Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Dlaczego jest nadmiar trolejbusów, a w przypadku autobusów panuje zapaść taborowa? Kto odpowiada za gospodarowanie taborem?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A PO co powołano jakąś spółkę pt. ZTM ? Ile zarabia prezes tej spółki ? Czy władze miasta nie są w stanie nadzorować komunikacji miejskiej i przedstawiać sprawozdania miejskim rajcom ? Ile takich spółek żeruje na budżecie miasta ?  
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tymczasowe aha akurat już to widzę - ja się pytam dlaczego obowiązkowo niezależnie od wieku pojazdu nie ma w nich zainstalowanych biletomatów (bo przecież na wszystkich przystankach nie ma jak np w Wawie gdzie nawet kartą można zapłacić w autobusowym biletomacie) tylko trzeba zapłacić więcej u kierowcy - żenada. Po drugie tak autobusy spełniają minimalne wymagania - grzanie na poziomie "kotła w piekle" jest po prostu tak gorąco że Majorka. Po 3 estetyka nie istnieje w tych pojazdach i często śmierdzi w środku jakimiś olejami lub smarami, stąd pewnie ta zewnętrzna klimatyzacja w nieuszczelnionych oknach i lukach nad i pod drzwiami. MPK i ZTM myślą tylko o sobie i mam tu na myśli zarząd a nie niewinnych kierowców którzy musza takimi złomami jeździć. Dziękuje tyle w temacie wolę poruszać się ekologicznie na własnych nogach lub rowerem niż wsiąść do Złomowego Transportu Miejskiego.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A pan Fulara zamierza kupić jakieś nowe pojazdy dla MPK, bo to co teraz eksploatuje to w większości pojazdy należące do ZTM. Czy zamierza doprowadzić MPK do bankructwa jak poprzedni PKS gdzie prezesował ?   A nowe autobusy miały mieć klimatyzację dla pasażerów, prawda pani Góźdź ?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A PO co powołano jakąś spółkę pt. ZTM ? Ile zarabia prezes tej spółki ? Czy władze miasta nie są w stanie nadzorować komunikacji miejskiej i przedstawiać sprawozdania miejskim rajcom ? Ile takich spółek żeruje na budżecie miasta ?
  ZTM nie jest spółką, a częścią UM tubtin. Fakt że obecnie istnienie ZTMu nie ma sensu, bo MPK robi co chce. Stare autobusy wysokopodłogowe na głównych liniach czy w zamian za trolejbusy, teraz jeszcze wprowadzenie takich szrotów. Ale co kolega koledze z partii może zrobić, skoro nadzoruje ich inny kolega jak v-ce prezydent ?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brak autobusów klasy "mega" (czyli 18 metrowych/przegubowych) - przetarg na obsługę tymi pojazdami na okres 8-iu lat - ZDM dało popis niekompetencji. Linia 154 na razie "dubluje" inne linie i wozi bardzo mało pasażerów. Czasami myślę, że ZTM i Zarząd Dróg Miejskich to najgorzej zarządzane jednostki Urzędu Miasta w Lublinie. M.P.K. w Lublinie od "czasów" kiedy Ś.P. Pan Czesław Rydecki był Dyrektorem jest źle zarządzane (bez nazwisk) !  
