Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
stare porzekadło mówi: "Adwokaci są za drodzy, wystarczy płacić sędziemu"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Również dostałem podobne pismo - w marcu. Programy typu Office Word, Openoffice Write mają słowniki wbudowane i oferują sprawdzanie pisowni. Za pewne pracownicy "szkolili" się z ich obsługi. Jak widać kolejne pieniądze podatników poszły w błoto, albo do czyjejś kieszeni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlaczego myślicie, że tam mają pracować fachowcy? Tam pracują rodziny i znajomki!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trzeba przyjąć z bulem i w nadzieji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Damian napisał:
Również dostałem podobne pismo - w marcu. Programy typu Office Word, Openoffice Write mają słowniki wbudowane i oferują sprawdzanie pisowni. Za pewne pracownicy "szkolili" się z ich obsługi. Jak widać kolejne pieniądze podatników poszły w błoto, albo do czyjejś kieszeni.
Zapewne masz wiele racji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dodać do tego źle otwarte cudzysłowy (nagminnie pojawiający się w publicznych mediach problem) oraz brak paru przecinków - oto obraz dzisiejszego podejścia większości społeczeństwa do ortografii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie pamiętacie już jak był przetarg na pracowników do obsługi biurowej w poszczególnych Wydziałach tegoż to sądu??? No właśnie...przetargi powygrywali, Ci którzy zaproponowali najniższą cenę n.900 zł brutto ( notabene nadaje się to do sądu - ale pracy ). I nieważne jakie mają kwalifikacje itd. Mogą być analfabeci i osoby z dysfunkcjami. Najwazniejsza jest i była KASA. To tyle na temat tego kraju i tych instytucji (jedna wielka "kupa!!!")
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak to jest jak zatrudnia się osoby w drodze przetargu, którego kryterium jest wysokość pensji za jaką dany delikwent będzie pracował. Potem taki szaraczek pracuje jak normalny pracownik nie mając o tym pojęcia i wychodzą kwiatki. Poza tym referendarze i sędziowie powinni bardziej pilnować co piszą sekretarze a nie tylko wydać postanowienie, które potem z szablonu pisze szaraczek a on tylko klepnie pieczątkę bez sprawdzania treści. Żenada !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hm..Po prostu jaka płaca, taka praca... Tyle w tym temacie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety, ale w sądach teraz zdecydowanie stawia sie na ilość, a nie jakość. Prezesów i przewodniczących interesuje wyłącznie ilość "odfajkowanych" spraw czyli statystyki, a już sama treść orzeczeń - nie bardzo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Pomóżcie mi rozszyfrować to pismo, bo ma tyle m.in. błędów ortograficznych, stylistycznych, składniowych, że jest dla mnie niezrozumiałe, zawiłe, a mówiąc wprost żenujące – Czytelnik zwrócił się do naszej redakcji." Przecież w DW też zdarzają się podobne kwiatki.Uczył Marcin Marcina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Pomóżcie mi rozszyfrować to pismo, bo ma tyle m.in. błędów ortograficznych, stylistycznych, składniowych, że jest dla mnie niezrozumiałe, zawiłe, a mówiąc wprost żenujące – Czytelnik zwrócił się do naszej redakcji." Przecież w DW też zdarzają się podobne kwiatki.Uczył Marcin Marcina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamieszczacie artykuł o błędach w jakimś piśmie a na co dzień nie jesteście lepsi!!! A kto Wam redaguje i dopuszcza do zamieszczenia artykuły na Waszej stronie????? Niech przybije piątkę z sędzią. Kurde przyganiał kocioł garnkowi. Robicie jeszcze lepsze błędy co dziennie powtarzam co dziennie. Brak słów!!!!!!! Hipokryci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co dziennie ??? ~buhahahaha~
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tyle kompetentnych osób z wykształceniem nie ma roboty a w sądach zatrudnia się idiotów, którzy nawet nie potrafią w miarę jako tako sklecić pisemka... Toż to jakiś ponury żart, kto to pisał? Przedszkolak? Aż trudno uwierzyć żeby dorosła osoba była tak tępa. Szkoda słów...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powtarzam, bo Sąd proszę ja Was przede wszystkim powinien być mądry a nie tylko mieć immunitet.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest właśnie efekt przetargu na pracę w świdnickim sądzie Nikt mądry nie poszedł by za taką stawkę pracować więc zatrudnili analfabetów http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110222/SWIDNIK/389743480
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak to jest, kiedy na sprawdzianach z ortografii i na maturze przedstawia się zaświadczenie o dysortografii i nikt błędów nie bierze później pod uwagę podczas sprawdzania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mogę się założyć, że to pismo zostało sporządzone przez któregoś ze studentów-praktykantów albo osobę zatrudnioną po wyżej wspomniamym przetargu [swoją drogą - sic!] - tak to jest, kiedy cięcie kosztów jest ważniejsze niż jakość, a osoby które powinny się tym zająć zrzucają pracę na tych, którzy się dopiero uczą i ich należycie nie sprawdzają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego sądu wychodzą również pisma napisane Comic Sans MS (użyta w tym tekście) To czcionka, której wstyd używać na ulotkach, a co dopiero na pismach urzędowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...