Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jedno kliknięcie i tracimy wszystko. Wirus Crypt0L0cker szyfruje dane i chce "okupu"

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 14 czerwca 2016 o 14:06 Powrót do artykułu
Proszę o kontakt: yaromaxm@gmail.com, większość danych być może da się odzyskać :)
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mail napisany w dużym stopniu łamaną polszczyzną- już samo to powinno dać do myślenia odbiorcy!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba pomyśleć skąd poczta ma nasz mail. Wysyłać paczkę nie ma obowiązku podawania. Cogito ergo sum.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wolno popełnić samobójstwa. Niech Pan informatyk YAROMAXM sprawdzi wartość moich wniosków twórczych. O to proszę. W roku akademickim 1977/78 podczas wykładu z teorii nauczania wykładowczyni postawiła problem, na rozwiązanie którego dała trzy minuty i oznajmiła, że osoba, która jako pierwsza poda rozwiązanie jest geniuszem. Aula była w komplecie, studenci z różnych kierunków na wydziale PIP UMCS. Podałem rozwiązanie w ciągu minuty. Dla ludzi z mojego roku nie było to z a s k o c z e n i e m, bo pamiętali co zrobiłem z porównaniem metod badania twardości metali (na pierwszym roku w ramach kolokwium udowodniłem analitycznie porównywalność dwóch metod twardości- nauczyciel był tym faktem zdumiony i dzięki temu zostałem zwolniony z egzaminu na trzecim roku studiów - nikt na świecie nie podał takiego dowodu - znany był dowód oparty o porównanie kątów). Pozostałym studentom z innych kierunków opadły szczęki. Rzeka, dwa naczynia 9l i 4l. Odmierzyć 6l. Z pełnego 9l dwa odlewy po 4l i zostaje w nim 1litr, który wlewamy do opróżnionego 4l. W naczyniu 4l jest 1l. Z pełnego 9l odlewamy 3l do 4l (w którym jest 1l) i mamy 6l w niepełnym 9l. Niech więc nikogo nie dziwi fakt, że jestem jednym z największych ludzi w całej historii ludzkości. Zrozumiano!!!! Wyprzedziłem wszystkich geniuszy świata, nie stopniem trudności rozwiązań, lecz kalibrem sensacyjnośći i prostotą rozwiazań - nikt oprócz mnie tego nie dokonał. Wiles na pewno nie udowodnił WTF. Za brednie stanowiące rzekomy dowód WTF Wiles otrzymał z rąk Króla Norwegii Medal Abela czyli Nagrodę Nobla - na wniosek przestępcy. Pod koniec XX wieku spotkałem w autobusie wykładowczynię, która jechała na wydział PIP UMCS. Powiedziałem jej, że to zadanie znalazłem niedawno w polskiej książce z roku 1969. Odpowiedziała, że nie jest to możliwe, gdyż wówczas podczas wykładu podała problem ze źródła obcego. Dodała, że absolutnie tego nie udowodnię, bo musiałem się pomylić. Oto dowód. Józef Kozielecki: Rozwiązywanie problemów, PAŃSTWOWE ZAKŁADY WYDAWNICTW SZKOLNYCH, Warszawa 1969, s. 55-57. Aaron Navarro von Feldsteinhoff, Google: lwgula
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w tej wiadomości jest kilka błędów, a ja dostałam też niby z poczty, która była bardzo poprawnie napisana. tylko dziwny adres e-mail nadawcy biuro@ainprard.eu . oczywiście brak w nazwie nadawcy słowa poczta i nie eu tylko powinno być pl.na końcu były prawdziwe dane poczty polskiej " system awizowania poczta polska spółka akcyjna, ul. rodziny hiszpańskich 8, 00-940 warszawa nip: 525-000-73-13, krs: 0000334972 sąd rejestrowy: sąd rejonowy dla m.st. warszawy kapitał zakładowy: 774.140.000, w całości wpłacony " ja nim dopatrzyłam się wszelkich niezgodności zadzwoniłam do swojej placówki poczty polskiej i powiedziałam, że dostałam taką wiadomość ale nie pobiorę awizo, bo boję się otwierać niezamawianej wiadomości. powiedziano mi, żebym przyszła na pocztę i bez awizo będą szukać. no to zadzwoniłam na infolinię poczty i tam od razu pani wyrecytowała mi treść mojej wiadomości. a już póżniej spokojnie zaczęłam wyłapywać błędy i na drugi dzień zaniosłam informację na policję, gdzie pan policjant był za***ony, że nie dałam się nabrać jak inne babcie na wnuczka nabierają się./ niedawno dostałam też zawiadomienie z " inpostu" i tu nie znalazłam żadnego błędu w piśmie jedynie to ,że o przesyłce przychodzi sms na telefon, a nie wiadomość mailowa. siedemdziesięciolatka
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i właśnie dlatego używam linuxa
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powiem krótko - głupich nie sieją.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poza rozwagą w otwieraniu różnych załączników robić kopie - nie jest to szczególnie trudne.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
