Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

\"Kur…, hu…., zajeb…\" na lekcji religii w gimnazjum

Utworzony przez Johny, 22 stycznia 2010 r. o 01:35 Powrót do artykułu
Katecheza o konkretnym, realnym życiu na ulicy i na osiedlach. Rodzice nie wiedzą, że hodują bestie w domu. Może jeszcze dzieciaczki nie słyszały słowa maryśka?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obiektywny napisał:
Niestety, pudło! Wyraz ten, wywodzący się z łaciny, był zaimkiem wskazującym i w tamtym języku pisany był przez "h":Nominativus: hic, Genetivus: huius (ten, tego) , więc zarzut, że pisownia jest zła, staje się bezzasadny.
etymologia: Prawdopodobnie od starosłowiańskiego ( a nie z łacinskiego! ) xuj, natomiast obelżywy wyraz od słowa chujec, czyli wieprz. Nie można też wykluczyć, że ch*** pochodzi od słowiańskiego choj czyli tyle, co stojący prosto. Stąd bliskie pokrewieństwo ze słowami choinka, chojar, chojak czy chojrak. Forma pisowni h** dopuszczana jest przez część językoznawców którzy zalecają jednak używać formy z ch (co zgodne jest z etymologią wyrazu).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rodzice się burzą a na co dzień spotykają się z wulgarnością dzieci i młodzieży chocby w autobusach. I niech mi taki rodzic zagwarantuje, że jego dziecko nie używa takich wyrazów w rozmowach z rówieśnikami gdy rodziców nie ma. Tylko przy rodzicu i dla rodzica każde dziecko to "aniołek".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Johny~ wpis Dzisiaj, 01:35 Wpis #1 Goście Proszę księdza ch*** pisze się przez CH!!!!! dwie formy są dopuszczone do użytku odsyłam do słownika zanim się wypowiesz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POPIERAM KSIĘDZA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIECH NAUCZY TĄ CHOŁOTĘ JAK SIĘ WYRAŻAĆ !!!!!! W DZISISJESZYCH CZASACH IDZIE SIĘ ULICĄ I GÓWNIARY PO KILKANAŚCIE LAT TAK KLNĄ ŻE SIE TEGO SŁUCHAĆ NIE CHCE !!!!!!!!!!!!!! JAK ICH NIE MA KTO WYCHOWYWAC TO NIECH ICH KSIADZ I SZKOLA WYCHOWUJE !!!!!!!!!!!!!! CIEKAWE GDZIE SA RODZICE I GDZIE WYCHOWYWANIE DZIECI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mario napisał:
Katecheza o konkretnym, realnym życiu na ulicy i na osiedlach. Rodzice nie wiedzą, że hodują bestie w domu. Może jeszcze dzieciaczki nie słyszały słowa maryśka?[/quote] [quote name='pres' post='221873' date='22.01.2010, 11:01:20']Rodzice się burzą a na co dzień spotykają się z wulgarnością dzieci i młodzieży chocby w autobusach. I niech mi taki rodzic zagwarantuje, że jego dziecko nie używa takich wyrazów w rozmowach z rówieśnikami gdy rodziców nie ma. Tylko przy rodzicu i dla rodzica każde dziecko to "aniołek".
