Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

\"Kur…, hu…., zajeb…\" na lekcji religii w gimnazjum

Utworzony przez Johny, 22 stycznia 2010 r. o 01:35 Powrót do artykułu
Katecheza o konkretnym, realnym życiu na ulicy i na osiedlach. Rodzice nie wiedzą, że hodują bestie w domu. Może jeszcze dzieciaczki nie słyszały słowa maryśka?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obiektywny napisał:
Niestety, pudło! Wyraz ten, wywodzący się z łaciny, był zaimkiem wskazującym i w tamtym języku pisany był przez "h":Nominativus: hic, Genetivus: huius (ten, tego) , więc zarzut, że pisownia jest zła, staje się bezzasadny.
etymologia: Prawdopodobnie od starosłowiańskiego ( a nie z łacinskiego! ) xuj, natomiast obelżywy wyraz od słowa chujec, czyli wieprz. Nie można też wykluczyć, że ch*** pochodzi od słowiańskiego choj czyli tyle, co stojący prosto. Stąd bliskie pokrewieństwo ze słowami choinka, chojar, chojak czy chojrak. Forma pisowni h** dopuszczana jest przez część językoznawców którzy zalecają jednak używać formy z ch (co zgodne jest z etymologią wyrazu).
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rodzice się burzą a na co dzień spotykają się z wulgarnością dzieci i młodzieży chocby w autobusach. I niech mi taki rodzic zagwarantuje, że jego dziecko nie używa takich wyrazów w rozmowach z rówieśnikami gdy rodziców nie ma. Tylko przy rodzicu i dla rodzica każde dziecko to "aniołek".
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Johny~ wpis Dzisiaj, 01:35 Wpis #1 Goście Proszę księdza ch*** pisze się przez CH!!!!! dwie formy są dopuszczone do użytku odsyłam do słownika zanim się wypowiesz
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POPIERAM KSIĘDZA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIECH NAUCZY TĄ CHOŁOTĘ JAK SIĘ WYRAŻAĆ !!!!!! W DZISISJESZYCH CZASACH IDZIE SIĘ ULICĄ I GÓWNIARY PO KILKANAŚCIE LAT TAK KLNĄ ŻE SIE TEGO SŁUCHAĆ NIE CHCE !!!!!!!!!!!!!! JAK ICH NIE MA KTO WYCHOWYWAC TO NIECH ICH KSIADZ I SZKOLA WYCHOWUJE !!!!!!!!!!!!!! CIEKAWE GDZIE SA RODZICE I GDZIE WYCHOWYWANIE DZIECI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mario napisał:
Katecheza o konkretnym, realnym życiu na ulicy i na osiedlach. Rodzice nie wiedzą, że hodują bestie w domu. Może jeszcze dzieciaczki nie słyszały słowa maryśka?[/quote] [quote name='pres' post='221873' date='22.01.2010, 11:01:20']Rodzice się burzą a na co dzień spotykają się z wulgarnością dzieci i młodzieży chocby w autobusach. I niech mi taki rodzic zagwarantuje, że jego dziecko nie używa takich wyrazów w rozmowach z rówieśnikami gdy rodziców nie ma. Tylko przy rodzicu i dla rodzica każde dziecko to "aniołek".
