Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jak ma raka, to go nie leczymy

Utworzony przez Oburzony, 10 listopada 2007 r. o 06:59 Powrót do artykułu
Dawno temu powinni go wywalic, niech sobie zalozy prywatna klinike. Juz widze te tlumy w kolejce.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie na izbie przyjęć będzie selekcja jak na rampie kolejowej w KL.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ten z rodu słynnych wędliniarzy?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W artykule nie ma żadnej mowy skąd przybył ten pacjent (jeśli z innego szpitala - jak sugeruje się w artykule - to należy ocenić dlaczego z tamtego szpitala go wyrzucono). Wypowiadają się w sprawie "fachowcy", którzy przede wszystkim za nic w nim nie odpowiadają - a szpital przy swojej misji ratowania zdrowia i życia - musi kierować się jako organizacja określonymi odgórnie regułami.A może to niektórzy ordynatorzy, grupy lekarzy pozbywają się takich Cioczków by im nie przeszkadzali w "innych pracach" a pracownicy (szczególnie związkowcy) nie lubią z natury dyscypliny i porządku. A może wykonać w tym szpitalu jeden podstawowy ruch - obiektywnie ocenić sposób jego zarządzania przez kompetentnych fachowców - byłby to chyba pierwszy przypadek obiektywizmu w naszym kochanym województwie!!! Pozdrawiam wszystkich menadżerów, którzy mimo różnych nagonek i podejrzanych akcji potrafią nadal zachować profesjonalizm.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żałosne, że na lubelskich forach funkcjonuje taki styl i zero merytorycznej oceny.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prof. Paluszkiewicz jest the best...powinien wrócić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prof. Paluszkiewicz jest the best...powinien wrócić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trudno dyskutować z ludźmi, którzy wierzą za leczenie chorych odpowiadają "menadżerowie" i wychodza z założenia, że lekarze w uprawianiu swojego zawodu widza jedynie własny biznes,w realizacji którego przeszkadza im administracja. Chirurdzy lecząc ludzi tworza im szanse na zdrowie lub je zaprzepaszczają, ale szanse rosną gdy dyrektorzy stwarzaja warunki i możliwosci pracy. Moje obserwacje wielomiesiecznych sporów w tym szpitaliku dają podstawę do twierdzenia, że Cioczek wściekle walczy tylko o to, by być dyrektorem, juz nie ważne, czym będzie zarządzał, nie liczy sie z nikim i niczym. Watpię, czy ma przygotowanie menadżerskie, a tekst gazetowy sprawia wrażenie, że nawet na umierających chce robić biznes. Bardzo dobry tytuł, to faktycznie skandal.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem jak można zmuszać człowieka tak znakomitego lekarza,może jedynego tej rangi w regionie albo i wkraju,młody niesamowicie zdolnyi przede wszystkim ludzki. Uratował życie bardzo bliskiej mi osobie i będę mu za to dziękować do koća życia.Panie Prof. jest Pan Wielki. Dziękuję
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyrazy szacunku dla Pana Prof.Paluszkiewicza! ponad rok temu podziękowalem za praę (będąc ordynatorem) "cioczkopodobnemu dyrektorowi- menedżerowi" Dla mnie jest Pan WIELKI
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wydaje mi się że Pani Stępień nie przygotowała się do tego tematu. Co do zmiany Dyrektora - jestem za. Proszę tylko zwrócić Marszałkowi uwagę, żeby nowy dyrektor miał odpowiednie kompetencje, a nie taki co się już nie sprawdził w innym miejscu (na zasadzie "niech się chłopak uczy"). Co do meritum sprawy. Temat potraktowany bardzo płytko. Ułatwię to Pani Redaktor. Proszę odpowiedzieć na następujące pytania. Dlaczego oddział chirurgii generował takie długi? Dlaczego tych trudnych pacjentów nie leczono w Klinice Chirurgii - miejscu w którym pracuje konsultant regionalny? Powinno to być jego obowiązkiem -więc dlaczego odmawia?