Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Nowy dworzec utknął w poczekalni

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 13 września 2019 r. o 06:35 Powrót do artykułu
Już wiele razy wyrażałem opinię - że pomysł lokalizacji dworca autobusowego w pobliżu dworca PKP - jest fatalnym pomysłem! Czy ktokolwiek z Państwa jeździ ulicą Lubelskiego Lipca w kierunku dworca? Obecna trasa została wydłużona prawie o kilometr, pas do skrętu w lewo jest tylko jeden - czeka się czasami na trzy zmiany świateł, a jak będzie dworzec - to trzeba będzie czekać aż na 7 zmian świateł! Mamy elegancki most 700-lecia - a dalej? - koszmar! Koszmar na ul. Muzycznej, koszmar na ul. Głębokiej. Kto wymyślił tak idiotyczną lokalizację dworca? Ja w swojej książce rok temu napisałem - że dworzec powinien być przy Alei Unii Lubelskiej, koło dawnej słodowni - tam gdzie jest obecnie bazar! Należy z ulicy Bernardyńskiej poprowadzić zjazd w dół - i jest szybki dojazd do Śródmieścia. A Aleją Solidarności i Aleją Tysiąclecia - będzie tradycyjnie - prawie bezkolizyjny dojazd! Wymyślając dworzec autobusowy w pobliżu dworca PKP - trzeba najpierw zbudować dwie estakady nad ul. Głęboką - z ul. Filaretów na ul. Sowińskiego, a następnie - z ul. Nadbystrzyckiej - na ul. Narutowicza. Dopóki tego nie będzie - doprowadzimy do rozpaczy wszystkich, kursujących komunikacją publiczną! Wojciech Górski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POwiem wam że strasznie mnie męczy dodawanie na forum kolejnych heterskich POstów. W kółko muszę wklejać te same POpłuczyny i to od 6 rano. Bycie trollem internetowym to POważne ale ciężkie zadanie. POlecam mimo wszystko POszukać jakiejś lżejszej pracy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już wiele razy wyrażałem opinię - że pomysł lokalizacji dworca autobusowego w pobliżu dworca PKP - jest fatalnym pomysłem! Czy ktokolwiek z Państwa jeździ ulicą Lubelskiego Lipca w kierunku dworca? Obecna trasa została wydłużona prawie o kilometr, pas do skrętu w lewo jest tylko jeden - czeka się czasami na trzy zmiany świateł, a jak będzie dworzec - to trzeba będzie czekać aż na 7 zmian świateł! Mamy elegancki most 700-lecia - a dalej? - koszmar! Koszmar na ul. Muzycznej, koszmar na ul. Głębokiej. Kto wymyślił tak idiotyczną lokalizację dworca? Ja w swojej książce rok temu napisałem - że dworzec powinien być przy Alei Unii Lubelskiej, koło dawnej słodowni - tam gdzie jest obecnie bazar! Należy z ulicy Bernardyńskiej poprowadzić zjazd w dół - i jest szybki dojazd do Śródmieścia. A Aleją Solidarności i Aleją Tysiąclecia - będzie tradycyjnie - prawie bezkolizyjny dojazd! Wymyślając dworzec autobusowy w pobliżu dworca PKP - trzeba najpierw zbudować dwie estakady nad ul. Głęboką - z ul. Filaretów na ul. Sowińskiego, a następnie - z ul. Nadbystrzyckiej - na ul. Narutowicza. Dopóki tego nie będzie - doprowadzimy do rozpaczy wszystkich, kursujących komunikacją publiczną! Wojciech Górski.
 Myślisz Pan, że okupanta interesuje to, czy wydając 300 mln zrobi dobrze POdbitej POpulacji? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POwiem wam że strasznie mnie męczy dodawanie na forum kolejnych heterskich POstów. W kółko muszę wklejać te same POpłuczyny i to od 6 rano. Bycie trollem internetowym to POważne ale ciężkie zadanie. POlecam mimo wszystko POszukać jakiejś lżejszej pracy.
 Nie poddawaj się pisiorku! Wszyscy wiemy, że te pieniądze za trollowanie Ci się po prostu należą!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A cóż za paskudny projekt :(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dworzec i jego okolice oraz lubelski bazar - tam "czas ostal sie w miejscu"; to obrazki jak z trzeciego swiata z ogromna iloscia pijanych ukrainskich barbarzyncow.,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Umiecie tylko krytykować źle robione prace a prawda jest taka że wstyd by w mieście wojewódzkim był taki brzydki dworzec PKS u.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Umiecie tylko krytykować źle robione prace a prawda jest taka że wstyd by w mieście wojewódzkim był taki brzydki dworzec PKS u.
 no to właśnie to krytykujemy....dlaczego mijają kolejne lata a w tak ważnym dla miasta miejscu jest nadal syf jak na Ukrainie? Właściwie to nie jak na Ukrainie - jeszcze gorzej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piękny projekt!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
RDOŚ czyli PiS. I wszystko jasne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwracam kolejny raz uwagę na to, że projekt dworca pokazyny na wizualizacji to pomysł dziecinych architektów sprawnie posługujących się programami architektonicznymi, którzy nie odpowiedzieli sobie na podstawowe pytanie czemu i komu dworzec ma służyć.  A ma służyć stworzeniu warunków do w miarę komfortowego oczekiwania na swój autobus, podróżny potrzebuje ochrony przed deszczem, a w projektowanym dworcu, zanim dojdzie na perony z poczekalni zmoknie. Dworzec w naszym klimacie funkcjonuje rownież w zimie i jesiennych słotach, a projektowane duże,  wysoko zadaszone przestrzenie nie będą chroniły przed wiatrem i zimnem. Brak logiki w projekcie dworca widać również na przykładzie zielonego placu na dachu poczekalni, wygląda to może i ładnie, ale czy będą z niego korzystali podróżni, którzy chcieliby jak najszybciej wyjechać z tego smutnego miasta. Czekaj pisiorze-cebulaku, któremu nie podoba się nowoczesny projekt wykonany pod czujnym okiem naszego gosPOdarza. Już jestem w drodze do biura i wkrótce dostaniesz swoje 49 minusików.
