Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Górki czechowskie: Radni zgodzili się na inwestycję Echo Investment

Utworzony przez llubellak@op.pl, 31 marca 2011 r. o 11:25 Powrót do artykułu
Pan Tułajew z resztą przeciwników powinni sie przeprowadzić na osiedle Botanik lub Poligonową i codziennie pokonywać mega korki na Ducha. Ciekawe kiedy by mieli tego serdecznie dość. Szanowni radni więcej empatii. Tu mieszka coraz więcej ludzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tym, którzy tak mocno wrzeszczą przeciwko inwestycji proponuję pomieszkać tydzień na Sławinie. Ciekawe czy dalej będziecie tacy mądrzy postojąc w korkach. Prezydent Żuk i radni- wielkie brawa!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w końcu coś się udało. brawo dla tych radnych, którzy nie patrzyli na barwy polityczne czy na czubek własnego nosa! szkoda, że to tyle trwało, 11 lat, dziś tych kilka godzin, najbliższe 14 miesięcy zmiany zagospodarowania i kolejny czas potrzebny na przebudowę właściwą, ale pierwszy krok postawiony i to najważniejsze jest! a ta 5 radnych, chyba nie za bardzo się orientują czego miastu potrzeba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pisiakom już dziękujemy Brawo do władz miasta ... Poligon stoi odłogiem, przypomina jedno wielkie pole ... a dojazdy stąd codziennie to istny koszmar !!! Może coś się zmieni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam tylko nadzieję że ta inwestycja nie stanie w miejscu jak tzw Felicity które już bodaj od 2 lat straszy napisem : "Wkrótce II etap budowy" Tak to już jest w tym lublinie że dużo się robi na papierze, a potem wychodzi jedno wielkie nic.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejny market w Lublinie ? Rzeczywiście radość uzasadniona !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem kto osobie o nazwisku Wcislo dał 1 na liscie ? ! i teraz maja - powinna być w samoobronie ze swoim kurnikami ! a ja chce kino !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co za wspaniała wiadomość, juz nawet nie pamietam kiedy pierwszy raz usłyszałem o gc, może 20 lat temu a może 15, jedno jest pewne ,to najszybsza wieśniacka decyzja,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przeciwni byli: Piotr Dreher, Mieczysław Ryba, Małgorzata Suchanowska, Sylwester Tułajew, Marta Wcisło zapamiętajmy te nazwiska.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja zauwazylem pewna prawidlowosc... zanim bylo glosowanie to we wszystkich dyskusjach internetowych dotyczacych gorek czechowskich bylo mase glosow w stylu: PO to zlodzieje co sie dogadali z EI / EI chce okrasc Lublin i my na to nie pozwolimy / EI to wielkie zuo i powinni zaplacic 1000000 mln za zmiane zagospodarowania / i tak dalej i tak dalej... A po glosowaniu, jak sie okazalo ze sporo osob z PiSu to poparalo, to jakos wszyscy ucichli....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Przeciwni byli: Piotr Dreher, Mieczysław Ryba, Małgorzata Suchanowska, Sylwester Tułajew, Marta Wcisło zapamiętajmy te nazwiska." Myślałem że prywata i warcholstwo było w poprzedniej kadencji. Podziękujemy im za 3.5 roku!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dr Wycior napisał:
"Przeciwni byli: Piotr Dreher, Mieczysław Ryba, Małgorzata Suchanowska, Sylwester Tułajew, Marta Wcisło zapamiętajmy te nazwiska." Myślałem że prywata i warcholstwo było w poprzedniej kadencji. Podziękujemy im za 3.5 roku!!!
