Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Pozbawić prawa wykonywania zawodu NA ZAWSZE ,ŻEBY NIKOGO nie SKRZYWDZIŁ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te cholerne pyszałki są zupełnie bezkarni!!! Zero odpowiedzialności tak samo jak politycy !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie nie posłuchał i po powrocie do domu zapalił, trzeba słuchać lekarzy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na Kraśnickich w szpitalu na oddziale ratunkowym jest koszmar. Kobiety w rejestracji są bardzo niemiłe i mało pomocne, większośc lekarzy tam przyjmująca ma pacjenta głęboko gdzieś - kroplówka i do domu. Rozumiem że to nie prywatna klinika gdzie lekarz bierze "tysiąc pięćset sto dziewięćset", czy też Leśna Góra ale do cholery przecież jest lekarzem i jak sama nazwa wskazuje ma leczyć. Że człowiek oddając tyle kasy na ten.... ZUS musi być za każdym rogiem tak upodlany.... Dzisiaj współczuję rodzinie, ale czy to coś w tych chorych na pieniądze ludzi zmieni ? Przecież oni jutro też mogą być pacjentami...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hmmm. Tak! ten lekarz ma nie tylko na sumieniu tego chorego!!! sam bym sie znalał w tej sytuacji co ta rodzina, gdyby nie inni lekarze bo tez chciał odesłac chorą z stwierdzonym zawałem w zapisie EKG oraz na podstawie innych badań. I ten tekst, że należy pobrać sobie leki przeciwbólowe i nasenne i przejdzie!!!!. Gdyby nie moja czujność chora by zmarła!! Panie dyrektorze, czy lekarz ten jeszcze pracuje??? Boże chroń chorych przed takimi lekarzami!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lili napisał:
Na Kraśnickich w szpitalu na oddziale ratunkowym jest koszmar. Kobiety w rejestracji są bardzo niemiłe i mało pomocne, większośc lekarzy tam przyjmująca ma pacjenta głęboko gdzieś - kroplówka i do domu. Rozumiem że to nie prywatna klinika gdzie lekarz bierze "tysiąc pięćset sto dziewięćset", czy też Leśna Góra ale do cholery przecież jest lekarzem i jak sama nazwa wskazuje ma leczyć. Że człowiek oddając tyle kasy na ten.... ZUS musi być za każdym rogiem tak upodlany.... Dzisiaj współczuję rodzinie, ale czy to coś w tych chorych na pieniądze ludzi zmieni ? Przecież oni jutro też mogą być pacjentami...
Na opiekę zdrowotną potrącana jest składka zdorwotna, to co potrąca ZUS idzie na renty, emerytury, zasiłki chorobowe(powyżej iluś tam dni).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kardiolog napisał:
Pewnie nie posłuchał i po powrocie do domu zapalił, trzeba słuchać lekarzy
Nie był w stanie zapalić akurat znałem tego człowieka lekarz nie wykonał podstawowych badań które w takim przypadku POWINIEN zrobić nie jestem związany rodzinnie z tym pacjentem ani nie byłem ale znam temat i w tym przypadku była to EWIDENTNA wina tego lekarza zaniedbał swój obowiązek z jakiś przyczyn nie wykonał w takim przypadku badań krwi itd. choć ekg wskazywało by takie badanie czy inne badania wykonać on to po prostu OLAŁ i to powinno być przyczyną do pozbawienia go prawa wykonywania zawodu by nie skrzywdził więcej nikogo ,choć jak znam lubelskich sędziów i powiązania polityczno układowe to będzie niska szkodliwość i nic mu nie zrobią a szpital czyli my wszyscy zapłacimy odszkodowanie i to musi się skończyć .