Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Górki czechowskie. Referendum ma kosztować pół miliona złotych

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 24 lutego 2019 r. o 10:04 Powrót do artykułu
Do tego należy doliczyć 300 tysięcy wydane wcześniej na badania oczekiwań mieszkańców Lublina, w których wynikach czołową pozycję zajęło zwiększanie, a nie zmniejszanie ilości terenów zielonych, 200 tysięcy wydane na Antysmogowy Panel Obywatelski, który w ponad 90% głosujących rekomendował 100% Górek Czechowskich jako zielone i niezabudowane oraz ponad 1 milion złotych na badania, analizy, inwentaryzacje, ekofizjografie i opinie, w których z latarnią morską szukać wskazań do intensywnej wielorodzinnej zabudowy i to choćby tylko na 1% całego ww. obszaru. Tak w ogóle, to uchwała o referendum zostanie jutro zaskarżona jako niezgodna z prawem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
500.000 zl na załatwienie sprawy prywatnej firmie !! To jest tylko podkładka dla i tak zaklepanej i opłaconej już sprawy. W dodatku wiadomo jaki będzie wynik 75% za i 25% przeciw przy 5% frekwencji. Taki wynik nie daje żadnego rozstrzygnięcia a 75% "za" będzie tylko i wyłącznie z powodu propagandowej kampani dewelopera. Ludzie nie wiedzą za czym głosują i jaką przysługę dadzą deweloperowi. Tam będzie tylko słowo PARK. Dopóki w Lublinie będą rządzić ludzie platformy PO z PSL to będzie tak jak było w latach 2017-2015 w Polsce czyli mafie będą rozdawały karty z zwykły obywatel będzie zaciskał pasa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
500.000 zl na załatwienie sprawy  prywatnej firmie !!  To jest tylko podkładka dla i tak zaklepanej i opłaconej  już sprawy. W dodatku wiadomo jaki będzie wynik  75% za i 25%  przeciw przy  5% frekwencji.  Taki wynik nie daje żadnego rozstrzygnięcia a 75% "za" będzie tylko i wyłącznie z powodu propagandowej kampani dewelopera.  Ludzie nie wiedzą za czym głosują i jaką przysługę dadzą deweloperowi.  Tam będzie tylko słowo PARK.  Dopóki w Lublinie będą rządzić ludzie platformy PO z PSL  to będzie tak jak było w latach 2017-2015 w Polsce czyli mafie będą rozdawały karty z zwykły obywatel będzie zaciskał pasa.
 Tak tylko przypominam propagandzisto, że to właśnie dzięki prezydentowi z PiS górki należą do prywatnej firmy a nie do miasta. Gdyby w 2000 Pruszkowski za marne kilkanaście milionów odkupił od wojska tę działkę, w ogóle nie byłoby tematu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szczyt ŻENADY! ,5 mln wyrzucone w błoto! Pani Dr Agnieszka Ziętek opisała ostatnio w GW co należy myśleć o tym referendum! Co z tego że to Wasza ostatnia KADENCJA, wiemy juz gdzie macie, tak dokładnie tam, ZDROWIE mieszkańców Lublina na przyszłe dziesięciolecia. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy, że yp BEZPRAWNE referendum będzie miało quorum a deweloper lub miasto zbuduje park - taki jak na wizualizacji za kilka tysięcy złotych!.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I oczywiście powyższy komentarz napisał wysokiej klasy specjalista i jedyna osoba posiadająca patent na wiedzę. W dodatku już zna wynik głosowania, a wszystkich którzy zagłosują za parkiem czyli nie po jego myśli traktuje jak stado baranów bo zagłosują inaczej niż on. Ludzie maiłem nieprzyjemność być na jednym z waszych spotkań i powiem wam, że dużo osób zagłosuje nie za parkiem a przeciwko Wam. Róbcie tak dalej to developer wygra. Ja wybeiram się na referendum ale jeszcze nie wiem jak zagłosuję. Słucham obu stron i wbrew wszystkim uważam że mam mózg i potrafię go używać. Ale proszę pamiętać, że jak Polakowi się coś "każe zrobić" to często robi odwrtotnie. Co do referendum to świetny pomysł bo i ja, zwykły człowiek chcę mieć możliwość podjęcia decyzji a nie tylko jedyni i "najmoądrzejsci" działącze, radni czy interesariusze. Pójdę i zdcyduję tak jak będę uważał, że jest najlepiej dla mnie i moich dzieci. Będę słuchał argumentów obu stron. I proszę nie pisać, że zagłosuję jakoś bo jeszcze sam nie wiem jak. Pozdrawiam,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
