Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Michał Krawczyk ws. górek czechowskich: Niech wypowiedzą się wszyscy [rozmowa]

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 30 stycznia 2019 r. o 15:03 Powrót do artykułu
Ktoś chyba nie mówi całej prawdy
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie ma absolutnie żadnej potrzeby zabudowywania górek mieszkaniówką. W Lublinie mamy mnóstwo terenów w samym rodku miasta które należy w pierwszej kolejności rewitalizować i zabudowywać, a nie robić nowe slumsy na coraz dalszych przemieściach i pogłębiać coraz bardziej problemy komunikacyjne! Hektary terenu czekają na zagospodarowanie w okolicach stadionu, trasy zielonej, zmieszczą się tam bloki dla tysięcy ludzi a przy okazji środek miasta nie będzie wyglądał jak syberyjski wygon!
-8
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
weźcie się do roboty radny Krawczyk, wprowadzić instrumenty zachęcające deweloperów do rewitalizacji starszych części miasta, zamiast ułatwiać zabudowywanie coraz dalszych terenów!
-3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy Pan Radny mógłby podać konkretne liczby? - jaki jest koszt szacunkowy utworzenia parku? Developer obiecuje 10 mln. Ile musi dołożyć miasto? Patrząc po kosztach rewitalizacji Ludowego czy Sasa może być potrzebne 10 razy więcej. Czy miasto ma takie pieniądze czy podniesie podatki czy też wycofa się z budowy parku? - ile podatków gruntowego i innych nie otrzyma miasto jeśli przejmie 75 ha terenu będącego z punktu widzenia biznesowego nieużytkiem, ponieważ nie da się na nim zarobić, a podatki trzeba zapłacić? -ile będzie kosztowało roczne utrzymanie tego parku i czy miasto przewidziało na to środki? - co będzie, jeśli końcowe wioski analizy prof. Harasimiuka znane dopiero jesienią będą odmienne od wstępnych na podstawie których władze miasta chcą podejmować decyzje? Kto poniesie odpowiedzialność? Władze miasta czy głosujący w referendum na tak? -jaka będzie wysokość renty planistyczej?
-6
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oszuści z PO wiedzą ze mieszkań innych osiedli temat górek Czechowskich mają w poważaniu i na na pewno referendum nie będzie wiążące bo nikt nie zmusi 30% mieszkańców do wyjścia z domu (JUż widzę kolejki przy urnach na Kalinie, Abramowicach na LSM czy Węglinie). Chamstwo arogancja żuka i jego kolesiów. Pier..ny sułtan deweloperów chce postawić tam bloki i tak zrobi referendum by później mógł sam decydować . Gnida rzadkiej maści.
-3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żałuję, że na Ciebie głosowałam. I Ty ze Sławina przeciwko..i za TBV!!! porażka systemu. Górek obronimy to nasza druga Rospuda!
-4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I tak wyglądają pokrętne odpowiedzi tak zwanych radnych. .."dbających " o dobro mieszkańców Lublina.... :-(  A czemu Pan radny nie umie odpowiedzieć czy będzie na Tak czy na Nie w referendum? ? Dlaczego ja zwykły szary mieszkaniec to wiem... A pan radny kręci??  Straszna ta nasza "władza". ... NIE dla zabudowy Górek!!!! 
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KRAWCZYK po jasną ciasną mamy się wypowiadać skoro Żuk ,ty już dawno ustaliliście z deweloperami co tam ma być . Czarujecie jakimiś tam symulacjami a prawda jest taka że ten kawałek zieleni zabetonujecie i sprzedacie za słoną kasę. To referendum to zasłona dymna która to ma wykazać jacy to jesteście prawi - co jest trzecią prawdą ks. Tichnera.
-2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan radny obiecuje dyskutować i dyskutować i dyskutować.. Tak jak obiecywał ze 3 lata temu w środkach przekazu. A pardon wtedy jeszcze słyszałam o negocjacjach ....twardych negocjacjach. Jakoś nie widzę efektu. Ale dobrze że pana radnego z hm... Czechowa umieszczono w dwugłosie z ekologiem. W końcu na właściwy człowiek na właściwym miejscu
-3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z archiwum lansu. Pamiętam przed samymi wyborami jak p. Krawczyk latał z komórka online po zaniedbanym skwerze na Braci Wieniawskich pokazując ekipę sprzątającą. Przekaz sugerował gospodarskie dotrzymanie jakiś miraży rewitalizacji (?) , co było o tyle dziwne że skwer dalej jak był zaniedbany tak jest, a sprzątacze to chyba coś extra w 3 cim świecie. Jak to młodzież mówi? Janusze samopromocji? Może Sebixy?
-3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No trudno, żeby odpowiedział jak zagłosuje, skoro być może jeszcze sam się zastanawia?