To się jeszcze okaże, kto "warchoł", a kto odpowiedzialny radny. "Pod koniec lat 90. kielecka spółka (Echo Investment) nie wywiązała się z obietnic zabudowania fragmentu Polanki Redłowskiej w Gdyni. Spółka wydzierżawiła od miasta atrakcyjny grunt tuż przy morzu i zobowiązała się, że do końca 2001 r. wybuduje hotel i park wodny. Sześć lat temu gdyńscy samorządowcy stracili cierpliwość i nałożyli na kieleckiego dewelopera wysokie kary." "Sąd Rejonowy w Lublinie uznał, że Mariusz D. jest winny składania propozycji korupcyjnej prawicowemu działaczowi Arkadiuszowi R. W czerwcu 2004 r. Mariusz D., jeszcze jako szef kancelarii prezydenta Lublina, miał mu obiecać 100 tys. zł łapówki. W zamian za to Robaczewski miał przekonać radnego miejskiego LPR do głosowania na sesji rady miasta za zmianą zagospodarowania przestrzennego tzw. Górek Czechowskich" Wiesz jak w kontekście powyższego wygladają wszyscy, którzy głosowali na tak i sam wnioskodawca? To niemal tak jakbyś wiedział, że ktoś bardzo oszukał kogoś innego i zapraszał go do domu swego. Co jutro powie prezydent miasta i rzeczoni radni? To co zwykle - my pojęcia nie mieliśmy, że ten inwestor już jeden samorząd oszukał więc jest oszustem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
FuTurist napisał:
Co jutro powie prezydent miasta i rzeczoni radni? To co zwykle - my pojęcia nie mieliśmy, że ten inwestor już jeden samorząd oszukał więc jest oszustem...
Radni maja teraz czas zeby zgodnie z prawem zabezpieczyc ta inwestycje tak zeby Lublina nie dalo sie oszukac. Caly problem jest taki ze, czy chcemy czy nie, Lublin jest skazany na EI. Bo w przeciwienstwie do tego co piszesz, nikt tu EI teraz nie zaprasza... EI jest tu u siebie od 11 lat, od chwili kiedy kupilo te grunty. Niestety, ale to jest caly czas echo blednej decyzji polegajacej na tym ze Lublin nie zakupil tych gorek od agencji 11 lat temu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rydzyk napisał:
Przeciwni byli: Piotr Dreher, Mieczysław Ryba, Małgorzata Suchanowska, Sylwester Tułajew, Marta Wcisło zapamiętajmy te nazwiska.
Ciebie sieć też zapamieta jako tego, który szydził z prawa do sprzeciwu. Wiesz chociaż za czym się tym wpisem opowiedziałeś? "Dyrektor do spraw inwestycji kieleckiej spółki Echo Investment chciał kupić wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku - podejrzewa prokuratura apelacyjna w Białymstoku"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
thunder93 napisał:
Radni maja teraz czas zeby zgodnie z prawem zabezpieczyc ta inwestycje tak zeby Lublina nie dalo sie oszukac. Caly problem jest taki ze, czy chcemy czy nie, Lublin jest skazany na EI. Bo w przeciwienstwie do tego co piszesz, nikt tu EI teraz nie zaprasza... EI jest tu u siebie od 11 lat, od chwili kiedy kupilo te grunty. Niestety, ale to jest caly czas echo blednej decyzji polegajacej na tym ze Lublin nie zakupil tych gorek od agencji 11 lat temu.
A mógł zakupić pewnie tak jak Ty - mnie na ten przykład nikt takiej szansy nie dał!!! Zdejmij choć z głowy koronę... "Dyrektor do spraw inwestycji kieleckiej spółki Echo Investment chciał kupić wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku - podejrzewa prokuratura apelacyjna w Białymstoku"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wrona napisał:
A mógł zakupić pewnie tak jak Ty - mnie na ten przykład nikt takiej szansy nie dał!!!
Czy dajesz do zrozumienia, ze byly osoby / firmy ktore proponowaly wyzsza cene, a AMW sprzedala za mniej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
thunder93 napisał:
Czy dajesz do zrozumienia, ze byly osoby / firmy ktore proponowaly wyzsza cene, a AMW sprzedala za mniej?
