Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Marcin Orlikowski: "Przy produkcji pieczywa trzeba być bardzo cierpliwym"

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 2 kwietnia 2017 r. o 08:12 Powrót do artykułu
Dlaczego nie ma wzmianki o tym jak wszystkie piekarnie bez wyjątku rzucacie sobie nawzajem kłody pod nogi nasyłając sanepidy, etc. Wszyscy się nienawidzicie, tylko między niektórymi są zawarte koalicje, ale ma to na celu zniszczenie "przeciwnika". Pracowałem w kilku piekarniach i to jak sobie przeszkadzacie to jest po prosty dno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie ma w Lublinie piekarni która wypieka tradycyjne pieczywo. Ostatnia taka wraz z właścicielem z ul.Furmańskiej umarła. Dosłownie-teraz produkuje tam się gnioty bez smaku i kruszące się następnego dnia. Nie ma co się oszukiwać, wszędzie dodają polepszacze i chemię do ciasta. Z łyżeczki mąki z polepszaczami wyprodukują kajzerkę, która po ściśnięciu znowu zmieści się na łyżeczce. A jak ktoś miał 56 piekarni pod sobą to wie jak się "kręci lody" by wyjść na plus.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeżdzę co tydzień do Pana piekarni 20 km od Lublina tylko po pyszny chleb który kocha moja rodzina. Szczególnie kupujemy razowy tradycyjny lub z żurawiną, czasami zezuliński i super smaczne bułki. :) życzę powodzenia w tym trudnym biznesie :))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przydałaby się mapa, gdzie można jeszcze kupić dobry produkt. Ja chwalę chleb z ul. Rejowieckiej w Chełmie. Produkuje też dla Biedronki w Chełmie... ale lepszy jest prosto z piekarni. Pyszne ma tanie drożdżówki i takie pączki czekoladowe z nadzieniem dżem-krem. Czynny do 16:30. Super sprawa, zawsze ktoś tam parkuje. Cieply chlebek to jest to :) Szkoda, że nie wiem, gdzie prawdziwie wędzone wędliny nie wiem gdzie kupić w Chełmie :(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
próbowanie po kilkanaście razy . czyli odkrywanie Ameryki po raz kolejny... czy ktoś na wsi piekąc kiedyś chleb też tak robił ? albo w piekarni GS "SCh" ? w życiu ! była receptura od dziesiątków lat i więcej stosowana i tyle. nikt nie bawił się w eksperymenty i dosypywanie różnych ziarenek , a chleb był super
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda, że WSZYSCY PIEKARZE stosują juz od ładnych paru lat POLEPSZACZE do bułek, chleba, ciast!! One szkodzą ludziom ze schorzeniami przewodu pokarmowego, przy nowotworach, po operacjach, przy chorobach przewlekłych. Tak jak alergikom. Ale INTERES przy polepszaczach ( chemia) sie kręci - szybciej , puszyściej, kupią, a wu=ychodzi taniej dla...piekarza,,,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moje zdanie jest takie-pieczywo Pana Marcina jest poezja smaku ☺
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepsze pieczywo w Lublinie. Warto przyjechać do piekarni z drugiego końca miasta specjalnie po pyszne pachnące i zdrowe pieczywo. Gorąco polecam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pyszne Pieczywo! I bardzo podoba mi się podejście pana Marcina! Dziękuję :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podziwiam Gratuluję!!! oby tak dalej.Pozdrawiam Aga Miuła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znałem tego pajaca jak pracował w real każdemu wchodził w dupę bez wazeliny i nigdy nie miał swojego zdania, taka chorągiewka i przydupas.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej sprawdzić w hurtowniach które zaopatrują piekarnie czy kupuję polepszacz, zapewniam że nie. Zapraszam również do piekarni aby zapoznać się z produkcją od kwasu po gotowy chleb. Dodatkowo zapraszam do poznania mnie i rozmowy ze mną aby przekonać się co sądzę o polepszaczach,  sądzę że tylko w tedy można wysnuć wlasciwe wnioski co do mojej piekarni. A lody owszem produkuje na mleku ekologicznym z pod miejscowości Cycow niedaleko Łęcznej.  Zapraszam do ich spróbowania
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
nie ma w Lublinie piekarni która wypieka tradycyjne pieczywo. Ostatnia taka wraz z właścicielem z ul.Furmańskiej umarła. Dosłownie-teraz produkuje tam się gnioty bez smaku i kruszące się następnego dnia. Nie ma co się oszukiwać, wszędzie dodają polepszacze i chemię do ciasta. Z łyżeczki mąki z polepszaczami wyprodukują kajzerkę, która po ściśnięciu znowu zmieści się na łyżeczce. A jak ktoś miał 56 piekarni pod sobą to wie jak się "kręci lody" by wyjść na plus.
 wiesz o tym,że gadasz głupoty?piekarnia o ktorej mowa w artykule nie uzywa żadnych polepszaczy.wszystko jest produkowane na zakwasach-nawert pieczywo pszenne.Myślisz,że ktokolwiek ryzykowałby reklamę swojej piekarni jako wolna od chemii a w rzeczywistości jej używał?przecież nawet konkurencja w moment by to zweryfikowala i juz jest po piekarni.oddajesz pieczywo do badań i masz wystko wyjasnione.myslisz,że wlaściciel tej piekarni budowałby swoj biznes na takim kłastwie,które można bardzo szybko zweryfikować
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja przyjeżdżam specjalnie do Lublina do tej wyjątkowej piekarni po przepyszne chleby i placki drożdżowe. Wspaniałe wypieki !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja już mam swoją piekarnię Rogalik na Koncertowej. Należy do Społem. Mają najlepszy chleb żytni 100proc., chleb Baltazar z czarnuszką, praski, takie małe nadziewane słodkie pierożki ?, chałki, cebularze.. Mam i się ich trzymam..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pieczywo owszem jest dobre i chleb zezulinski czy wiejski także ale ciasta niestety z konserwatami itp. Musiałam zrezygnować z kupowania bo cały przelyk mnie piekł. I sa po prostu niedobre tak jak i inne ciasta z innych piekarni. Mają dużo konserwantów. Już tam nie kupuję. Jola
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...