Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lubelski Rower Miejski. Na takim sprzęcie będziemy jeździć

Utworzony przez otoja, 14 września 2014 r. o 14:40 Powrót do artykułu
Inicjatywa fajna, jednak przy takim chamstwie nie wróżę tym rowerom długiego życia. Wkrótce będą rozgrabione, zdemolowane i ukradzione.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy punkt pozostawiania rowerków będzie przy mieszkanku wiceprezydent Mieczkowskiej-Czerniak ? Żeby Żuk tam jeździł rowerkiem się ..... naradzać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a gdzie obowiązkowe wyposażenie:   Zgodnie z "Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia" (zaktualizowanym w październiku 2012 roku) każdy rower musi być wyposażony w: 1.       co najmniej jedno światło przednie białe lub żółte świecące ciągłym, lub migającym (od 2012 roku) światłem - czyli np lampka przednia na baterie, akumulatory lub dynamo, 2.       co najmniej jedno światło tylne czerwone, odblaskowe 3.       co najmniej jedno  światło tylne świecące ciągłym, lub migającym (od 2002 roku) światłem, 4.       co najmniej w jeden skutecznie działający hamulec, 5.       dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku, 6.       kierunkowskazy - jeśli tylko w przypadku kiedy konstrukcja roweru lub wózka rowerowego uniemożliwia sygnalizowanie zamiaru skrętu ręką.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego co mi wiadomo Rowery miejskie Nextbike spełniają wszystkie wymogi rozporządzenia :) Po drugie te rowery są robione na zamówienie i nawet jeśli ktoś ukradnie rower to  nie wiele rzeczy będzie pasować. Koła, opony, suport, piasty itp mają niestandardowy rozmiar  i nie wykorzysta się ich w "cywilnych" rowerach :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy rower dopuszczony do ruchu miejskiego (jeżdżący po jezdniach), musi być wyposażony w pełną osłonę łańcucha. Na zdjęciach 8 i 12 widać, że osłona jest ale zasłania łańcuch tylko "od góry". Czy ktoś wie coś na ten temat?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy rower dopuszczony do ruchu miejskiego (jeżdżący po jezdniach), musi być wyposażony w pełną osłonę łańcucha. Na zdjęciach 8 i 12 widać, że osłona jest ale zasłania łańcuch tylko "od góry". Czy ktoś wie coś na ten temat?
Pełną? Nie wiedziałam. Ja np. jeżdzę na "góralu" który tez ma osłonę tylko od góry. I nikt sie nie przyczepia. Pełna osłonę maja chyba tylko holenderki, i to chyba tez nie wszystkie.
Ostatnio edytowany 14 września 2014 r. o 23:21
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli realizacja POmysłu Prezydenta Wasilewskiego POwiodła się. Zarówno POmysł jak i rowery to super klasa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o! jest nawet bagażnik do przewożenia dzieci!!  :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pełną? Nie wiedziałam. Ja np. jeżdzę na "góralu" który tez ma osłonę tylko od góry. I nikt sie nie przyczepia. Pełna osłonę maja chyba tylko holenderki, i to chyba tez nie wszystkie.
Bzdura jakaś. Przepisy mówią tylko o dzwonku i oświetleniu. Ale! Aby jeździć w ruchu drogowym musisz mieć kask! Chyba, że będziesz jeździł po chodniku  za co pewnie dostaniesz mandat bo policjantów na tych żukowych roweżystów wyczulą zapewne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głupota. By rowery były bezpieczne potrzeba wypożyczalni z obsługą sprawdzającą stan. Tak to każdy będzie robil z tym co chce. Wystarczy popatrzeć co jest w Warszawie.   ...A zadłużenie miasta rośnie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...