ŚWIĘTE SŁOWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MOŻE NIECH KSIĄDZ NAGRA JAK UCZNIOWIE POSŁUGUJĄ SIĘ TYMI SŁOWAMI CHOĆ ICH RODZICE I TAK W TO NIE UWIERZĄ TU SIĘ NIE MA CZYM GORSZYĆ TYLKO NIECH SIĘ KAŻDY WEŻMIE ZA WYCHOWANIE SWOJEGO DZIECKA PÓKI CZAS JAKBY WIEDZIELI CO ROBIĄ I MÓWIĄ ICH DZIECI W PRZEDZIALE 12 -16 LAT TO BY ZAWAŁU DOSTALI WARTE JEST PODKREŚLENIE ŻE MŁODZIEŻ ZACHOWUJE SIĘ CORAZ GORZEJ CORAZ WIĘCEJ PIJE I PALI NIE WSPOMNĘ JUŻ O SEKSIE I INNYCH UŻYWKACH NA PEWNO JEST TEŻ PROCENT MŁODZIEŻY TEJ GRZECZNEJ NIE MÓWIĘ ŻE SĄ SAMI ŻLI ALE ZAMIAST BIEC DO GAZETY TO MOŻE LEPIEJ PRZYSIĄŚĆ DO KOMPUTERA I ZOBACZYĆ CO MOJE DZIECKO ROBI W SIECI JAKIE MA ZDJĘCIA NA RÓŻNYCH PORTALACH A PRZEJRZENIE CZASEM KIESZENI CZY TELEFONU PRZEZ RODZICA TO ZWYKŁA KONTROLA RODZICIELSKA TAK NAPRAWDĘ TO MY KSZTAŁTUJEMY CHARAKTER NASZYCH DZIECI I TYM ARTYKUŁEM WŁAŚNIE ZGORSZENI RODZICE POKAZALIŚCIE SWYM POCIECHOM ŻE DAJECIE IM PRZYZWOLENIE NA ZŁE POSTĘPOWANIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
borys napisał:
nie jestem religijny, nie przepadam za księżmi, ale w tym przypadku popieram księdza katechetę i cenie u niego odwagę. Fakt - oburzeni rodzice wiedzcie, że Wasze dzieci używają tego języka na co dzień. Wulgaryzmy jeszcze większe słychać wszędzie i kto ich używa - Wasze maleństwa. Należy w większym zakresie zająć się dziećmi, a nie siadaj przed komputerem, masz wideo i rób sobie co chcesz, a ja z mamusią na browarek i pamiętaj gówniarzu nie przeszkadzaj. Tak wygląda w większości przypadków obraz polskiej rodziny. Ale za to my rodzice wiemy jak komuś naubliżać, mieć pretensje do garbatego, że ma proste dzieci i nienawidzić sąsiada do lepiej mu się powodzi niż mnie. Polskie Piekiełko.
RACJA -rodzice nie chcą widzieć ,wiedzieć jak ich pociechy się zachowują a żeby było śmieszniej panienki z tzw. dobrych domów wiodą prym ! Więc zanim się oburzycie zaobserwujcie swoje pociechy i choć za sukienkowymi nie przepadam to ten ksiądz wzbudza moją sympatię i ma moje poparcie jest mocny ma jaja byle się nie poddał !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie nie dziwi to, że rodzice pobiegli do dyrektora szkoły bardzo "zaniepokojeni". Od kogo się nauczyli młodzi ludzie takich wyrażeń. Od przedszkolaków? A że młodzież tak mówi - proponuję wizytę pod szkołą podstawową, gimnazjum, liceum, pod uniwersytetem, a czasem słuchać telewizji.Mam nadzieję że w domu tych rodziców takich słów się nie używa. To jest podwójna moralność tych ludzi. Z podobnymi działaniami działaniami spotkałem się przy organizacji studniówki: najpierw ustalono-absolutnie bez alkoholu. Gdy ochrona nie pozwoliła wnieść młodzieży butelek - wnieśli je rodzice. OBŁUDA !!