500.000 zl na załatwienie sprawy  prywatnej firmie !!  To jest tylko podkładka dla i tak zaklepanej i opłaconej  już sprawy. W dodatku wiadomo jaki będzie wynik  75% za i 25%  przeciw przy  5% frekwencji.  Taki wynik nie daje żadnego rozstrzygnięcia a 75% "za" będzie tylko i wyłącznie z powodu propagandowej kampani dewelopera.  Ludzie nie wiedzą za czym głosują i jaką przysługę dadzą deweloperowi.  Tam będzie tylko słowo PARK.  Dopóki w Lublinie będą rządzić ludzie platformy PO z PSL  to będzie tak jak było w latach 2017-2015 w Polsce czyli mafie będą rozdawały karty z zwykły obywatel będzie zaciskał pasa.
Tak tylko przypominam propagandzisto, że to właśnie dzięki prezydentowi z PiS górki należą do prywatnej firmy a nie do miasta. Gdyby w 2000 Pruszkowski za marne kilkanaście milionów odkupił od wojska tę działkę, w ogóle nie byłoby tematu.
 W tym czasie dyrektorem lubelskiej delegatury Ministerstwa Skarbu Państwa, które było formalnym właścicielem obszaru administrowanego w jej imieniu przez AMW był nie kto inny jak obecny prezydent Lublin, dr Krzysztof Żuk. W tamtym czasie Górki Czechowskie można było przejąć od MSP za symboliczną złotówkę, tak jak miedzy innymi byłą poniemiecką kręgielnię przy ul. Wieniawskiej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
500.000 zl na załatwienie sprawy  prywatnej firmie !!  To jest tylko podkładka dla i tak zaklepanej i opłaconej  już sprawy. W dodatku wiadomo jaki będzie wynik  75% za i 25%  przeciw przy  5% frekwencji.  Taki wynik nie daje żadnego rozstrzygnięcia a 75% "za" będzie tylko i wyłącznie z powodu propagandowej kampani dewelopera.  Ludzie nie wiedzą za czym głosują i jaką przysługę dadzą deweloperowi.  Tam będzie tylko słowo PARK.  Dopóki w Lublinie będą rządzić ludzie platformy PO z PSL  to będzie tak jak było w latach 2017-2015 w Polsce czyli mafie będą rozdawały karty z zwykły obywatel będzie zaciskał pasa.
Tak tylko przypominam propagandzisto, że to właśnie dzięki prezydentowi z PiS górki należą do prywatnej firmy a nie do miasta. Gdyby w 2000 Pruszkowski za marne kilkanaście milionów odkupił od wojska tę działkę, w ogóle nie byłoby tematu.
 JAk jesteś taki pamiętliwy, to przypomnije KTO wtedy gdy Górki Czechowskie były sprzedawne stał na czele Delegatury Skarbu Państwa w Lublinie, ma więc zatem pewien udział i pewnie nadzorował te transkakcję sprzedaży spółce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bez sensu... Za tyle można postawić 5 ławek...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
500.000 zl na załatwienie sprawy  prywatnej firmie !!  To jest tylko podkładka dla i tak zaklepanej i opłaconej  już sprawy. W dodatku wiadomo jaki będzie wynik  75% za i 25%  przeciw przy  5% frekwencji.  Taki wynik nie daje żadnego rozstrzygnięcia a 75% "za" będzie tylko i wyłącznie z powodu propagandowej kampani dewelopera.  Ludzie nie wiedzą za czym głosują i jaką przysługę dadzą deweloperowi.  Tam będzie tylko słowo PARK.  Dopóki w Lublinie będą rządzić ludzie platformy PO z PSL  to będzie tak jak było w latach 2017-2015 w Polsce czyli mafie będą rozdawały karty z zwykły obywatel będzie zaciskał pasa.
