Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
OTWÓRZCIE OCZY ! zobaczcie na youtube film z 2013 r "Górki Czechowskie w Lublinie - Investment echo special missionVIVO". Włos się jeży na głowie jak się to zobaczy !! W 10.30 - 11.30 min. tego filmu Palikot przewidział obecne wydarzenia. A w skrócie Dariusz. P wtedy radny z PO a obecnie wspólnk Wojciecha D. z TBV rękami i nogami zablokowali Echo Inwestment zmianę planu i zabudowę górek. Echo dawało wtedy dobre warunki , park i skrzyżowanie. Wtedy w 2013 Palikot stwierdził że robi to bo ma plan odkupienia terenu od echo i zrobienia swojego biznesu !!! I tak dokładnie się stało 5 lat później, TBV kupiło górki od skapitulowanego Echo i teraz samo zmieni plan zagospodarowania i to w dodatku rękami ogłupiałych mieszkańców w referendum . Co za ohydna obłuda!!! To powinien zobaczyć każdy mieszkaniec Lublina chcący brać udział w referendum
-27
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem za powstaniem 75ha parku zamiast 105ha zarośli, które płoną co wiosnę, ale chciałbym też, żeby inwestor na pozostałym obszarze pomyślał o osiedlu domków jednorodzinnych podłączonych do miejskiego ogrzewania. Obecnie brak w Lublinie takich rozwiązań
-20
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Suche doliny i wąwozy już są przewietrzane niedostatecznie, co wynika z formy przebudowy pobliskiego węzła komunikacyjnego (pierwsza część najnowszej inwentaryzacji przyrodniczej). Zabudowa wierzchowin spowoduje, że wschód i południowy wschód miasta będzie mieć jeszcze większe problemy z jakością powietrza (opinia ekspertów zatrudnionych przez właściciela). Reszta zalatuje taką socjotechniką, że szkoda klawiatury.
22
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wy już naprawdę nie macie o czym pisać?
-6
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tzw. obrońcy górek którzy raz mają pretensje, że nie pyta się o zdanie mieszkańców, innym razem jak gdyby nic krytykują pomysł lokalnego referendum(lekarzem nie jestem ale medycyna nazywa to rozdwojeniem jaźni???), a jeszcze innym nie podoba im się pytanie referendalne, startowali w wyborach samorządowych i na Czechowie wykręcili wręcz oszałamiający wynik. Paulina Zarębska-Denysiuk 277 głosów, Andrzej Filipowicz 217 głosów, Marcin Skrzypek 82 głosy, Ewelina Kruszewska 57 głosów, Jacek Śliwiński 46 głosów, Maria Skwarzyńska-Piłat 22 głosy, Łukasz Januś 18 głosów. Łącznie 719 głosów w dzielnicy która liczy sobie ok.50 tyś mieszkańców. Normalnie głos ludu. I oni teraz uzurpują sobie prawo do decydowania o przyszłym kształcie Górek, przedstawiając się jako reprezentanci ogółu mieszkańców. Dla porównania jeden Michał Krawczyk z KWW KŻ, który nomen omen optuje za porozumieniem z właścicielem Górek, zdobył w tym samym okręgu 5555 głosów. O czym w ogóle mowa?
-25
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem za powstaniem 75ha parku zamiast 105ha zarośli, które płoną co wiosnę, ale chciałbym też, żeby inwestor na pozostałym obszarze pomyślał o osiedlu domków jednorodzinnych podłączonych do miejskiego ogrzewania. Obecnie brak w Lublinie takich rozwiązań
Zobaczysz tam park jak świnia niebo, wiadomo że developer wybuduje tam bloki a z resztą nic nie zrobi albo zgłosi wniosek o budowanie dalej bloków.
14
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uwaga, zaraz pojawi się troling z agencji PR dewelopera i posypią się masowe plusiki i minusiki! 3 ...2 ...1.. START
9
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mamy teren zdegradowany, nieuczęszczany, notorycznie podpalany oraz zaśmiecany a możemy mieć nowoczesną zabudowę w otoczeniu ogólnodostępnego, naturalistycznego parku. Czas skończyć jałowe wieloletnie dyskusje które nic nie zmieniają i przejść do działania.
