Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Górki czechowskie. Referendum ma kosztować pół miliona złotych

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 24 lutego 2019 r. o 10:04 Powrót do artykułu
Czy nie można przeprowadzić referendum razem z wyborami np do europarlamentu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Referendum lokalne – wyrażenie przez członków wspólnoty  samorządowej  w drodze  głosowania  swojej woli co do sposobu rozstrzygania sprawy jej dotyczącej. Referendum lokalne jest podstawową instytucją  demokracji bezpośredniej .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i PO cholerę ten cyrk jak pewnie Żuk z deweloperem już dawno przesądzili co tam będzie . Posadzą 20 klonów jesionolistnych i topoli , postawią 6 ławek i jedną piaskownicę a na reszcie postawią budynki i będzie po zawodach. Z Alchemią pewnie też tak miało się stać i teraz pewnie nie wiedzą jak z tego motka wyleźć ? Pewnie jeszcze ze cztery lata to się POślimaczy a potem jakiś inny owad już czystymi rączkami podpisze nowy dogawor.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Alchemia to inwestycja Pruszona, równie wsamraśna co twój idol z pis
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żuk to jeszcze będzie noszony na rękach na Czechowie jeśli doprowadzi do szczęśliwego finału(czytaj: powstania parku). Każdy kto mieszka w okolicy Górek, doskonale wie, że to mało ciekawy teren i raczej unikany przez ludzi. Powstanie parku z pewnością by to zmieniło a mieszkańcy z północy w końcu doczekaliby się terenów rekreacyjnych z prawdziwego zdarzenia których obecnie w okolicy po prostu brakuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Referendum lokalne – wyrażenie przez członków wspólnoty   samorządowej   w drodze   głosowania   swojej woli co do sposobu rozstrzygania sprawy jej dotyczącej.     Referendum lokalne jest podstawową instytucją   demokracji bezpośredniej  .
 Uchwała Rady Miasta Lublin w sprawie zarządzenia referendum jest niezgodna z prawem, tzn.Ustawą zasadniczą czyli z Konstytucją RP.Referendum lokalne bowiem zarządza Rada Miasta w ważnej sprawie dotyczącej członków wsplnoty samorządowej.Sprawa Górek Czechowskich została już rozstrzygnięta w 2005 r.,kiedy to Rada Miasta Lublin uchwaliła Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla terenu Górek Czechowskich i ustalono w nim przeznaczenie terenu na zieleń publiczną ogólnodostępną o charakterze parkowym.Natomiast obecna Rada Miasta Lublin podjęła Uchwałę w sprawie zarządzenia referendum dotyczącego zmiany MPZP z 2005 r. z terenu zieleni publicznej na teren budowlany,co jest całkowicie sprzeczne z interesem publicznym,co więcej jest ze szkodą dla tego interesu,bo stawia interes prywatny ponad interes publiczny ! 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nóż się w kieszeni otwiera , nie dość że referendum się robi po to by znaleźć listek figowy i dać deweloperowi zarobić to jeszcze mamy wydawać z kasy miejskiej pół miliona zamiast wydać tę kasę na przedszkola lub służbę zdrowia. Echo dawało 80 mln zł za przekształcenie 8 ha to się Gmina zgodzić nie chciała, a teraz przekształca 30 ha i jeszcze do tego dopłaca . Jak to nazwać , bo brak słów parlamentarnych .... W dodatku referendum nie będzie ważne bo władztwo planistyczne gminy wynika z ustawy o planowaniu i takie referenda nie mają jakiejkolwiek mocy prawnej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli tylko miasto pozwoli na zabudowę Górek, to odczekam ze dwa trzy lata od zabudowy i pozywam Gminę Lublin za spowodowanie smogu w mieście poprzez odcięcie ostatniego korytarza przewietrzajacego miasto . Już jeden taki precedens był w Krakowie i powódla wygrała to ja też wygram. Miasto robi TBV dobrze ,  żeby nie nazwać tego wulgarnie, to niech ponosi tego konsekwencje . Będzie kasa na leczenie astmy albo raka które nas czekają niechybnie z powodu smogu . A na trucicieli z PO nigdy w życiu nie zagłosuję ani nikt z mojej rodziny i znajomych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To skandal i łamanie prawa - działanie wbrew interesowi publicznemu,że władze publiczne nie zabezpieczają interesu publicznego tylko prywatny.Mam na myśli Ustawę o gospodarowaniu nieruchomościami z 1997 r ,której przepisy dopuszczają sprzedaż mienia Skarbu Państwa - (a wiec należącego do całego społeczeństwa) mienia mającego fundamentalne znaczenie dla zdrowia i życia ludzi tj.terenów zielonych - w prywatne ręce.Powinien być ustawowy zakaz sprzedaży przez Skarb Państwa takiego mienia, i nakaz jego ochrony i opieki nad nim, przez Skarb Państwa w interesie publicznym.Dlatego te przepisy ustawy z 1997 r. są sprzeczne z Konstytucja RP, bo stawiają interes prywatny ponad interes publiczny.