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KSIĘŻE GRZEGORZU WSZYSCY ROZUMIEJĄ O CO KSIĘDZU CHODZI,PROBLEM W TYM,ŻE NIEKTÓRZY CHCĄ ZAGRAĆ Z KSIĘDZEM W SZACHY I POTRZEBNE IM TO DO TEGO ABY DAĆ KSIĘDZU MATA.JAK KSIĄDZ MYŚLI SKĄD SIĘ BIORĄ TAKIE OSOBOWOŚCI JAK:ZUZANNA NIEMIER,ARKADIUSZ SZADURSKI CZY TOMASZ CHABINKA ?....TO SĄ MŁODZI LUDZIE... I TAKA STARA WYGA JAKĄ JEST SYNYSZYN,ŁATWO NIMI MANIPULUJE.CI MŁODZI LUDZIE DZSIAJ JESZCZE SIĘ NIE ZASTANAWIAJĄ CO BĘDZIE MIAŁO SENS NA ICH GROBIE ?.....CZY SKÓRZANE MAJTKI pANI EUROPOSEŁ? A MOŻE JEDNAK KRZYŻ ?.JAK ŁATWO WYRZUCAMY KROMKĘ CHLEBA KIEDY MAMY GO POD DOSTATKIEM ? . MOŻE TEGO KRZYŻA I PŁYNĄCEGO Z NIEGO DOBRA JEST DZISIAJ POD DOSTATKIEM ?......I MUSI GO IM ZABRAKNĄĆ ABY DOCENILI JEGO WARTOŚĆ ? ......CZEGO NIE ŻYCZĘ NIKOMU.....NIKOMU, KTOBY MUSIAŁ SKOMLEĆ O BOSKĄ LITOŚĆ .MOJE ROZWAŻANIA NIE WYWODZĄ SIĘ Z TWÓRCZOŚCI ST.LEMA ALE Z PRZEŻYĆ JAKICH DOZNALI WIĘŹNIOWIE MAJDANKA,OŚWIĘCIMIA-TAM ZŁO ZWYCIĘŻYŁO... A NA ŚCIANACH JAKOŚ NIKT NIE RYSOWAŁ ROGÓW W KTÓRE TO Z UPODOBANIEM PRZYOZDABIA SIĘ SYNYSZYN.......A ILEŻ TAM KRZYŻY WYRYTYCH GOŁYMI RĘKAMI... KSIĘŻE ,NIECH KSIĄDZ ROBI SWOJE NAWET JAK BĘDĄ KRZYCZEĆ" KSIĘDZA DO WORA A WÓR DO JEZIORA"-TO TACY "ZBULWERSOWANI ZAWIĄZALI WÓR Z Ks.POPIEŁUSZKĄ I WRZUCILI DO JEZIORA.....ALE ON NADAL NAUCZA....,ŚMIERĆ ZAMKNĘŁA MU USTA ALE PRZEZ TO JEGO DUSZA PRZEMAWIA GŁOŚNIEJ.JAKŻESZ UBODZY SĄ CI KTÓRZY NIE POTRAFIĄ SŁUCHAĆ DUSZY A JEDYNIE SŁOWO DO NICH PRZEMAWIA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chodzę do tego gimazjum i uczy mnie ten sam ksiądz... Jego tematy, lub inne rozmowy ograniczają się nie tylko do 'nauki' o przeklinaniu, ale również do tematu seksu, masturbacji czy innych takich. Ktoś kiedyś zadał mi pytanie, czy takich tematów nie powinno się podejmować na wychowaniu seksualnym? hmm... na wychowaniu do życia w rodzinie? Owszem, może nie każdy nauczyciel ma tyle odwagi, aby poruszyć temat przeklinania, ale temat, który według niektóych jest 'tabu' powinien być poruszany komplentnie na innych przedmiotach i kompletnie z innym nauczycielem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od dawna wiadomo, że najbardziej człowieka boli gdy wytyka mu się jego własne błędy. Rodziców zabolało gdy ksiądz Grzegorz pokazał co potrafi robić dzisiejsza młodzież, a za te umiejętności odpowiedzialni są głównie rodzice. Małe dzieci lubią używać słów "zakazanych" które słyszą u rodziców a dorośli zazwyczaj się z tego śmieją. Później kształci ich telewizja i internet bo rodzice nie mają czasu ich życia uczyć. Sami wybierają dla swoich pociech "takie guwernantki". Ksiądz Grzegorz należał (gdy był wikariuszem w parafii z której pochodzę) do księży, którzy swoją misję spełniają w dość niekonwencjonalny sposób ale właśnie ten sposób najlepiej przemawiał do zbuntowanych "młodych gniewnych". Życzę rodzicom tych dzieciaków, które nagrały tę lekcję religii, aby ktoś nagrał ich dzieci podczas przerwy szkolnej i później udostępnił ten krótki filmik publicznie - tak jak to one zrobiły. NIE WIEM KTO BY SIĘ WSTYDZIŁ BARDZIEJ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tatusie,mamusie tych zdeprawowanych przez księdza żaków,zaopatrzcie się w hasła typu"KSIĘDZA DO WORA A WÓR DO JEZIORA" i demonstrować pod szkołę!!!.Synyszyn,Jaruga-Nowacka,Środa zapewnią wam poparcie,TVN może zapewni wam medialny rozgłos...a Gazeta Wyborcza w tym czasie zamieści obszerny artykuł o powszechnym homoseksualiźmie panującym wśród księży, w Paderewskim pod pretekstem walki ze złem ,pozdejmują resztę krzyży itd.Tylko obyście się nie zdziwili kiedy wychowają wam wasze dzieci na takich co to już zawiązali wór z księdzem w środku i wrzucili go do jeziora.