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy chciałby jeździć nowym Mercedesem. Jednakże moim zdaniem lepiej jeżdzić czasami nawet takimi autobusami niż nowszymi, których byłoby mniej.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ztm to nie spółka tylko jednostka czyli taki wydział gminy. W każdym mieście cywilizowanym powołany jest taki organizator transportu. Operatorami czyli przewoźnikami którym płaci ztm są pks zg, irex, meteor i mpk.Pomimo mankamentów powołanie ztm oceniam jako dobre i skutecznie poprawiające komunikację w mieście
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czemu nie podacie publicznie za jaką stawkę wozi nas MPK tymi złomami, a jaką pobiera od ZTM ?? Tak sobie to sprytnie misie wykombinowały, że MPK zamknie ten rok zyskiem i to sporym, tylko że to nie zysk, a kasa wypompowana z budżetu miasta przewidziana na zakup usług komunikacyjnych z wolnej ręki przez ZTM.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podwykonastwo to normalna rzecz w funkcjonowaniu operatorów miejskich. Kluczowe jest to że to operator (MPK) odpowiada(jak podano w artykule) za działalność podwykonawcy czyli płaci kary umowne za np. niewykonanie kursu do miasta. Czyli odpowiada za ich funkcjonowanie jak za swoje własne. Pewnie również cała obsługa serwisowa, tankowanie, itp, bierze na siebie MPK. Nie widzę problemu by wykorzystać kilka pomalowanych w barwy miejskie pojazdów, które napewno są lepsze niż stare MPK-owskie Jelcze.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może MPK przyzna że od dawnna nie ma własnych wozów tylko oddane przez ZTM i to oni robią przetargi na nowe wozy, a przecież MPK jako jeden z przewoźników też powinno kupować nowe autobusy. Tylko łatwiej jest podpisać umowę ze złomiarzami.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widać, że prezes MPK nie ma pomysłu na zarządzanie spółką. Ale że to kumpel Żuka, to miasto nic mu nie zrobi.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na linii 34 to same stare autobusy jeżdżą, o której bym nie jechał zawsze przyjedzie jakiś grat.  
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
się ludziom już w dupach przewraca, kazdy chce jeździć mercedesem i najlepiej za darmo. Powinni zarządać jeszcze skórzanej tapicerki i odtwarzaczy dvd w zagłówkach, ewentualnie lodówki na szampana. Niestey mercedesy z nieba nie spadją i trzeba je kupić, a skąd pieniądze ? z podatków ! z cen wody i smieci. Więc niech się książęta zdecydują czy chcą płacić dwa razy wyższe podatki czy jeździć mercedesam.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Braki taborowe swoją drogą... Najgorsze są braki KADROWE. Polityka Fulary prowadzi do ogromnego deficytu wśród kierowców w MPK. Głodowe stawki początkowe i brak perspektyw podwyżek to największe problemy. Kogo stać na prawo jazdy kategorii D? Ludzie, niech Bóg Was broni przed pracą w MPK. 1300 zł średnio na początek i żadnej gwarancji podwyżki przez lata.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Fulara doprowadzi tymi swoimi poczynaniami MPK do bakructwa, tak jak poprzednią firmę! dobrze, że wybory za pasem. Won PO  i skończy sie wkońcu fucha prezesa! Miejmy nadzieję że kolejny prezes bedzie spełniał choć jeden warunek z konkursu na to stanowisko i będzie bardziej wykwalifikowany i kumaty. Ludzie na wybory z dala od PO!!!!!!!!!!!!!!!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A niekompetencja ZTM w kwestii układania rozkładów (stada pojazdów o jednej godzinie, dublowanie się linii, przypożądkowanie pojazdów przegubowych do rozkładów bez żadnych analiz) i gospodarowania taborem jest żenująca. Ale stołeczki trzeba było dać swoim pupilkom... W MPK też można było powołać wewnętrzną komórkę zajmującą się organizowaniem przewozów....
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poczekajmy wszyscy cierpliwie jak oddana do użytku zostanie sieć trolejbusowa na Jana Pawła. Od dłuższego czasu na rondzie przy ZUS kierujący są zmuszeni do łamania przepisów ruchu drogowego i zawracania bądź lewoskrętu z niewłaściwych pasów.... Wszystko to za wiele milionów pozyskanych z Unii. Ot jest odpowiedź jak mądrze PO gospodaruje finansami. A łamanie przepisów jest za cichym przyzwoleniem lokalnej policji bo patrole przejeżdżające obok nie reagują na widok pojazdu MPK poruszającego się niewłaściwie.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A oddawanie linii podwykonawcom to niezbity dowód na to, że "tonący brzytwy się chwyta". Tak właśnie Panie Prezesie....
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To się fachowo nazywa OUTSORCING, to stary oklepany numer wielu korporacji
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.