Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

\"Elki” tamują ruch w mieście

Utworzony przez ~jurek~, 28 stycznia 2009 r. o 08:19 Powrót do artykułu
Jeżeli wzorujemy się na krajach zachodnich, to dlaczego nie zaczerpnąć stamtąd pomysłu na zdobywanie prawa jazdy. Testy komputerowe i te na na ulicy prowadzą egzaminatorzy z wydziału komunikacji, brak kolejek gdyż na test umawiamy się telefonicznie na konkretną godzinę. Szkoły jazdy są lecz nie są obowiązkowe, podobnie jak liczba godzin nie jest obligatoryjna - pozostawia się to do oceny instruktora i kursanta. Kultura jazdy jest jednak (o dziwo) na bardzo wysokim poziomie. W jakich krajach tak jest: USA, Kanada, Australia oraz wiele innych w tym europejskich.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego tekstu wynika,że ci co już mają prawko uczyli się jeździć tylko nocami...Ludzie-bez przesady może-przecież wiadomo,że przyszli kierowcy muszą ćwiczyć,przecież jest określona ilość godzin do wyjeżdżenia-więc o co chodzi.?Aż tak bardzo komplikują Wam życie?Weźcie pod uwagę,że oni też niejednokrotnie są zdenerwowani .Codziennie jeżdżę(po 15) z Mełgiewskiej ,przez Gospodarczą,Łęczyńską,Wolską aż na Nałkowskich i jakoś NIE MAM MORDERCZYCH INSTYNKTÓW.Rozumiem to,że chcą się nauczyć.Ja też kiedyś się uczyłam i pewnie też komuś to nie pasowało.Trudno.A wystarczy być po prostu człowiekiem....Pozdrawiam przyszłych kierowców.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle team Kulka - Kalita (ciekawe czy policjanci dalej pracują w szkole Kulki?). Panie policjancie nauka nauką, a przepisy obowiązują wszystkich - art. 90 kodeksu wykroczeń - kto utrudnia lub tamuje ruch podlega karze grzywny. Jeżeli uważacie, że 30 km/h i różne cudaczne manewry są zgodne z przepisami, to życzę zdrowia.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zgadzam się, że ELKI to jedyne pojazdy jeżdżące przepisowo. Coraz więcej "instruktorów" to ludzie młodzi, bez dostatecznego doświadczenia, a nawet wyobraźni. Mogą nauczyć mechanicznego opanowania podstawowych ruchów ale z pewnością nie umiejętności logicznego myślenia i przewidywania. Ruch drogowy coraz bardziej przypomina szachy i właściwa interpretacja zachowań innych jego uczestnikjów ma kapitalne znaczenie dla bezpieczeństwa. A najczęściej spotykane grzechy - art. 16 ust. 4 i art. 22 ust.5. To nie kursanci je popełniają - tak są uczeni, a zatem nie dziwmy się że kobieta jedzie środkiem 30km/godz a kierunkowskaz jest włączany z chwilą rozpoczynania manewru, gdy ta informacja dla nikogo już nie jest przedatna. Ten ostatni "grzech" najczęściej popełniają taksówkarze (ponoć najlepsi kierowcy w ich przekonaniu). A nauka nocą? - tak własnie uczyłem żonę i teraz mogę spać spokojnie na długich trasach. Jeździ lepiej niż niejeden "zawodowiec". Każda forma jest dobra gdy przynosi efekty, a dla ucznia i stres nieporównywalnie mniejszy, zwłaszcza na początku. No cóż, prawdziwe dawne szkoły już nie istnieją podbnie jak nauczyciele i to nie tylko w tej branży.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Elki nie tamują ruchu, po prostu jeżdzimy zgodnie z przepisami. Kierowcy chcą karania instruktorów za tamowanie ruchu a nie patrza na to że notorycznie sami łamią przepisy. 50 km/h w obszarze zabudowanym obowiązuje wszystkich. Ci którzy tak krzyczą że Elki blokuja drogi stwarzają największe zagrożenie. NIe ma dnia aby taki nie zajechał drogi pojazdowi z L na dachu. Błąd popełniają tylko Lubelscy instruktorzy którzy wyjeżdzają na pierwszych jazdach na ulice o sporym nateżeniu ruchu. Kursanci z innych miast: Lubartów, pułąwy, kraśnik przyjeżdzając do Lublina mają opanowane przynajmniej podstawy kierownia pojazdem. pozdrawiam
