Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Kto mógł to już wyjechał ,pozostali też się szykują . Nikt za 1500- 1700zł nie będzie pracował . Lublin to układy wiejsko buraczane , blokowanie Polskiego Busa i brak dojazdu z największymi miastami chociażby z Krakowem cywilizowanym środkiem lokomocji jakim jest autobus , panosza się tutaj tylko busiarze. Imprezy kulturalne choć jest ich coraz więcej to jednak panuje strasznie zamieszanie , bałagan i efekt końcowy mógłby być znacznie bardziej ciekawy . Poza coraz bardziej licznymi marketami brak normalnej pracy zmusza większość osób do emigracji bądź przemienienia się do innych miast. Jako jedno z nielicznych miast lublin nie posiada do tej pory obwodnicy miasta !!! Źle oznaczone drogi , ronda powodują że Lublin ma miejsca bardzo niebezpieczne i powszechne są w użyciu nazwy jak " rondo blacharzy" :) Niewielka liczba ścieżek rowerowych , natomiast zamiast tego miasto wykłada kasę na rowery miejskie gdzie z większości będą korzystali tylko studenci . Jak może żyć się tutaj dobrze jak większość osób które pracują dostają taka wypłatę że starcza tylko na opłaty ,wyżywienie wiec jak ktoś z takiego stanu rzeczy może być zadowolony ? A gdzie czas i pieniążki na jakieś zainteresowania ? praca za gorsze na trzy zmiany w Lublinie to częsty przypadek można nawet pokosić się o stwierdzenie że to praca niewolnicza , bo 1500zł - 1700zł na miesiąc za trzy zmiany to jak to nazwać ?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w 5 na 7 dziedzinach zrobiliśmy postępy, pytanie gdzie byśmy byli gdyby nie Żuk....
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dużo jest do zrobienia bo ci co rządzili przez Żukiem nic nie robili i teraz trzeba nadrabiać zaległości.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No ale Żuk też się już wypala od 2-3 lat tak jakoś licho tylko wodotryski, najlepiej aby co 8 lat była zmiana bo tworzą się koterie i złe układy
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rzeszów to raczej nie ta liga powinien być zestawiany z Olsztynem, Kielcami, Toruniem czyli miastami 150-200 tyś
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No ale Żuk też się już wypala, to wyraźnie widać od 2-3 lat tak jakoś licho tylko wodotryski i raczej nic to nie zmieni, najlepiej aby co 8 lat była zmiana bo tworzą się koterie i złe układy
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze że GDDKiA wybudowała obwodnicę i mieszkańcy Lublina i Lubelszczyzny wymogli to na poprzednich rządach
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To prawda - zwłaszcza prezydent Wasilewski (PO) to był duży niewypał, a miał kilka razy więcej środków finansowych (rozpoczęły się zasadnicze programy UE od 2007) niż jego poprzednicy - mógł dużo zdziałać 4 lata stracone, trzeba działać, bo za 3-4 lata Polska będzie już płatnikiem netto w UE
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rzesz jestów to raczej nie ta liga powinien być zestawiany z Olsztynem, Kielcami, Toruniem czyli miastami 150-200 tyś
Dokładnie, od jakiegoś czasu porównujemy sie(nas porównuja) z MojRzeszowem a to w wogle nie jest ta liga. Mają ogarniętego prezydenta, owszem, tego się nie zaprzeczyć ale jak mówił mój kumpel Rzeszów to wieś, której się udało i nie zapowiada się żeby tam miał być drugi New York. Jest u nas jak jest, wiadomo niskie wypłaty i brak perpektyw ale to ogólnie norma w całej Polsce, no  może w stolycy inaczej ale idzie drugie tyle na utrzymanie. Mamy piękne miasto z tradycjami, które było stolicą i jeśli się mamy porównywać to bierzmy miasta naszego potencjału - Bydgoszcz, Szczecin, Poznan a nie z jakimiś dziwnymi tworami, gdzie muszą ileś wsi przyłącyc, żeby im magiczne 200 tyś stukneło. Lublin zawsze był i będzie jednym z głównych miast w Polce, szanujmy to i badzmy z tego dumni, oby Zuk sie faktycznie nie wypalił, to jeszce wiele przed tym miastem dobrego.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Porównywać Lublin z Rzeszowem to tak jakby porównywać Rzeszów do Przemyśla czy Krosna. Choć Przemyśl to miasto historyczne i przed wojną był 2x większy od Rzeszowa...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A od kiedy Lublin to metropolia??? Dobre sobie...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A od kiedy Lublin to metropolia??? Dobre sobie...
