Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ile naprawdę zarobisz po studiach

Utworzony przez Zdzicho, 18 lutego 2013 o 06:17 Powrót do artykułu
Różnica jest jeszcze jedna - na SGH się uczy, a na UMCS pije. Mały detal.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cambride, Harvard i Oxford nie pomoże dopóki rządzi PO-PSL z całym inwentarzem sitw i grup interesów, a gospodarka jest w opłakanym stanie. Co za głupi raport. Firma zarobiła duże pieniądze, żeby stwierdzić parę oczywistości.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem fizykiem, firmy się o mnie biją. Elektrownia, gazownia, wodociągi..każdy chce żebym mu zapłacił w pierwszej kolejności. Jak może być praca w LBN jeżeli tu nie ma przemysłu? a firmy wolą studentów/niepełnosprawnych, bo będą pracować za miskę ryżu?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Lublinie a podejrzewam, że i w innych częściach Polski jest tak samo - do d,,py z pracą. Jakiego kierunku by nie skończyć, i nawet mieć kilkuletnie doświadczenie to pracy się NIE DOSTANIE!!!!!!! Nie masz znajomości? Zapomnij o pracy!!!!! Wymagania ogromne a pensja - 1000-1500 zł. I jak tu żyć? Zakładać rodzinę? Kupić mieszkanie? ŚMIECH!!! Na dobrej państwowej posadzie zarabiam ok 1500 zł na rękę a mam już blisko 10 lat stażu i wyższe wykształcenie !! Dyplom? Nawet w Kiblu się nie przyda bo za twardy papier. Co robią politycy? Bawią się wspaniale, zatrudniają swoich i dbają o dobro partii a nie o obywateli. Polska nie jest w Europie. POLSKA JEST W AFRYCE !!!!!!!!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdzicho napisał:
Różnica jest jeszcze jedna - na SGH się uczy, a na UMCS pije. Mały detal.
To już się dawno mój Drogi zmieniło... Dostać się na SGH może nie jest łatwo, ale później mają już z górki i jadą na opinii... :S
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziekan lubelskiego wydziału weterynarii produkuje studentów masowo kiedyś przy olbrzymiej ilości zwierząt i rozdrobnieniu gospodarstw kończyło wydział 30 absolwentów ( był bardzo wysoki poziom ) obecnie kończy ich około 200 !!!!!!!!!!!!!!! i wszyscy kończą bez problemu ( czyżby w tajemniczy sposób dokonywał wyboru najzdolniejszych młodych ludzi nie do zaj....??????????) Zastanówcie się kochana młodzieży czy po weterynarii lubelskiej będziecie mieli co robić w zawodzie?????? zwłaszcza że poziom jest niezbyt wybitny, o czym świadczy liczba kończących, drastycznie spadła ilość zwierząt i nastąpiła centaralizacja hodowli, a ludzie mieszkający w miastach niechętnie wydają forsę na swoich pupili. Dopóki we wszyskich wydziałach weterynaryjnych nie będzie odpowiedniego poziomu i nie zostanie nauka nastawiona na dużo mniejszą ilość dobrze wykrształconych praktycznie absolwentów to nastąpi wielki upadek lekarza weterynarii ( proces ten jest w stopniu zaawansowanym) Reasumując przyszli lekarze weterynarii zęby w ścianę bo jedynymi którzy będą zarabiać to pracownicy uczelni, bełkoczący o konkurencji formułującej jakośći.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Heh, a gdzie komentarze? Dopiero tu były? Skoro tak to może niech redaktor jakieś dopisze, które lepiej pasują.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zeby dostać się na SGH trzeba mieć bardzo dobrze zdaną maturę a więc solidnie uczyć się w liceum i dalej na studiach , na inne uczelnie przyjmują cieniasów i później jest problem z pracą
