Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Skoro miasto produkuje setki studentów a miejsc pracy niewiele, więc co robić? tyle uczelni wyższych co w Lu nie ma nigdzie / jak na takie male i malo rozwojowe miasto/ Ja od 2 lat pracuje, po wyprowadzce po obronie z Lu po 2m-cach znalazlam prace, teraz zarabiam 3700zl brutto
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
FAKT, trzeba stąd spierdzielać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KUL-inka napisał:
Skoro miasto produkuje setki studentów a miejsc pracy niewiele, więc co robić? tyle uczelni wyższych co w Lu nie ma nigdzie / jak na takie male i malo rozwojowe miasto/ Ja od 2 lat pracuje, po wyprowadzce po obronie z Lu po 2m-cach znalazlam prace, teraz zarabiam 3700zl brutto
Za trzy miesiące ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Osoby, które jeszcze studiują i jednocześnie pracują naprawdę nie powinny się wypowiadać w tej kwestii. Mnie też wydawało się, że skoro pracuję w czasie studiów (od pierwszego roku!), to po nich będzie łatwiej. Nic bardziej mylnego. Jak przyszło do płacenia pełnych składek, to mi zaproponowano poziom najniższej krajowej (po 4 latach pracy w jednej firmie), czyli mniej niż zarabiałam u nich w czasie studiów, jednocześnie będąc mniej dyspozycyjną. Umowa zlecenie. Tak, myślałam, że zmienię pracę, ale wszędzie jest to samo, jeśli nie ma się znajomości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KUL-inka napisał:
Skoro miasto produkuje setki studentów a miejsc pracy niewiele, więc co robić? tyle uczelni wyższych co w Lu nie ma nigdzie / jak na takie male i malo rozwojowe miasto/ Ja od 2 lat pracuje, po wyprowadzce po obronie z Lu po 2m-cach znalazlam prace, teraz zarabiam 3700zl brutto
Szkoda że tak nisko upadłaś,w której agencji tak strasznie grabią.Ja mam tyle przez tydzień.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja 2 lata po studiach w LU zarabiam 3200 na rękę. Da się. Nie musiałam uciekać. 900 zł utrzymanie mieszkania - reszta pozostałe wydatki i oszczędzanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziwne jest to że jeszcze nie zlikwidowali żadnego z uniwersytetów. W sytuacji likwidacji miejsc pracy na przestrzeni lat (fabryka samochodów, odlewnia, cukrowania, żagiel i mniejsze firmy), wobec braku nowych. Czy jest sens utrzymywać tyle uniwersytetów produkujących bezrobotnych lub kadry dla innych miast ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Dziwne jest to że jeszcze nie zlikwidowali żadnego z uniwersytetów. W sytuacji likwidacji miejsc pracy na przestrzeni lat (fabryka samochodów, odlewnia, cukrowania, żagiel i mniejsze firmy), wobec braku nowych. Czy jest sens utrzymywać tyle uniwersytetów produkujących bezrobotnych lub kadry dla innych miast ?
Co najmniej od 15 lat (jeszcze jak byłam na studiach) funkcjonuje stwierdzenie, że "Lublin jest przedszkolem Warszawy"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czego się boicie zakładać działalność gospodarczą? to nie jest nic strasznego. Każdy chciałby pójść do kogoś na etat za 5 000 PLN i sobie spokojnie siedzieć. Ja jestem na działalności różowo nie ma ale nie ma co siedzieć i płakać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
asagaga napisał:
Czego się boicie zakładać działalność gospodarczą? to nie jest nic strasznego. Każdy chciałby pójść do kogoś na etat za 5 000 PLN i sobie spokojnie siedzieć. Ja jestem na działalności różowo nie ma ale nie ma co siedzieć i płakać.