ŚWIĘTE SŁOWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MOŻE NIECH KSIĄDZ NAGRA JAK UCZNIOWIE POSŁUGUJĄ SIĘ TYMI SŁOWAMI CHOĆ ICH RODZICE I TAK W TO NIE UWIERZĄ TU SIĘ NIE MA CZYM GORSZYĆ TYLKO NIECH SIĘ KAŻDY WEŻMIE ZA WYCHOWANIE SWOJEGO DZIECKA PÓKI CZAS JAKBY WIEDZIELI CO ROBIĄ I MÓWIĄ ICH DZIECI W PRZEDZIALE 12 -16 LAT TO BY ZAWAŁU DOSTALI WARTE JEST PODKREŚLENIE ŻE MŁODZIEŻ ZACHOWUJE SIĘ CORAZ GORZEJ CORAZ WIĘCEJ PIJE I PALI NIE WSPOMNĘ JUŻ O SEKSIE I INNYCH UŻYWKACH NA PEWNO JEST TEŻ PROCENT MŁODZIEŻY TEJ GRZECZNEJ NIE MÓWIĘ ŻE SĄ SAMI ŻLI ALE ZAMIAST BIEC DO GAZETY TO MOŻE LEPIEJ PRZYSIĄŚĆ DO KOMPUTERA I ZOBACZYĆ CO MOJE DZIECKO ROBI W SIECI JAKIE MA ZDJĘCIA NA RÓŻNYCH PORTALACH A PRZEJRZENIE CZASEM KIESZENI CZY TELEFONU PRZEZ RODZICA TO ZWYKŁA KONTROLA RODZICIELSKA TAK NAPRAWDĘ TO MY KSZTAŁTUJEMY CHARAKTER NASZYCH DZIECI I TYM ARTYKUŁEM WŁAŚNIE ZGORSZENI RODZICE POKAZALIŚCIE SWYM POCIECHOM ŻE DAJECIE IM PRZYZWOLENIE NA ZŁE POSTĘPOWANIE
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
borys napisał:
nie jestem religijny, nie przepadam za księżmi, ale w tym przypadku popieram księdza katechetę i cenie u niego odwagę. Fakt - oburzeni rodzice wiedzcie, że Wasze dzieci używają tego języka na co dzień. Wulgaryzmy jeszcze większe słychać wszędzie i kto ich używa - Wasze maleństwa. Należy w większym zakresie zająć się dziećmi, a nie siadaj przed komputerem, masz wideo i rób sobie co chcesz, a ja z mamusią na browarek i pamiętaj gówniarzu nie przeszkadzaj. Tak wygląda w większości przypadków obraz polskiej rodziny. Ale za to my rodzice wiemy jak komuś naubliżać, mieć pretensje do garbatego, że ma proste dzieci i nienawidzić sąsiada do lepiej mu się powodzi niż mnie. Polskie Piekiełko.
RACJA -rodzice nie chcą widzieć ,wiedzieć jak ich pociechy się zachowują a żeby było śmieszniej panienki z tzw. dobrych domów wiodą prym ! Więc zanim się oburzycie zaobserwujcie swoje pociechy i choć za sukienkowymi nie przepadam to ten ksiądz wzbudza moją sympatię i ma moje poparcie jest mocny ma jaja byle się nie poddał !
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie nie dziwi to, że rodzice pobiegli do dyrektora szkoły bardzo "zaniepokojeni". Od kogo się nauczyli młodzi ludzie takich wyrażeń. Od przedszkolaków? A że młodzież tak mówi - proponuję wizytę pod szkołą podstawową, gimnazjum, liceum, pod uniwersytetem, a czasem słuchać telewizji.Mam nadzieję że w domu tych rodziców takich słów się nie używa. To jest podwójna moralność tych ludzi. Z podobnymi działaniami działaniami spotkałem się przy organizacji studniówki: najpierw ustalono-absolutnie bez alkoholu. Gdy ochrona nie pozwoliła wnieść młodzieży butelek - wnieśli je rodzice. OBŁUDA !!