-23
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uporządkować teren!!! Park i zabudowa mieszkaniowa to dobry pomysł na zagospodarowanie górek
-22
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czuję w kościach, że porozumienie jest coraz bliżej. A to bardzo dobra wiadomość dla Czechowa - w końcu powstałby porządny park na terenie który ma o wiele większy potencjał od tego by być jedynie miejscem spotkań okolicznych żuli i młodzieży a także kibelkiem dla czworonogów.
-27
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
otwieram lodówkę a tam górki czechowskie, dzienniku wschodni opamiętaj się bo zanudzisz ludzi na śmierć
-8
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ok. 30% górek można zabudować już teraz według obecnie obowiązującego planu z roku 2005 z tą różnicą że zamiast mieszkaniówki można tam upchnąć galerię handlową, lokale usługowe, trochę mieszkań oraz kubatury sportowej. Obszar ten jest przeznaczony pod inwestycje czy to się protestującym przeciwko utworzeniu parku podoba czy nie. Po co więc mieszać ludziom w głowach, bredzić o jakimś studium z 2000r. i powtarzać bzdury o 100 hektarach terenów zielonych? Zupełnie tego nie pojmuję.
-29
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To co cenne na górkach jest chronione - strefa ESOCh. I tego od samego początku nikt nie chciał zabudowywać. Sprawa tyczy się pastwisk, na których rośnie wyłącznie trawa i chwasty. Zdecydowanie opowiadam się za zagospodarowaniem terenu górek, tak by mieszkańcy wreszcie mogli z niego LEGALNIE i BEZPIECZNIE korzystać.
-30
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRZEKRĘT 700-LECIA. TBV wiedziało jaki teren kupiło, tereny zielone pod sport i rekreacje. Teraz chcą zrobić interes życia spekulacji gruntami. Kupili za 37mln, a samo przekształcenie podniesie cenę tego terenu o 300mln zł !!!
21
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O co chodzi z tymi górkami? Przecież to jest zwykłe za przeproszeniem śmietnisko. Teren o charakterze nieużytku, zaśmiecony, zdewastowany, trudno dostępny, bez żadnych unikalnych walorów przyrodniczych czy rekreacyjnych. Byłem tam kilka razy w różnych porach roku i o różnych godzinach i zwykle nie było tam żywej duszy. Pomijam tu zawodu motokrosowe. Nie lepiej ten obszar zagospodarować? Powstaną alejki, będzie zadbana zieleń (ptaki i tak uwiją gniazda), bezpiecznie. W końcu tylko drobna część tego terenu ma być zabudowana. Reszta to będą tereny zielone, tyle, że znacznie wyższej jakości niż obecnie. Teraz strach tam chodzić, jest tak brudno i brzydko.
-35
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
3x TAK: TAK dla zabudowy, TAK dla parku, TAK dla porządku na Górkach Czechowskich
-33
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przeciwko zabudowie protestuje jedynie wąska grupka stetryczałych dziadków z Czechowa dla których każde nowo wybudowane mieszkanie w mieście to początek końca świat, znakiem charakterystycznym tych ludzi jest CEBULA, zamiast się cieszyć że Lublin się rozwija to oni płaczą bo tęsknią za swoimi zacofanymi wioskami w których jedynym inwestycyjnym działaniem było stawianie przydrożnych kapliczek
-32
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jest dobra propozycja, nie dość że deweloper odda 70% swojej działki to jeszcze wpłaci do miejskiej kasy ok.10 mln zł a wszystko w zamian za zmianę funkcji terenu który już teraz wg obecnie obowiązującego planu może zabudować..........
-26
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I znowu deweloper sam pisze komentarze...
13
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gazeta.jawnylublin.pl/deweloperzy-obiecuja-pieniadze-ktore-nie-trafiaja-do-kasy-miasta/
20
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 7

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.