Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Nowy przystanek autobusowy na Krakowskim Przedmieściu?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 27 października 2017 r. o 06:47 Powrót do artykułu
O rozwiązaniach w komunikacji zbiorowej trzeba było myśleć w trakcie szykowania planów przebudowy placu litewskiego czy każdej innej ulicy w Śródmieściu. Ale niestety, komunikacja zbiorowa i lokalizacja przystanków to ostatnia sprawa o jakiej się myśli planując jakąkolwiek przebudowę czy budowę ulicy. Jak to się ma do zachęcania mieszkańców zamiany samochodu na autobus?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A to tak daleko teraz jest przystanek obok banku że musi być kolejny za 200 metrów ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
undefined napisał:
Jak to się ma do zachęcania mieszkańców zamiany samochodu na autobus?
 Lepiej wyznaczać buspasy zabierając pasy ruchu. Jak korki będą jeszcze większe to mieszkańcy w końcu zamienią samochód na autobus.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wnioskuje o przystanek bez zatoki...głupek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja do centrum przestałem jeździć. jak szukam jakieś firmy to poza strefa parkowania . zauważyłem nie tylko ja tak robie i centrum pustoszeje handlowo . a za burdel i głupie pomysły drogowe( buspasy ,czerwona fala) nie zagłosuje na Żuka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie 200m a co najmniej 300. I tak, 200-300m to dla osoby starszej daleko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no normalnie idiota może takie rzeczy wymyślać. Krakowskie zapchane i zakorkowane a ten chce trzeciego przystanku obok siebie. Jeżeli już chce się wykazać to by wnioskował za przystankiem ale po drugiej stronie-gdzieś przy "murku z kwiatami" i dla kierunku przeciwnego bo od Placu Litewskiego aż do Lipowej nie ma żadnego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ile nas mieszkańców kosztuje więcej komunikacja od kiedy nie jeździ przez krakowskie i kapucyńską ?? na oko widać że nie jest to pareset metrów, co przy dziennej skali daje dziesiątki kilometrów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
abc napisał:
undefined napisał:
undefined napisał:
Jak to się ma do zachęcania mieszkańców zamiany samochodu na autobus?
Lepiej wyznaczać buspasy zabierając pasy ruchu. Jak korki będą jeszcze większe to mieszkańcy w końcu zamienią samochód na autobus.
 Ehhh lecz się na nogi. Dla czego mam zamieniać wygodne siedzące miejsce w samochodzie stojącym w korku, na miejsce stojące w śmierdzocym autobusie w tym samym korku i jeszcze płacić za to więcej ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@dżesika Napisałem to z ironią :) Jestem przeciwnikiem wyznaczania buspasów gdzie tylko jest odrobinę miejsca. Niestety urzędnicy są innego zdania. W najbliższym czasie(2-3 lata) powstaną buspasy na Drodze Męczenników Majdanka, Racławickich, Lipowej. Z obecnych dwóch pasów dla aut pozostanie tylko jeden. i wtedy zaczną się prawdziwe korki. Niestety układ drogowy Lublina pozostawia wiele do życzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
abc napisał:
@dżesika Napisałem to z ironią :) Jestem przeciwnikiem wyznaczania buspasów gdzie tylko jest odrobinę miejsca. Niestety urzędnicy są innego zdania. W najbliższym czasie(2-3 lata) powstaną buspasy na Drodze Męczenników Majdanka, Racławickich, Lipowej. Z obecnych dwóch pasów dla aut pozostanie tylko jeden. i wtedy zaczną się prawdziwe korki. Niestety układ drogowy Lublina pozostawia wiele do życzenia.
 Chyba że tak. Bton w zdim nie rozumie że ulice to nacyznia połączone i autobusy aby dostać się do tych buspasów będą stać w korakach wcześniej i później, ale kawałek przejadą może i szybciej. A jak to będzie wyglądało widać namiastkę na Okopowej po zamknięciu Kapucyńskiej i kawałka Krakowskiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł bardzo dobry i jeśli przepisy kolidują to można nieco oddalić od skrzyżowania a Kieliszek niech zmieni trochę swoje wypowiedzi bo u niego wszystko na nie! Trzeba pójść mieszkańcom na rękę a nie utrudniać im życie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
A to tak daleko teraz jest przystanek obok banku że musi być kolejny za 200 metrów  ?
 Obok banku? To tak blisko dla tych co jeżdżą samochodami bo dla pieszych to daleko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mamy przepisy jakie mamy i trzeba się z tym pogodzić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Smaga i to jego śmieszne "dziennikarstwo", ten cały artykuł to jakiś bullshit..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
no normalnie idiota może takie rzeczy wymyślać. Krakowskie zapchane i zakorkowane a ten chce trzeciego przystanku obok siebie. Jeżeli już chce się wykazać to by wnioskował za przystankiem ale po drugiej stronie-gdzieś przy "murku z kwiatami" i dla kierunku przeciwnego bo od Placu Litewskiego aż do Lipowej nie ma żadnego.
 Powiem tak po dziecinnemu, kto tak kogoś przeżywa, sam się tak nazywa. Krakowskie jest nie tylko dla prywatnych pojazdów ale też dla komunikacji publicznej i mieszkańcom korzystającym z niej trzeba im ulżyć życie, bo nie każdy ma zdrowe nogi by tak daleko chodzić od odległych przystanków. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie kieliszek, proszę mi w takim razie na zasadzie jakich przepisów funkcjonuje przystanek klub jeździecki 02 na Krochmalnej ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego na Hempla nie może być przystanku? Jeśli nie ma miejsca to trzeba zrobić przystanek bez zatoki. Kto powiedział, że każdy przystanek musi mieć zatokę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no i po "wuja" ???????!!!!!!!!!!!!!! to juz tak trudno przejsc 200 metrow od przystanku przy pl. Litewskim ??!! biedulek .....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głupotą było uniemożliwienie pojazdom MPK przejazdu przez Plac Litewski tak jak przed remontem (rozwiązanie praktykowane w miastach europejskich) i teraz trasę od Krak.Przedm. do Pl.Wolności autobus pokonuje 3 razy dłużej niż poprzednio. Z kolei dla użytkowników samochodów osobowych nie ma wystarczającej ilości miejsc parkingowych w centrum, w którym od kilku lat bywam tylko 2-3 x w roku i sądzę że takich osób jest wiele. Jak nic się nie zmieni to centrum będzie stopniowo obumierało a ruch handlowy i biznesowy będzie tak jak dotychczas przemieszczał się sukcesywnie do obwodowo zlokalizowanych i dogodnie skomunikowanych galerii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...