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdego pracownika można zastąpić skończoną liczbą studentów. Po co płacić komuś kasę Za UOP jak można studenciaka zatrudnić na czarno lub na UOD/Z.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I żeby nie było - sami studenci są sobi winni. W lublinie jest tyle studentów, że rynek pracy jest przepełniony tanią siłą roboczą
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jaka prace mozna miec po Uniwersytecie Przyrodniczym? Tylko zmywak w GB
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BO JAK BYLO W artykule Gazety Prawnej: nie ważne ile fakultetów, ile języków opanowanych ( chociaż język zawsze otwiera nowe możliwości wyjazdu za granicę do pracy) ale ważne jest to z jakiego domu pochodzisz... :|
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Lublinie nie ma pracy po zawodówce, po szkole średniej, po studiach, bez wykształcenia, z 10-letnim doświadczeniem, bez znajomości języków, ze znajomością języków. Pełno tylko telemarketingu, gdzie zarobisz tyle, ile wciśniesz a ci pracodawcy ciągle narzekają, że ludzi do pracy nie mają (no jak najlepszy zarabia koło 1100 a na pieniądze czeka 3 miesiące to nic dziwnego), jednocześnie nie mają wobec pracowników żadnych zobowiązań a zarządzanie personelem leży i kwiczy. Łamania prawa pracy (umowa cywilnoprawna albo na czarno przy znamionach umowy o pracę), to norma. Wystarczy popatrzeć na ofertę pracy pewnej firmy w Osmolicach. Nie ma to jak nazwać tłumacza dwóch języków (w ofercie "drobne tłumaczenia", śmiech na sali) sekretarką i dać jej 1600 brutto.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
„Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera.” - to przysłowie przekłada się także na studia i prace :]. Można sobie skończyć niewiadomo co, ale jak się nic podczas studiów nie robiło to się niech ludzie nie dziwią, że pracy nie mogą znaleźć. Kosmiczne wymagania pracodawców? Często slyszę, jak ludzie marudzą, że niby 2 lata doświadczenia wymagają. A kto podczas studiów robił sobie praktyki, staż albo wolontariat? Studiowałem przez 4 lata i rzuciłem studia. Dlaczego? Bo przez cały czas studia były dla mnie na 3-ecim, 4-tym miejscu. Przechodziłem z roku na rok tylko po to by mieć zniżki na autobus. Tylko, że prócz studiów pracowałem (czasem na wolontariacie, czasem za drobny pieniądz) w organizacjach pozarządowych, miałem praktyki w Urzędzie Miasta, staż bezpłatny w jednej firmie. Ludzie z roku stukali się po głowie i pytali, po co ja to robie i to do tego za darmo. Tylko, że oni dalej się męczą na studiach, a ja po podjęciu decyzji o przerwaniu ich, znalazłem w niecale 2 tygodnie prace: 3,5tyś zł brutto + premie. Owszem, pracuje po 12h dziennie, ale robie to co naprawdę lubię i daje mi to mega satysfakcje. I nie twierdzę tutaj, że studia to zło. Jak ktoś studiuje, coś co mu się NAPRAWDĘ podoba, a nie studiuje coś "po czym jest dobrze płatna praca" albo "bo rodzice tak chcieli". Najlepszym przykładem dla mnie jest kierunek "Informatyka". Idą na nią jakieś tumoki, którzy słyszeli, że w Microsoft zarabia się minimym 4 koła. I siedzą tacy, kopiują projekty od kolegów (którzy naprawdę umieją to robić i to lubią), zaliczają semestr za semestrem i wychodzi pseudo mgr inż, który jedynie co potrafi to odpalić gierke na kompie. Jak ktoś nie umie wykorzystać potencjału studiów, to pracy nie znajdzie. Jak ktoś podczas studiów imprezował na lewo i prawo, zamiast korzystać i zyskiwać cenne doświadczenie, to pracy nie znajdzie. Jak ktoś wybiera kierunek, bo tak będzie fajnie, to pracy nie znajdzie. W Polsce łatwo jest narzekać. Owszem, nasze Państwo idealne nie jest, ale praca jest, tylko trzeba mieć podstawę by ją dostać. Inaczej to możecie marzyć co najwyżej o kasie w Tesco.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W naszym regionie jak na Ukrainie i Białorusi nie liczy się wiedza tylko znajomosci i układy nawet ten słynny SGH nie ma szans przy "ukraińskich układzikach" trzeba czasu zanim komuchy wymra to moze sie to zmieni
