Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Buspasy będą dostępne dla wszystkich kierowców?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 20 marca 2019 r. o 08:06 Powrót do artykułu
"Chyba nigdy nie jechałeś rowerem po Kraśnickiej czy Solidarności" - jako przykład wybrałeś 2 najbardziej zatłoczone ulice. W Lublinie istnieje wiele spokojniejszych ulic, a rowerzyści i tak jeżdżą po chodnikach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Chyba nigdy nie jechałeś rowerem po Kraśnickiej czy Solidarności" - dla takich dróg zawsze można znaleźć alternatywę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Chyba nigdy nie jechałeś rowerem po Kraśnickiej czy Solidarności" - ludzie po uliczkach osiedlowych boją się jeździć rowerem a Ty w całym Lublinie dałeś przykład z drogami najmniej przyjaznymi do jazdy rowerem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Chyba nigdy nie jechałeś rowerem po Kraśnickiej czy Solidarności" - dlatego napisałem, że Lublin to miasto rowerów na chodnikach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
puścić tam torowisko tramwajowe z trawą i nie będą janusze jeździć. Na zachodzie na liniach tramwajowych stosuje się specjalne rozwiązania, żeby autobusy mogły przejeżdżać, a osobówki nie :)
TRAMWAJ! to jest sposób na przyciągnięcie części ludzi do transportu publicznego!
  ja do tej pory nie rozumiem czemu w 350 tys mieście + aglomeracja i studenci nie ma tego środka komunikacji...:(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podałem przykłady tych ulic bo nimi też trzeba jeździć np do pracy, to samo z centrum, Racławickimi, Lipową, uwierz mi, wolę dostać mandat niż zginąć, nie jestem niedzielnym rowerzystą. Chodniki często są puste, ulice w nocy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"wolę dostać mandat niż zginąć" - dlatego napisałem, że Lublin to miasto rowerów na chodnikach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli chodniki ulicy Lipowej idealnie nadają się do jazdy rowerem. Nie żartuj. Pod Plazą kilka lat temu zdarzył się wypadek, bo chodnikowy rowerzysta potrącił śmiertelnie starszego mężczyznę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dopóki będzie przyzwolenie urzędników i policji na zap..dalanie bez konsekwencji po mieście 70-90 przez Miszczów Passerati (a takowe ciche przyzwolenie ewidentnie jest!) to rowerzysci będą uciekać na chodniki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idąc tym tokiem myślenia, to także skutery powinny jeździć po chodnikach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w Lublinie jak ulica ma więcej niż po 1 pasie w każdą stronę, to już połowa kierowników traktuje to jako zaproszenie do jazdy min 70...a jak jeszcze mamy pas rozdzielający jezdnię to Paaanie, ałtostrada!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Buspasy generują gigantyczne korki - to fakt! Dowód? Na Kraśnickiej nie ma buspasów. Korki są. Na Głębokiej nie ma buspasów. Korki są. To samo na: Narutowicza, Sowińskiego, Armii Krajowej, DMM i wszystkich pozostałych.
 NA armii krajowej akurat są buspasy i to właśnie one korkują rondo. Tak samo na DMM też jest buspas...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podałem przykłady tych ulic bo nimi też trzeba jeździć np do pracy, to samo z centrum, Racławickimi, Lipową, uwierz mi, wolę dostać mandat niż zginąć, nie jestem niedzielnym rowerzystą. Chodniki często są puste, ulice w nocy.Czyli
Czyli powinienneś prowadzić rower po chodniku !!! Jesteś przestępcą i egoistą myślącym tylko o sobie, a nie o pieszych do których to należy chodnik !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miłego dnia, Idę stąd... Czasami jeżdżę z małym dzieckiem Nie pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Buspasy generują gigantyczne korki - to fakt! Dowód? Na Kraśnickiej nie ma buspasów. Korki są. Na Głębokiej nie ma buspasów. Korki są. To samo na: Narutowicza, Sowińskiego, Armii Krajowej, DMM i wszystkich pozostałych.
NA armii krajowej akurat są buspasy i to właśnie one korkują rondo. Tak samo na DMM też jest buspas...
 co to za bełkot? gdzie na armii krajowej buspas blokuje jakieś rondo? przecież tam buspas sobie leci obok, a samochody wjeżdzają na rondo 2 pasami ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BArwo wreszcie coś dla ludzi pracujących, a nie emerytów i meneli oraz gimbazy wożącej się aubucami bez celu !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jednak blokuje bo gdyby mogłyby nim jeździć osobówki to nie stałyby w korku do ronda żeby skręcić w prawo i bezkolizyjnie włączyć się do ruchu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Czasami jeżdżę z małym dzieckiem." - jeżeli dziecko jedzie rowerem po chodniku, to możesz wraz z nim jako opiekun. Ale jeżeli wieziesz je w foteliku - to nie możesz chodnikiem. Nikt nie każe Ci się jechać z dzieckiem al. Kraśnicką.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Czasami jeżdżę z małym dzieckiem" - i do jazdy rowerem z dzieckiem wybierasz Al. Solidarności?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jednak blokuje bo gdyby mogłyby nim jeździć osobówki to nie stałyby w korku do ronda żeby skręcić w prawo i bezkolizyjnie włączyć się do ruchu
 hahaha, no to według takiej logiki to chodniki też blokują, no mentalność rodem z Rosji normalnie :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...