Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin ma problem z dzikimi lokatorami. Zajmują już ponad 300 mieszkań komunalnych

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 3 stycznia 2020 r. o 08:48 Powrót do artykułu
Ja wprowadzałem się kiedys do mieszkań ale lepiej do domu czyjegos sie wprowadzić. Bardziej komfortowo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kupić kilka kontenerów ustawić gdzieś pod miastem i tam robić eksmisje.
 Jakie kontenery ?? Pod most złodziejów !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To pokazuje jak potrzebne są takie lokale bo ludzi nie stać na kupno czy wynajem w Lublinie przy tych zarobkach, mam przykład znajomych którzy kupili mieszkanie na raty na 30 lat a teraz ledwo wiążą koniec z końcem nawet przy pomocy teściów
 Mogą zawsze poznać umierającego AKowca co rozdzaje kamienice lub dostać dwa auta od bezdomnego. W życiu nie należy się użalać nad sobą, trzeba po prostu być...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyjrzyjcie się drodzy Redaktorzy ilu krezusów mających własne domy mieszka w mieszkaniach komunalnych. Ile pięknie położonych mieszkań komunalnych latami stoi "odłogiem", bo najemcy od wielu lat mieszkają za granicą . Cytowana pani z ZMK z pewnością dobrze zna takie przypadki. Nie dziwię się, że ludzie naprawdę potrzebujący pomocy zaczynają działać w desperacji widząc taką niesprawiedliwość. Żeby było jasne, nie pochwalam takiego zachowania ale uważam, że zarząd mieszkań komunalnych powinien być wzięty pod lupę i solidnie rozliczony ze swoich decyzji i ewentualnych zaniechań.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda ,że miasto nie chce widzieć tego co ma podawane na tacy. Wielokrotnie otrzymywali informację i dowody, że osoby zajmujące lokale komunalne po wyżej 100 metrów kwadratowych w pięknych śródmiejskiej wyremontowanych kamienicach, mają nawet po kilka własnych domów i wiele działek budowlanych. Miasto w nagrodę oferuje im zamianę na kilka mniejszych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kurde zajebista informacja :D Czyli juz nie musze dojeżdzać tylko wprowadzę sie na dziko i nic mi nie zrobią :D Zaoszczędze na opłatach na głowe sie nie będzie lało,rewelacyjna informacja niebawem sie wprowadzę !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zmień notariusza bo zaświadczenie z miasta o liczbie osób zameldowanych jest wymagane do aktu. wiem bo w ubiegłym roku kupując mieszkanie osobiście tuż przed aktem chodziłam ze sprzedającym odebrać takie zaświadczenie do UM i przy mnie urzędnik potwiedzał że do tej chwili nic się nie zmieniło. Wystarczy zabezpieczyć swoje prawa i nie szukać najtańszej kancelarii
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciekawa jestem kiedy wreszcie ktos sie zajmie tymi cwaniakami , pasozytami ktorzy zyja na koszt państwa ktorych ludzie pracujacy muszą utrzymywac, ze tez takim ludziom nikt nie moze nic zrobic wszyscy rozkladaja rece , a wejść do takiego mieszkania manele przez okno pasozytom kopa w dupę i pod most !!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To pokazuje jak potrzebne są takie lokale bo ludzi nie stać na kupno czy wynajem w Lublinie przy tych zarobkach, mam przykład znajomych którzy kupili mieszkanie na raty na 30 lat a teraz ledwo wiążą koniec z końcem nawet przy pomocy teściów
 Bez przesady, jest wielu młodych ludzi co radzą sobie sami. Z moich znajomych tylko jedno małżeństwo wzięło kredyt na 30 lat i ledwo sobie radzą. Dlaczego? Bo nie są przedsiębiorczy, nie mają wykształcenia, nie mają zawodu, nie chce im się iść na kurs/szkolenie, który podniesie kwalifikacje. Ja z mężem mam kredyt na 10 lat i nie biegnę do rodziców lub teściów z płaczem by pomogli nam spłacać tylko biorę kolejny projekt do zrealizowania. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brak woli porozumienia to żadne przestępstwo. Sami mogą ponieść odpowiedzialność karną za fałszywe powiadomienie o przestępstwie. Problem możns znacznie ograniczyć - trzeba wiedzieć, jak. ZNK chyba nadal ma numer mego telefonu - możemy ustalić warunki uczciwej współpracy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To przecież jest włamanie w mienie publiczne i nie ma zza to kary?To mnie podoba się ratusz i co mam się tam.wlamać wnieść swoje rzeczy i mieszkać jak król?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To przecież jest włamanie w mienie publiczne i nie ma zza to kary?To mnie podoba  się ratusz i co mam się tam.wlamać wnieść swoje  rzeczy i mieszkać jak król?
