Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Nowy dworzec utknął w poczekalni

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 13 września 2019 r. o 06:35 Powrót do artykułu
Czyżby wojewoda po raz kolejny chciał zrobić na złość Żukowi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co zrobić żeby było drożej - dać cały zakres kubaturowy i drogowy jednej firmie (która i tak weżmie podwykonawców), bo urzędnikom nie chce się koordynować... "   Zasadnicze zadanie będzie obejmować dworzec, plac z miejscami postojowymi, przestrzeń publiczną, budynek oraz ulice Dworcową, Gazową, Młyńską i rondo Sportowców – wylicza Szczepańska. – To wszystko ma być w jednym przetargu, bo gdyby było kilku wykonawców, mogłyby wyniknąć potężne utrudnienia wynikające z koordynacji prac między różnymi firmami. Wolimy, żeby to wziął jeden wykonawca i nad tym czuwał i organizował sobie teren budowy"
 Oj, ciekawy będzie ten przetarg, ciekawy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co przetarg? Wiadomo, że Budimex wygra .... W Lublinie tylko ta jedna firma bierze wszystko ...
 A był w tej bajce smok? Może wymienisz te rzekome "wszystko"? Ciekawi mnie w jakim celu ludzie wymyślają takie bujdy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwracam kolejny raz uwagę na to, że projekt dworca pokazyny na wizualizacji to pomysł dziecinych architektów sprawnie posługujących się programami architektonicznymi, którzy nie odpowiedzieli sobie na podstawowe pytanie czemu i komu dworzec ma służyć.  A ma służyć stworzeniu warunków do w miarę komfortowego oczekiwania na swój autobus, podróżny potrzebuje ochrony przed deszczem, a w projektowanym dworcu, zanim dojdzie na perony z poczekalni zmoknie. Dworzec w naszym klimacie funkcjonuje rownież w zimie i jesiennych słotach, a projektowane duże,  wysoko zadaszone przestrzenie nie będą chroniły przed wiatrem i zimnem. Brak logiki w projekcie dworca widać również na przykładzie zielonego placu na dachu poczekalni, wygląda to może i ładnie, ale czy będą z niego korzystali podróżni, którzy chcieliby jak najszybciej wyjechać z tego smutnego miasta.
 Czekaj pisiorze-cebulaku, któremu nie podoba się nowoczesny projekt wykonany pod czujnym okiem naszego gosPOdarza. Już jestem w drodze do biura i wkrótce dostaniesz swoje 49 minusików. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co zrobić żeby było drożej - dać cały zakres kubaturowy i drogowy jednej firmie (która i tak weżmie podwykonawców), bo urzędnikom nie chce się koordynować... "   Zasadnicze zadanie będzie obejmować dworzec, plac z miejscami postojowymi, przestrzeń publiczną, budynek oraz ulice Dworcową, Gazową, Młyńską i rondo Sportowców – wylicza Szczepańska. – To wszystko ma być w jednym przetargu, bo gdyby było kilku wykonawców, mogłyby wyniknąć potężne utrudnienia wynikające z koordynacji prac między różnymi firmami. Wolimy, żeby to wziął jeden wykonawca i nad tym czuwał i organizował sobie teren budowy"
Oj, ciekawy będzie ten przetarg, ciekawy...
Być może szczególnie dla CBA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Projekt jest świetny i mogę się tu i teraz założyć, że jak dworzec powstanie to zgarnie kilka nagród przyznawanych przez gremia związane z branżą architektoniczno-budowlaną
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinny durne lby polecieć w RDOŚ....!!!!! To skandal !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Projekt jest świetny i mogę się tu i teraz założyć, że jak dworzec powstanie to zgarnie kilka nagród pr Lu przez gremia związane z branżą architektoniczno-budowlaną
  • Budynek lotniskowy w Świdniku został nagrodzony. I co z tego, skoro coraz mniej pasażerów z niego korzysta - i to już po rozbudowie.
  • Ogół podatników będzie to finansować - by fworzec służył wielu ludziom, a nie był okazją do zdobywania nagród.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żuk zrobił wszystko żeby opóźnić tę inwestycję, być może wręcz zrobiono to celowo - żeby zamarkować teraz "rozpoczęcie", no ale z powodu procedur, przetargu nie zdążymy - no wicie, rozumicie...zła "Łunia" mówi że za mało czasu zostało na rozliczenie... Wszyscy doskonale w ratuszu wiedzą ile trwają procedury projektowe, uzgodnienia, potem przetarg (jak jest sytuacja z wykonawcami to wiemy np. sytuacji na Racławickich). Także skłaniam się raczej ku temu że już od dawna był plan w Ratuszu żeby "uwalić" ten projekt, podobnie z premedytacją zamrożono zupełnie jakiekolwiek prace nad zagospodarowaniem Podzamcza, które jest wielkim wstydem dla miasta. Dla Żuka najważniejszych było puścić te pare miejskich dwopasmówek na opłotkach miasta, a reszta...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć (d)efekty.
