Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Miasto chce zmian w budżecie obywatelskim

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 27 grudnia 2016 r. o 21:33 Powrót do artykułu
Ten cały "ratusz" to kto? Jak mieszkańcy się zaczęli jednoczyć przeciwko matactwom w BO, to nagle sam wymyślił zmiany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żuk chce być obywatelski bez platformy a tu sypie się BO, który zrobił na siłę, bo w ratuszu nikt nie wierzy w takie rzeczy. Ściema pod publiczkę, która za wuja nie chce się udać... Ściemniacze z łapanki... ale przyszli emigranci wciąż lubią wierzyć w taki bajki... Przyjdzie czas gdy król, w całej niekrasie, ukarze się nagi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dziwne, że AZS UMCS zdobył z BO ponad 5 mln zł i teraz w Ratuszu chcą dokonać zmian? to się nazywa robienie w jajo mieszkańców. szukacie naiwniaków?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mogliby nie błaznować tylko zlikwidować tá głupotę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POgonić tę lipę tak zwaną Budżet Obywatelski. Toż to proteza w łapach władzy. To władza ma decydować o tym na co wydać podatki mieszkańców. A tak robią co chcą czyli to Komu dać marchewkę a jak ludzie protestują to nasi władz ma odpowiedż :" Tak ludzie głosowali". Tylko jak to sprawdzić. Już byli tacy co mieli sądowy wyrok na sprawdzenie wydatków na co poszły i kto je przytulił a nasi władza POkazuje wówczas Trampisza. Był taki piłkarz z Pogoni Lwow co po 1945 r występował w Bytomi i w Rzeszowie. Jak mu sędzia żle gwizdał co zdejmował na boisku gacie pokazywał kaloszowi goły tyłek. Do dzisiaj w Małopolsce kryczą: " POkaż mu Ttrampisza ".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta zmiana dotycząca papierowego głosowania bardzo dobra, bo tam dochodziło do największych przekrętów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" Ta zmiana uniemożliwić ma hurtowe zbieranie głosów od mieszkańców." Głos to głos - nie rozumiem, czemu to taki kontrowersyjne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlatego jest to takie kontrowersyjne, że np. do tej pory pracownicy spółdzielni chodzili po mieszkaniach i hurtowo rozdawali karty do głosowania już z wypełnionymi konkretnymi projektami które dana spółdzielnia chciała realizować. A były to projekty typu budowa lub remonty chodników na terenach spółdzielni i inne tego typu - czyli coś, do czego realizacji spółdzielnia jest i tak zobowiązana ze na mocy statutu. A tutaj spółdzielnie znalazły sposób, żeby realizować cele statutowe za pieniądze z budżetu obywatelskiego i to nie jest w porządku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spółdzielnia wypełnia swoje statutowe obowiązki?? A jak działa miasto? Przecież budowa infrastruktury drogowej, remont chodników, budowa parkingów to jest zadanie własne gminy!!! I nie powinno byc realizowane z pieniędzy Budżetu Obywatelskiego bo to nie obowiązek obywatela ale miasta, żeby one były realizowane!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma co się dziwić ludziom, że oddają głos tak jak spółdzielnia wybrała. Przymusu nie ma, a ludzie wolą mieć w swoim otoczeniu coś rzeczywiście i szybko zrobione niż plany na papierze z wykonaniem za 10 lat i to po zwiększeniu zapewne części czynszu na fundusz remontowy. Sens budżetu obywatelskiego jest zachowany - ma poprawiać warunki życia w naszym otoczeniu. Postępowanie tej spółdzielni, to tylko kwestia lepszej organizacji niż gdzie indziej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Członkowie spółdzielni mieszkaniowych, w przeciwieństwie do lokatorów mieszkan komunalnych,  to takie dojne krowy. Spółdzielnie budowały za pieniądze swoich członków całą infrastrukturę, miasta nie interesuje zadłużenie członków, nie dokłada się do remontów czegokolwiek w mieszkaniach i na terenie osiedli itd. Akurat os. Ruta to mieszanka budynków spółdzielczych, komunalnych i prywatnych To że z "budżetu obywatelskiego" ma być wyremontowana ul. Różana to ewidentna strata dla mieszkańców. Ulica jest miejska, więc powinno to być zadanie gminy a mieszkańcy powinni zaplanować coś innego dla siebie. Z drugiej strony tzw. budżet obywatelski to wirtualne przekładanie pieniędzy z kupki na kupkę i szybsze załatwianie najpilniejszych potrzeb lokalnych. Wspomniana ul. Różana ma 35 lat i najwyższa pora na remont. Zarząd w spółdzielni to wykonawca woli mieszkańców. To, że mieszkańcy masowo poparli całą akcję dowodzi słuszności zamierzenia. Być może poparli ten  projekt pozostali mieszkańcy osiedla.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...