Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kajakiem po Wieprzu i Bystrzycy. Latem powstaną przystanie

Utworzony przez wędkarz, 24 marca 2011 r. o 09:46 Powrót do artykułu
NIE ! dla kajaków w tym miejscu! Liczy się tylko kasa, w du*** macie przyrodę!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wędkarze nie chcę kajaków na górnym odcinku Bystrzycy, bo stracą unikalne łowisko pstrągowo-lipiniowe i wyrażali to wielokrotnie poprzez swą organizację PZW oraz głosy indywidualne. Przyrodnicy biją na alarm, kajaki zniszczą górną Bystrzycę -patrz opinia Prof. dr hab. Ryszard Kornijów, Kierownika Katedry Hydrobiologii UP w Lublinie, „Opinia w sprawie planowanego utworzenia szlaku kajakowego na rzekach Bystrzycy i Wieprz w ramach ramowego projektu pn. Promocja markowego produktu Lubelszczyzny „Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu”. Głos kajakarzy w tej sprawie jest całkowicie zbieżny z głosem wędkarzy. Pan Leszek Daniewski, lubelski radny oraz prezes Lubelskiego Towarzystwa Kajakowego "Fala" na spotkaniu u Zastępcy Prezydenta Miasta Lublin Pana Stanisława Bogdana Fica w dniu 1 marca 2010 r., a następnie w wywiadzie dla Radia Lublin stwierdził, że sporny odcinek Bystrzycy jest zbyt trudny do organizowania masowych spływów kajakowych, a jego dostosowanie jest nieuzasadnioną ingerencją w środowisko naturalne. Kto więc chce kajaków na górnej Bystrzycy? Komu i po co w tym miejscu, gdy cała reszta Bystrzycy i Wieprza pozostaje w tej kwestii poza sporem? Co jest tak ważne, aby kosztem już istniejącego produktu, jakim jest łowisko Górna Bystrzyca, kosztem narastającego konfliktu społecznego, kosztem środowiskowym upierać się przy całkowicie negatywnej opinii interesownych społeczności? Odpowiedź daje nam powyższy artykuł: 1. Pozyskana kasa unijna, którą ktoś sczesze za cztery pomosty, 2. Wypożyczalnie kajaków, stworzenie za społeczny grosz infrastruktury do rozwinięcia PSL-owskim kolesiom prywatnego biznesu kajakowego. No, ale czy nie liczą się niepodważalne argumenty ekspertów, nie liczy się przyroda, nie liczy się to, że łowiska pstrągowego nie da się przenieść a spływy kajakowe można. Nie, ponieważ zainteresowania kolesie mieszkają właśnie tu a nie gdzie indziej, koniec kropka. Uciąg do kasy zaślepia na wszelkie argumenty (w wywiadzie telewizyjnym Starosta Lubelski stwierdził, że nie ma takiego argumentu, który odwiódłby go od realizacji tego projektu), na propozycje rozwiązań kompromisowych. PZW nigdy nie doczekał się jakiejkolwiek odpowiedzi na propozycję skrócenia kilkudziesięciokilometrowej trasy kajakowej o 15 kilometrowy sporny odcinek górnej Bystrzycy i zamknięcia sprawy z korzyścią dla obu stron (PZW i Starostwo).Taką propozycją zablokowała trzecia tajemnicza strona. Bo jak otworzyć kajakowy biznes w Parwiednikach skoro mieszkam w Strzyżewicach, a - skoro mieszkam tu, to zróbcie wiecie koledzy tak, żeby te pomosty zrobić, dać zarobić innym, a wy koledzy potem mnie zachęcicie (patrz artykuł) do otworzenia wypożyczalni kajaków, a ja się łaskawie zgodzę mając wdzięczność władzy. Czy my społeczeństwo musimy siedzieć cicho i patrzeć jak barany jak arogancka władza robi nas w balona.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"– Już nie mogę się doczekać – mówi Anna Marczak z Lublina. – Wcześniej pływaliśmy z mężem po miejskiej części Bystrzycy, a w ub. roku zdecydowaliśmy się na poza miastem. Wspaniała sprawa. W tym roku na pewno też się wybierzemy." - cytat z artykułu Zapewne czytelnik artykułu myśli sobie, że Pani Anna Marczak z Lublina, to zwykła amatorka kajaków ciesząca się z nowych udogodnień wyraziciel szerszej opinii kajakarzy, niezwiązana z kajakowym lobby. Nic z tego. Autor artykułu obłudnie pominął fakt, że Pani Anna Marczak, to etatowy urzędnik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. Nie dziwi, więc to, że wspomniana Pani "Już nie może się doczekać". Panie autorze, czy Panu nie wstyd?