Kto mówi, że to metropolia, w Polce jest jedna metropolia i to też naciągana, wiadomo Wawa jako stolica. Ale porównywanie Lbn i Rzeszowa to jakieś nieporozumienie, wezmiesz LSm i Czuby i juz tam masz 3/4 Rzeszowa.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
potencjał Lublina to w sumie dopiero prezydent Żuk zaczął wykorzystywać i tutaj prosty przykład: spadek poziomu bezrobocia z 14 na 8%, strefa ekonomiczna zapełniona, w mieście powstaje pełno biurowców których jak widać wciąż mało w porównaniu do innych miast dużo jeszcze jest do zrobienia, ale też trzeba doceniać to co się aktualnie dzieje z resztą z tego raportu jasno wynika, że Lublin robi postępy
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I znowu to samo. Liczba ludności. To o niczym nie świadczy. Łódź jest sporo większa od Gdańska czy Poznania, ale gdzie lepiej mieszkać i pracować? Rzeszów bardziej oddziałuje na swój region niż Lublin na swój. A to są główne przesłanki dla metropolii a nie liczba mieszkańców. A jeśli już jesteśmy przy tej liczbie to stosunek jest jak 2 do 3, więc nie podskakujcie za bardzo.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wystarczy popatrzeć na zdjęcie - zardzewiałe blachy na dachach Starego Miasta - oto wizerunek Lublina, który szykuje się do jubileuszu 700-lecia. Zardzewiałe budy-szczęki przy dworcu PKS, ohydne bilbordy przy Al. Tysiąclecia, bezmyślne przekazanie pod budowę garaży ogromnego placu między ul. Lubartowską, a ul. Świętoduską - placu który mógłby być najpiękniejszym placem w Polsce (fontanny, kaskady, itp.). Otoczenie Starego Miasta - slumsy (Ul. Zamojska, ul. Farbiarska, ul. Zielona, itd. Tak ma wyglądać promocja miasta? Miasto Dziedzictwa Europejskiego - jako jedno z 29 obiektów w Europie nie ma odpowiedniej tablicy, reklamującej to wyróżnienie, a znak na tablicy poziomej przed pomnikiem Unii Lubelskiej jest wielkości ... znaczka pocztowego. Można powiedzieć, że skala promocji miasta jest proporcjonalna do wielkości znaku. Po Starym Mieście jeżdżą pojazdy dostawcze i śmieciarki do południa, a nie mogą wjechać pojazdy elektryczne do wożenia turystów, by pokazać im najciekawszy fragment miasta (w innych miastach pojazdy dostawcze wjeżdżają do godz. 6.00, lub co najwyżej do godz. 8.00). Absurd goni absurd, anachronizm goni anachronizm. Dwa hotele czterogwiazdkowe przy Krakowskim Przedmieściu nie mają parkingów dla autokarów (a była możliwość uzyskania dla nich parkingów), schronisko szkolne zostało zlikwidowane - Lublin jest jedynym miastem wojewódzkim bez schroniska szkolnego! A po co mają przyjeżdżać wycieczki szkolne do Lublina - oglądać pana Żuka i całe jego dziadostwo? Wojciech Górski.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wojciech Górski.
  Znowu ten frustrat, który wylewa w internecie swoje żale, bo władze miasta mają rozum i nie godzą się na wpuszczenie jego busików na ciasne stare miasto i ciasny deptak, gdzie przechodnie się ledwo mieszczą.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego blokuje się Polskiego Busa. W innych miastach nie ma problemu tylko w nepotycznym Lublinie problem.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znowu ten frustrat, który wylewa w internecie swoje żale, bo władze miasta mają rozum i nie godzą się na wpuszczenie jego busików na ciasne stare miasto i ciasny deptak, gdzie przechodnie się ledwo mieszczą.