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problemy w ruchu nie wynikają z rzekomej jazdy elek z prędkością 30 km/h tylko ze zwiększającego się natężenia ruchu więc może wieczni malkontenci zamiast narzekać na szkoły jazdy nie kupujcie po 5 samochodów do jednego domu.Przyszli kierowcy chyba muszą gdzieś nauczyć się jeździć
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czar napisał:
Problemy w ruchu nie wynikają z rzekomej jazdy elek z prędkością 30 km/h tylko ze zwiększającego się natężenia ruchu więc może wieczni malkontenci zamiast narzekać na szkoły jazdy nie kupujcie po 5 samochodów do jednego domu.Przyszli kierowcy chyba muszą gdzieś nauczyć się jeździć
To dobre i warte zastanowienia. Dwa samochody na rodzinę to max - trzecim obowiązkowo powinien być koń lub konik (na biegunach)
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
po pierwsze - nauka jazdy powinna korzystać z większej tolerancji - gdzieś się musi nauczyć po drugie - ta tolerancja nie jest powodem do akceptowania jazdy 30 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h - rozumiem, że kursant(ka) się stresuje, ale jest to utrudnianie ruchu w warunkach jazdy miejskiej w godzinach szczytu po trzecie - to wyłączna wina instruktorów - uczą jak zdać egzamin a nie jak jeździć - wszyscy trenują na trasach egzaminacyjnych WORD, stąd te problemy - gdyby jeździli po całym mieście nie byłoby takich problemów po czwarte - gdy zdawałem na prawko (ponad 25 lat temu), to zanim wyjechałem na trudne ulice (tam gdzie duży ruch, skomplikowany układ drogowy, itp) to ćwiczyłem na pustych uliczkach do momentu aż instruktor uznał, że mogę wyjechać, a nie wyjeżdżałem na Plac Bychawski (wtedy to był prawdziwy węzeł gordyjski - 5 ulic dolotowych) w godzinach szczytu Podsumowując - dużo zależy od instruktorów, ale też trochę tolerancji dla elek...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem instruktorem nauli jazdy. W samochodach nauki jazdy winny być umieszczone kamery nagrywające wykroczenia "super kierowców " używających sygnałów dzikowych, zajeżdzających drogę, niestosujących się do znaków poziomych i pionowych - znak "STOP" dla większości nie istnieje. Warunkwy skręt w prawo "zielona strzałka" kto by się tam zatrzymywał - strata czasu. Rozumiem, że jedynymi samocgodami jeżdzacym zdognie z przepisami są właśnie pojazdy nauki jazdy i pojazdy WORD. Gdzie osoba ma się nauczyć jeździć? - na podwórku?! Inaczej osoba reaguje w systuacji kiedy dookoła są pojazdy, ruch miejski, a inaczej na placu-sielko anielsko. Pan Instruktor udzielająch dobrych rad zamiasta karierą medialną niech zajmuje się nauką jazdy i nie robi we własne gniazdo. Pozdrawiam normalnych kierowców. P.S. Jeśli używasz sygnału dzwiękowego na naukę jazdy licz się z tym, że na pewno nie przejedziesz szybciej przez skrzyżowanie -JEST TAKA ZASADA !