 Zawistny pisiorze, nie zapomnij tylko w niedzielę pójść do kościółka i pomodlić się w tej intencji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PO co nowy dworzec, dla kogo? Przecież Lublin się wyludnia, studentów też coraz mniej, by powiększyć i przybliżyć bankructwo Lublina rządzonego przez PO?!  Lublin to POrażka.
 Przepraszam, że tak spamuję ale jestem trollem wynajętym przez PiS i za to mi partia płaci. POtrzebuję POd każdym artykułem dodać odPOwiednią liczbę hejterskich, antyżukowych, wpisów, bo jeśli tego nie zrobię, to centrala mi nie zapłaci. Moje wpisy łatwo rozPOznać, zbitkę liter "po" zawsze piszę z wielkich liter, żeby centrala mogła łatwo rozPOznać ile konkretnie komentarzy dodałem i mi za wszystkie zapłacić. POza tym dostałem rozkazy, żeby cały czas używać słów: "Zunio", "bizancjum", "wypchane POrtfele", "ubogacanie korporacji", "Detroit Wschodu", "Fuchmistrzunio", "dewelo-rozwój", "dewelo-prezydent", "dewelo-sułtan", "dewelo-kamerdyner", "dewelo-macki", "dewelo-geszeft", "dewelo-cwaniaki", "dewelo-targowica". Za wpisy z tymi wyrazami dostaję PO prostu więcej pieniędzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trollerka pisowska nie ma lekko jak widzę - trzeba wstać już przed 7 i dodawać hejterskie wpisy już od bladego świtu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Japolan to taka lubelska Emilka. Ciekawe z którego urzędu nadaje? Ja obstawiam Lubelski Urząd Wojewódzki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zobacz (d)efekty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czas wyborów,PiS pokazuje kto rządzi,pozwolenie może bc rzutem na taśmę,by nasi kandydaci z PiS mogli pokazać jacy są pro miejscy i dbają o rozwój miasta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PO co nowy dworzec, dla kogo? Przecież Lublin się wyludnia, studentów też coraz mniej, by powiększyć i przybliżyć bankructwo Lublina rządzonego przez PO?!  Lublin to POrażka.
 PO co? Może PO to żeby jeszcze szybciej zatopić finans gminy, co będzie wykorzystane do kolejnych POsunięć?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć (d)efekty.
 Doktorek-kombinatorek osiągnie swój cel: podróż pasażerów pks wydłuży się o 30 minut.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Urzędnik który otrzymuje od projektanta materiały i opracowanie techniczne, sprawdza je i składa do RDOŚ celem wydania decyzji  środowiskowej, powinien wiedzieć czy materiały te są kompletne, czy nie. A jak nie wie, to nadaje się do zwolnienia.
 Jaki pan taki kram.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To już trzecia kadencja Zuka gdy obiecuję dworzec. A co z obiecanym zlikwidowaniem targu przy Al. Solidarności i zabudowa tego miejsca będzie czekało na kolejne wybory i kolejne obietnice. W tym towarzystwo z peło jest dobre
 Czy złote usta zunia POtrafią kłamać?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwracam kolejny raz uwagę na to, że projekt dworca pokazyny na wizualizacji to pomysł dziecinych architektów sprawnie posługujących się programami architektonicznymi, którzy nie odpowiedzieli sobie na podstawowe pytanie czemu i komu dworzec ma służyć.  A ma służyć stworzeniu warunków do w miarę komfortowego oczekiwania na swój autobus, podróżny potrzebuje ochrony przed deszczem, a w projektowanym dworcu, zanim dojdzie na perony z poczekalni zmoknie. Dworzec w naszym klimacie funkcjonuje rownież w zimie i jesiennych słotach, a projektowane duże,  wysoko zadaszone przestrzenie nie będą chroniły przed wiatrem i zimnem. Brak logiki w projekcie dworca widać również na przykładzie zielonego placu na dachu poczekalni, wygląda to może i ładnie, ale czy będą z niego korzystali podróżni, którzy chcieliby jak najszybciej wyjechać z tego smutnego miasta.
 Najważniejsze, że zuniowi sPOdobała się wizualizacja - jak ulał pasuje do idei dewelo-bizancjum. On jest POnad takimi przyziemnymi rzeczami jak przydatność czy praktyczność.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...