14
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ci tzw. obrońcy górek którzy raz mają pretensje, że nie pyta się o zdanie mieszkańców, a innym razem jak gdyby nic krytykują pomysł lokalnego referendum(lekarzem nie jestem ale medycyna nazywa to rozdwojeniem jaźni???), startowali w wyborach samorządowych i na Czechowie wykręcili wręcz oszałamiający wynik. Paulina Zarębska-Denysiuk 277 głosów, Andrzej Filipowicz 217 głosów, Marcin Skrzypek 82 głosy, Ewelina Kruszewska 57 głosów, Jacek Śliwiński 46 głosów, Maria Skwarzyńska-Piłat 22 głosy, Łukasz Januś 18 głosów. Łącznie 719 głosów w dzielnicy która liczy sobie ok.50 tyś mieszkańców. Normalnie głos ludu. I oni teraz uzurpują sobie prawo do decydowania o przyszłym kształcie Górek, przedstawiając się jako reprezentanci ogółu mieszkańców. Dla porównania jeden Michał Krawczyk z KWW KŻ, który nomen omen optuje za porozumieniem z właścicielem Górek, zdobył w tym samym okręgu 5555 głosów. O czym w ogóle mowa?
11
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dokładnie niech wypowiedzą się mieszkańcy
18
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale jaja dewelotroll musi bronić radnego przed społeczeństwem? Ten post o kandydatach LRM widzę już z n-ty raz na różnych forach. Plusy negatywne poznikały jak kamfora. Bardzo słuszna linia. Właściwa baza i nadbudowa. Parsknąć śmiechem mi się zdało. ;-)
-7
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli jutro przegłosują referendum to jeszcze wieczorem miasto zaleją bilbordy z propagandą "parku 700 lecia" Będzie tak jak z wyborami , ludzie zagłosują tak jak będzie obklejona ulica. Wie to każda agencja reklamy. Tak wiec deweloper kupi sobie zmianę planów zmasowaną propagandą.
-10
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam w nosie górki Czechowskie. Mnie wykarczowali mnóstwo drzew na Kalinowszczyźnie, najpierw przy budowie durnego "parku" zrobili pustynię z krzaczkami, teraz na starej Kalinie kolejne drzewa karczują. Jestem wstrząśnięta niszczeniem zieleni w sytuacji tak zanieczyszczonego powietrza w mieście! Protestuję przeciwko wycinaniu drzew w mieście! Górki mam gdzieś...
-6
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam na Czubach chcę mieć prawo głosu w sprawie Górek *przez chwilę mieszkałem na ul.Poligonowej). Jestem za zabudową blokami, a reszta na park. Będzie głosowanie każdy się będzie mógł wypowiedzieć. Pan Redaktor wyjątkowo agresywny w zadawaniu pytań, niechlujnie ubrany, czytający swoje notatki w zeszycie-jakby był nie przygotowany, bawiący się telefonem.... dzieciaki w gimnazjum potrafią o wiele bardziej profesjonalnie podejść do sprawy. Pozdrawiam
9
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zobaczcie na youtube film z 2013 r "Górki Czechowskie w Lublinie - Investment echo special missionVIVO". !! W 10'30 - 11'30 min. tego filmu Palikot przewidział obecne wydarzenia. A w skrócie: Dariusz. P ówczesny radny z PO a obecnie wspólnik Wojciecha D. z TBV rękami i nogami zablokował Echo Inwestment zmianę planu i zabudowę górek. Echo dawało wtedy lepsze warunki , park za 20 mln i skrzyżowanie za 60 mln. Wtedy w 2013 Palikot stwierdził że robi to bo ma plan odkupienia terenu od echo i zrobienia swojego biznesu sam lub przez jakąś firmę !!! W odpowiedzi Driusz D stwierdził " ocean absurdu" I tak dokładnie się stało 5 lat później jak przewidział Palikot, TBV kupiło górki od skapitulowanego Echo i teraz samo zmieni plan zagospodarowania i to w dodatku rękami ogłupionych mieszkańców w referendum . Co za ohydna obłuda !!! To powinien zobaczyć każdy mieszkaniec Lublina chcący brać udział w referendum
-4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Profesor Ewa Trzaskowska z Katedry Przyrodniczych Podstaw Architektury Krajobrazu KUL wyraziła już swoją opinię na temat zabudowy tego terenu: "Będziemy oddychać z większym trudem i cierpieć na astmę i alergię. Strat nie odczujemy za miesiąc lub dwa, ale w dłuższej perspektywie będziemy tego żałować." (cytat z lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,20110074,spolecznicy-i-naukowcy-w-obronie-gorek-czechowskich-osiedlowy.html#ixzz49GUji1HY). Podobną opinię przedstawił Prof. Michał Kaszewski, kierownik Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS i "zaznaczył, że zabudowa Górek Czechowskich spowoduje nieodwracalne w skutkach zablokowanie dopływu powietrza do miasta. - Dzięki temu terenowi mamy swobodny dopływ chłodnego powietrza z północy. Górki pełnią bowiem rolę naturalnego klina nawietrzającego miasto. Zabudowanie terenu może pogorszyć warunki aerosanitarne na obszarze całego Lublina. W mieście będzie cieplej i bardziej duszno - mówił na konferencji naukowiec."
-4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętajmy prawdę skrzętnie omijaną przz dewelotrolli W planie najwięcej jest terenów sportowych bez kubatury prawie 16 ha, z kubaturami prawie 20, usługi komercyjne 7,5 ha w tym 1 ha mieszkaniówki. Źródło? FB obronców górek pt" Górki Czechowskie - wietrznie zielone". Jest tam jak byk fajna grafika z planem zagospodarowania przestrzennego. Wynika że inwestor chce najwięcej zabrać lublinianom sportu pod bloki. Skoro na Botaniku nie widziałem boiska a dzieci grają koło garaży to chyba nie za bardzo.
-7
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.