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy się kiedyś uczył jeździć i powinien to pamiętać. Gorzej wkurzają mnie popaprańcy którzy pozjadali wszystkie rozumy i są królami szos. Dodatkowo powinno się wprowadzić oznaczenia dla nowych kierowców, wiadomo na początku zawsze jest stres jak się siada pierwszy raz samemu do samochodu.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przede wszystkim należy zakazać elkom jazdy w godzinach 6-8 i 15-18, czyli w szczycie.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"super kierowcy" z Lublina powinni uszanować to ze ktos sie uczy jezdzic. w koncu tez kiedys jezdzili elkami. no ale latwiej teraz jest szpanowac na drodze niz pamietac ze pare lat temu tez sie bylo cielaczkiem....:/ zenada
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem dlaczego upodobali sobie wąskie uliczki, jak np. ul. Przyjaźni, na której dokonują takich manewrów, że aż mi się czasami włos na głowie jeży. Niedoświadczony kierowca robi kopertę między dwoma zaparkowanymi samochodami. Ciekawe, czy po zarysowaniu jakiegoś samochodu ktoś weźmie za to odpowiedzialność? Wątpię, bo niby jak i komu to udowodnić. Montować kamery w własnym aucie? Jak uczyłam się jeździć 11 lat temu to odbywało się to w okolicach Zalewu, gdzie nikomu nie przeszkadzały samochody jadące na początku 30 km/h. Rozumiem, że każdy musi się nauczyć jeździć w mieście, ale może faktycznie należy dopuszczać do tego bardziej odważnych i oswojonych z ruchem ulicznym kursantów. Jechanie za nimi w godzinach szczytu, zwłaszcza gdy człowiek spieszy się do domu lub pracy, bywa irytujące.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Irytujący to sa mega królowie szos którzy jadą 50km/h lewym pasem... nie ma bata żeby przyspieszyli albo zjechali na prawno.... skądże. trzeba wyprzedzać prawa strona takiego, niestety... kolejna mega plagą są super mega kierowcy którzy najpierw skręcają a później dają sygnał (taksówki, kobiety) sorry drogie Panie ale tak niestety jest... wiec najpierw kierunek a później skręcamy. ELKi? były, są i będą... bardziej mnie irytuje "wyszkolona" kobieta czy dziadek niż taka ELKa, bo ELKa się uczy a kierowca powinien już umieć zachować się na drodze!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak szybko "zapomniał wół jak cielęciem był". Czyżby wszyscy ZNIECIERPLIWIENI WSPANIALI KIEROWCY uczyli się jeździć na Księżycu. Instruktor też wolałby uczyć geniusza, który w lot pojmuje co się do niego mówi. Toż to się uczą nie ufoludki, tylko WASZE dzieci, koleżanki, koledzy.......Zalecam PERSEN 3x2
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiadomo, że każdy musi nauczyć się gdzieś jeździć ale warto jednak w te zatłoczone ulice wypuszczać tych kursantów którzy potrafią już przynajmniej pod względem technicznym prowadzić auto i muszą tylko nauczyć się poruszać w ruchu miejskim. Swego rodzaju chorobą autek z "L" jest 30km\h, Ta zawrotna prędkość osiągana jest również na takich ulicach gdzie dopuszczalna prędkość podniesiona jest do 70. Jakiś rok temu mój brat zdawał egzamin na prawo jazdy i podczas nauki niejako odgórnie miał zakaz przekraczania prędkości 40km\h.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Beret napisał:
Przede wszystkim należy zakazać elkom jazdy w godzinach 6-8 i 15-18, czyli w szczycie.
ty chory berecie najlepiej wyślij wszystkich na księżyc a sam baranie będziesz śmigał bez problemów po naszych wspaniałych autostradach
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tym ze kiedyś to uczono jeździć, a nie jak teraz ucza zdawać egzamin. Niestety nauki jazdy osiągneły dno, a instruktorzy sami nie mają pojęcia o przepisach a co dopiero mówić o nauce jazdy. Za dawnych czasów pierwsze sie brało kursanta na plac manewrowy i tam uczył się on ruszać. Dopiero po paru godzinach wyjeżdżało sie na miasto. I to nie do centrum (teraz mamy oklepaną jedna częśc miasta), a na ubocza gdzie nabywał stopniowo umiejętnosci poruszania się po drogach publicznych i obcowania z innymi użytkownikami. Ale niestety namnożyło się teraz takich pseudo szkółek i efekty widać... instruktorzy studenci, milicjanci i inni co sobie dorabiają...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dylo napisał:
ty chory berecie najlepiej wyślij wszystkich na księżyc a sam baranie będziesz śmigał bez problemów po naszych wspaniałych autostradach
niestey pis juz tam był. Był nawet film taki, ale obecnie jest zakazany. Tytuł to: ,, o dwóch takich co ukradli księżyc''.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Elki? Trudno. Gdzieś muszą jeździć. Ale jest jeszcze gorsza parodia na ulicach Lublina a mianowicie wlokące się 3 - 40 km/h jeżdżace reklamy. Nie dość, że wlecze sie toto masakrycznie to jeszcze ryczy jakieś disco polo i rozprasza przechodniów i kierowców. Ciekawe kto na to wydaje pozwolenia i kiedy ten badziew zniknie z naszych ulic. Jest to totalne zagrożenie w ruchu drogowym.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.