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~ona~ napisał:
Popieram Katechetę Mam syna w gimnazjum i tkwiąc w swojej bezgranicznej naiwności przkonana byłam iż mój syneczek taki grzeczny wszystkim sie kłania, dla babci milutki i w ogóle..... a jak nieopacznie pojawiłam się w miejscu gdzie nie powinno mnie być i jak usłyszałam jakich słów mój ukochany jedynak używa to zdębiałam.... Super ksiądz popieram.[/quote]
ateista napisał:
Rodzice hipokryci. Katecheta próbuje dotrzeć do młodzieży w ich języku i zostaje za to ukarany, paranoja. Jeżeli młodzież nie używałaby takiego słownictwa nie trzeba byłoby im tłumaczyć co jest brakiem kultury a co łamaniem przykazania. Gdyby rodzice inaczej wychowali swoje dzieci nie byłoby sprawy. Swoją bezradność i winę próbują zgonić teraz na kogoś innego, akurat na tego co próbuje ich czegoś nauczyć. Brawo dla księdza za odwagę, rodzice powinni się wstydzić.[/quote] [quote name='dorota74' post='221880' date='22.01.2010, 11:08:29']MOŻE NIECH KSIĄDZ NAGRA JAK UCZNIOWIE POSŁUGUJĄ SIĘ TYMI SŁOWAMI CHOĆ ICH RODZICE I TAK W TO NIE UWIERZĄ TU SIĘ NIE MA CZYM GORSZYĆ TYLKO NIECH SIĘ KAŻDY WEŻMIE ZA WYCHOWANIE SWOJEGO DZIECKA PÓKI CZAS JAKBY WIEDZIELI CO ROBIĄ I MÓWIĄ ICH DZIECI W PRZEDZIALE 12 -16 LAT TO BY ZAWAŁU DOSTALI WARTE JEST PODKREŚLENIE ŻE MŁODZIEŻ ZACHOWUJE SIĘ CORAZ GORZEJ CORAZ WIĘCEJ PIJE I PALI NIE WSPOMNĘ JUŻ O SEKSIE I INNYCH UŻYWKACH NA PEWNO JEST TEŻ PROCENT MŁODZIEŻY TEJ GRZECZNEJ NIE MÓWIĘ ŻE SĄ SAMI ŻLI ALE ZAMIAST BIEC DO GAZETY TO MOŻE LEPIEJ PRZYSIĄŚĆ DO KOMPUTERA I ZOBACZYĆ CO MOJE DZIECKO ROBI W SIECI JAKIE MA ZDJĘCIA NA RÓŻNYCH PORTALACH A PRZEJRZENIE CZASEM KIESZENI CZY TELEFONU PRZEZ RODZICA TO ZWYKŁA KONTROLA RODZICIELSKA TAK NAPRAWDĘ TO MY KSZTAŁTUJEMY CHARAKTER NASZYCH DZIECI I TYM ARTYKUŁEM WŁAŚNIE ZGORSZENI RODZICE POKAZALIŚCIE SWYM POCIECHOM ŻE DAJECIE IM PRZYZWOLENIE NA ZŁE POSTĘPOWANIE
[quote name='rodzic' post='221883' date='22.01.2010, 11:13:24']Mnie nie dziwi to, że rodzice pobiegli do dyrektora szkoły bardzo "zaniepokojeni". Od kogo się nauczyli młodzi ludzie takich wyrażeń. Od przedszkolaków? A że młodzież tak mówi - proponuję wizytę pod szkołą podstawową, gimnazjum, liceum, pod uniwersytetem, a czasem słuchać telewizji.Mam nadzieję że w domu tych rodziców takich słów się nie używa. To jest podwójna moralność tych ludzi. Z podobnymi działaniami działaniami spotkałem się przy organizacji studniówki: najpierw ustalono-absolutnie bez alkoholu. Gdy ochrona nie pozwoliła wnieść młodzieży butelek - wnieśli je rodzice. OBŁUDA !!!!!!!!
