Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Likwidacja onkologii w szpitalu przy Kraśnickiej. Pracownicy reagują: "To nieporozumienie"

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 24 sierpnia 2019 r. o 15:01 Powrót do artykułu
Kontrakty zabiera Caryca z COL wg jej modły tylko COL jest potrzebny w Lublinie kolejnym szpitalem do rozbioru będzie sąsiad COL J Boży
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Caryca mściwa emerytka rządzi. Biedne oddziały onkologiczne w marszałkowskich szpitalach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W innej branży "restrukturyzację" rozpoczynano od wyprzedaży podstawowych narzędzi pracy. W innym szpitalu "naprawę" rozpoczęto od likwidacji Interny, SOR i laboratorium. Zgadnij, kto stanie się właścicielem tego obiektu użyteczności publicznej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No ma plery kobita.. to oczywisty skandal.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakieś publiczne info jakie koszty generuje personel lekarski i pielęgniarski w tym szpitalu? Jaki to jest procent funduszy, którym dysponuje? Dziwnie skorelowane są podwyżki dla personelu z kiepską zdolnością finansową placówek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy wy jesteście zdrowi na głowie??? Odkąd to państwowy szpital ma przynosic ZYSK? Cyt "pododdział przynosi dochody," "wypracowywał zysk dochodzący nawet do kilkuset tysięcy złotych rocznie". "
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szpital przy Kraśnickiej nie ma centralnej rozpuszczalni w aptece. Jest to problem nie tylko tego szpitala, ale też ok. 60% szpitali w całej Polsce. W 2001 r. została podpisana Ustawa- Prawo farmaceutyczne gdzie jest zapis, że przygotowanie leków w dawkach dziennych, w tym cytostatyków jest usługą farmaceutyczną. Ten zapis jest po prostu głupi i nie ma żadnego uzasadnienia. NFZ naciska na szpitale, aby jak najszybciej utworzyły w aptekach szpitalnych centralną rozpuszczalnię leków cytostatycznych.Głupota i ignorancja osób, które podpisały w/w Ustawę skutkuje tym, że szpitale, takie jak przy Kraśnickiej, które mają niewielkie oddziały onkologiczne będą je wolały zlikwidować, niż wpędzać się w ogromne koszta związane z zakupem kabiny, zatrudnieniem dodatkowych farmaceutów. W wielu województwach zostaną centralne molochy takie jak COZL, gdzie pojedynczy pacjent ginie w tłumie innych pacjentów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cały ten szpital to nieporozumienie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Gość z 16.05. A może jakieś publiczne info jak koreluje ilość personelu biurowego do personelu medycznego. Jak to wyglądało 4,5,6 lat temu a jak obecnie. Na korytarzach widzi się młode kobiety ubrane po cywilnemu, na wysokich obcasach i pielęgniarki w 70% powyżej 50 rż. pociągające nogami. Boli, że pielęgniarki wywalczyły w końcu godziwe zarobki. Ja po 35 latach pracy jako pielęgniarka otrzymałam z ZUS-u informację, że moja przewidywana emerytura w 60 rż wyniesie niecałe 1550 zł. Pomyśl od jakich kwot były odprowadzane składki? Od roku jest lepiej, ale jak widać niektórym ten dobrobyt pielęgniarek z Kraśnickiej spać nie daje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak tak, pewnie że dla pielęgniarki lepiej żeby to ona rozcieńczała (bo rozpuszczać to sobie może cukier w herbacie podczas dyżuru, na którym często nie oszukujmy się-odpoczywa). Dziwne, że w całej Europie to farmaceuci za to odpowiadają i robią to w warunkach sterylnych, w owszem drogim boxie ale gwarantującym standardy bezpieczeństwa dla pacjenta, ale i dla personelu. Ile myślisz, że taka pielęgniarka popracuje wykonując „na kolanie” rozcieńczenia leków, które same w sobie mają działanie potencjalnie kancerogenne? No właśnie, nie wiesz nawet pewnie w jakim