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A KRUCA-FIX MYSLAWSZY PO WSCHODNIEMU ZE U NAS LEKARZ TO JEST COS,A TU MASZ!!!!!NO TO ZA TAKIE ODESŁANIE GOSTKA Z ZAWAŁEM DO DOM LEKARZYK BEKNIE,I WEZ TU CZŁOWIEKU BADZ ZDROWY,NO WEZ PRZESTAN JARAC JAK BEZ TEGO JAK BEZ BZYKANIA,NIE POBZYKASZ-NIE CHCE SIE ZABRAC ZA NIC DO ROBOTY W POLU CZY W DOMU,A TAK ZAJARASZ,ZABZYKASZ,I ROBIC SIE CHCE,A GOSTEK WIDOCZNIE I NIE WIELE PALIŁ,TYLKO ZYŁY ZAPCHANE TŁUSZCZEM,BO WIADOMO JE SIE NAWSI TŁUSTO,POPIJE JABCOKIEM,I EFEKT JAK WIDAC,A LEKARZ POWINIEN POŁOZYC DO SZPITALA DAC PACJĘTOWI ODPOCZĄC,Z 2TYG POLEZEC ZRELAXSOWAC SIE I WTEDY WYPUSCIC ,ANI -----PALISZ?PRZESTAN PALIC-----------ITD,ITD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytając opinie drogich polskich internautów sądzę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zakazanie prawa wykonywania zawodu wszystkim polskim lekarzom, zaś studentów medycyny, przynajmniej tych polskich profilaktycznie należałoby zamknąć w więzieniach (żeby nie przyszło im przypadkiem do głowy pracowanie za granicą, skoro kształcili się lub kształcą przecież za pieniądze polskich podatników). W końcu mamy dużą liczbę przyjaźnie nastawionych, dobrze wykształconych znachorów dla których zawsze liczy się jedynie dobro a nie pieniądze chorego człowieka. Ewentualnie możemy przecież sprowadzić młodych zdolnych lekarzy z zagranicy np z Francji czy Szwecji. Zarobki, warunki pracy, pozytywnie nastawione społeczeństwo są tak zachęcające, że na pewno licznie odpowiedzą na oferty pracy i równie licznie do nas przybędą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakby dał konofałowi w łapę to zostawiłby go w szpitalu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o patrzcie ile znawców EKG się znalazło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do baranów piszących te bzdurne komentarze! Posłuchajcie barany skończone! Po pierwsze: W EKG może nie być zmian a pacjent może mieć zawał. Po drugie markery zawału jak Troponiny czy ckMB rosną po kilku godzinach i zaraz po wystąpieniu dolegliwości może nie być zmian w badaniu krwi ale Wy tego nie wiecie! Po trzecie: Nie jest powiedziane ,że ten właśnie pacjent by przeżył! Są ludzie którzy chodzą nawet kilka dni z zawałem i źle się czują a są tacy którzy fikną i koniec. Lekarz nie chciał źle. Nie wiecie jak to jest mieć na sobie taką odpowiedzialność jak lekarz na dyżurze! Ten zgiełk! Te pretensje! Każdy pacjent chce być pierwszy! Może nauczcie się EKG skoro jesteście tacy mądrzy? Umiecie tylko wymagać ale od siebie nie wymagacie nic. Ten lekarz uratował wiele osób, tym razem mu nie wyszło. Lekarz to też człowiek. Każdy popełnia błędy w stresie,zmęczeniu tym bardziej. Czym ryzykuje korepetytorka angielskiego dając godzinną lekcję za 50zł? Tym ,że źle wytłumaczy gramatykę? Lekarz zarabia za godzinę jeszcze mniej a jego decyzja wiąże się ze zdrowiem albo nawet życiem! Zacznijcie wymagać od siebie,a potem od innych!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawiedliwy napisał:
Do baranów piszących te bzdurne komentarze! Posłuchajcie barany skończone! Po pierwsze: W EKG może nie być zmian a pacjent może mieć zawał. Po drugie markery zawału jak Troponiny czy ckMB rosną po kilku godzinach i zaraz po wystąpieniu dolegliwości może nie być zmian w badaniu krwi ale Wy tego nie wiecie! Po trzecie: Nie jest powiedziane ,że ten właśnie pacjent by przeżył! Są ludzie którzy chodzą nawet kilka dni z zawałem i źle się czują a są tacy którzy fikną i koniec. Lekarz nie chciał źle. Nie wiecie jak to jest mieć na sobie taką odpowiedzialność jak lekarz na dyżurze! Ten zgiełk! Te pretensje! Każdy pacjent chce być pierwszy! Może nauczcie się EKG skoro jesteście tacy mądrzy? Umiecie tylko wymagać ale od siebie nie wymagacie nic. Ten lekarz uratował wiele osób, tym razem mu nie wyszło. Lekarz to też człowiek. Każdy popełnia błędy w stresie,zmęczeniu tym bardziej. Czym ryzykuje korepetytorka angielskiego dając godzinną lekcję za 50zł? Tym ,że źle wytłumaczy gramatykę? Lekarz zarabia za godzinę jeszcze mniej a jego decyzja wiąże się ze zdrowiem albo nawet życiem! Zacznijcie wymagać od siebie,a potem od innych!
