Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Miejska spółka z 4,5 mln zł starty. Ta od cmentarzy i WC

Utworzony przez kronikidewelorozwoju, 31 lipca 2020 r. o 14:14 Powrót do artykułu
Może jest to część strategii prowadzącej do prywatyzacji cmentarzy komunalnych? Sprzedaż wyrobów mieszkaniopodobnych leży na łopatkach, to może patodeweloperka weszłaby w biznes pogrzebowy, który jako jeden z niewielu ma jeszcze jakieś perspektywy w wymierającym mieście-wydmuszce? Podsunę pomysł - można np. budować grobowce z dużą ilością miejsc (na zasadzie szuflad - np. po 20-30 w jednym grobowcu), a następnie sprzedawać je "inwestorom", którzy poszczególne miejsca mogliby wynajmować do złożenia zwłok tym rodzinom, których nie stać na wykupienie własnej kwatery.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tego jeszcze nie grali. Troll pisowski żyjący z dodawania w internecie hejterskich wpisów podsuwa pomysły na zarobek przedsiębiorcom. Czy może być coś bardziej żałosnego a zarazem śmiesznego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zajmę miejsce prezesa za 100k rocznie i zmniejsze zadłużenie. Tak, wiem, nie wezmą mnie bo tu nie chodzi o to by zmnniejszyć długi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zajmę miejsce prezesa za 100k rocznie i zmniejsze zadłużenie. Tak, wiem, nie wezmą mnie bo tu nie chodzi o to by zmnniejszyć długi.
 zmniejszysz zadluzenie na czym?  na lokalach komunalnych gdzie 3/4 lokatorow nie placi czynszu i cmentarzach? juz ja to widze, marzenie scietej glowy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zajmę miejsce prezesa za 100k rocznie i zmniejsze zadłużenie. Tak, wiem, nie wezmą mnie bo tu nie chodzi o to by zmnniejszyć długi.
zmniejszysz zadluzenie na czym?  na lokalach komunalnych gdzie 3/4 lokatorow nie placi czynszu i cmentarzach? juz ja to widze, marzenie scietej glowy
Przecież między wierszami podana została przyczyna problemów finansowych tej spółki ze 100% udziałem Gminy Lublin, którą jest kreatywna księgowość korzystającego z działalności tego podmiotu gospodarczego właściciela. Te cmentarze, które przywołujesz, dały w ubiegłym roku niemal 1.5 miliona, szalety ponad 600 tysięcy, wynajem lokali w  Astorii  ponad 223 tysiące, a Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych kolejne niemal 704 tysiące złotych netto przychodów. Nawet gdyby z działalności lokalowej na rzecz lokatorów komunalnych nie zarobili złotówki, to stanowiła ona tylko 1/3 ww. przychodów. Problem nie tylko tej spółki polega na tym, kto w imieniu mieszkańców Lublina zarządza ich komunalnym majątkiem.  W zasadzie to  ustawowy właściciel działa na szkodę tej spółki prawa handlowego, co powinno być ścigane z urzędu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zajmę miejsce prezesa za 100k rocznie i zmniejsze zadłużenie. Tak, wiem, nie wezmą mnie bo tu nie chodzi o to by zmnniejszyć długi.
zmniejszysz zadluzenie na czym?  na lokalach komunalnych gdzie 3/4 lokatorow nie placi czynszu i cmentarzach? juz ja to widze, marzenie scietej glowy
 Deweloszur od pana artura w zapale POmylił LPGK z ZNK, czy może chciałby, żeby nawet "lokatorzy" kwater położonych 2 m POd ziemią płacili terminowo składki przeznaczone na ubogacanie oligarchii w myśl zasady "w życiu plebsu w Kozim Grodzie pewne są tylko 3 rzeczy: śmierć, podatki na utrzymanie dewelo-bizancjum, oraz nadchodzący upadek tego miasta-wydmuszki" :-DDD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zajmę miejsce prezesa za 100k rocznie i zmniejsze zadłużenie. Tak, wiem, nie wezmą mnie bo tu nie chodzi o to by zmnniejszyć długi.