mechanizmie one działają. Więc się nie odzywaj, bo może i ciemny lud to kupi, ale co z tego skoro to na jego niekorzyść ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brakuje lekarstw w aptekach, teraz chorych na raka będą wykańczać,potem zlikwidują kardiologie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do gościa nad gośćmi. Jeżeli ktokolwiek zmusza cię do rozpuszczania cytostatyków, a tym bardziej "na kolanie", to powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Nie wiem gdzie pracujesz. Ja pielęgniarka z wyższym wykształceniem nie mam kompleksów co do swojej wiedzy i śmiało mogę porozmawiać na temat cytostatyków z magistrem farmacji. Piszesz o sterylności jaką zapewnia kabina. Kabina,fartuchy, czepki, maseczki z fltrem są właśnie po to aby chronić osobę w niej pracującą przed szkodliwym działaniem cytostatyków. ZASADY ASEPTYKI OBOWIĄZUJĄ PRZY PRZYGOTOWANIU KAŻDEGO INNEGO LEKU PODAWANEMU PACJENTOWI DOŻYLNIE CZY DOMIĘŚNIOWO. No chyba, że koleżanka przygotowując antybiotyk czy worek żywieniowy oblizuje w międzyczasie palce. Jeżeli jeszcze coś wyjaśnić to proszę odezwij się.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ps do gościa nad gośćmi. Zainteresuj się wynikami badań przeprowadzonymi w niektórych szpitalach onkologicznych w Polsce. Wyniki wyraźnie pokazują, że najbardziej narażone są nie osoby pracujące w kabinie ale właśnie pielęgniarki podłączające cytostatyki i pracujące na oddziałach chemioterapii, ponieważ one na wielu oddziałach nie stosują innych zabezpieczeń jak tylko zwykłe rękawiczki. Dotyczy to również salowych. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a popatrzcie jakie fiki miki / machloje/ z punktem krwiodawstwa w tym szpitalu zrobili... a dzieje się to na oczach wladz regionu i ministeratwa !!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszystkiemu winnE SĄ RZĄDY piSU, nie mają pojęcia o rządzeniu , nie mają fachowców którzy się znają na lecznictwie.Najlepiej pozamykać wszystko, dać ludziom umierać , brak podstawowych leków w aptekach. NAJLEPIEJ DAWAĆ MILONY RYDZYKOWI , bo jemu akurat najbardziej są potrzebne, a zwykłych ludzi ma się w d...e. DLATEGO CZAS NA DOBRĄ ZMIANĘ ALE TĄ PRAWDZIWĄ KTÓRA  PODNIESIE NASZ KRAJ Z KOLAN. LUDZIE OBUDŻCIE SIĘ ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Decyzja kompletnie niezrozumiała przy wzroście ilosci pacjentów onkologicznych. Chciałabym uslyszec/przeczytać jej uzasadnienie od decydentów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"W 2001 r. została podpisana Ustawa- Prawo farmaceutyczne" - a kto był wówczas prezydentem? Stolzman. Kto był Ministrem Zdrowia? Kto w Sejmie?....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Posiadanie pracowni leków cytostatycznych jest już wymogiem czasu i przepisów od wielu lat, narażenie pielęgniarek  zwłaszcza w pseudo warunkach jest ogromne, ale rozumiem że nie każdy szpital/oddział na to stać i należałoby sięgnąć po inna formę np. Kupowanie usługi w innej placówce takie rozwiązania stosują już małe szpitale w Polsce. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No ta racja. Trzeba zamknąć wszystkie małe oddziały onkologii, żeby się siostry nie narażały.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak mają zlikwidować onkologię to powinni cały szpital najpierw zamknąć i zaorać, a postawić nowy dla tej onkologii. Choroba XXI wieku to rak i jak można zamykać taki oddział. Na onkologii nie byłem, za to byłem na internie, której jest to pododdział i słyszałem od innych pacjetów o miejscu i lekarzach w samych superlatywanch. Cały szpital jest nie rentowny i zamyka najlepszy oddział? Na czyją rzecz działa dyrektor? Bo nie na rzecz szpitala i pacjetów. Zagraniczne koncerny, czy konkurencji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...