Skoro jest pan specjalista i prawnikiem prosze wytoczyc miastu sprawe w sadzie A jak nie to niech pan wynajmie prawnika, przeciez i tak pan wygra.. 30 artykul, te same posty Obroncy zostaja niezmieni :)
 Wojewoda sprawuje nadzór nad Radą Miasta w zakresie przestrzegania prawa, w odniesieniu do uchwał przez nią  podejmowanych.Wojewoda może uchylić Uchwałę Rady Miasta, jeśli jest sprzeczna z prawem.Zapoznałem się z opiniami specjalistów,biologów,ekologów i twierdzą oni,że budowa osiedla mieszkaniowego na Górkach Czechowskich, zniszczy bezpowrotnie unikalny krajobraz i przyrodę Górek, i nie jest możliwe utworzenie parku naturalistycznego przy jednoczesnym budowaniu osiedla dla 10 tysięcy ludzi.Tak więc gdy Rada Miasta Lublin podejmie Uchwałę o zmianie MPZP z funkcji zieleni publicznej ogólnodostępnej, na funkcję mieszkaniową, będzie do złamaniem Ustawy o ochronie Środowiska i Ustawy o ochronie Przyrody.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Klasyka. Posty przeciw zabetonowywaniu zawartego w planie parku zepchnięte z pierwszej strony przez agencyjnego trolla. Wyplusowane z fejkowych kont. Wirtualna rzeczywistość została stworzona. Specjalnie odwrotna do tej w realu. Wystarczy wziąć ostatnie niezależne ankiety ze fejsowych stron np. Botanika a tam co? stosunek przeciw do zabudowy to co najmierniej 8:1. Tak realnie patrzy na to społeczeństwo na którym machina propagandowa chce zarobić. Ludzie wiedzą co warte są wizualizacje puszczane w kinach, reklamy w gazetach , na których nie ma prawie bloków są jakieś pseudo iddyliczne pretensjonalne obrazki. Jak to się kończy wiadomo. Nie zgadzaj sie na zamianę boisk i obiektów sportowych z usługani na las bloków w majtkowych kolorach taki jak na botasnikowym Bangkoku. Powiedz nie zamianie prawa które chroni twoje i tak już niezdrowe powietrze. Ile ludzi zapłaci zdrowiem za 8000 smrodzących w twojej okolicy samochodów. A korki. Wyobraź je sobie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powietrze w Lublinie jest tragiczne. Np na ul Obywatelskiej w czasie pomiarów w październiku 2018 stwierdzono przekroczenie norm o kilkaset procent ( patrz artykuł w Kurierze Lubelskim ) . Zabudowa Górek spowoduje, że będziemy oddychać powietrzem jeszcze gorszym a to oznacza , że będziemy umierali masowo na raka i choroby płuc. A wszystko po to by deweloperowi żyło się lepiej . Może by tak Rada Miasta Lublin wzięła odpowiedzialność na siebie bo po to została wybrana, żeby reprezentować mieszkańców Lublina a nie prywatną firmę, która się chce nachapać naszym kosztem . Referendum to taki listek figowy by można było zwalić winę na mieszkańców