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wymagania do pracy w PL i np GB są skrajnie różne. U nas idealny kandydat do pracy jest posłusznym cielakiem, ma min 2 fakultety najlepiej jeden to kierunek techniczny a drugi to np prawny, zna min 2 języki, najlepiej 3 ruski,angielski i niemiecki + bonusowo jakiś egzotyczny, ma nie więcej jak 25l i co najmniej 5-10 lat doświadczenia na podobnym stanowisku, prawo jazdy kat B, i C też się przyda. W skrócie, trzeba być omnibusem z uprawnieniami. Co w zamian? 8-10h pracy za 1000-1500netto, dla "elity", której się udało zarobki 2500-4000, ale to kilkadziesiąt osób na całe województwo. Natomiast w GB byle głąb, najczęściej gamoń, który we własnym języku ma problem się wysłowić, liczy tylko do 10 i zarabia na taśmie więcej, niż polski "omnibus" w "dobrej" firmie. Ludzie to chore! A co powiedzieć o tych bez szkoły w pl? Rząd powinien wykonywać eutanazję, żeby zmniejszać bezrobocie?! Czy masz studia czy nie, to w 80% czeka Cię magazyn, kasa, lub market....
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TDW napisał:
Tylko, że prócz studiów pracowałem (czasem na wolontariacie, czasem za drobny pieniądz) w organizacjach pozarządowych, miałem praktyki w Urzędzie Miasta, staż bezpłatny w jednej firmie.
A przez te lata kto cię utrzymywał? Czy nie rodzice? Bo rozumiem,. że kredytu studenckiego nie miałeś, stypendium naukowego też.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skończyłam umcs i przyznam, że dziwią mnie trochę te opinie. Ja nie widzę takiej tragedii na rynku pracy. Może ja i moi znajomi ze studiów mamy szczęście, ale obecnie (1,5 roku po skończeniu studiów) większość z nas ma pracę i to zgodną z kierunkiem studiów. Zaraz po obronie znalazłam pracę bez znajomości. Owszem, na początku umowa o dzieło i najniższa krajowa, ale teraz mam umowę o pracę i całkiem nieźle zarabiam. Fakt, że w trakcie studiów starałam się zdobywać doświadczenie w organizacjach studenckich, pracowałam w wakacje i weekendy więc może to mi pomogło. Na koniec dodam, że skończyłam studia humanistyczne.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
magda napisał:
Skończyłam umcs i przyznam, że dziwią mnie trochę te opinie. Ja nie widzę takiej tragedii na rynku pracy. Może ja i moi znajomi ze studiów mamy szczęście, ale obecnie (1,5 roku po skończeniu studiów) większość z nas ma pracę i to zgodną z kierunkiem studiów. Zaraz po obronie znalazłam pracę bez znajomości. Owszem, na początku umowa o dzieło i najniższa krajowa, ale teraz mam umowę o pracę i całkiem nieźle zarabiam. Fakt, że w trakcie studiów starałam się zdobywać doświadczenie w organizacjach studenckich, pracowałam w wakacje i weekendy więc może to mi pomogło. Na koniec dodam, że skończyłam studia humanistyczne.
ch*ja ci to pomogło, pisz konkretnie ile zarabiasz teraz i po jakim jesteś kierunku
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Elektrotechnika na Politechnice Lubelskiej praca po skonczeniu pewna na 100 % z godziwymi zarobkami
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.