Tak tylko przypominam propagandzisto, że to właśnie dzięki prezydentowi z PiS górki należą do prywatnej firmy a nie do miasta. Gdyby w 2000 Pruszkowski za marne kilkanaście milionów odkupił od wojska tę działkę, w ogóle nie byłoby tematu.
 A czy ja piszę ze PIS cacy ???!! Dlaczego zawsze kiedy pojawia się krytyka złodzieji z PO to jest kontra obrońców w postaci a PIS to a PIS tamto.  Czy to oznacza ze jest tylko wybor między złem a gorszym zlem ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I oczywiście powyższy komentarz napisał wysokiej klasy specjalista i jedyna osoba posiadająca patent na wiedzę. W dodatku już zna wynik głosowania, a wszystkich którzy zagłosują za parkiem czyli nie po jego myśli traktuje jak stado baranów bo zagłosują inaczej niż on. Ludzie maiłem nieprzyjemność być na jednym z waszych spotkań i powiem wam, że dużo osób zagłosuje nie za parkiem a przeciwko Wam. Róbcie tak dalej to developer wygra. Ja wybeiram się na referendum ale jeszcze nie wiem jak zagłosuję. Słucham obu stron i wbrew wszystkim uważam że mam mózg i potrafię go używać. Ale proszę pamiętać, że jak Polakowi się coś "każe zrobić" to często robi odwrtotnie. Co do referendum to świetny pomysł bo i ja, zwykły człowiek chcę mieć możliwość podjęcia decyzji a nie tylko jedyni i "najmoądrzejsci" działącze, radni czy interesariusze. Pójdę i zdcyduję tak jak będę uważał, że jest najlepiej dla mnie i moich dzieci. Będę słuchał argumentów obu stron. I proszę nie pisać, że zagłosuję jakoś bo jeszcze sam nie wiem jak. Pozdrawiam,
 Właśnie dzieki takim niedojżałym idiotom jak Ty w Polsce kiedyś wróci Platforma&spólka. Dlatego że ludzie głosują nie tyle za PO co na zlość PISowi. Jak 5 letnie dzieci na złość. A ta zadyma z 500+ to wynik robienia na zlość tych średnio i lepiej zarabiających , bo on nic nie straci a 500zł to pikuś. Ale boli go to że dystans między biednym a nim maleje. A to bogatszym się nie podoba i zrobią wszystko żeby butem epchnąc tych na dole jeszcze nizej. Taki właśnie test typowy polak klasy średniej 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dlaczego nie zrobicie referendum przez internet będzie wtedy taniej, skoro na budżet obywatelski można głosować przez neta to i na to też, po za tym to referendum to pic na wodę gdyby nikt nie miał gorących łapek ... to by teraz nie było o tym tematu bo deweloper wiedział co kupuje i jakie ma możliwości a nie teraz mówić o zmianach i pieprzenie o parku a o zabudowie cisza a do zwolenników zabudowy proponuję eksperyment weźcie łyżeczkę gorącej herbaty, wody zatkajcie sobie usta ręką i spróbujcie dmuchając schłodzić zawartość , miłej zabawy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytałem opinię,że pomysł budowy nowego osiedla na Górkach Czechowskich - wg.słów prezesa TBV W.Dzioby ma to być 4 tysiące mieszkań,czyli 10 tysięcy ludzi i 5 tysięcy samochodów - oprócz motywacji zarobienia przez dewelopera 300 milionów na zmianie planu z terenu zieleni publicznej na mieszkaniówkę,należy zastanowić się nad motywacją polityczną, jeśli chodzi o Prezydenta Żuka,który usilnie popiera pomysł dewelopera Dzioby.Prezydent Żuk jest bowiem politykiem, należącym do określonej partii,która kieruje się określoną ideologią.Czytałem,że takie nowe osiedle w Lublinie na 10 tysięcy ludzi, może być przygotowywane dla tzw.uchodżców, w ramach polityki multikulturalizmu Unii Europejskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie powinni mieć prawo się wypowiedzieć i mówię o wszystkich mieszkańcach a nie tylko grupce aktywistów dla których motylki i chomiki są ważniejsze od człowieka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