  • Takie podejście trzyma się kupy. Jednak ZNK, zapewne wespół z miejskimi radcami prawnymi, praktykuje coś odmiennego - tym samym blokując możność traktowania samowolnego zajęcia lokalu jako przestępstwa.
  • Kto o zdrowych zmysłach proponuje dogadanie się (np. ci do opłat lub daty wyprowadzki) z przestępcą (np. naruszającym mir domowy)? Działają nienormalnie i dziwią się, że normalnie myślący prokurator lub sędzia ich powiadomienia traktuje jako niepoważne. Powinni się cieszyć, że organa ścigania nie prowadzą postępowań "pod kątem" fałszywego powiadomienia o przestępstwie lub wprowadzenia w błąd instytucji państwowej.
  • Albo przestępstwo - albo próba dogadania się. Organa ścigania są od czegoś zupełnie innego, niż wymuszanie zgody na propozycje "ugodowe" ZNK.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sarcasm alert: no pewnie, że to niska szkodliwość społeczna. po co pracować na własne mieszkanie jak można pójść do miejskiego i bezkarnie zasiedlić? przecież państwo, które to umożliwia, działa na korzyść obywatela!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
12 lat, bez meldunku, sama z dzieckiem tułałam się po stancjach czekając na przydział miejskiego mieszkania a okazuje się że tyle mieszkań stoi pustych. Nie dziwię się więc że ludzie sami sobie je zajmują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie krytykuj premiera. Najpierw załatw mu działki pod budowę, a potem rozliczaj. A kto jest dysponentem terenów miejskich? Dodatkowy temat, by uderzyć w rząd i wytłumaczyć nieporadność samorządu. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idiotyczna interpretacja prawa i stąd kłopoty. Dla mnie to klasyczny zabór mienia oraz włamanie i tu ppwinien mieć zastosowanie kodeks karny a nie Ustawa o ochr. praw lokatorów. Ta ostatnia może mieć zastosowanie tylko w przypadku stos umowy najmu między stronami a nie w prxypadku zaboru mienia czyli przestępstwa. Zastanawia mnie tylko który idiota, na jakiej podstawie i gdzie - w policji, w znk czy gdzie indziej - stosuje taką wykładnię prawa w tym przypadku bo po prostu automatycznie opróżniłbym lokal na bruk z xarzutami o zabór mienia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co jeśli komuś miasto nie chce przedłużyć umowy,potem mieszka nielegalnie ?.Mimo spłaty całego długu.To jest uczciwe ?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To miasto pozbywa się lokatorów,czyli wkładki mięsnej.Bo biorą w łapę.Wcale ich los ludzi nie interesuje.Prywatnie lenie w pełni sił po 1000zł biorą za wynajem klitki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A skąd oni mają klucze ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może wreszcie ktoś zrozumie że aktualne przepisy chroniące lokatorów-przestępców należy zmienić. Ochrona należy się właścicielowi. Inna sprawa, co ktoś już tu zauważył, że w tej sytuacji nie powinno się stosować ustawy o lokatorach, bo to zwykli bandyci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...