Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublinowi znowu ubyło mieszkańców. To tak, jakby wynieśli się wszyscy z ul. Zana

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 11 stycznia 2018 r. o 19:58 Powrót do artykułu
Skowyt pisowskich trolli wynajętych do robienia w internecie czarnego PR Żukowi, jest komiczny. Nie dajcie się nabrać na tę prymitywną propagandę z Nowogrodzkiej.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
a kto by chciał żyć w tak zadłużonym mieście jak Lublin rządzony przez Żuka?  to jest fakt potwierdzony w liczbach. przecież te długi będzie trzeba spłacić z podatków PObieranych od mieszkańców!
Zmień płyte klakierze - Pis zadłużył Polske na rekordowa sumę przekraczajaca BILION zł, jak państwo nie padnie, to ta mała sumka z zadłużeniem Lublina nie będzie żadnym problemem. Poza tym Lublin ma płynność finansową, meldować do centrali, że znowu daliscie ciała.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
autorowi też ubyło paru szarych komórek. Ludzie są bogatsi kupują domy poza miastem tak jak to w świecie się dzieje. Po cholerę mają mieszkać w miescie. Skoro dojazd z domu do pracy, zajmuje im tyle samo czasu albo mniej co dojazd z Czechowa do centrum. Na wsi świeże powietrze, cisza spokój a że taniej to też. Ale nie przeprowadzałem się dlatego że smog czy też wyższe podatki. To był czynnik następczy. Sensację co roku z tego samego robicie. Poszukajcie ciekawszych tematów , ruszcie du.. a nie tylko kopiuj wklej.
2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
najbiedniejszy region w unii - fatalny samorząd - to i się wyludnia
No urząd wojewodzki to należy przewietrzyć natychmiast, misiewicze już sie tam nie mieszcza i wypadaja z okien na ulice.
2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pisowcy wygonili ludzi z kraju w którym wszystko jest zakazane i zabronione. Ceny rosną jak na drożdżach. Jakość usług spada. Kradzieży przybywa z zatrważającym tempie. Już nie długo trzeba będzie dzwonić na komendę i informować, że wychodzi się z domu i informować w jakim celu. Inwigilacja sięga zenitu.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odnosicie wrażenie, że im bardziej Lublin sie rozwija i zbliżaja sie wybory tam bardziej klakierzy prezesa wyją na forum?
2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Piszcie jak jest a nie, że powodem jest przeprowadzka do dużych (większych) miast. To tylko powód pośredni. Bezpośrednio chodzi o pracę. Po prostu u was nie ma pracy.... tyle w temacie.
 A na tvp mówią, że rekorodowy spadek bezrobocia w całym kraju - gdzie oni uciekają głupie lemingi.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Panie Prezydencie, wynosimy się, bo gdy przynosimy Panu wyraźne dowody, że kucharki i dyrekcja z pewnej szkoły wynoszą z niej jedzenie, to Pan/Pana ludzie zamiatają sprawę pod dywan a dyrektor dostaje awans. A to tylko jeden z wieeeelu przykładów...
Ja proponuje natychmiast powołać komisje śledczą - ukrytym parówkożercom na stołówce szkolnej mówimy stanwcze i zdecydowanie NIE! Jakieś typy do składu komisji?
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
jakby wlaczyc konopnice do lublina nie byloby czesci problemu.  konopnica graniczy z miastem, czesc konopnicy juz miasto przejelo, kiedys mowiono i pisano o tym ze do lublina przejdzie wszysttko az do obwodnicy.  cos komus wiadomo w tym temacie?
Konopnica to bogata gmina i nie bardzo się jej widzi wchłonięcie przez Lublin, to nie hektary pól z wioskami pod Rzeszowem. Generalnie jest taki plan,że do obwodnicy wszystko prędzej czy później idzie pod intensywna zabudowę, więc siłą rzeczy tereny te zostaną wchłonięte przez rozrastające się miasto.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelskie się tak bardzo rozwija,że.... od kilkunastu lat jest NAJBIEDNIEJSZYM REGIONEM W UNII EUROPEJSKIEJ. BRAWA!