500.000 zl na załatwienie sprawy  prywatnej firmie !!  To jest tylko podkładka dla i tak zaklepanej i opłaconej  już sprawy. W dodatku wiadomo jaki będzie wynik  75% za i 25%  przeciw przy  5% frekwencji.  Taki wynik nie daje żadnego rozstrzygnięcia a 75% "za" będzie tylko i wyłącznie z powodu propagandowej kampani dewelopera.  Ludzie nie wiedzą za czym głosują i jaką przysługę dadzą deweloperowi.  Tam będzie tylko słowo PARK.  Dopóki w Lublinie będą rządzić ludzie platformy PO z PSL  to będzie tak jak było w latach 2017-2015 w Polsce czyli mafie będą rozdawały karty z zwykły obywatel będzie zaciskał pasa.
 a może 500 tyś za załatwienie parku dla mieszkańców? prywatna firma chce oddać 75% swojego terenu i urządzić na nim za własne pieniądze park dla mieszkańców Lublina, czy ta propozycja warta jest zorganizowania referendum? oczywiście, że tak!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ok. 30% górek można zabudować już teraz według obecnie obowiązującego planu z roku 2005 z tą różnicą że zamiast mieszkaniówki można tam upchnąć galerię handlową, lokale usługowe, trochę mieszkań oraz kubatury sportowej. Obszar ten jest przeznaczony pod inwestycje czy to się protestującym przeciwko utworzeniu parku podoba czy nie. Po co więc mieszać ludziom w głowach, bredzić o jakimś studium z 2000r. i powtarzać bzdury o 100 hektarach terenów zielonych? Zupełnie tego nie pojmuję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Górki należą do prywatnej firmy i bez porozumienia z nią nie ma szans na jakikolwiek park. Rękami i nogami zagłosuję za zmianą planu zgodnie z tym co proponuje deweloper. Pora skończyć jałową kilkunastoletnią dyskusję i w końcu coś z tym terenem zrobić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
70% zabudowa i 30% park to uczciwa propozycja, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę, że sprawa tyczy się terenu prywatnego. Tak, te 105 ha jest własnością prywatnej firmy, która w dodatku nie jest fundacją charytatywną, więc przestańmy bredzić o 105 ha parku i zacznijmy trzeźwo oceniać sytuację. W dodatku mówimy o firmie która ma w ręku MPZP i już teraz może na części terenu budować, nie oglądając się na nikogo, nikomu za nić nie płacąc. Lata dyskusji za nami a z poligonu jak nikt nie korzystał, tak dalej nikt nie korzysta, poza nielicznymi wyjątkami. Za to co roku ktoś ten teren podpala, co roku zwożone są tam śmieci i co roku przybywa nawłoci która już na wejściu odstrasza, żeby tam chodzić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
żenadą jest to, że kilku oszołomów próbuje blokować powstanie parku na terenie poligonu a referendum lokalne nazywa zamachem na demokrację mimo iż jest ono podstawową instytucją demokracji bezpośredniej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
prezydent obiecał referendum i słowa dotrzymał
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żuka stać na dalsze zadłużanie podatnika.... a co tam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...