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KSIĘŻE GRZEGORZU WSZYSCY ROZUMIEJĄ O CO KSIĘDZU CHODZI,PROBLEM W TYM,ŻE NIEKTÓRZY CHCĄ ZAGRAĆ Z KSIĘDZEM W SZACHY I POTRZEBNE IM TO DO TEGO ABY DAĆ KSIĘDZU MATA.JAK KSIĄDZ MYŚLI SKĄD SIĘ BIORĄ TAKIE OSOBOWOŚCI JAK:ZUZANNA NIEMIER,ARKADIUSZ SZADURSKI CZY TOMASZ CHABINKA ?....TO SĄ MŁODZI LUDZIE... I TAKA STARA WYGA JAKĄ JEST SYNYSZYN,ŁATWO NIMI MANIPULUJE.CI MŁODZI LUDZIE DZSIAJ JESZCZE SIĘ NIE ZASTANAWIAJĄ CO BĘDZIE MIAŁO SENS NA ICH GROBIE ?.....CZY SKÓRZANE MAJTKI pANI EUROPOSEŁ? A MOŻE JEDNAK KRZYŻ ?.JAK ŁATWO WYRZUCAMY KROMKĘ CHLEBA KIEDY MAMY GO POD DOSTATKIEM ? . MOŻE TEGO KRZYŻA I PŁYNĄCEGO Z NIEGO DOBRA JEST DZISIAJ POD DOSTATKIEM ?......I MUSI GO IM ZABRAKNĄĆ ABY DOCENILI JEGO WARTOŚĆ ? ......CZEGO NIE ŻYCZĘ NIKOMU.....NIKOMU, KTOBY MUSIAŁ SKOMLEĆ O BOSKĄ LITOŚĆ .MOJE ROZWAŻANIA NIE WYWODZĄ SIĘ Z TWÓRCZOŚCI ST.LEMA ALE Z PRZEŻYĆ JAKICH DOZNALI WIĘŹNIOWIE MAJDANKA,OŚWIĘCIMIA-TAM ZŁO ZWYCIĘŻYŁO... A NA ŚCIANACH JAKOŚ NIKT NIE RYSOWAŁ ROGÓW W KTÓRE TO Z UPODOBANIEM PRZYOZDABIA SIĘ SYNYSZYN.......A ILEŻ TAM KRZYŻY WYRYTYCH GOŁYMI RĘKAMI... KSIĘŻE ,NIECH KSIĄDZ ROBI SWOJE NAWET JAK BĘDĄ KRZYCZEĆ" KSIĘDZA DO WORA A WÓR DO JEZIORA"-TO TACY "ZBULWERSOWANI ZAWIĄZALI WÓR Z Ks.POPIEŁUSZKĄ I WRZUCILI DO JEZIORA.....ALE ON NADAL NAUCZA....,ŚMIERĆ ZAMKNĘŁA MU USTA ALE PRZEZ TO JEGO DUSZA PRZEMAWIA GŁOŚNIEJ.JAKŻESZ UBODZY SĄ CI KTÓRZY NIE POTRAFIĄ SŁUCHAĆ DUSZY A JEDYNIE SŁOWO DO NICH PRZEMAWIA.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chodzę do tego gimazjum i uczy mnie ten sam ksiądz... Jego tematy, lub inne rozmowy ograniczają się nie tylko do 'nauki' o przeklinaniu, ale również do tematu seksu, masturbacji czy innych takich. Ktoś kiedyś zadał mi pytanie, czy takich tematów nie powinno się podejmować na wychowaniu seksualnym? hmm... na wychowaniu do życia w rodzinie? Owszem, może nie każdy nauczyciel ma tyle odwagi, aby poruszyć temat przeklinania, ale temat, który według niektóych jest 'tabu' powinien być poruszany komplentnie na innych przedmiotach i kompletnie z innym nauczycielem.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od dawna wiadomo, że najbardziej człowieka boli gdy wytyka mu się jego własne błędy. Rodziców zabolało gdy ksiądz Grzegorz pokazał co potrafi robić dzisiejsza młodzież, a za te umiejętności odpowiedzialni są głównie rodzice. Małe dzieci lubią używać słów "zakazanych" które słyszą u rodziców a dorośli zazwyczaj się z tego śmieją. Później kształci ich telewizja i internet bo rodzice nie mają czasu ich życia uczyć. Sami wybierają dla swoich pociech "takie guwernantki". Ksiądz Grzegorz należał (gdy był wikariuszem w parafii z której pochodzę) do księży, którzy swoją misję spełniają w dość niekonwencjonalny sposób ale właśnie ten sposób najlepiej przemawiał do zbuntowanych "młodych gniewnych". Życzę rodzicom tych dzieciaków, które nagrały tę lekcję religii, aby ktoś nagrał ich dzieci podczas przerwy szkolnej i później udostępnił ten krótki filmik publicznie - tak jak to one zrobiły. NIE WIEM KTO BY SIĘ WSTYDZIŁ BARDZIEJ.