakaś baśń... Świat cały dziś mi zazdrości, Za oknem zaczaił się wiatr — Chce ukraść nam słowa miłości, Twe słowa, które starczyć maja nam na wiele, wiele lat. Dlatego ... Szeptem do mnie mów, mów szeptem Jak najciszej mów, bo wciąż się boję, By zły los słów nie podsłuchał twoich, Aby marzeń nam nie ukradł nikt. Codziennie ktoś komuś mówi To samo, co mówisz dziś ty, Lecz słowa tak łatwo pogubić, Więc wiele słów, a mało szczęścia spotyka się na świecie tym, Kochany... ... Szeptem do mnie mów, mów szeptem, By nikt obcy twoich słów nie słyszał I niech zamknie się nad nami cisza, w której już nie trzeba będzie wcale słów. „ Autorstwa Jacka Korczakowskiego i Jerzego Abratowskiego. (Melodia i tekst dostępne w internecie...) Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. Z powodzeniem też może powstać na Niebieskiej Kanwie KUL-ejnych parę Odcinków "Ojca Mateusza" ! Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – Oni są Śmieszni! Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. Zostańcie z B(L)OGIEM Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** (PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...