zmniejszysz zadluzenie na czym?  na lokalach komunalnych gdzie 3/4 lokatorow nie placi czynszu i cmentarzach? juz ja to widze, marzenie scietej glowy
 Przecież między wierszami podana została przyczyna problemów finansowych tej spółki ze 100% udziałem Gminy Lublin, którą jest kreatywna księgowość korzystającego z działalności tego podmiotu gospodarczego właściciela. Te cmentarze, które przywołujesz, dały w ubiegłym roku niemal 1.5 miliona, szalety ponad 600 tysięcy, wynajem lokali w     Astorii     ponad 223 tysiące, a Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych kolejne niemal 704 tysiące złotych netto przychodów. Nawet gdyby z działalności lokalowej na rzecz lokatorów komunalnych nie zarobili złotówki, to stanowiła ona tylko 1/3 ww. przychodów. Problem nie tylko tej spółki polega na tym, kto w imieniu mieszkańców Lublina zarządza ich komunalnym majątkiem.     W zasadzie to     ustawowy właściciel działa na szkodę tej spółki prawa handlowego, co powinno być ścigane z urzędu.
 jak juz podajesz przychody to moze i o kosztach wspomnij, lubelski ministrze propagandy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zajmę miejsce prezesa za 100k rocznie i zmniejsze zadłużenie. Tak, wiem, nie wezmą mnie bo tu nie chodzi o to by zmnniejszyć długi.
zmniejszysz zadluzenie na czym?  na lokalach komunalnych gdzie 3/4 lokatorow nie placi czynszu i cmentarzach? juz ja to widze, marzenie scietej glowy
Przecież między wierszami podana została przyczyna problemów finansowych tej spółki ze 100% udziałem Gminy Lublin, którą jest kreatywna księgowość korzystającego z działalności tego podmiotu gospodarczego właściciela. Te cmentarze, które przywołujesz, dały w ubiegłym roku niemal 1.5 miliona, szalety ponad 600 tysięcy, wynajem lokali w     Astorii     ponad 223 tysiące, a Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych kolejne niemal 704 tysiące złotych netto przychodów. Nawet gdyby z działalności lokalowej na rzecz lokatorów komunalnych nie zarobili złotówki, to stanowiła ona tylko 1/3 ww. przychodów. Problem nie tylko tej spółki polega na tym, kto w imieniu mieszkańców Lublina zarządza ich komunalnym majątkiem.     W zasadzie to     ustawowy właściciel działa na szkodę tej spółki prawa handlowego, co powinno być ścigane z urzędu.
jak juz podajesz przychody to moze i o kosztach wspomnij, lubelski ministrze propagandy
Skoro już sprawdziłeś wysokość przychodów, to trzeba było zrobić resztę, czyli podsumować koszty, choć to też odpowiedzialność właściciela i działających w imieniu zarządców. W tym konkretnym przypadku większym problemem jest stan należności, który przekracza 4 miliony złotych i leży po stronie 100%  udziałowcy  oraz innych podmiotów z nim powiązanych. Jeżeli mnie nazywasz mistrzem propagandy, to jak nazwiesz tego, który a sesji absolutoryjnej przemilczał informację o sytuacji fina nsowej nie tylko tej spółki miejskiej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tego jeszcze nie grali. Troll pisowski żyjący z dodawania w internecie hejterskich wpisów podsuwa pomysły na zarobek przedsiębiorcom. Czy może być coś bardziej żałosnego a zarazem śmiesznego?
Przyganiał kocioł garnkowi i to w sposób, że fajerki czerwienią się nie od temperatury, a ze wstydu, bo czym innym jest krytykować, a czym innym robić za wazeliniarza. Cały cywilizowany świat ceni opozycję, a brzydzi się wazeliniarzami, którzy dla takich jak ty są najwyraźniej wzorem do naśladowania i bez znaczenia jest, czy robisz to za pieniądze, czy ku czyjejś chwale.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tego jeszcze nie grali. Troll pisowski żyjący z dodawania w internecie hejterskich wpisów podsuwa pomysły na zarobek przedsiębiorcom. Czy może być coś bardziej żałosnego a zarazem śmiesznego?
 Przyganiał kocioł garnkowi i to w sposób, że fajerki czerwienią się nie od temperatury, a ze wstydu, bo czym innym jest krytykować, a czym innym robić za wazeliniarza. Cały cywilizowany świat ceni opozycję, a brzydzi się wazeliniarzami, którzy dla takich jak ty są najwyraźniej wzorem do naśladowania i bez znaczenia jest, czy robisz to za pieniądze, czy ku czyjejś chwale.
 Mogę wiedzieć o czym ty w ogóle do mnie piszesz? Naćpałeś się czegoś czy masz jakieś fobie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...