KTO JEST BEZ WINY NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIEŃ..........................
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niech MAMUSIE i TATUSIE wejdą sobie na PROFILE swoich dzieci : na naszą-klasę, na fotkę i NIECH ZOBACZĄ jakie zdjecia prezentują ich "POCIECHY" PRZEWAŻNIE są to zdjęcia roznegliżowanych małolat W WIEKU WŁAŚNIE GIMNAZJALNYM, z piersiami albo swoim poważaniem na wierzchu !!!!!!!!!!!!! Tak samo GDZIE SĄ RODZICE w momencie kiedy 14-latka czy 15-latka idzie na dyskotekę ????????????? HALO RODZICE !!!!!!!!!!!!!!!! GDZIE WY WTEDY JESTEŚCIE ????????????????????? a tu wielkie oburzenie bo ksiądz napisał przekleństwa na tablicy i rodzice do dyrektora biegną...... Nie no jakieś pomieszanie z poplątaniem !!!!!!!!!! Na zebrania do swoich dzieci też nie chodzą bo przecież dzieci są takie grzeczne ((((jak spią chyba))) !!! Jeszcze dobrze z domu nie wyjdą i już fajka w ręce i wielki szpan przed kolegami bo moi rodzice się nie kapneli że palę ........................ Dzieci w dzisiejszych czasach są nie wychowane, wulgarne i bezczelne !!! I Kto miał styczność z takimi dziećmi w szkole ten wie jak jest !! A zapracowanie rodzice tak naprawde NIC nie wiedzą o swoich dzieciach !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo dla tego księdza! Poruszył temat jak najbardziej na czasie, przeklinało się zawsze ale to co młodzież wyprawia czasami to woła o pomste do nieba! Sam przeklinam, jak wiele zresztą osób ale większość zna granice. Te dzieci nie znają i przeklinają na potęgę. Może dzięki takim lekcjom chociaż ograniczą liczbę wulgarnych słów. A ksiądz wykazał się odwagą!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BRAWO DLA KSIĘDZA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W KOŃCU KTOS SIE PRZEŁAMAŁ I ZACZĄŁ ROZMAWIAĆ Z TĄ ZDEPRAWOWANĄ PSEUDO"MŁODZIEŻĄ" TAK JAK NALEŻY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam dzieci w tym wieku i wiem ,jak bardzo przeklinają.Takie zachowania już stają się niemal normą.To bolesne i dobrze,że ksiądz zwrócił uwage na ten temat.Rodzice nie powinni być oburzeni ,a nauczyciele innych przedmiotów mogliby także uwrażliwiać mlodzież odnośnie "rzucania" mięsem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bajka bez cenzury http://www.youtube.com/watch?v=0zh40tVGmIU...feature=related
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
niech MAMUSIE i TATUSIE wejdą sobie na PROFILE swoich dzieci : na naszą-klasę, na fotkę i NIECH ZOBACZĄ jakie zdjecia prezentują ich "POCIECHY" PRZEWAŻNIE są to zdjęcia roznegliżowanych małolat W WIEKU WŁAŚNIE GIMNAZJALNYM, z piersiami albo swoim poważaniem na wierzchu !!!!!!!!!!!!! Tak samo GDZIE SĄ RODZICE w momencie kiedy 14-latka czy 15-latka idzie na dyskotekę ????????????? HALO RODZICE !!!!!!!!!!!!!!!! GDZIE WY WTEDY JESTEŚCIE ????????????????????? a tu wielkie oburzenie bo ksiądz napisał przekleństwa na tablicy i rodzice do dyrektora biegną...... Nie no jakieś pomieszanie z poplątaniem !!!!!!!!!! Na zebrania do swoich dzieci też nie chodzą bo przecież dzieci są takie grzeczne ((((jak spią chyba))) !!! Jeszcze dobrze z domu nie wyjdą i już fajka w ręce i wielki szpan przed kolegami bo moi rodzice się nie kapneli że palę ........................ Dzieci w dzisiejszych czasach są nie wychowane, wulgarne i bezczelne !!! I Kto miał styczność z takimi dziećmi w szkole ten wie jak jest !! A zapracowanie rodzice tak naprawde NIC nie wiedzą o swoich dzieciach !!
święte słowa...............
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 8

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...