DO-KŁA-DNIE podpisuję się cztero-kończynowo !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelscy lekarze to banda baranów szczególnie rodzinnych i tych na szpitalnych izbach przyjęć kupionych przez zakłady pogrzebowe. kto to jest er?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
HG55 napisał:
Lubelscy lekarze to banda baranów szczególnie rodzinnych i tych na szpitalnych izbach przyjęć kupionych przez zakłady pogrzebowe. kto to jest er?
Moja wina ,że jesteś życiową niedojdą i zazdrościsz tym co mają szlachetny zawód i są wykształceni? Moja wina ,że masz cholerne kompleksy i nic już nie jest w stanie ci pomóc? Słyszałeś takie powiedzenie: "Żeby lubić innych,trzeba lubić najpierw siebie"? To już wiesz dlaczego tak bardzo jesteś nastawiony do innych na "nie".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawiedliwy napisał:
Moja wina ,że jesteś życiową niedojdą i zazdrościsz tym co mają szlachetny zawód i są wykształceni? Moja wina ,że masz cholerne kompleksy i nic już nie jest w stanie ci pomóc? Słyszałeś takie powiedzenie: "Żeby lubić innych,trzeba lubić najpierw siebie"? To już wiesz dlaczego tak bardzo jesteś nastawiony do innych na "nie".
Kto to jest er ? lekarze są nieomylni i genialni a ludzie umierają bo matka natura jest niesprawiedliwa Mnie nic nie pomoże masz rację może wyślij sms-a na hospicjum może pomóc. Godnie umrzeć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Polak~ napisał:
Czytając opinie drogich polskich internautów sądzę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zakazanie prawa wykonywania zawodu wszystkim polskim lekarzom, zaś studentów medycyny, przynajmniej tych polskich profilaktycznie należałoby zamknąć w więzieniach (żeby nie przyszło im przypadkiem do głowy pracowanie za granicą, skoro kształcili się lub kształcą przecież za pieniądze polskich podatników). W końcu mamy dużą liczbę przyjaźnie nastawionych, dobrze wykształconych znachorów dla których zawsze liczy się jedynie dobro a nie pieniądze chorego człowieka. Ewentualnie możemy przecież sprowadzić młodych zdolnych lekarzy z zagranicy np z Francji czy Szwecji. Zarobki, warunki pracy, pozytywnie nastawione społeczeństwo są tak zachęcające, że na pewno licznie odpowiedzą na oferty pracy i równie licznie do nas przybędą.
Otóż jesteś w błędzie i pozbawienie wykonywania zawodu Tak- jednak nie wszystkich a tylko sporej części tych którzy z różnych przyczyn dyplom otrzymali zapominając że dyplom nie leczy że za dyplomem MUSI iść konkretna wiedza ,inni powiadają że dobrze mieć i z tą wiedzą praktykę ja uważam że lekarz musi mieć specjalne predyspozycje jakby misję do spełnienia musi ten zawód pokochać a co mamy lekarzy niemal z łapanki którzy płaczą jak to ciężko było na studiach po których nadal wielu niewiele wie ale różne życiowe aspiracje spowodowały że dyplomy otrzymali zapominając że ten zawód ma pewną specyfikę że do końca życia trzeba się go uczyć a im się nie chce- ot tak po prostu nie chce , a jakby co to rodzina , układy załatwią wpadkę a inna rodzina popłacze ew. szpital zapłaci odszkodowanie z naszych podatków a oni dumnie będą nadal nosić plakietki na fartuchach .A to co się dzieje na studiach to wiem od wykładowcy kiedy pytam jak to tam wygląda macha ręką i powiada że jak nas ten Tuskowy kapitalizm nie wykończy to zrobią to ci którzy uczą się dzisiaj medycyny choć jak powiada są i wśród tej miernoty zdolni i chętni ale to kropla w morzu potrzeb ale cóż -powiada muszę często przepychać bo takie są układy ! Jedno jest pewne należy zreformować służbę zdrowia tylko kto się odważy ruszyć ten zakalec to tak jakby chcieć dziś ruszyć prawników !.A trzeba i to szybko , to zmienić by zdolni mający wiedzę oraz ci którzy są do nauki chętni -ci powinni piąć się szybko a miernota powinna odpadać bez względy kim są rodzice tylko czy ci rodzice mający coś do powiedzenia