Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Drwią z naszych uczuć

Utworzony przez wojtek, 30 października 2007 r. o 07:39 Powrót do artykułu
niech się inne religie cieszą że ich jeszcze tolerują ,katolicy przecież najmądrzejsi ,ciemnogród zostanie ciemnogrodem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież Luter głosił herezje i bluźnierstwa, więc w czym problem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech szczekają, karawana jedzie dalej. Marcin Luter to heretyk i bluźnierca, a protestanci nie mają odwagi pójść do sądu bo by musieli udowodnić, że Luter nim nie był;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nikogo to nie powinno dziwić,bo w tzw. IPN to są największe obiboki w typie Bendera i innych. Tam nie liczy się mądrość tylko kołtuniarstwo .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marcin Luter niestety wg zdecydowanej większości, pobłądził, głosił herezje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRAWDY WIARY MAMY ZAWARTE W BIBLI I JEDYNIE ONA DLA CHRZEŚCIJAN JEST AUTORYTETEMA pan KLUSEK WIDZĘ ŻE NIE MA NAJMNIEJSZEGO POJĘCIA O TYCH PRAWDACH WIARY BO BIBILI NIE CZYTAŁ I KOMPLETNIE NIE WIE CO TAM JEST NAPISANE BO GDYBY WIEDZIAŁ TO TAKICH BZDUR BY NIE WYGADYWAŁ I TO ON JEST ODSTEPCĄ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyż nie jest to wspaniałe obserwować jak chrześcijanie kochają się nawzajem???...zdecydujemy, czy zgłosić sprawę do prokuratury...- a co, w Polsce zabrakło nagle drzewa na stosy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jan Paweł II skwierczy w piekle za bluźniercze nakazy modlitw do boginki Marii. Przykra to sprawa ale prawdziwa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hahah jakiej większości kanonarodowej polskieJ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moze to katofaryzeusze błądzą moglac się do wojtyłły, modlac się do złotych kielichów w których jest kawałek białego placka i którzy popijając wuino modlą sie do niego. HEREZJ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już nie skwierczy, już się całkiem wypali a azraz niemiec go zastąpi, już mu gały się pozapadały i tylko9 czekać chwlili
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Luter byl najwiekszym heretykiem w dziejach Kosciola- i to mu trzeba przyznac. Kosciol czuje ma obowiazek nauczac nie tylko swych wiernych ale i wszystkich o Prawdzie, wytykajac bledy dla zbawienia dusz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sam, heretyku, smażyć się bedziesz! A proś Boga o miłosierdzie i nawrócenie, a może okaż ci Swoja litość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ATEIŚCI SIĘ BOJĄ !!! Czego się boicie wy niewierni? Jezusa? Jezus jest synem Bożym i kocha wszystkich ludzi, nawet takich, którzy w niego nie wierzą !!! Jezus nikomu krzywdy nie zrobi. Chyba, że przez niewiernych przemawia sam król piekieł Antychryst !!! Teraz zaczynam sobie uzmysławiać popłoch w jaki wpadli ateusze. Wasz król się boi !!! Tak właśnie jest !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
większość czego?: ludzkości? świata chrześcijan? katolików? Może się okazać, że twoja większość jest w zdecydowanej mniejszości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy ma prawo do obrony swoich wierzeń i wara od tego myślącym inaczej. Rzeczywiście, gdyby Jan Paweł II był tak przedstawiony na plakacie, zaraz oburzyłoby się grono katolików, a jak Mahomet to pewnikiem muzułmanie. To brak podstawowej etyki i dobrego wychowania. A prelegent wziął pieniądze za wykład i nic go nie obchodziło, co i do kogo gada.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podoba mi sie taka logika.Powinnismy delektować się odchodami, jak miliony much, albowiem ich zdecydowana większość nie może się mylić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak, ale miał prawo robić to, co robił. Jak jakaś instytucja brnie w głupotę trzeba zareagować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobry jestem, czy pan (bo to żaden ksiądz) pastor zorganizuje deonstrację pod ambasadą USA. W końcu "święto" Halloween ma miejsce w "święto" reformacji. To dopiero nietakt ze strony, jakże często protestanckich, Amerykanów.A w dodatku nieładnie jest prześladować człowieka w miejscu pracy, zwłaszcza za posiadanie i głoszenie poglądów. To takie nie...ekumeniackie. A może to stąd, że Prelegent pisuje do "Zawsze Wierni", na łamach którego kiedyś zamieszczono takie informacje z życioryu Marcina Lutra, że aż trudno uwierzyć, iż ktokolwiek uważa owego zbuntowanego mnicha za osobę, której nie wolno krytykować?Jestem przekonany, że zarzut obrazy uczuć religijnych nie "chwyci". Jeśli krytykowanie przez katolika mnicha, który płodził dzieci z zakonnicą (gdy porzucili życie zakonne) miałoby zostać uznane, za obrazę uczuć religijnych, to co należałoby stwierdzić w przedmiocie pewnych protestanckich (w tym luterskich) twierdzeń na Najświętszej Dziewicy? Proszę także nie zapominać, że fałszywe, a zwłaszcza tendencyjne, oskarżenie człowieka o popełnienia przestępstwa może zostać uznane za przestępstwo. Przypominam o tym, bo Pan Pastor zdaje się zapominać o Boskim zakazie mówienia (dawania) fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Oj nieładnie, Panie Pastorze!Z poważaniem,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sposób prezentowania Marcina Lutra pokazuje, na jakim poziomie jest ekumenizm po stronie katolickiej. Jesli Luter słuchał diabła, to protestanci też go słuchają. A Luter rozpoczął wielki ruch tłumaczenia Biblii na języki narodowe w Europie, do czego został mocno zachęcony przez Erazma z Rotterdamu, który w 1516 roku opublikował grecki Nowy Testament, gdzie w przedmowie wyraził życzenie: Życzyłbym sobie,aby każda niewiasta mogła czytać Ewangelie i listy świętego Pawła.Aby zostały przetłumaczone na każdy języki były czytane i poznawane nie tylko przez Szkotów i Irlandczyków,ale również Turków i Saracenów...Aby rolnik śpiewał teksty Pisma idąc za pługiem,aby tkacz powtarzał wersety w rytm swego czółenka,aby podróżny mógł rozważaniem opowieści Pismłagodzić trudy swej drogi." więcej o Lutrze i Erazmie w artykule: Erazm i Luter - giganci Reformacji http://www.bsm.ahjo.livenet.pl/index.php?D=87
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.