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Lubelskie się tak bardzo rozwija,że.... od kilkunastu lat jest NAJBIEDNIEJSZYM REGIONEM W  UNII EUROPEJSKIEJ. BRAWA!
Bzdura totalna - najbiedniejszy jest region z Bułgrii - Severozapaden, następnie 12 innych regionów z Wegier, Bułgarii i Francji i dopiero lubelskie na równi praktycznie z podkarpackim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i świętokrzyskim
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak nie chcoł tu mieszkać to niech zwolnio też miejsca pracy dla tych co są. zameldowanie i uczciwie płaci podatki w Lublinie!
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lubelskie zawsze będzie biedne, a przynajmniej do momentu aż ~50% mieszkańców regionu przestanie głosować na PiS i zacznie głosować na kogoś kto faktycznie robi coś dla ludzi a nie tylko sieje propagandę sukcesu
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PIS = Posady I Stanowiska
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
w gminach ościennych przybyło  tysiące mieszkańców, takze wiadomo dlaczego w Lublinie jest ich mniej
 problem zniknie jak przylaczy sie tereny tych gmin do lublina, chyba najlatwiej jest przylaczyc konopnice
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i kamieni kupa napisał:
undefined napisał:
"i bardzo dobrze, przynajmniej korki się zmniejszą " - g. prawda. Korki od tego są WIĘKSZE. Ci ludzie dojeżdżają do pracy w Lublinie. Korzystają z miejskich dróg, parkingów. Powodują hałas i smród. Przez ich samochody wartość naszych mieszkań spada, jakośc życia się obniża. Prezydent jest du.. jeśli mówi, że nic się nie da zrobić.
Jak buduję kolejne bloki w mieście to jest krzyk, że betonowa dżungla, jak wyjeżdzają na obrzeża to źle bo do pracy wracają. Już wiem, niech Żuk wybuduje miasto w chmurach jak w jetsonach.
 nie trzeba budowac jednego bloku na drugim,tak jak jest to teraz robione, niech przylacza konopnice do lublina i tam stawiaja bloki, beda tansze i okolica bedzie miala czystsze powietrze
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jan napisał:
i kamieni kupa napisał:
undefined napisał:
 "i bardzo dobrze, przynajmniej korki się zmniejszą " - g. prawda. korki od tego są wiĘksze. ci ludzie dojeżdżają do pracy w lublinie. korzystają z miejskich dróg, parkingów. powodują hałas i smród. przez ich samochody wartość naszych mieszkań spada, jakośc życia się obniża. prezydent jest du.. jeśli mówi, że nic się nie da zrobić.
jak buduję kolejne bloki w mieście to jest krzyk, że betonowa dżungla, jak wyjeżdzają na obrzeża to źle bo do pracy wracają. już wiem, niech Żuk wybuduje miasto w chmurach jak w jetsonach.
