Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin ustalił nowe opłaty za wywóz śmieci

Utworzony przez Irena, 28 lutego 2013 r. o 20:43 Powrót do artykułu
24 zł, wiecej za 3 osobę w domku to chyba przesada
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"W domach jednorodzinnych stawka za gospodarstwo jednoosobowe wyniesie 30 zł, od gospodarstwa dwuosobowego będzie to 26 zł" No to jakąś bzdure napisaliście!!! Więcej od jednoosobowego??? autorze tego sensacyjnego doniesienia, stuknij sie w łeb!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Prezydent obniżył opłatę dla większości kategorii gospodarstw segregujących odpady, przychylając się do prośby klubu Wspólny Lublin." chwali się
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stawki za śmieci w Zamościu będą najwyższe spośród miast podobnej wielkości w Lubelskiem: Od osoby, miesięcznie: Chełm niesegregowane 16 zł, segregowane 11 zł Puławy niesegregowane 13 zł, segregowane 9, 50 zł Biała Podlaska niesegregowane 8 zł, segregowane 5 zł Zamość niesegregowane 18 zł, segregowane 11, 80 zł, info z bip tych miast. Ręce opadają!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest inteligentny sposób aby odzyskując śmieci do recyklingu mniej płacić za odpady - ale niemal żadnej rady gminy i grupy trzymającej władzę nie interesuje to aby było tanio i dobrze - patrzeć tutaj i słuchać co mówi minister środowiska - tutaj ... Może być tak patrz - a nie tak śmierdząco jak jest teraz - patrz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" a startujący w przetargu przedsiębiorcy nie będą wiedzieli, jaką kwotę miasto ma do wydania na dany sektor. ci którzy mają przegrać oczywiście że nie będą wiedzieć jaką kwotę miasto ma do wydania....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe co z mieszkaniami gdzie mieszka kilka osób a zadeklarowana jest 1?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pytanie. Jaką stawkę będą płacić ci, którzy podnajmują w całości mieszkania studentom?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Większość śmieci to opakowania po artykułach spożywczych zakupionych w hipermarketach z logo bądź reklamą producenta bądź też pośrednika sprzedającego. POLAKU JESTEŚ DYMANY 2 RAZY PRZEZ KORPORACJE. RAZ KUPUJĄC ARTYKUŁ PŁACISZ ZA REKLAMĘ W KTÓRĄ DANY ARTYKUŁ JEST ZAPAKOWANY, DRUGI RAZ JESTEŚ DYMANY NA KASĘ GDY POZBYWASZ SIĘ OGROMNEJ REKLAMY W KTÓRĄ CZĘSTO ZAPAKOWANY JEST MAŁY ARTYKUŁ. SZKODA TYLKO ŻE DYMAJĄ NAS OBCE KORPORACJE BO POLSKIE ARTYKUŁY SĄ SKROMNIE PAKOWANE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kasa do wzięcia. Ale teraz będzie marnotrawstwo pieniędzy w imię prawa.Dotychczasowy system obrotu śmieciami przejmie miasto.Cena skoczy bo trzeba będzie zbudować od podstaw strukturę obrotu śmieciami. Wymyśleć śmietniki, śmieciarki, sposób i miejsce gdzie śmieci będą segregowane i oczywiście składowane, Kto poradzi temu wyzwaniu, NIEPODOBNA, miasto będzie musiało w bólach urodzić kilku(nastu) dyrektorów którzy rozbudują strukturę dla obsługi śmieciowego interesu. oczywiście co roku ( jak z wodą i ściekami ) będą konieczne uzasadnione podwyżki za śmieci. Świat się bogaci na śmieciach to i Polsce można, oczywiście że można. ( w świecie to jest recykling) a u nas ustawa (podatek) śmieciowy do łupienia polaków w imię prawa. Nie da się zarobić na fotoradarach to trzeba na śmieciach.a i budżet da się zapiąć Komuś umknął fakt że robiąc zakupy już płaci składkę na utylizację tego co kupił, A to Polska właśnie ze śmieciami po lasach parkach i zbiornikach wodnych. Flaszka ze mnie jak się okaże że nikt nie jest w stanie sprostać segregacji i wszystkie śmieci będą w wyższej stawce. A taki mały bonus dla firm które będą wywozić śmieci, przecież najtańszy wygra to musi się jakoś odkuć, W warszawie podwyżka śmieci o 10% tych segregowanych, a u nas na prowincji to nie uchodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wprowadzona podwyżka nie tylko narusza zasady demokratycznego państwa prawnego, jest niezgodna z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, ale także skłóci lokalne społeczeństwo. Nowy cennik nie ma nic wspólnego z zasadami demokracji i wolnego rynku, tylko z zasadą odpowiedzialności zbiorowej, która charakteryzuje ustroje totalitarne! Przyjęte stawki w złotych (odpady segregowane, zabudowa wielorodzinna i jednorodzinna ) powinny dotyczyć wszystkich osób z danego gospodarstwa domowego! Dlaczego trzyosobowe rodziny mają płacić za wszystkie inne rodziny, powyżej 4 osób i wszelkie różne patologie! Poprzednia propozycja to było 300% podwyżki dla trzyosobowej rodziny, obecnie to przeszło 300% miesięcznie!!! Dotychczas opłata za wywóz śmieci stanowiła ok. 3 % wysokości miesięcznego czynszu. Po wprowadzeniu przyjętych podwyżek, dla części mieszkańców Lublina wzrośnie od 8-15% na miesiąc!!! W jakim złodziejskim państwie żyjemy?! Pomocy rodzinom biednym udziela gmina, przez Gminne i Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej. Płacimy podatki na rzecz Gniny, jeżeli jest z nich za mało pieniędzy, to