Znowu ten gość - anonim, który wobec krytycznych uwag, dotyczących anomalii w tym mieście, stwierdzanych wielokrotnie przez turystów ma tylko jeden argument w postaci epitetów pod adresem piszącego. Dlaczego w Krakowie, w Gdańsku, w Łodzi i w innych miastach może istnieć po kilka schronisk szkolnych, promujących powszechną turystykę przyjazdową, a w Lublinie nie ma żadnego? Bo tam są ludzie z głowami do myślenia - a w Lublinie urzędnikom brakuje wyobraźni. Najpierw wprowadzono idiotyczny zapis, że ze schroniska szkolnego mogą mogą korzystać tylko uczniowie (gdy obiekt był oblegany w weekendy przez studentów zaocznych), a później ze zdziwieniem stwierdzono, że ma niskie obłożenie. A może by tak panie i panowie z urzędu i rady miasta zwizytowali hostel w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej, lub jakikolwiek hostel w Austrii, czy w Niemczech i zobaczyliby Państwo, że tam nie ma przeszkód formalnych we wspólnym nocowaniu dorosłych z dziećmi i młodzieżą - pod jednym warunkiem dla wszystkich - przestrzegania regulaminu obiektu, dotyczącego palenia i picia. Gdzie indziej można? - można, w Lublinie nie można. Bo to jest miasto urzędniczej inercji.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z Lublinem jest duży problem związany z szeroko rozumianym rynkiem pracy. Nie chodzi mi tylko, że jest jej brak i płace są niższe niż w innej części PL, tylko: * Emperia (właściciel m.in. Stokrotek) przenosi siedzibę z LU do W-wy * Perła (2-3 miesiace temu) rozważała przeniesienie siedziby do W-wy * Protektor (jeszcze kilka lat temu największy producent obuwia dla służb mundurowych/leśników/strażaków/rolników itp) - po przejęciu przez WOJASa... zakład zamknięty * Bogdanka - przez kilkanaście lat najlepsza kopalnia w PL i główny mecenas sportu w województwie - dzisiaj "z dużymi problemami... * Ursus - chyba największa nadzieja Generalnie - flagowe firmy z Lublina/województwa zwijają się, bądź przenoszą siedziby do STOlicy, dlaczego? No właśnie dlaczego? Może dlatego, ze w LU prezesi i kadra zarządcza za mało zarabia w porównaniu do stawek warszawskich? Pracownik-jak pracownik, ma dostać 1500 zł i się cieszyć, bo więcej nie zarobi. Przypuszczam, że w Ursusie też pewnie płacą do 2000 zł netto. I to jest lubelski problem firm, bo stać je na wyższe pensje dla swoich pracowników, ale ... nie dam. Takie myślenie jest w całym Lublinie, a dlaczego: jak byłeś drogi czytelniku np. u fryzjera i zapłaciłeś za męskie strzyżenie 15 zł to dałeś 5 zł napiwku za dobrą wykonaną pracę? Pewnie nie, bo i po co-zawsze 5 zł zostanie w kieszeni. A właśnie po to daj napiwek, żeby podziękować za dobrze wykonaną pracę. Bo jak Ty się naharujesz, to też chciałbyś dostać szczególnie wyróżniony (premia/napiwek itp). Ale na Lubelszczyźnie nie ma "tradycji" podziękowania za dobrą pracę, tylko "zapłacić komuś grosze/znaleźć frajera, który za niskie stawki narobi sie po pachy". Taka jest mentalność. Dlatego płace są na niskim poziomie, a to z kolei rodzi "cwaniaczenie/kombinowanie/kradzież" i inne patologie. Takie zamknięte koło - ktoś mnie nie docenia/zarabiam mało to i ja nie będę szanował innych i ich pracy.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze że GDDKiA wybudowała obwodnicę i mieszkańcy Lublina i Lubelszczyzny wymogli to na poprzednich rządach
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.