 Wziołem to za żart, a tu ok. 9 +20, a o ok. 11 - 25, gratuluję skutcznosci. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żuk nie jest z pisuaru, więc mu przeszkadzają, przy okazji szkodząc mieszkańcom. Dobra, kvrfa, zmiana!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może skoro leczą i mają leczyć tutaj chorych z całego województwa lubelskiego ( i nie tylko ) kasę powinien "dorzucić" wojewoda "wszystko zmieniam"/"wszędzie mnie pełno"..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pisiory zrobią wszystko aby pokazać że konkurencja jest nieudolna. Wychodzą z założenia że po nich to tylko zgliszcza aby ich wielbiono. Ave Cezar KAKA 1.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tą zielenią na ilustracji to tylko taka pokazówka, mogę się założyć, że będzie jej naprawdę malutko, zobaczyłem te zdjęcia przedstawiające projektowany Dworzec Metropolitalny nocą to stwierdzam, że to oświetlenie LED może i stylowe i futurystyczne ale smutne i mało tego, nieprzyjemne - oświetla tylko chodniki i dosyć intensywnie ale w około będzie ciemno jak w d... sami wiecie gdzie. Z tym kredytem to bez przesady, po co miasto obciążać, i tak ma sporo długu, lepiej zrobić za mniejsze pieniądze a porządnie niż za duże ale efekt nie do końca ucieszy i będzie różnił się od oczekiwań - to samo przecież było z placem Litewskim, Placem Teatralnym i Placem Kaczyńskiego - sporo pieniędzy poszło w te miejsca, owszem wyglądają ładnie i stylowo ale: 1. Plac Litewski powinien zostać przeorganizowany w ten sposób by dopuszczono ruch komunikacji miejskiej i taksówek po nim - jest ten plac ładny ale niech będzie także i funkcjonalny. Plac teatralny jest kompletnie łysy, wystarczyłoby umieścić na jego skrajach parę kamiennych donic i posadzić krzewy w kształcie kul, by nadać temu miejscu nieco fantazji, a nie, żeby był taki blady, smutny, łysy plac kamienno-betonowy. Z Placem Kaczyńskiego nic się już nie zrobi raczej, miejsce kojarzone ze skateparkiem i rolkami, a pomyśleć ile ładniej wyglądał ten fragment jak jeszcze przed 10 laty istniała tam pętla autobusowa, było małe rondko a na wysepce pomnik, wokół niego były kwiatki, stanowisko oczekiwania na autobus było w złym stanie, ludzie stali na zdezelowanym chodniku - to wystarczyło tylko ładnie powymieniać kostkę i nic poza tym, pętlę można było zostawić, na pewno mogłaby się przydać w samiutkim centrum miasta. Co więcej były dwa potężne drzewa, które postanowiono brutalnie ściąć i w ich miejsca nie zrobiono nic. Czasem warto spojrzeć nieco krytycznym okiem na inwestycje/przebudowy/modernizacje a nie dla zasady idziemy dalej, nie patrzymy na nic. Lepiej zrobić mniej i za mniejsze pieniądze ale porządnie niż za dużo i za duże pieniądze a potem narzekać, że coś się popsuło i nie do końca cieszy efekt końcowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ten projekt jest tak odrealniony od otoczenia że pasuje jak kwiatek do kozucha....i nie piszę tego jako przeciwnik zukowego magistratu ale esteta....przez 25 pierwszych lat Młyńska była moim domem i z przykrością stwierdzam że żuk szaleje że terenami koło dworca . Dworzec nalezy skumulować tak jak na przykład MDA w Krakowie. Niewielki obszar obsługuje 30 krotnie większy ruch a i komunikacja między autobusem i koleją jest o 5 kroków oddalona a w tym projekcie dworca jak z Bachczysaraju a nie Europy paskudnym jak pajęczyna i parkingów postojowych zajmuje obszar nie tylko nieefektywnie ale i blokuje z uwagi na trwałość projektu wieloletnie możliwości poprawy....lepiej by nie powstało to paskudztwo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem to inwestycja bez sensu w otoczeniu chlewa. Cały koszt to ok pół miliarda złotych, za tą kasę można by wyremontować całe Racławickie i parę innych lubelskich autostrad. Nie przeczę, że dworzec jest potrzebny ale może starczyłoby przebudowac obecną lumpiarnię przy PKSie, zrobić inne wjazdy, stanowiska, odremontowac ten syfiasty budynek a nie na końcu miasta stawiac dworzec bez dobrego połączenia drogowego i w otoczeniu slumsów. takie moje zdanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prezydent Żuk (i jego współpracownicy - czasem z różnych opcji politycznych niekoniecznie tylko z PO) wg mnie ma rację...próbuje zmieniać miasto jak tylko może już od lat. Warto popatrzeć na efekty jego pracy...miasto w przebudowie to chyba dobry znak? Prawda? Pięknieje z roku na rok.  Właśnie dlatego, aby było konkurencyjne i zachecało do inwestycji a to koło zamachowe gospodarki. Ponadto: zasadniczy cel człowieka to praca, rozwój, mądra inwestycja w siebie, w innych, współpraca a nie rozdawnictwo i podawanie na tacy. Wszelkie lenistwo, krytykanctwo (nie mylić z konstruktywną krytyką) i rozdawnictwo rujnuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...