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyroda najważniejsza, śmiechu warte. Przecież chodzi wyłącznie o wyciągnięcie kasy z UE na niepotrzebne cele i nie ważne, że trzeba się będzie z tego rozliczyć. Ramowa dyrektywa wodna to dla grupy promującej trasę kajakową mało znaczący fakt.Dziwię się, że nasi włodarze nie angażują się w rzeczy ważne jak np. drogi, chodniki, ulice tylko w jakieś durne kajaki tylko dla kłótni z wędkarzami czy mieszkańcami okolic rzeki.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem "kajakarzem",ale ktoś chce uszczęśliwić na siłę.Na Roztocze przestałem jeździć odkąd pojawiły się firmy wypożyczające kajaki.Bandy ludzi chcący przeżyć coś.Nie liczy się kontakt z naturą,piwka,hałas,śmieci itd. Tam przyrodę się niszczy.Co do Bystrzycy,to pływałem i tu,ale sam ew.dwa kajaki.Cisza,spokój,relaks. Komercyjne spływy z infrastrukturą,to nie dla nas.To pomysł chybiony.Na takich małych rzekach często dochodzi do konfliktów z rybakami.Niemiłe wspominam jeden spływ na wspomnianym Roztoczu,właśnie z moczykijami. Niszczycie prawdziwą naturę,blisko miasta zamiast ją wspierać. Nam nie potrzeba do szczęścia nic oprócz wody,lepiej te pieniądze było przeznaczyć gm.Wilków,oni wiedzieliby na co je przeznaczyć.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To juz jest przesada !!!! Dzieciaki z gminy nie maja gdzie grac w pilke itp. czemu im nie zrobia boiska !!! Orliki sa bardzo potrzebne nie tam jakies kajaki,ktore i tak nie przyniosa mijscowym zysku i rozrywki !!! Sam jestem z tej gminy i wiem co sie ludziom przydaje !!! Nie mamy w gminie zadnego podczciwego boiska na kazdym,ktore jest w gminie jest strach grac !!!! ja juz wile razy tam mialem skrecona kostke !!!! Zrobcie cos co bedzie w zgodzie z ludzmi,zrobci jakis sadarz !!!! Bystrzyca jest piekna rzeka,ktora przynosi ludziom zyski i odprezenie !!! JA JESTEM PRZECIWKO KAJAKOM za rzeka ma w niektorych mijscach 2m szerokosci i 15cm glebokosci !!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ponoć Pan Wójt ma w nosie czy kajaki będą pływać. Ważna kasa, której wyda się część na dewastację rzeki, przez budowę tzw pomostów, a reszta do kasy gminy na premie za "realizację" projektów europejskich. Nikt tam pływać nie będzie, bo rzeka się po prostu do tego nie nadaje i wszyscy świetnie o tym wiedzą. Ale co z tego? Kto liczy się z przyrodą i nienaruszalnością ekosystemu nad którym tyle lat pracowała ogromna rzesza ludzi? Ważne jest te kilka euraków i samozadowolenie kilku kolesiów wysiadujących w gminnych fotelach. Wszystko mi wraca z żołądka jak czytam te bzdury.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic ciekawego w temacie. Nasza decydująca część społeczeństwa nie potrafi zająć słusznego stanowiska bo to jest Polska, kraj Nikodema Dyzmy i czerstwego sklepikarza. No cóż dla takich ludzi nie jest ważna przyroda, nie jest ważny inny człowiek tu się liczy układ i interes, który można zrobić wchodząc do cudzego domu nie będąc zaproszonym.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie ta rzeka sie do tego nie nadaje ! mieszkam nad nia od dziecka i wiem jaka jest !!! tam nawet jak bytelak plynie to ma problem z przeplynieciem !!! A tu niby po niej mial by plynac kajak !???? oj ludzie,ludzie opamietajcie sie puki jest na to jeszcze czas !!! Zniszczyc jedna z najpiekniejszych atrakcji gminy jest latwo ??? Ten wojt przyprawia mnie o mdlosci ;/ Kazdy kazdego kryje reka reke myje !!!!! To nie ma byc dla ludzi ten projekt tylko dla kieszeni opaslych urzednikow !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! K**wa M*c CHAMSTWO NIE Z TEJ ZIEMI !!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyjezdzam do tej gminy jedynie po to by obcowac i korzystac z naturalnych urokow tej rzeki !!! Jestem przeciwko kajakom