Co zaproponujesz tym młodym ludziom, jaki rodzaj działalności a tym zwijającym się mieście ? Może przedszkole z dotacją miejską ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
inżynier budownictwa, 2 lata doświadczenia specjalistycznego 3500 BRUTTO (źródło: http://www.mup.lubli...egoly/1113.html ) inzynier produkcji (plus, ze nie wymagają doświadczenia, ale pewnie i tak będą mieć wybór i wybiorą tego z doświadczeniem) 2200 BRUTTO ( http://www.mup.lubli...egoly/1110.html ) operator koparko-ładowarki 2000 BRUTTO ( http://www.mup.lubli...egoly/1101.html ) Ile tym stanowiskom oferują miasta typu Warszawa, Poznań, Wrocław. O innych krajach nie wspominam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trochę mnie dziwią te komenterze i artykuły na temat sytuacji młodych po studiach, otóż zawsze było wiadomo, żeLublin jest na tyle małym miastem, że dla wszystkich absolwentów szkół wyższych Lublina nie będzie pracy. Studuje w Lublinie, a pracy będę szukał w innym mieście...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
księgowa z doświadczeniem 1600 BRUTTO ( http://www.mup.lubli...egoly/1087.html ) tokarz z doświadczeniem 2500 BRUTTO ( http://www.mup.lubli...egoly/1068.html ) pedagog z doświadczeniem 1600 BRUTTO UMOWA O DZIEŁO, czyli bez ubezpieczenia zdrowotnego i skłądek emerytalno-chorobowych ( http://www.mup.lubli...egoly/1072.html ) To właśnie oferuje Lublin, nie tylko absolwentom studiów. Oczywiście zakładam, że każdy potrafi odróżnić brutto od netto i wie mniej wiecej ile brutto to jest netto przy poszczególnych rodzajach umów. Ogłoszenia z urzędu pracy, bo tylko tam pracodawcy mają obowiązek podania stawki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
St.inspektor ITD,od 6580 brutto do 8760,do tego niezła BUŁA prawie codziennie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kadrowy napisał:
St.inspektor ITD,od 6580 brutto do 8760,do tego niezła BUŁA prawie codziennie.
ile ten sam inspektor zarobi w Warszawie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
... napisał:
księgowa z doświadczeniem 1600 BRUTTO tokarz z doświadczeniem 2500 BRUTTO pedagog z doświadczeniem 1600 BRUTTO UMOWA O DZIEŁO, czyli bez ubezpieczenia zdrowotnego i skłądek emerytalno-chorobowych
księgowa 1600 BRUTTO, tokarz 2500 BRUTTO... To powinien być cały komentarz do artykułu, o studiowaniu i pracowaniu w Lublinie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
księgowa 1600 BRUTTO, tokarz 2500 BRUTTO... To powinien być cały komentarz do artykułu, o studiowaniu i pracowaniu w Lublinie.
To już lepiej wziąć prace fizyczną sprzątaczki, mniejsza odpowiedzialność ( http://www.mup.lubli...egoly/1122.html ). Trzeba TYLKO być niepełnosprawnym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Aby dostać w miarę dobrą pracę po studiach, trzeba mieć dobre znajomości albo być wybitnym studentem w swojej dziedzinie. Wtedy sami pracodawcy się do ciebie zwrócą. A ci, którzy studiują tylko po to, żeby studiować, najczęściej bardzo się rozczarowują". Z tymi znajomościami to tak 50/50, natomiast z całą resztą zgadzam się w 100%. Jestem szefem Oddziału w swojej firmie i przeprowadziłem już w życiu kilka rekrutacji. Czasem kiedy cały dzień muszę marnować na rozmowy z tymi wybitnymi studentami, którzy czasem nie potrafią poprawnie zbudować zdania - to mam ochotę wyskoczyć przez okno albo podciąć sobie żyły. Prawda jest taka, że można się uczyć albo studiować. Ci, co coś sobą reprezentują zawsze pracę znajdą i to bez znajomości. Ja też zaczynałem od minimalnej krajowej, a teraz po 6 latach pracy jestem w staie sam utrzymać rodzinę (+ kredyt hipoteczny) - dodam, że w Lublinie. Pozdrawiam i życzę ambitnym ludziom cierpliwości i powodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wujek dobra rada mówi, że jeśli młodzi postanowili wyjechać z Lublina to chiech to uczynią albo realnie spróbują bo ja tak samo jak młodzi 17 lat temu obiecywałem sobie i nie zrobiłem tego a dzisiaj jestem starym chłopem, którego nikt nie chce a na dodatek przyplatała się choroba. Na rente sie nie załapię bo brakuje kilku miesięcy stażu pracy, komornik za progiem już czeka na moje każde potknięcie i paaare groszy i nie wiem czy mam już się powiesic czy otruć bo naprawdę jest bardzo kiepsko w tym lublinieeeee.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rfgerg napisał:
trochę mnie dziwią te komenterze i artykuły na temat sytuacji młodych po studiach, otóż zawsze było wiadomo, żeLublin jest na tyle małym miastem, że dla wszystkich absolwentów szkół wyższych Lublina nie będzie pracy. Studuje w Lublinie, a pracy będę szukał w innym mieście...
porozmawiamy jak bedziesz szukał juz w tym innym mieście....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...