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan prof Paluszkiewicz to szlachetny człowiek, ale nie on płaci za te operacje. Płaci NFZ. Jak szpital zrobi długi to splajtuje, jak każdy podmiot gospodarczy. Na dodatek związkowcy chcą zarabiać więcej za nic, to znaczy nie chcą i nie będą wykonywać więcej pracy, chcą więcej zarabiać. Nie chcą dyrektora który od nich wymaga pracy i dyscypliny. Chcą mniej robić io więcej zarabiać. JA TEZ TAK CHCĘ. Ale ktoś musi im te pieniądze skądś wziąć i dopiero dać. Jakby każdy pacjent musiał płacić po kilka tysięcy złotych za leczenie, to napewno opinie o tym szpitalu byłyby inne. Ale jak nic nie płaci to głosi poglądy o MISJI SZPITALA, ale pieniędzy ni daje ani grosza. Zapytajcie jakie zadania wyznaczył dyrektorowi i za co rozlicza pana Cioczka samorząd, może warto byłoby o to ich zapytać. Ja nie znam, ani Pana Cioczka, ani Pana prof. Paluszkiewicza (można powiedzieć na szczęście) ale wiem jak kręci się biznes i nie rozumiem tego gadania o płaceniu nie ze swoich pieniędzy. Taka epoka rozdawnictwa już była, że byle kto rozdawał nasze piniądze i dawał komu chcał a nas się nie pytał czy my wyrażamy zgodę. I było super - aściślej nic nie było. Teraz jest - na szczęście inaczej, teraz to pieniądze budżetowe - to są nasze pieniądze i my powinniśmy decydować.A ja nie widzę potrzeby dokonywać zmian osobowych, ale warto zmienić postepowanie NFZ.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bedzie lepiej,jak Sawicka zostanie wlascicielka.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan prof. Paluszkiewicz to "anioł”, doskonały chirurg, a przede wszystkim przesympatyczny człowiek o wielkim sercu, nieczęsto takich ludzi się spotyka. Jest wspaniałym lekarzem inteligentnym, dowcipnym, ciepłym, niezwykle taktownym i delikatnym w podejściu do pacjentów…fachowiec któremu zawdzięczam życie i to nie raz… Dziękuję bardzo co Pan Doktor dla mnie zrobił. Jest Pan wyśmienitym lekarzem. Polecam wszystkim pacjentom takiego lekarza jakim jest prof. Paluszkiewicz. Pozdrawiam.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czemu sie obrazasz,beda niedlugo w prywatnych lapach i bedzie taniej.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Prof. Paluszkiewcz to wyjątkowy człowiek i świetny lekarz. Przede wszystkim szanuje i słucha pacjenta. Byłam i jestem nadal Jego pacjentką. Uratował mi życie i widziałam również, jak ratuje innych ludzi. Takich lekarzy jest niewielu. Jest szanowany przez personel chirurgii. Zyczę Panu Prof. dużo siły i mądrych ludzi z którymi mógłby dalej leczyć i w spokojnej atmosferze pracować, bo kocha ludzi i kocha swoją pracę.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Prof. Paluszkiewcz to wyjątkowy człowiek i świetny lekarz. Przede wszystkim szanuje i słucha pacjenta. Byłam i jestem nadal Jego pacjentką. Uratował mi życie i widziałam również, jak ratuje innych ludzi. Takich lekarzy jest niewielu. Jest szanowany przez personel chirurgii. Zyczę Panu Prof. dużo siły i mądrych ludzi z którymi mógłby dalej leczyć i w spokojnej atmosferze pracować, bo kocha ludzi i kocha swoją pracę.J,W,
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I to z pewnością przez wielkie P. Moja mama trafiła do Jana Bożego z innego szpitala na bardzo skomplikowaną operację. W szpitalu, w którym stwierdzono nowotwór, po prostu nikt nie był w stanie jej przeprowadzić. Gdyby tam ktoś się jednak podjął ją wykonać albo gdybym długo musiała szukać takiego chirurga w innych szpitalach, może dziś by już nie żyła. Teraz przechodzi chemioterapię i jest nadzieja na wyleczenie. Pan Profesor dokonał cudu, uratował jej życie w sytuacji krytycznej i tak jak inni na tym forum będę Go za to wielbić do końca mojego. Walki z procedurami, kolejkami, skierowaniami i brakiem dobrej woli w sytuacji zagrożenia życia najbliższej osoby nie zrozumie ktoś, kto sam nie był w takiej sytuacji, a dziś mówi, że ważniejsze od leczenia i ratowania życia są wyniki i dobre zarządzanie. Panie Profesorze - hołd dla Pana, największy, na jaki mnie stać.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gwoli ścisłości. Nurtuje mnie jedno pytanie: dlaczego dyrektor Cioczek uważa za tak naganne przypadki pacjentów skierowanych z innych szpitali. Skoro to w jego szpitalu zostanie przeprowadzona skomplikowana operacja, to ten właśnie szpital dostanie - dodajmy: wcale niemałe - pieniądze z NFZ. Dlaczego więc twierdzi on, że operowanie woreczków i wyrostków w ramach "chirurgii ogólnej" jest bardziej opłacalne dla szpitala zatrudniającego światowej rangi specjalistę? Chyba szpitalom powinno zależeć, by pracowali dla nich najlepsi lekarze, zapewniający najwyższą jakość opieki, najlepszą wiedzę i renomę.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.