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hmmmm.............Irytujaca pazernosc na pieniadze !!!! Jestem przeciwko !!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIE KAJAKOM !!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Partaczenie natury ;/
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kajaki na tym odcinku Bystrzycy to nieporozumienie. Generujące dodatkowo konflikt społeczny. Aby mieszkańcy miejscowości leżących nad Bystrzycą mogli zarobić znacznie lepiej byłoby rozwijać w tym terenie agroturystykę w oparciu o dobrze jak dotąd zagospodarowaną rzekę z pstrągami i lipieniami. Bystrzyca może być łowiskiem, na które ludzie przyjadą z daleka aby wypocząć z wędką w ręku. Jeśli zaś chodzi o kajaki, to pływanie po tej rzece może sprawić krótką przyjemność wyłącznie wytrawnym kajakarzom. Wytrawni stanowią niezbyt liczne grono i do pływania zbędne im są "przystanie". Gdyby "Kajakowy markowy produkt lubelszczyzny" organizowany był w oparciu o zasady biznesowe nikt przy zdrowych zmysłach nie zainwestowałby swoich pieniędzy w takie przedsięwzięcie obarczone bardzo wysokim ryzykiem fiaska. W mojej ocenie cały ten "markowy produkt lubelszczyzny" nastawiony jest na przewalenie grubego grosza z unijnej kasy do kieszeni prywatnych "inwestorów".
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obejrzałem filmik promujący spływy i muszę powiedzieć, że to jedno wielkie kłamstwo. Woda na filmie to nie Bystrzyca a już na pewno nielubelska. Podejrzewam, że nakręcenie tego materiału sporo kosztowało. Należy sobie zadać pytanie o sens tych kłamstw.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pozostaje pytanie. Jakim kosztem. To mała rzeka, naprawdę mała, za mała w górnym i środkowym biegu na kajaki. Zastanawiający jest fakt ,że nawet niektórzy kajakarze mówią,że to projekt naciągany
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sam jestem kajakarzem i uważam, że to deb***izm by wpaść na pomysł spływów kajakowych na Bystrzycy. No cóż KASA KASA KASA. Unia dla wielu kombinatorów to tylko zwykła dojna krowa.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta rzeka jest za mała na kajaki Wisła jest większa i Bałtyk KAJAKOM NIE !!!!!!!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znam wiele rzek o podobnym charakterze jak Bystrzyca na opisywanym odcinku. Widziałem też wiele rzek, które przez tego rodzaju inicjatywy zostały w dużym stopniu zdewastowane. Obecnie charakter Bystrzycy - wody oraz terenu - eliminuje możliwość spływów kajakiem. Duża ilość powalonych drzew, krzaków będzie mocno utrudniała spływy kajakiem. Wiem jak temu zaradzono w innych miejscach... Na brzegu pojawiły cię ciężkie maszyny, które przeszkody wyciągały z wody. Rzeka na wielu kilometrach straciła swój urok. W ten sposób stworzono kanały. Pamiętajmy o pracy środowisk wędkarskich, które z wielki zapałem dbają o rzekę. Bystrzyca to piękna rzeka. Będzie jej szkoda. BARDZO SZKODA Jestem zdecydowanie przeciwny.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla porównania http://wyborcza.pl/1,7524..._sie_korki.html
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.