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tatusie,mamusie tych zdeprawowanych przez księdza żaków,zaopatrzcie się w hasła typu"KSIĘDZA DO WORA A WÓR DO JEZIORA" i demonstrować pod szkołę!!!.Synyszyn,Jaruga-Nowacka,Środa zapewnią wam poparcie,TVN może zapewni wam medialny rozgłos...a Gazeta Wyborcza w tym czasie zamieści obszerny artykuł o powszechnym homoseksualiźmie panującym wśród księży, w Paderewskim pod pretekstem walki ze złem ,pozdejmują resztę krzyży itd.Tylko obyście się nie zdziwili kiedy wychowają wam wasze dzieci na takich co to już zawiązali wór z księdzem w środku i wrzucili go do jeziora.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~ona~ napisał:
Popieram Katechetę Mam syna w gimnazjum i tkwiąc w swojej bezgranicznej naiwności przkonana byłam iż mój syneczek taki grzeczny wszystkim sie kłania, dla babci milutki i w ogóle..... a jak nieopacznie pojawiłam się w miejscu gdzie nie powinno mnie być i jak usłyszałam jakich słów mój ukochany jedynak używa to zdębiałam.... Super ksiądz popieram.[/quote]
ateista napisał:
Rodzice hipokryci. Katecheta próbuje dotrzeć do młodzieży w ich języku i zostaje za to ukarany, paranoja. Jeżeli młodzież nie używałaby takiego słownictwa nie trzeba byłoby im tłumaczyć co jest brakiem kultury a co łamaniem przykazania. Gdyby rodzice inaczej wychowali swoje dzieci nie byłoby sprawy. Swoją bezradność i winę próbują zgonić teraz na kogoś innego, akurat na tego co próbuje ich czegoś nauczyć. Brawo dla księdza za odwagę, rodzice powinni się wstydzić.[/quote] [quote name='dorota74' post='221880' date='22.01.2010, 11:08:29']MOŻE NIECH KSIĄDZ NAGRA JAK UCZNIOWIE POSŁUGUJĄ SIĘ TYMI SŁOWAMI CHOĆ ICH RODZICE I TAK W TO NIE UWIERZĄ TU SIĘ NIE MA CZYM GORSZYĆ TYLKO NIECH SIĘ KAŻDY WEŻMIE ZA WYCHOWANIE SWOJEGO DZIECKA PÓKI CZAS JAKBY WIEDZIELI CO ROBIĄ I MÓWIĄ ICH DZIECI W PRZEDZIALE 12 -16 LAT TO BY ZAWAŁU DOSTALI WARTE JEST PODKREŚLENIE ŻE MŁODZIEŻ ZACHOWUJE SIĘ CORAZ GORZEJ CORAZ WIĘCEJ PIJE I PALI NIE WSPOMNĘ JUŻ O SEKSIE I INNYCH UŻYWKACH NA PEWNO JEST TEŻ PROCENT MŁODZIEŻY TEJ GRZECZNEJ NIE MÓWIĘ ŻE SĄ SAMI ŻLI ALE ZAMIAST BIEC DO GAZETY TO MOŻE LEPIEJ PRZYSIĄŚĆ DO KOMPUTERA I ZOBACZYĆ CO MOJE DZIECKO ROBI W SIECI JAKIE MA ZDJĘCIA NA RÓŻNYCH PORTALACH A PRZEJRZENIE CZASEM KIESZENI CZY TELEFONU PRZEZ RODZICA TO ZWYKŁA KONTROLA RODZICIELSKA TAK NAPRAWDĘ TO MY KSZTAŁTUJEMY CHARAKTER NASZYCH DZIECI I TYM ARTYKUŁEM WŁAŚNIE ZGORSZENI RODZICE POKAZALIŚCIE SWYM POCIECHOM ŻE DAJECIE IM PRZYZWOLENIE NA ZŁE POSTĘPOWANIE
[quote name='rodzic' post='221883' date='22.01.2010, 11:13:24']Mnie nie dziwi to, że rodzice pobiegli do dyrektora szkoły bardzo "zaniepokojeni". Od kogo się nauczyli młodzi ludzie takich wyrażeń. Od przedszkolaków? A że młodzież tak mówi - proponuję wizytę pod szkołą podstawową, gimnazjum, liceum, pod uniwersytetem, a czasem słuchać telewizji.Mam nadzieję że w domu tych rodziców takich słów się nie używa. To jest podwójna moralność tych ludzi. Z podobnymi działaniami działaniami spotkałem się przy organizacji studniówki: najpierw ustalono-absolutnie bez alkoholu. Gdy ochrona nie pozwoliła wnieść młodzieży butelek - wnieśli je rodzice. OBŁUDA !!!!!!!!