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Klasycznie typujemy babola dewelopropagandy w w kategorii "jakie miasto taki PR". The winner is...... Odpowiedź na pytanie orientującej się że jest robiona, czytelniczki "Jak to jest ze posty które popierają górki maja mnóstwo minusów, dosłownie każdy. Chyba komuś zależy żeby ludzie nie czytali prawdy" Riposta , a jakże na miarę Burston Mansteler czy innego Ogilvy ------------- "Obroncy wiecej zaplaca za boty niz miasto za referendum :D" Ten uśmiech na końcu koniecznie. Chomiki i motyle nieparki zrzuciły się na jakąś światową agencję zatrudniły trolle i booty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PORZĄDEK TRZEBA ZROBIĆ W KOŃCU Z TYMI GÓRKAMI I TYLE W TEMACIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętajmy prawdę skrzętnie omijaną przz dewelotrolli W planie najwięcej jest terenów sportowych bez kubatury prawie 16 ha, z kubaturami prawie 20, usługi komercyjne 7,5 ha w tym 1 ha mieszkaniówki. Źródło? FB obronców górek pt" Górki Czechowskie - wietrznie zielone". Jest tam jak byk fajna grafika z planem zagospodarowania przestrzennego. Wynika że inwestor chce najwięcej zabrać lublinianom sportu pod bloki. Skoro na Botaniku nie widziałem boiska a dzieci grają koło garaży to chyba nie za bardzo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętajmy prawdę skrzętnie omijaną przz dewelotrolli W planie najwięcej jest terenów sportowych bez kubatury prawie 16 ha, z kubaturami prawie 20, usługi komercyjne 7,5 ha w tym 1 ha mieszkaniówki. Źródło? FB obronców górek pt" Górki Czechowskie - wietrznie zielone". Jest tam jak byk fajna grafika z planem zagospodarowania przestrzennego. Wynika że inwestor chce najwięcej zabrać lublinianom sportu pod bloki. Skoro na Botaniku nie widziałem boiska a dzieci grają koło garaży to chyba nie za bardzo
 jedyny sport jaki jest uprawiany na górkach od kilkunastu lat to wyrzucanie śmieci na czas, także inwestor nie chce zabrać żadnego sportu bo i żadnego sportu tam nie ma
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętajmy prawdę skrzętnie omijaną przz dewelotrolli W planie najwięcej jest terenów sportowych bez kubatury prawie 16 ha, z kubaturami prawie 20, usługi komercyjne 7,5 ha w tym 1 ha mieszkaniówki. Źródło? FB obronców górek pt" Górki Czechowskie - wietrznie zielone". Jest tam jak byk fajna grafika z planem zagospodarowania przestrzennego. Wynika że inwestor chce najwięcej zabrać lublinianom sportu pod bloki. Skoro na Botaniku nie widziałem boiska a dzieci grają koło garaży to chyba nie za bardzo
jedyny sport jaki jest uprawiany na górkach od kilkunastu lat to wyrzucanie śmieci na czas, także inwestor nie chce zabrać żadnego sportu bo i żadnego sportu tam nie ma
 TBV tak jak poprzedni właściciel Echo Investment - terenu publicznego, zieleni publicznej ogólnodostępnej o charakterze parkowym (jak to stanowi prawo miejscowe czyli MPZP uchwalonym przez RM Lublin dla Górek Czechowskich w 2005 r.) łamie prawo,ponieważ nie ma tam koszy na śmieci, a powinny być (Uchwała RM Lublin w sprawie utrzymania czystości i porządku w Gminie Lublin).Właściciele Górek Czechowskich od kilkunastu lat zuchwale łamią prawo świadomie zaniedbując obowiązek opieki nad terenem publicznym ogólnodostępnym !!! Wczoraj już kolejny raz w lutym 2019 