Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Józef Piłsudski w Lublinie nocował w hotelu Victoria. A co mógł jeść?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 11 listopada 2017 r. o 20:33 Powrót do artykułu
Kartofle zajadał ze slonina bo nic innego w tym zapyziałym miescie nie bylo. Jestem historykiem i opieram sie na tekstach źródłowych znalezionych w ipn
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Agent austriacki, japoński i niemiecki. Zdrajca wiary katolickiej. Tchórz na polu bitwy - złożył na ręce Witosa dymisję z funkcji Naczelnego Wodza i pojechał sobie do swojej kochanki. Bitwę Warszawską wygrał dla Polski generał Tadeusz Rozwadowski, którego po zamachu majowym kazał uwięzić. Niepodległość zawdzięczamy Romanowi Dmowskiemu, który podpisał Traktat Wersalski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mój świętej pamięci dziadek walczył w legionach Piłsudskiego do końca życia go przeklinał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na tym zjeździe, jak popatrzył na licznych zebranych, to powiedział - chłopaki, gdybym ja was wtedy tylu miał, to byśmy Moskwę zdobyli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestes takim "historykiem" jak ze mnie artysta malarz ! W tych czasach w Lublinie, poza hotelem Victora, byla jeszcze co najmniej dwa miejsca ktore byly na poziomie nie odbiegajacych od sredniego poziomu europejskiego, jeden to hotel Europa, wzorowany na podstawie warszawskiego hotelu Europejskiego, drugie miejsce to wybudowany w latach 1906-1908 hotel i restauracja dla bankowcow i przedsiebiorcow, obecnie Grand Hotel czy Lublinianka. Musisz miec straszne kompleksy co do historii Naszego Miasta nazywajac go" zapyzialym"!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co chłopi w tym okresie jedni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znowu narzygałem na polską flagę, sorry.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chlopi w tych czasach jedli zdrowo i ekologicznie, chyba ze byli nieroby, prozniacy, pijacy i lenie, jak car zniosl "ponsczyzne" po powstaniu styczniowym {1864} wiekszosc nie potrafilo sobie z ta "wolnoscia" poradzic, bo u dzidzica trzeba bylo robic 5 dni w tgodniu, ale dostawalo sie miejsce w "czworakach" nie trzeba bylo sie o nic martwic! Niestety ta mentalnosc ma miejsce do dnia disiejszego!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cebularza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jajecznica po chłopsku - codzienny prosty posiłek chłopski :) nazwę mógł wymyślić człowiek nie znający realiów w II RP jajko to był produkt handlowy. chłop szedł z nim do Żyda żeby wymienić na zapałki , dzieci podkradały na cukierka, albo trafiało do miasta na targ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masz racje, sam podkradalem mojej mamie 10 jajek ,gdzie w wiejskim sklepie moglem wymienic na 10 dtg cukierkow typu Tofii{ koniec lat 60-tych, za komuny}
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A najciekawsze jest gdzie się po tym posiłku wysrał... trzeba to zbadać i napisać artykuł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ty bluznierco! Nie ma dla ciebie autorytetu! 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hot doga z Ikeły za złotówkę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A na tutki-prostytutki poszedł za krakowską ,z lewej po jej minięciu.Tam było wiele lat od międzywojnia.Pan Józek odbił miłość Dmowskiego,zeszmacił ją i rzucił.Takie bydle.Tą z którą miał bękarty-nieślubne córki poznał w czasie napadania na wagony pocztowe w ramach bojówki PPS,pierwowzoru PZPR.Kochanki miał stale i to hobby było znane.Zrobił wypad na Kijów,zebrał kijów,pół WP spitalało,aż się kurzyło i trzeba było Cudu,aby ocalić Polskę.Taki bohater.Za to był w kieszeni u cebulowo-czosnkowych i dobrze im robił.Zagórskiego jego banda bestialsko zakatowała by odebrać dokumenty kapusiowania austryjakom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za belkot, chyba masz kompleksy co do relacji z kobietami, zadna z Jego corek nie wypowidala sie lekcewazaco co do Ojca, a twoje "rewelacje" sa wyssane z palca!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety wiekszosc to prawda. To ty masz kompleksy i nie znasz historii. Pilsudski mactez skazy a oprócz niego byli inni wielcy generałowie. Rozwadowski,  Zagórski, ktory modernizowal lotnictwo. Kasztanka się wojny juz wygrac nie dało. Bereza kartuska i przewrót majowy to plamy na demokracji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pewnie kluski z makaronem- debilne pytanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”*
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wg mnie kaczkę pieczoną
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...