dopuszczą do tego ? ja w to wątpię bo jakby nie patrzeć to fakt pozostanie faktem uczą się za darmo tzn . niezupełnie bo ich studia są opłacane właśnie przez nas podatników .A mówienie o zarobkach to delikatny temat choć ja sądzę że dobry specjalista powinien zarabiać dużo ba nawet bardzo dużo ale się okazuje że u nas dzięki koneksjom układom rodzinno towarzysko politycznym w Polsce mamy samych dobrych specjalistów tylko zabrakło im czasu na naukę ale kasę żądają jako specjaliści a skoro takimi się czują to czemu nie wyjadą dalej do Unii tam potrzebują lekarzy zarobki są bardzo dobre ba dużo wyższe jak w Polsce no i wszystko tam jest cacy -widziałem , wiecie dlaczego bo TAM jest odpowiedzialność za swoje poczynania i za plecami nie ma układów i tam trzeba mieć wiedzę i to sporą , i tak można zarobić , no i proszę pamiętać język znać musowo co nie jest zbyt popularne wśród dzisiejszych studentów choć powiadam nie wszystkich .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawiedliwy napisał:
Moja wina ,że jesteś życiową niedojdą i zazdrościsz tym co mają szlachetny zawód i są wykształceni? Moja wina ,że masz cholerne kompleksy i nic już nie jest w stanie ci pomóc? Słyszałeś takie powiedzenie: "Żeby lubić innych,trzeba lubić najpierw siebie"? To już wiesz dlaczego tak bardzo jesteś nastawiony do innych na "nie".
no to żart jakiś, wykształceni? ja tez jestem "wykształcona" i myślę dokładnie tak samo, widocznie nie miałeś do czynienia z owymi lekarzami, aaaa właśnie mam doktorat z ekonomii - to mówię na wypadek jakby ci się zdawało że moja skromna osoba jest kupnym studentem kupnej uczeln ( ale w żadnym wypadku nic do tych uczelni nie mam)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
no to żart jakiś, wykształceni? ja tez jestem "wykształcona" i myślę dokładnie tak samo, widocznie nie miałeś do czynienia z owymi lekarzami, aaaa właśnie mam doktorat z ekonomii - to mówię na wypadek jakby ci się zdawało że moja skromna osoba jest kupnym studentem kupnej uczeln ( ale w żadnym wypadku nic do tych uczelni nie mam)
moim zdaniem nie chodzi tutaj o wykształcenie , ja np studiuję medycynę , zdaję sobie sprawe że prawidłowe odczytanie EKG nie jest łatwą sprawą , proszę przejść się do księgarni medycznej i popatrzeć jakie opasłe tomiszcza się pysznią na półkach pod tytułem EKG , niby skrawek papierku z kreseczkami a książki do interpretacji mają po tysiące stron , no ale zdaje sobie sprawę , że na tutejszych omnibusach nie robi to wrażenia. Jeżeli lekarz postąpił wbrew procedurom , pozostawmy jego osąd Izbie Lekarskiej oraz prokuraturze. Wierzcie mi , zawał serca nie manifestuję się stygmatami oraz świeceniem się chorego , b. często na sekcjach wykonywanych przez Patomorfologów , odnajdywane są liczne blizny w mięśniu sercowym świadczące o przebytym epizodzie niedokrwiennym , a jakoś po nich nie ma śladu w historii chorego gdyż nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Do Pani z doktoratem ekonomicznym : ja przykładowo nie mam pojęcia o jakiś zawiłościach rynkowych , dlatego też nie wyrażam się na ich temat. Czarną magią dla mnie są indeksy giełdowe , co za tym idzie , z przyjemnością słucham jak ktoś mi to tłumaczy i uczy ich interpretacji. To że posiada Pani doktorat to niczego nie dowodzi. Kiedyś na zajeciach z filozofii człowieka , Pan Dr S. powiedział nam o tym że najważniejszą cechą człowieka inteligentnego jest krytycyzm , przede wszystkim w podejściu do siebie . To zdanie wywarło na mnie bardzo duży wpływ , Pani też radzę przemyśleć sens tej wypowiedzi , oraz co może kryć się pod określeniem "krytycyzm" Organizm ludzki nie jest zegarkiem , nie da się przewidzieć pewnych zawiłości . Stanie nad lekarzem , praktycznie przystawiająć mu do głowy kodeks karny , nie pomaga , wręcz odwrotnie . Lekarze dzisiaj zamiast iść z misją do chorego czlowieka , aby go uratować , naprawić . Myślą tylko co by tu zrobić aby nie pójść pod ostrze Temidy, muszą się stosować do coraz durniejszych wytycznych , a jak stosować ostre granice oraz przepisy do sztuki , jaką jest budowa oraz funkcjonowanie ludzkiego ciała ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawiedliwy napisał:
Do baranów piszących te bzdurne komentarze! Posłuchajcie barany skończone! Po pierwsze: W EKG może nie być zmian a pacjent może mieć zawał. Po drugie markery zawału jak Troponiny czy ckMB rosną po kilku godzinach i zaraz po wystąpieniu dolegliwości może nie być zmian w badaniu krwi ale Wy tego nie wiecie! Po trzecie: Nie jest powiedziane ,że ten właśnie pacjent by przeżył! Są ludzie którzy chodzą nawet kilka dni z zawałem i źle się czują a są tacy którzy fikną i koniec. Lekarz nie chciał źle. Nie wiecie jak to jest mieć na sobie taką odpowiedzialność jak lekarz na dyżurze! Ten zgiełk! Te pretensje! Każdy pacjent chce być pierwszy! Może nauczcie się EKG skoro jesteście tacy mądrzy? Umiecie tylko wymagać ale od siebie nie wymagacie nic. Ten lekarz uratował wiele osób, tym razem mu nie wyszło. Lekarz to też człowiek. Każdy popełnia błędy w stresie,zmęczeniu tym bardziej. Czym ryzykuje korepetytorka angielskiego dając godzinną lekcję za 50zł? Tym ,że źle wytłumaczy gramatykę? Lekarz zarabia za godzinę jeszcze mniej a jego decyzja wiąże się ze zdrowiem albo nawet życiem! Zacznijcie wymagać od siebie,a potem od innych!
Ale skoro uważasz się za znawcę to wiedz że pacjent wskazał na ostre bule około mostkowe co przy zachwianiu krzywej elektrokardiograficznej można wychwycić takie zmiany tylko takie badanie należy powtórzyć po jakimś czasie , odpowiednio też trzeba umiejętnie i uważnie umieć zinterpretować wykres biorąc pod uwagę wiele czynników jak wiek ,choroby itd. jednak to też jak sam napisałeś , nie zawsze daje odpowiednie wyniki jednak w zestawieniu z innymi badaniami które mógł a nie zrobił temu pacjentowi z jakiegoś powodu , dlatego ponosi winę zaniedbania bo kto przy zdrowych zmysłach puszcza pacjenta do domu uskarżającego się na ostry bul w klatce piersiowej w końcu można było pacjentowi zrobić badania potrzymać na izbie przyjęć podać stosowne leki i obserwować .A skoro sytuacja nie została wyjaśniona do końca skoro ten lekarz nie miał stosownego doświadczenia choć wiek jego wskazuje że teoretycznie powinien mieć , to powinien wezwać kardiologa z oddziału a ponieważ tego też nie zrobił jak też niewiele w całej sprawie i odesłał pacjenta do domu to przepraszam człowiek z ochrony szpitala jest winny ???Więc nie broń , bo ja nie ujmuje mu że uratował kogokolwiek , kiedykolwiek ale skoro podszedł w tym przypadku rutynowo to z racji wieku powinien sobie zawód odpuścić by nie zrobić nikomu więcej takiej krzywdy !Zaś odnośnie zarobków to nie porównuj bo korepetytorka nawet jak źle wytłumaczy błąd może zawsze naprawić i nie zagraża to niczyjemu życiu a spróbuj naprawić ten błąd , więc nie pokazuj tu durnowatych zestawień i nie pisz tu bzdur jak to mało zarabiają lekarze skoro nic w tym temacie nie wiesz albo nie chcesz wiedzieć w każdym razie nie informujesz uczciwie bo wizyta u lekarza prywatnie bez płacenia przez niego podatku kosztuje 100 zł jak lepszy specjalista to może być nawet 250 zł ale przyjmując 100 zł to w ciągu 1 godziny jest w stanie przyjąć 3-4 pacjentów a przyjmują po kilka godzin dziennie więc resztę mam nadzieję że potrafisz policzyć i co nadal chcesz porównywać do korepetytatorki przy czym tzw. szybkie wizyty w prywatnym gabinecie dotyczą skierowania do siebie na oddział albo do kolegi na oddział celem przeprowadzenia badań za które pacjentowi wypadało by zgratyfikować osobno a wszystko to na szpitalnym czyli naszym społecznym sprzęcie bez którego każdy lekarz jest tylko czarodziejem .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...