r. byłem na Górkach Czechowskich i nie widać tam ręki właściciela.który by dbał o teren publiczny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętajmy prawdę skrzętnie omijaną przz dewelotrolli W planie najwięcej jest terenów sportowych bez kubatury prawie 16 ha, z kubaturami prawie 20, usługi komercyjne 7,5 ha w tym 1 ha mieszkaniówki. Źródło? FB obronców górek pt" Górki Czechowskie - wietrznie zielone". Jest tam jak byk fajna grafika z planem zagospodarowania przestrzennego. Wynika że inwestor chce najwięcej zabrać lublinianom sportu pod bloki. Skoro na Botaniku nie widziałem boiska a dzieci grają koło garaży to chyba nie za bardzo
jedyny sport jaki jest uprawiany na górkach od kilkunastu lat to wyrzucanie śmieci na czas, także inwestor nie chce zabrać żadnego sportu bo i żadnego sportu tam nie ma
TBV tak jak poprzedni właściciel Echo Investment - terenu publicznego, zieleni publicznej ogólnodostępnej o charakterze parkowym (jak to stanowi prawo miejscowe czyli MPZP uchwalonym przez RM Lublin dla Górek Czechowskich w 2005 r.) łamie prawo,ponieważ nie ma tam koszy na śmieci, a powinny być (Uchwała RM Lublin w sprawie utrzymania czystości i porządku w Gminie Lublin).Właściciele Górek Czechowskich od kilkunastu lat zuchwale łamią prawo świadomie zaniedbując obowiązek opieki nad terenem publicznym ogólnodostępnym !!! Wczoraj już kolejny raz w lutym 2019 r. byłem na Górkach Czechowskich i nie widać tam ręki właściciela.który by dbał o teren publiczny.
 po co kosze na śmiecie na prywatnym terenie? górki nie są żadnym terenem publicznym ogólnodostępnym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętajmy prawdę skrzętnie omijaną przz dewelotrolli W planie najwięcej jest terenów sportowych bez kubatury prawie 16 ha, z kubaturami prawie 20, usługi komercyjne 7,5 ha w tym 1 ha mieszkaniówki. Źródło? FB obronców górek pt" Górki Czechowskie - wietrznie zielone". Jest tam jak byk fajna grafika z planem zagospodarowania przestrzennego. Wynika że inwestor chce najwięcej zabrać lublinianom sportu pod bloki. Skoro na Botaniku nie widziałem boiska a dzieci grają koło garaży to chyba nie za bardzo
jedyny sport jaki jest uprawiany na górkach od kilkunastu lat to wyrzucanie śmieci na czas, także inwestor nie chce zabrać żadnego sportu bo i żadnego sportu tam nie ma
TBV tak jak poprzedni właściciel Echo Investment - terenu publicznego, zieleni publicznej ogólnodostępnej o charakterze parkowym (jak to stanowi prawo miejscowe czyli MPZP uchwalonym przez RM Lublin dla Górek Czechowskich w 2005 r.) łamie prawo,ponieważ nie ma tam koszy na śmieci, a powinny być (Uchwała RM Lublin w sprawie utrzymania czystości i porządku w Gminie Lublin).Właściciele Górek Czechowskich od kilkunastu lat zuchwale łamią prawo świadomie zaniedbując obowiązek opieki nad terenem publicznym ogólnodostępnym !!! Wczoraj już kolejny raz w lutym 2019 r. byłem na Górkach Czechowskich i nie widać tam ręki właściciela.który by dbał o teren publiczny.
