Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin. Trzeba więcej kasy na śmieci. Będą podwyżki opłat?

Utworzony przez Janusz_Paliwas, 10 września 2021 r. o 08:28 Powrót do artykułu
Układ zamknięty. Wolska marzeń !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedyś wystarczyło MPO - i to prawie bez segregacji odpadów. Im więcej firm z tej branży i im więcej liberalnego obłędu, tym wyższe są koszty, obciążające ludzi. Co ciekawe, na filmikach z Wielkiej Brytanii widać przy budynkach pojemniki na odpady jednego koloru - jakby udawało się tam żyć bez powszechnej segregacji odpadów. Warto to sprawdzić i zestawić różne warianty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedyś wystarczyło MPO - i to prawie bez segregacji odpadów. Im więcej firm z tej branży i im więcej liberalnego obłędu, tym wyższe są koszty, obciążające ludzi. Co ciekawe, na filmikach z Wielkiej Brytanii widać przy budynkach pojemniki na odpady jednego koloru - jakby udawało się tam żyć bez powszechnej segregacji odpadów. Warto to sprawdzić i zestawić różne warianty.
Trocję racji masz. Kluczowe jest jednak użyte przez ciebie słówko "kiedyś". Dziś, w dużej mierze dzięki PiSowi, choć przyznać trzeba, że to nie jest wyłączna ich wina, opłaty śmieciowe są dużo wyższe, więc rosną koszty odbierania odpadów. Prawdą jest, że powstało wiele firm, które widzą w tym świetny interes, bo przecież żadne miasto nie pozwoli sobie na to, by ulice tonęły w śmieciach. Widzieliśmy już takie rzeczy parę lat temu we Włoszech i na pewno żaden samorząd nie chce czegoś takiego u siebie. Tyle, że - zwłaszcza - PiSowski rząd chętnie zrzuca obowiązki na samorządy, ale kasy im na to nie daje, a wręcz odbiera przez swoje populistyczne zagrywki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Mimo dużego wzrostu kosztów Urząd Miasta nie zakłada, by konieczna była kolejna podwyżka opłat. Ratusz przyjmuje, że opłaty jednak wystarczą." - aha, czyli P0przednio łupili ze sP0rym zapasem.
Nie pieprz, samorząd na śmieciach musi wychodzić na zero. Nie może na nich ani zarabiać ani do nich dokładać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 To spróbuj wytłumaczyć, srome_K_, jak to możliwe, że P0mimo wzrostu K0sztów o 17 mln, eK0nomowie z rathausu zakładają, że opłaty kalkulowane P0d P0przednie K0szty "wystarczą". Wasze oP0wiastki nie trzymają się kupy.
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedyś wystarczyło MPO - i to prawie bez segregacji odpadów. Im więcej firm z tej branży i im więcej liberalnego obłędu, tym wyższe są koszty, obciążające ludzi
Spokojnie, to tylko bóldup. Polecam maść. I kontrolę stanu nóg - pilnie. I nie napalajcie się tak strasznie, nie spinajcie d...agrafką - obaj z Moniem. I tak nie dacie rady...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Całe kuriozum wzięło się po reformie,że musi być ileś odpadów przetwarzanych. Przejście z frakcji suchej i zmieszanej czyli 2 podjazdów spowodowało 5 podjazdów ,bo tyle jest frakcji.Przejazdy,ludzie kosztują.Oczywiście taniej byłoby zwozić mniejsza liczbą kursów i je sortować.Tylko nikt nie jest tym zainteresowany.Firmy mówią,że wtedy papier sie nie nadaje bo brudny i ok.Tylko co mamy teraz.Nikt tego nie powie głośno ale te pojedyńcze frakcje i tak są w większości transportowane znowu jako zmieszane do cementowni.Makulatury,nikt dosłownie nikt nie kupuje.Co jest dziwne bo opakowań idzie cala masa.Taniej robić z nowego. Firmy przewozowe odpady ,zaczęły chcieć coraz większej kasy.Surowców nikt nie kupuje. Dla firm liczy sie kasa z miasta a nie szukanie jak zarobić.Podam przykład ,mieszkam w Elizówce do niedawna obsługiwało ją kom-eko.Chciałem zlecić wywiezieie Big-baga gruzu ,Zadzwoniłem do Kom-Eko i okazło się,ze on nie świadcza komercyjnych wywozów.Przyjechała KOMA i za 180 zgarneła . Teraz jest firma z Milejowa i śmieci zdrożały dla 4 osobowej rodziny w tym roku z coś około 60 na 100 i po kilku miesiącach na 128 zł. I co się robi ze śmieciami. Firma z Milejowa wozi je do zakładów w Stalowej Woli i do Włodawy bo wychodzi taniej niż w Lublinie. I to jest ekologia ,śmieciary jeżdzą po Polsce. Może jakiś dziennikarz zrobiłby artykuł co tak naprawde dzieje sie z tymi śmieciami w sortowni w Lublinie i jaki jest sens tylu frakcji skoro i tak wrzucane są do jednego paleniska
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To spróbuj wytłumaczyć, srome_K_, jak to możliwe, że P0mimo wzrostu K0sztów o 17 mln, eK0nomowie z rathausu zakładają, że opłaty kalkulowane P0d P0przednie K0szty "wystarczą". Wasze oP0wiastki nie trzymają się kupy.
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Mimo dużego wzrostu kosztów Urząd Miasta nie zakłada, by konieczna była kolejna podwyżka opłat. Ratusz przyjmuje, że opłaty jednak wystarczą." - aha, czyli P0przednio łupili ze sP0rym zapasem.
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To spróbuj wytłumaczyć, srome_K_, jak to możliwe, że P0mimo wzrostu K0sztów o 17 mln, eK0nomowie z rathausu zakładają, że opłaty kalkulowane P0d P0przednie K0szty "wystarczą". Wasze oP0wiastki nie trzymają się kupy.
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Mimo dużego wzrostu kosztów Urząd Miasta nie zakłada, by konieczna była kolejna podwyżka opłat. Ratusz przyjmuje, że opłaty jednak wystarczą." - aha, czyli P0przednio łupili ze sP0rym zapasem.
Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...