Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Tygodnik neidziela jest od takich rzeczy. Ale tematyka jak na gazetę wojewódzką nie powiem, poniżej wszelkiego poziomu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedys Jezus powiedział "kazdy podzielony dom upadnie"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie tak, to kościół ma być dla ludzi a nie odwrotnie. W innych krajach gdzie kościól katolicki jest traktowany jak mniejszość religijna i nie posiada takich przywilejów jak ten w Polsce księża inaczej podchodzą do ludzi, wyciagają do nich rękę, zapraszają, zachęcają do uczestniczenia w życiu religijnym, nie politykują, nie szerzą nienawiści jak to robi RM czy inni księża co im się powołania pomyliły i zamiast politykami zostali duchownymi. Ludzie odchodzą od kościoła z winy księży i dopóki on nie zmienią swojego podejścia to nadal tak będzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobry wywiad - brawo ! W zupełności się zgadzam z ojcem Oszajcą ! ( Oczywiście z ojcem Ludwikiem Wiśniewskim także ! ) Księża , zakonnicy są dla ludzi , dla zwykłych ,przeciętnych ludzi a nigdy na odwrót ! Również biskupi nie powinni się odgradzać murem prestiżu ,urzędu a czasem i zadufania w sobie od nas Katolików .Biskup nie może widzieć świata z za szyby swojej limuzyny ! Zwykłego codziennego życia nie może mu zasłaniać mitra . Wyciągnięcie ręki do potrzebującego nie może blokować pastorał . Cóż - cały episkopat powinien wziąć przykład z ubóstwa św. Franciszka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znalazl mi sie kolejny reformator Kosciola...pamietam go go jeszcze z Lublina i pamietam dlaczego odszedl do Jezuitow... Troche pokory wreszcie i trzeba sie uderzyc we wlasna piers!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawy wywiad, a szczególnie dowcip.Sytuacja kościoła jest rzeczywiście trudna.Przypomina troszkę Wisłę w której ryby pływają "na azymut" ,a nie tak jak dawniej gdy miała przejrzystą wodę!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo, tak właśnie widzę sytuację. Ks. Wacław zawsze był i jest dla mnie autorytetem. Przygotowywał mnie do Pierwszej Komunii Św., później chodził na pielgrzymki, rajdy. Pamiętam, że mimo zmęczenia zawsze wszyscy chcieli go posłuchać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cyt:"bo świadczy o tym, że jest człowiekiem, który bardzo kocha Kościół"- czy kocha Kościół tego nie wiadomo- ale na pewno kocha wizję Kościoła Gazety Wyborczej i różnych harcowników
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moi przyjaciele,fanatyczni katolicy kiedy ich spytałem co sądzą o głosie dominikanina z Lublina ocenili,że jest On chyba niepozbierany psychicznie żeby wydawać takie sądy o Polskim Kościele .Dla wielu ,, gorliwych ,, katolików obiektywne dostrzeganie błędów w Kościele jest równoznaczne z obrażaniem Boga.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kościół to typowy sprzedawca folkloru religijnego.Niska stosunkowo cena powoduje,że ma nabywców.Czy to złe-nie mnie to oceniać....!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystkim duchownym gorąco polecam lekturę: - Ubogich nie ma w programie ( wywiad z s.Małgorzatą Chmielowską ) - Gazeta Wyborcza Nr 162(5772) z dn.12-13lipca 2008 -Kościól zajęty sobą ( głos Andrzeja Czaji biskupa opolskiego ) - Gazeta Wyborcza Nr 234(7052) z dn.6 pazdziernika 2010 Takie mądre artykuły mogły tylko znależć się w wyszydzanej przez duchownych Gazecie Wyborczej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kościół,tak jak współczesne państwa -panicznie boi się prawdy,o którą zabiegał śp.JPII.........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To teraz prawdziwi Polacy, synowie przenajświętszego kościoła powinni zastanowić się gdzie jest miejsce takich co napadają na najświętszą instytucje! Oszajca i ci co atakują biskupów oraz księży mówiących o prawdziwej Polsce do ludzi, co wskazują jakiego przywódcy politycznego w naszym kraju potrzebujemy, i ze Tuska wraz z jego klakierami powinniśmy wyrzucić za burtę życia publicznego, należy odesłać tam gdzie ich miejsce. Za mury klasztorne, a jak nastąpi taka potrzeba, to i do miejsc odosobnienia. Nie możemy sobie my Polacy pozwolić na szkalowanie tych, co podają rękę narodowi bożemu, co dbają o właściwa i uczciwa twarz Polski na arenie międzynarodowej. Nam nie potrzeba Oszajcow, Wiśniewskich i Tuskow...naród potrzebuje pamięci Lecha Kaczynskiego, przywodztwa jego brata Jaroslawa i rozsadnej oraz uczciwej wizji codziennosci zaczerpnietej z prawdziwie polskiej rozglosni Radia Maryja. Polacy musza wreszcie podnieść głowy i uderzyć pięścią w stol. Inaczej ojczyzna przepadnie....i rozmyje sie w nicości idei sprowadzających nas na manowce liberalizmu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ziuk napisał:
To teraz prawdziwi Polacy, synowie przenajświętszego kościoła powinni zastanowić się gdzie jest miejsce takich co napadają na najświętszą instytucje! Oszajca i ci co atakują biskupów oraz księży mówiących o prawdziwej Polsce do ludzi, co wskazują jakiego przywódcy politycznego w naszym kraju potrzebujemy, i ze Tuska wraz z jego klakierami powinniśmy wyrzucić za burtę życia publicznego, należy odesłać tam gdzie ich miejsce. Za mury klasztorne, a jak nastąpi taka potrzeba, to i do miejsc odosobnienia. Nie możemy sobie my Polacy pozwolić na szkalowanie tych, co podają rękę narodowi bożemu, co dbają o właściwa i uczciwa twarz Polski na arenie międzynarodowej. Nam nie potrzeba Oszajcow, Wiśniewskich i Tuskow...naród potrzebuje pamięci Lecha Kaczynskiego, przywodztwa jego brata Jaroslawa i rozsadnej oraz uczciwej wizji codziennosci zaczerpnietej z prawdziwie polskiej rozglosni Radia Maryja. Polacy musza wreszcie podnieść głowy i uderzyć pięścią w stol. Inaczej ojczyzna przepadnie....i rozmyje sie w nicości idei sprowadzających nas na manowce liberalizmu.
a kto to jest lech kaczyński?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
a kto to jest lech kaczyński?
no wlasnie...podejrzewam, ze ow Oszajca takze nie wie, kto byl najwiekszym Polakiem ostatniego tysiaclecia i na zawsze pozostanie w czystych sercach prawdziwych Polakow. Atak na Kosciol i atak na synow narodu naszego zasluguje na potepienie w nieprzebranych szeregach katolikow i ludzi zarowno duchowo, jak i patriotycznie zwiazanych z trybunem narodu Jaroslawem Kaczynskim i ojcem Tadeuszem Rydzykiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli kościół katolicki namawiał swoich wiernych do głosowania na Anschluss to czym się różni od Gazety Wyborczej, Sld, ZSL, PiS, PPP, So czy PO?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No ja już do jednego z Kościołów nie pójdę i nie rzucę na remont bo jak proboszcz zaprasza go na rekolekcje to znaczy ze on też ma takie poglądy, co się dzieje z tym Kościołem w Lublinie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie idź, będzie więcej powietrza, bo ostatnio był taki ścisk na naukach o. Wacka, że nie było nawet miejsc przy ścianach.
Darek napisał:
No ja już do jednego z Kościołów nie pójdę i nie rzucę na remont bo jak proboszcz zaprasza go na rekolekcje to znaczy ze on też ma takie poglądy, co się dzieje z tym Kościołem w Lublinie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A TO REDAKTOR WZIĄŁ ROZMÓWCĘ. WART PAN PAŁACA OSZAJCA NIECH SIĘ ZAJMIE SOBĄ I NIE GORSZY LUDZI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Godone uwagi te cytaty: 1. Parafia wciąż jest rozumiana jako źródło dochodu dla duchownych. To powoduje, że cały szereg księży czuje się pokrzywdzonych. A biskup może swojego pupilka obsadzić na intratnej parafii, a tego, który mu się nie podoba, wysłać na biedną parafię? Odp. 1. Wlasnie Józef obsadzil bronowice, majdanek i inne parafie swoimi zaufanymi pezydup...sami; 2. Podróżuję dość często pociągiem, jako żywo nigdy nie widziałem w pociągu żadnego biskupa. Nigdy nie widziałem biskupa w tramwaju czy też idącego ulicą. Chyba że gdzieś idzie do katedry, bo ma parę kroków z pałacu biskupiego. Odp. 2. Typowy Józef tą swoją limuzyną wszędzie jeździ jak Pan i Władca. 3. Ksiądz musi słuchać biskupa? - Obowiązuje nas posłuszeństwo. Ale to nie może być posłuszeństwo bezmyślne i bezwzględne, bez poszanowania ludzkiej godności i ludzkich praw. Odp. 3. A bezmyślnego zapatrzenia w siebie chce Józef i tego żąda od księży, takich też nagradza tytułami prałat, kanonik, lepsza miejska parafia itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...