Widać, że kulis sprawy nie znasz. Wiem, że byli tacy, którzy zielonego pojęcia nie mieli o przetargu. Byli też tacy, którzy poznawszy "zaplecze" oferenta natychmiast się wycofali. Radni, prezydent, dziennikarze z Google nie korzystają bo i po co - i tak płacone bez tego co miesiąc z podatków naszych mają. Jako podatnik masz tę przewagę, że możesz i powinieneś myśleć samodzielnie. Jeżeli stać Cię na samodzielne myślenie to wpisz w Google "Wojna o poligon - Numery Dzikiego Życia", przeczytaj materiał i wyciągnij z niego samodzielnie wnioski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
FuTurist napisał:
Widać, że kulis sprawy nie znasz. Wiem, że byli tacy, którzy zielonego pojęcia nie mieli o przetargu. Byli też tacy, którzy poznawszy "zaplecze" oferenta natychmiast się wycofali.
Dziekuje za interesujacy artykul. Nie wiem czy AMW dopuscila sie zlamania prawa podczas przetargu, byc moze tak. Jesli tak, to oczywiscie powinna za to beknac. NIestety nie posiadam informacji do czego w tamtych latach AMW bylo zobowiazanae podczas organizowania przetargu, wiec nie mi to oceniac. Niemniej, caly artykul potwierdza to co uwazam. Tamte tereny powinno kupic miasto. Nie mielibysmy wtedy problemu z EI. Dlaczego miasto nie zdecydowalo sie kupic?? Spytajmy pana Pruszona.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
thunder93 napisał:
Dziekuje za interesujacy artykul. Nie wiem czy AMW dopuscila sie zlamania prawa podczas przetargu, byc moze tak. Jesli tak, to oczywiscie powinna za to beknac. NIestety nie posiadam informacji do czego w tamtych latach AMW bylo zobowiazanae podczas organizowania przetargu, wiec nie mi to oceniac. Niemniej, caly artykul potwierdza to co uwazam. Tamte tereny powinno kupic miasto. Nie mielibysmy wtedy problemu z EI. Dlaczego miasto nie zdecydowalo sie kupic?? Spytajmy pana Pruszona.
Drobiazg. Poleciłem ten materiał jako jeden z wielu na temat losów różnych inwestycji w mieście Lublin. Jeżeli weźmiesz poprawkę na daty, miejsca, ludzi i zdarzenia, to okazać się może, że wszystkie one połaczone są jakąś niewidzilną nicią. Można by powiedzieć nie nicią, a pajęczyną albo i jakąś siecią. Różne opcje, różni ludzie, a działania takie same: wnioski o zmiany planów, podwójne plany, próba korupcji, korupcja, finasowanie za inwestorów, brak egzekucji rent planistycznych... Nadal myślisz, że miasto mogło kupić Górki Czechowskie???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
FuTurist napisał:
Drobiazg. Poleciłem ten materiał jako jeden z wielu na temat losów różnych inwestycji w mieście Lublin. Jeżeli weźmiesz poprawkę na daty, miejsca, ludzi i zdarzenia, to okazać się może, że wszystkie one połaczone są jakąś niewidzilną nicią. Można by powiedzieć nie nicią, a pajęczyną albo i jakąś siecią. Różne opcje, różni ludzie, a działania takie same: wnioski o zmiany planów, podwójne plany, próba korupcji, korupcja, finasowanie za inwestorów, brak egzekucji rent planistycznych... Nadal myślisz, że miasto mogło kupić Górki Czechowskie???
Z tego co wiem, to miasto posiadało prawo pierwokupu. Ówczesne władze lubelskie z tej opcji nie skorzystały. Jeśli nie zrobiły tego z głupoty, to bardzo źle. Jesli nie zrobiły tego z powodu prywatnych korzyści to jeszcze gorzej. Niemniej ja jest daleki od insynuowania czegokolwiek bez dowodów. Posiadasz wiedzę kto, i ile wział łapówki? To należy to zgłosić prokuratorowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...