po co kosze na śmiecie na prywatnym terenie? górki nie są żadnym terenem publicznym ogólnodostępnym
 Nie przeczytałeś tekstu Uchwały RM Lublin w sprawie Górek Czechowskich z 2005 r.,gdzie ustalono przeznaczenie terenu cytuję:"zieleń publiczna ogólnodostępna o charakterze parkowym".Poza tym mylisz terminy prawne.Teren prywatny i własność prywatna.Można być właścicielem terenu prywatnego lub terenu publicznego.Taka sama sytuacja jak przy Górkach Czechowskich występuje w sprawie "Starego cmentarza unickiego" Unicka/Walecznych w Lublinie.Właścicielem (który wszedł w posiadanie mienia Skarbu Państwa z rażącym naruszeniem prawa - orzeczenie Prokuratury Rejonowej w Lublinie) cmentarza jest od 1993 r. parafia przy ul.Ruskiej w Lublinie.I jest to teren publiczny ogólnodostępny (zabytkowy cmentarz zamknięty (nieczynny), jak to stanowi MPZP "dla dawnego cmentarza unickiego" z 2012 r.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Klasycznie typujemy babola dewelopropagandy w w kategorii "jakie miasto taki PR". The winner is...... Odpowiedź na pytanie orientującej się że jest robiona, czytelniczki "Jak to jest ze posty które popierają górki maja mnóstwo minusów, dosłownie każdy. Chyba komuś zależy żeby ludzie nie czytali prawdy"  Riposta , a jakże na miarę Burston Mansteler czy innego Ogilvy  -------------  "Obroncy wiecej zaplaca za boty niz miasto za referendum :D" Ten uśmiech  na końcu koniecznie. Chomiki i motyle nieparki zrzuciły się na jakąś światową agencję zatrudniły trolle i booty.
 Moze nie kazdy wypowiadający się nie jest tak samo mądry i oczytany jak pan i wypowiada swoje zdanie, to ze ktoś napisal ze obroncy wiecej zaplaca za boty niz miasto za referendum uwaza pan za delelopropagande, tak samo jak ktoś podkreslil ilosc minosów do plusów to nie jest pierwszy tego typu indcydent w atykułach na dzienniku wschodnim.  Prawda jest taka że wypowiedzi negatywnymi pod atykulami jest duzo wieksza niz ilosc obroncow na manifestacji pod urzedem miasta. Bo nie wydaje mi sie zeby manifestujace osoby(20 - 40 osob) w tym ludzie w podeszlym wieku siedza na fejsbukach, i czynnie komentują artykuly na stronach internetowych. wiec skąd tyle minusów?  Skoro nie zajmuje sie tym nikt, to wspoczuje tym starszym paniom które muszą szlajać sie po kafejkach by nabic odpowiednia ilosc minosów i komentarzy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powietrze w Lublinie jest tragiczne. Np na ul Obywatelskiej w czasie pomiarów w październiku 2018 stwierdzono przekroczenie norm o kilkaset procent ( patrz artykuł w Kurierze Lubelskim ) . Zabudowa Górek spowoduje, że będziemy oddychać powietrzem jeszcze gorszym a to oznacza , że będziemy umierali masowo na raka i choroby płuc. A wszystko po to by deweloperowi żyło się lepiej . Może by tak Rada Miasta Lublin wzięła odpowiedzialność na siebie bo po to została wybrana, żeby reprezentować mieszkańców Lublina a nie prywatną firmę, która się chce nachapać naszym kosztem . Referendum to taki listek figowy by można było zwalić winę na mieszkańców
 Skoro nie można nikomu dogodzić to jak sobie to inaczej pan wyobraza. Miasto nie znalazlo dowodów na to by nie można bylo zagospodarowac terenu górek tak samo jak biuro wojewody. Referendum to najbardziej uczciwa forma jaka w tym momencie moze zostać zastosowana, teren jest prywatny a to co tam powstanie zalezy tylko i wylacznie od ludzi a nie od władz które pewnie wolelibyscie zeby przepchneli ten projekt pod stołem i cieszyli sie nowym parkiem i blokami na czechowie. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...