Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
JUŻ MACIE NOWE CAŁOROCZNE ORLIKI KTÓRE ŚWIECA PUSTKAMI, ALBO TRENUJĄ TAM DRUŻYNY PIŁKARSKIE [NP. SYGNAŁ NA SP. 40]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już to widzę, wiosną, latem i jesienią tylko garstka zapaleńców będzie jeździła. A kto będzie płacił za utrzymanie lodowiska ? Ja jestem na NIE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcecie lodowiska? To sobie kupcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapewniam Cię, że jest bardzo duża grupa stałych bywalców, którzy daliby wszystko za całoroczne lodowisko. To, że akurat Ty nie lubisz tego sportu nie znaczy, że nie ma w Lublinie zapalonych łyżwiarzy, którzy prawie codzinnie są na lodowisku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam w Lublinie od zawsze, jeżdżę na łyżwach od czwartego roku życia, wygrywałem nagrody w szkole podstawowej, w późniejszych latach miałem też przygodę z hokejem i myślę, że fajnie byłoby mieć całoroczne lodowisko w Lublinie. Jednakże sądzę, że organizowanie demonstracji w tej sprawie to gruba przesada. Poza tym teoria, że tak wielu łyżwiarzy chodzi na lodowisko codziennie jest mocno naciągana, bo w takim wypadku szkoły by opustoszały, a bezrobocie skoczyło do 40%. Pomijam już kwestię cen biletów, które wzrosły od czasów lodowiska pod chmurką na MOSIRze o prawie 100%. Nikt nie bierze pod uwagę jakie będą ceny biletów, gdy ktoś przekalkuluje koszty utrzymania lodowiska latem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odpowiem tak, a basenu to nie trzeba utzymywać cały rok. Kto utrzymuje ten obiekt? Jak nie korzystam z basenu to mam protestować, żeby go nie było. Cieszę się, że taki obiekt będzie służył innym sportowcom. Niektórzy w sezonie trwającym 6 ms.wydają na lodowisku ponad 1200zł. Icemania w Lublinie ma na swoim profilu ponad 10.000 fanów, a lodowisko w Warszawie Torwar 7400. To oczywiste, że powinno powstać jedno pełnowymiarowe lodowisko spełniające też podstawowy standard sportowy. Działające 8-10 ms. w roku. Po co więc rozbierać Icemanię i budować kolejny obiekt mniejszy, z kiepską jakością lodu, bez trybun, bez zaplecza. To są dopiero pieniądze wyrzucone w błoto i za to też nie chcę płacić!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Niektórzy w sezonie trwającym 6 ms.wydają na lodowisku ponad 1200zł.
To teraz sezon trwa tylko 6 milisekund? I ludzie wydają na to 1200 zł? Drogi ten sport...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcemy całorocznego lodu dla Koziego Grodu Inwestor dla lodowiska jest i chce budować lodowisko z kredytu nie sięgając po pieniądze miasta! Robi to bo to się opłaca - tak wychodzi z biznesplanu. Bo tak wielu jest chętnych by zapłacić za bilety! To MOSiR Bystrzyca sp. z o.o. Już projektują halę lodowiska, ona ma zastąpić namiot. Problem NIE w tym, że chcemy całorocznego lodowiska bo mamy takie widzi mi się. Problem w tym że: 1. Projektując basen olimpijski nie zostawiono odpowiednio dużo miejsca by zmieściła się tafla o podobnych wymiarach jak jest teraz w namiocie (projekt i przetarg prowadzi miasto nie MOSiR) 2. Mimo poważnych planów wydatkowania pieniędzy na halę lodową nie przewiduje się wydłużenia pracy lodowiska, halę się stawia by zmniejszyć koszty utrzymania lodowiska! 3. Z tafli lodowej korzystają poza godzinami komercyjnych ślizgawek kluby sportowe (o świcie przed 8 rano i po 21.30 w nocy) w przypadku zmniejszenia tafli pod znakiem zapytania staje sens prowadzenia sekcji łyżwiarstwa figurowego i hokeja. 4. Jeżeli już planuje się wydanie pieniędzy to warto zrobić to z głową. Hala powinna mieć chociaż 300 miejsc i zaplecze. Powinna potencjalnie mieć możliwość rozegrania meczu hokeja (szatnia na 2 drużyny) - powstał problem techniczny. 5. MOSiR, rozważa zrobienie zamiast lodu plastikowej tafli XtraIce z czego się teraz wycofują rakiem. Świadkami są: Bartosz Michałkiewicz i Dorota Pienkoś - MKŁ Biellmann Lublin, Jerzy Mieńko - członek zarządu UKS GLOBUS. Informację tą przekazał nam osobiście Pan Mariusz Szmit - prezes MOSiR Bystrzyca sp. z o.o. 6. Zmiana podejścia do obiektu sportowego z czysto komercyjnego - realizowanego przez MOSiR na rekreacyjno - sportowe i rozliczanie kosztów jego utrzymania podobnie jak innych obiektów może skutkować możliwością wydłużenia pracy lodowiska poprawiając dostępność, jakość usług, umożliwiając klubom sportowym rozwój a przy okazji udostępniając w jeszcze szerszym wymiarze taflę do rekreacji (ślizgawki). A CO NAJWAŻNIEJSZE BEZ POTRZEBY POMPOWANIA W OBIEKT PIENIĘDZY MIEJSKICH. I jak twierdzi, a ma rację, Pan Mariusz Szmit nie da się tego zrobić bez udziału Ratusza. Nie od tego jest MOSiR! Zawiązano akcję by zwrócić uwagę Ratusza na rzeczywiste problemy. MASZERUJEMY POD RATUSZ. Odwiedź nas: www.facebook.com/calorocznylod
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
verally mako napisał:
Poza tym teoria, że tak wielu łyżwiarzy chodzi na lodowisko codziennie jest mocno naciągana, bo w takim wypadku szkoły by opustoszały, a bezrobocie skoczyło do 40%.
Widać dawno nie byłeś na lodowisku! "Ok 25000 czynnych użytkowników", "120 000 wejść w sezonie" - takie dane podaje MOSiR Teraz matematyka: średnia arytmetyczna z 5 miesięcy to 800 osób dziennie. By średnia taj wyszła a w tygodniu mniej ludzi korzysta to mamy w łikendy kolejkę w której stoi się nawet godzinę. Kiedyś Globus świecił pustkami przed południem, teraz parking przy Al. Zygmuntowskich pełny jest autokarów dla dzieci, które przyjechały na lód w ramach zajęć szkolnych. Prywatne szkoły maja WF na lodowisku, podstawiają potem busa dzieciom i jadą one do szkoły. Tak jest używana Icemania dzięki prowadzonej, przez MOSiR promocji tej formy rekreacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...