nie trzeba budowac jednego bloku na drugim,tak jak jest to teraz robione, niech przylacza konopnice do lublina i tam stawiaja bloki, beda tansze i okolica bedzie miala czystsze powietrze ***s://***google.com/recaptcha/api2/payload?c=03ampjsyuy2avamfbwm9nwvfqzs_n8ogkpdingf0hk-7hx6vhpe8--fisyzf3bsn_kis18ktemuwkwdglnkrcikhwne1knc6dzrl-a5tfveudcr564dp-aoez56pmxeszvvfvgf-yagdhcih3-cokw1_igeqceakgkxfpdjduiyx2snswmzzzcutampl4vvngxidnh7ms-gxhyongtp91bqo_h2m3icm9_m0fdtfxuwhhks4m5nlfxr0b8u5ghvuawpria5dcbsfsp26-xva7ipz3ag16lj_1ziqcft5uparvj--0nlfnfe3tg9qvcqzf7l8lwwfnium5zectzktiyryfi97ikgidzgf20iv8bhghmttqzscqebcizbjky8dga7ce35xbxw8b3krkcu4-zrdcq4fq5gth-s00g3bip18lj0iemfjopelrbbnnztbdl3h1fjct46hzc_n-f7q9f-whudkj6y0yrlx2gijcvyujtedfwyrtmm-ib4vqsftl2xl4ledul4vaxqfaoa3oy8_xsm7fk84lzsezehozhve3uzkxeafhbyqzsgud8lmq3qhp2npux_1f3oe_gxjm2vzhutugenntx8hc2lpcpts2xhzfdhxtxcwx2ocxbyexihzffs1zcaj_rq35wrysqcn43qeeowmt7xyb30_hih76s9b6miyuviskxrnpzaeq9h0wynrgckc4ynx5bmdk5ta3c8ilelkhr4ugp6zhza-dflfsrhpam2j1mvktmunm-10d5vo5tn0blnnfcngpvnahz4dzqajyacpnwh80968oxjw8x05i85s8cumgayoqliycp-37krsxupz8xxhj5k6fu06s8qd_oi6jxowxakf4snx_gxc4voypssdeagisvbvsxmafvd4wx8yczsfy7cqvchg7f36a3ms_afkdqtrtubq0sc8tkg_kzzbktwkwdydizqctbc3hc10eewx9jigs2rzbxxyfku-uyxjinq3xgwskmzdca_2rxsm9imbtr9npwwcqkkoovjqbxdfwdxoh2zmwn5jqjedzweur_gri1dg2gjcp-rf_pmlhwdwtmbon_5r0aathxy933blrroy_g1vo_d9b4lpw7m-z9129hqgmsctau8n8f0nbfo-znvkfnafhsnhmrtn_agwkszb4653zlt_kzn8g8uwji8qdawhwi6urmp3_imlpz2maxgxqnjsoqnedf-priz9vekbxjgnesdpa8qcr6sadi9iqqy9i6t37fyfpu8mzpf0jiaql-v1nzo7zjpbcbfd_he7v3qx-oyvpgf31ur7wun8vomadirkc11fugqpmwc1yfxwrj4xcbzjxzj1l8tefgay_xwpzsqdbluttvc8amge_b-qqxhwxlnvnkkld4ql5dqayytjvfh01eszn23jn4qi6fw1uzbthagjovxh2rhxwfex8zasz2f1iaqbgs00gopkrodhqnai0qxbicjyoi2dw_nvrjs5s2syucbslhfl45a0oo5bsyxoamyjvg0skfqj9jzlitfsjzdok3jiskffd0vms_2taswb8t2uleruo2nbwynkj5pb0n90hrcojiam-pqfgqwdi7pq3i1q2_sypwmxel5jmodgbsepyhbajvaodylcmv5gsyfasgswcozubw_v4pwol9qh6b1i1hxarggzfwx_cvqa&k=6lfksakuaaaaalfsrc0mxoolrmym1mi1swalwed6
taaaaak będą tańsze, zwłaszcza jak trzeba będzie podciągnać kanalizację i media, zwłaszcza, że plan zagospodarowania napewno przewiduje tam tam taki typ zabudowy - faktycznie polacy to się znają na wszytskim.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DO NAPEWNO: a chcesz sie zalożyć że będą tańsze?ps. w duzej czesci konopnicy nie ma planu zagospodarowania
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozszerzyć granice miasta do obwodnicy oraz włączyć (w całosci) do Lublina gminy Wólka i Głusk oraz włączyć do Lublina Świdnik na prawach dzielnicy. Pozostała część powiatu świdnickiego włączyć do powiatu lubelskiego, zresztą tak było kiedyś zanim Świdnik był powiatem, chyba tylko Rybczewice i Fajsławice podlegały pod Krasnystaw.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jak zbudują bloki jak nie ma planu?
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.