KTO JEST BEZ WINY NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIEŃ..........................
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niech MAMUSIE i TATUSIE wejdą sobie na PROFILE swoich dzieci : na naszą-klasę, na fotkę i NIECH ZOBACZĄ jakie zdjecia prezentują ich "POCIECHY" PRZEWAŻNIE są to zdjęcia roznegliżowanych małolat W WIEKU WŁAŚNIE GIMNAZJALNYM, z piersiami albo swoim poważaniem na wierzchu !!!!!!!!!!!!! Tak samo GDZIE SĄ RODZICE w momencie kiedy 14-latka czy 15-latka idzie na dyskotekę ????????????? HALO RODZICE !!!!!!!!!!!!!!!! GDZIE WY WTEDY JESTEŚCIE ????????????????????? a tu wielkie oburzenie bo ksiądz napisał przekleństwa na tablicy i rodzice do dyrektora biegną...... Nie no jakieś pomieszanie z poplątaniem !!!!!!!!!! Na zebrania do swoich dzieci też nie chodzą bo przecież dzieci są takie grzeczne ((((jak spią chyba))) !!! Jeszcze dobrze z domu nie wyjdą i już fajka w ręce i wielki szpan przed kolegami bo moi rodzice się nie kapneli że palę ........................ Dzieci w dzisiejszych czasach są nie wychowane, wulgarne i bezczelne !!! I Kto miał styczność z takimi dziećmi w szkole ten wie jak jest !! A zapracowanie rodzice tak naprawde NIC nie wiedzą o swoich dzieciach !!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo dla tego księdza! Poruszył temat jak najbardziej na czasie, przeklinało się zawsze ale to co młodzież wyprawia czasami to woła o pomste do nieba! Sam przeklinam, jak wiele zresztą osób ale większość zna granice. Te dzieci nie znają i przeklinają na potęgę. Może dzięki takim lekcjom chociaż ograniczą liczbę wulgarnych słów. A ksiądz wykazał się odwagą!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BRAWO DLA KSIĘDZA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W KOŃCU KTOS SIE PRZEŁAMAŁ I ZACZĄŁ ROZMAWIAĆ Z TĄ ZDEPRAWOWANĄ PSEUDO"MŁODZIEŻĄ" TAK JAK NALEŻY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam dzieci w tym wieku i wiem ,jak bardzo przeklinają.Takie zachowania już stają się niemal normą.To bolesne i dobrze,że ksiądz zwrócił uwage na ten temat.Rodzice nie powinni być oburzeni ,a nauczyciele innych przedmiotów mogliby także uwrażliwiać mlodzież odnośnie "rzucania" mięsem.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bajka bez cenzury http://www.youtube.com/watch?v=0zh40tVGmIU...feature=related
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
niech MAMUSIE i TATUSIE wejdą sobie na PROFILE swoich dzieci : na naszą-klasę, na fotkę i NIECH ZOBACZĄ jakie zdjecia prezentują ich "POCIECHY" PRZEWAŻNIE są to zdjęcia roznegliżowanych małolat W WIEKU WŁAŚNIE GIMNAZJALNYM, z piersiami albo swoim poważaniem na wierzchu !!!!!!!!!!!!! Tak samo GDZIE SĄ RODZICE w momencie kiedy 14-latka czy 15-latka idzie na dyskotekę ????????????? HALO RODZICE !!!!!!!!!!!!!!!! GDZIE WY WTEDY JESTEŚCIE ????????????????????? a tu wielkie oburzenie bo ksiądz napisał przekleństwa na tablicy i rodzice do dyrektora biegną...... Nie no jakieś pomieszanie z poplątaniem !!!!!!!!!! Na zebrania do swoich dzieci też nie chodzą bo przecież dzieci są takie grzeczne ((((jak spią chyba))) !!! Jeszcze dobrze z domu nie wyjdą i już fajka w ręce i wielki szpan przed kolegami bo moi rodzice się nie kapneli że palę ........................ Dzieci w dzisiejszych czasach są nie wychowane, wulgarne i bezczelne !!! I Kto miał styczność z takimi dziećmi w szkole ten wie jak jest !! A zapracowanie rodzice tak naprawde NIC nie wiedzą o swoich dzieciach !!
święte słowa...............
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 8

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.