trzeba zwolnić jedną trzecią pracowników ratusza! Mieszkańców Lublina ubywa, a liczba pracowników magistratu za pana Żuka wzrosła! Nazywajmy rzeczy po imieniu, arogancja i złodziejstwo, tak złodziejstwo i oszustwo władzy przekroczyło wszelkie granice ! Jeszcze paręnaście lat temu, w latach 80., taka propozycja wywołałaby ostry protest NSZZ Solidarność i pan Żuk z Radą Miasta zostałby wywieziony na taczce! Ale wtedy była komuna, a dzisiaj jest demokracja i można bezkarnie stosować bolszewickie metody i rozpowszechniać marksistowską ekonomie. Precz z taką Radą Miasta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co??????????? podwyżka 25 procent! ZŁODZIEJE! Mieszkam w środku osiedla w domku jednorodzinnym!!!dlaczego mam płacic wiecej! Skandal! nie głosowałam Żuku na ciebie złodzieju i oszuscie jeden! woda podrożała! gaz- miał potanieć a jeszcze tak wielkiego rachunku nie miałam! !!! opłaty w zimie zjadają 3/4 moje pensji w tym momencie! rece mi juz opadają!! od 3 lat nie dostałam podwyżki a opłaty rosną makabrycznie! dlaczego mam byc gorsza niz inni mieszkańcy lublina i płacic wiecej ???? jak macie zamiar to weryfikowac? co z dzikimi studnetami ? porazka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak będzie odbywało się sprawdzanie np. w bloku 10-cio pietrowym, posiadającym zsypy na śmieci, kto segreguje nieczystości, a kto nie? Czy będą to patrole robotniczo-chłopskie, ORMO a może przy wyrzucaniu śmieci brać będzie udział co najmiej dwóch sąsiadów z sąsiednich klatek lub bloków? A może inne pomysły?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam w 10 piętrowym bloku z 4 klatkami w klatce jest 88 mieszkań niech każdy zapłaci po 25 zł to daje nam 8800 zl i jak sobie popatrzę na całe osiedle to chcę być "śmieciarzem" Grabienie i tak biednego społeczeństwa w biały dzień,no ale może będzie można wybrać sobie godzinę zabierania śmieci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pora pozbyć się "najlepszego" prezydenta . Do tej pory płaciłem za wywóz śmieci 9,86 zł, teraz będę płacił 36 zł.Ciekawe co będzie z jakością wywozu iterminami -najprawdopodobniej nowa cena dotyczy 1 wizyty smieciarki w miesiącu. Następny temat woda- powodem jest podobno podwyżka cen prądu- wszyscy maja obniżki tylko lubelskie wodociagi dostały podwyżkę. Głupi niedorzecznik wodociągów mówi,że to TYLKO jedna tabliczka czekolady. Moje dzieci razem ze mną wsuwają pasztetową by utrzymać z naszych opłat i podatów takich geniuszy. Oby wybory komunalne były jak najszybciej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Płaciłeś 9 a będziesz płacił 36? Powiem tak - test tej uchwały był w Legionowie - tam na spotkania przychodzili ludzie oburzeni, że w ogóle muszą płacić, bo dotychczas wszystko wywozili do lasu albo palili w piecu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
śmietnik napisał:
pora pozbyć się "najlepszego" prezydenta . Do tej pory płaciłem za wywóz śmieci 9,86 zł, teraz będę płacił 36 zł.Ciekawe co będzie z jakością wywozu iterminami -najprawdopodobniej nowa cena dotyczy 1 wizyty smieciarki w miesiącu. Następny temat woda- powodem jest podobno podwyżka cen prądu- wszyscy maja obniżki tylko lubelskie wodociagi dostały podwyżkę. Głupi niedorzecznik wodociągów mówi,że to TYLKO jedna tabliczka czekolady. Moje dzieci razem ze mną wsuwają pasztetową by utrzymać z naszych opłat i podatów takich geniuszy. Oby wybory komunalne były jak najszybciej. [/quote] [quote name='śmietnik' timestamp='1362120840' post='739850'] pora pozbyć się "najlepszego" prezydenta . Do tej pory płaciłem za wywóz śmieci 9,86 zł, teraz będę płacił 36 zł.Ciekawe co będzie z jakością wywozu iterminami -najprawdopodobniej nowa cena dotyczy 1 wizyty smieciarki w miesiącu. Następny temat woda- powodem jest podobno podwyżka cen prądu- wszyscy maja obniżki tylko lubelskie wodociagi dostały podwyżkę. Głupi niedorzecznik wodociągów mówi,że to TYLKO jedna tabliczka czekolady. Moje dzieci razem ze mną wsuwają pasztetową by utrzymać z naszych opłat i podatów takich geniuszy. Oby wybory komunalne były jak najszybciej.
ŻUK I RADA MIASTA WON!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ŻUK i RADA MIASTA WON!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To SKANDAL !!! Myślałem, że w Polsce mamy kapitalizm i mogę zawierać umowę z dowolną firmą na wywóz śmieci. A teraz wprowadzają MONOPOL i urządnicy ustalają ceny (a nie wolny rynek). A jak każą płacić 200zł to co im zrobię? Nic bo to monopol! Niestety za rządów "jedynie słusznej partii" wraca Komunizm.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może mi Ktoś odpowie na pytanie . Mieszkam w bloku - w Centrum Lublina . Na parterze zlokalizowane są sklepy i Apteka i to oni produkują najwięcej odpadów. Dodatkowo większość mieszkań to lokale wynajmowane studentom - po 3, 4 osoby na mieszkanie a do Spóldzielni zgłoszona jest 1-2 osoby. Jak Spóldzielnie zamierzają rozwiazać ten bardzo istotny ( z punktu widzenia zwykłego lokatora) problem ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...