autor ma takie pojęcie na ten temat jak zbiór informacji dostępnych w necie. czyli lejkum polejkum i tyle. kto chce naprawde poznać zagrożenie i sposoby uniekania tego typu zagrożeń zapraszam na mój fb pod adresem ***s://***facebook.com/segatet/info?tab=overview
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sukinsyny
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
my new blog project the merriam dictionary beauty salon designs sissy crossdresser xxx ***sissytales.porndairy.in/?blog.kendall woman toy sex homosexual men sex videos pretty pink panties kinds of equality buy mens clothes online amazon men sex toys images of dirty jokes exercise legs
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przeinstalować system i po problemie ! Najważniejsze aby robić regularnie kopie bezpieczeństwa ważnych danych na nośniku zewnętrznym.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wystarczy regularnie skanować komputer i nie wchodzić w podejrzane linki: ***haker.edu.pl/2015/09/21/wyskakujace-reklamy-chrome-opera-firefox/ :-)
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miałem to i pomógł program Kasperskiego rannohdecryptor.exe. Trzeba tylko mieć dobrą kopię przynajmniej jednego pliku. Wskazuje się plik zaszyfrowany i dobry. Program dokonuje porównania i na tej podstawie odczytuje klucz. U mnie wszystkie pliki zostały oddworzone bez strat.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy tym nie powinna się zająć policja? W moim przypadku zniszczyło mi to cały dorobek życia. Wszystkie zdjęcia archiwalne i dorobek zawodowy z kilku lat. Dokumenty do sądu, których już nie ma jak odtworzyć. Ktoś może powiedzieć, że trzeba robić kopie zapasowe. To jakiś żart. Robiłem ale ten wirus loguje się na OneDrive, na Googledrive i wszystkie dyski sieciowe. Ja akurat miałem podłączony również taki dysk. Wirus zakodował mi ponad 400 GB danych. całego OneDrive i całego gogle drive. Plus mój dysk zewnętrzny. Ciekaw jestem dlaczego nie słyszy się by policja nie szukała dotarcia do autorów. Szkodliwość w skali kraju ogromna. Myślę, że na wiele lat odsiadki. A co dopiero skali Świata. Ten kto napisał ten program zapewne zniszczył niejednej osobie życie. Ciekaw jestem ile osób w skali Świata przypłaci to życiem jak im się całe życie zawali. Szczerze to wole składać pieniądze na kogoś kto odstrzeli tą osobę czy osoby. Myślę, że zlecenie pozbycia się kogoś takiego dość mocno zmotywuje kolejnych bezmyślnych debili, którzy nawet nie mają wyobraźni by dojść do tego że ich bezmyślne działanie może doprowadzić do czyjejś śmierci. Bo takie mogą być konsekwencje.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pytanie do Pawła który odzyskał pliki. Starałem się to samo zrobić. Mam sporo plików w mailach, które nie zostały ruszone. Mam te same pliki zawirusowane na komputerze a mimo to program ciągle mi odpisuje, że nie te pliki się nie różnią... Do tej pory działałem na plikach PDF. Miałeś takie problemy??
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mam dokładnie tak samo ze pliki się różnią
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W ostatnim czasie tego typu wirusy to istna plaga. Grunt to świadomosc użytkowników. Jeżeli nie będziemy informować ludzi o istniejącym niebezpieczeństwie to daje będą wystepowac tego typu sytuacje: "A wie pan, Hela z sekretariatu przesłała mi link to uruchomiłam. A teraz nie działa mi program do księgowości." Ostatnio trafiłem na firmę, która miała taką sytuację u siebie. Rozstali się z informatykiem, ale co im po tym, gdy stracili dane z siedmiu lat działalności. Gdyby ktoś miał chęć się zapoznać z historią to zapraszam do siebie. Blog Askomputer ;)
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niektórzy hakerzy to też nieudacznicy. Nie potrafią zaszyfrować komputera.. Usunąłem wszystkie wirusy, Trojany i wszelkie malware. Nikt nie zrobi ze mnie głupka. Trzeba po prostu mieć trochę szczęścia i pomyślec. Oni też się tym kierują. Wymyślają fortele by się dostać do naszego kompa. Ale trzeba psa obronnego dobrego antywirusa puścić by go pognać. Uważajcie na przeglądarki czy są czyste. Oni tam wprowadzają różne paskudztwa. A więc hakerom won!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.