Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Michał Krawczyk ws. górek czechowskich: Niech wypowiedzą się wszyscy [rozmowa]

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 30 stycznia 2019 r. o 15:03 Powrót do artykułu
Ktoś chyba nie mówi całej prawdy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie ma absolutnie żadnej potrzeby zabudowywania górek mieszkaniówką. W Lublinie mamy mnóstwo terenów w samym rodku miasta które należy w pierwszej kolejności rewitalizować i zabudowywać, a nie robić nowe slumsy na coraz dalszych przemieściach i pogłębiać coraz bardziej problemy komunikacyjne! Hektary terenu czekają na zagospodarowanie w okolicach stadionu, trasy zielonej, zmieszczą się tam bloki dla tysięcy ludzi a przy okazji środek miasta nie będzie wyglądał jak syberyjski wygon!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
weźcie się do roboty radny Krawczyk, wprowadzić instrumenty zachęcające deweloperów do rewitalizacji starszych części miasta, zamiast ułatwiać zabudowywanie coraz dalszych terenów!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy Pan Radny mógłby podać konkretne liczby? - jaki jest koszt szacunkowy utworzenia parku? Developer obiecuje 10 mln. Ile musi dołożyć miasto? Patrząc po kosztach rewitalizacji Ludowego czy Sasa może być potrzebne 10 razy więcej. Czy miasto ma takie pieniądze czy podniesie podatki czy też wycofa się z budowy parku? - ile podatków gruntowego i innych nie otrzyma miasto jeśli przejmie 75 ha terenu będącego z punktu widzenia biznesowego nieużytkiem, ponieważ nie da się na nim zarobić, a podatki trzeba zapłacić? -ile będzie kosztowało roczne utrzymanie tego parku i czy miasto przewidziało na to środki? - co będzie, jeśli końcowe wioski analizy prof. Harasimiuka znane dopiero jesienią będą odmienne od wstępnych na podstawie których władze miasta chcą podejmować decyzje? Kto poniesie odpowiedzialność? Władze miasta czy głosujący w referendum na tak? -jaka będzie wysokość renty planistyczej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oszuści z PO wiedzą ze mieszkań innych osiedli temat górek Czechowskich mają w poważaniu i na na pewno referendum nie będzie wiążące bo nikt nie zmusi 30% mieszkańców do wyjścia z domu (JUż widzę kolejki przy urnach na Kalinie, Abramowicach na LSM czy Węglinie). Chamstwo arogancja żuka i jego kolesiów. Pier..ny sułtan deweloperów chce postawić tam bloki i tak zrobi referendum by później mógł sam decydować . Gnida rzadkiej maści.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żałuję, że na Ciebie głosowałam. I Ty ze Sławina przeciwko..i za TBV!!! porażka systemu. Górek obronimy to nasza druga Rospuda!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I tak wyglądają pokrętne odpowiedzi tak zwanych radnych. .."dbających " o dobro mieszkańców Lublina.... :-(  A czemu Pan radny nie umie odpowiedzieć czy będzie na Tak czy na Nie w referendum? ? Dlaczego ja zwykły szary mieszkaniec to wiem... A pan radny kręci??  Straszna ta nasza "władza". ... NIE dla zabudowy Górek!!!! 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KRAWCZYK po jasną ciasną mamy się wypowiadać skoro Żuk ,ty już dawno ustaliliście z deweloperami co tam ma być . Czarujecie jakimiś tam symulacjami a prawda jest taka że ten kawałek zieleni zabetonujecie i sprzedacie za słoną kasę. To referendum to zasłona dymna która to ma wykazać jacy to jesteście prawi - co jest trzecią prawdą ks. Tichnera.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan radny obiecuje dyskutować i dyskutować i dyskutować.. Tak jak obiecywał ze 3 lata temu w środkach przekazu. A pardon wtedy jeszcze słyszałam o negocjacjach ....twardych negocjacjach. Jakoś nie widzę efektu. Ale dobrze że pana radnego z hm... Czechowa umieszczono w dwugłosie z ekologiem. W końcu na właściwy człowiek na właściwym miejscu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z archiwum lansu. Pamiętam przed samymi wyborami jak p. Krawczyk latał z komórka online po zaniedbanym skwerze na Braci Wieniawskich pokazując ekipę sprzątającą. Przekaz sugerował gospodarskie dotrzymanie jakiś miraży rewitalizacji (?) , co było o tyle dziwne że skwer dalej jak był zaniedbany tak jest, a sprzątacze to chyba coś extra w 3 cim świecie. Jak to młodzież mówi? Janusze samopromocji? Może Sebixy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No trudno, żeby odpowiedział jak zagłosuje, skoro być może jeszcze sam się zastanawia?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ci tzw. obrońcy górek którzy raz mają pretensje, że nie pyta się o zdanie mieszkańców, a innym razem jak gdyby nic krytykują pomysł lokalnego referendum(lekarzem nie jestem ale medycyna nazywa to rozdwojeniem jaźni???), startowali w wyborach samorządowych i na Czechowie wykręcili wręcz oszałamiający wynik. Paulina Zarębska-Denysiuk 277 głosów, Andrzej Filipowicz 217 głosów, Marcin Skrzypek 82 głosy, Ewelina Kruszewska 57 głosów, Jacek Śliwiński 46 głosów, Maria Skwarzyńska-Piłat 22 głosy, Łukasz Januś 18 głosów. Łącznie 719 głosów w dzielnicy która liczy sobie ok.50 tyś mieszkańców. Normalnie głos ludu. I oni teraz uzurpują sobie prawo do decydowania o przyszłym kształcie Górek, przedstawiając się jako reprezentanci ogółu mieszkańców. Dla porównania jeden Michał Krawczyk z KWW KŻ, który nomen omen optuje za porozumieniem z właścicielem Górek, zdobył w tym samym okręgu 5555 głosów. O czym w ogóle mowa?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dokładnie niech wypowiedzą się mieszkańcy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale jaja dewelotroll musi bronić radnego przed społeczeństwem? Ten post o kandydatach LRM widzę już z n-ty raz na różnych forach. Plusy negatywne poznikały jak kamfora. Bardzo słuszna linia. Właściwa baza i nadbudowa. Parsknąć śmiechem mi się zdało. ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli jutro przegłosują referendum to jeszcze wieczorem miasto zaleją bilbordy z propagandą "parku 700 lecia" Będzie tak jak z wyborami , ludzie zagłosują tak jak będzie obklejona ulica. Wie to każda agencja reklamy. Tak wiec deweloper kupi sobie zmianę planów zmasowaną propagandą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam w nosie górki Czechowskie. Mnie wykarczowali mnóstwo drzew na Kalinowszczyźnie, najpierw przy budowie durnego "parku" zrobili pustynię z krzaczkami, teraz na starej Kalinie kolejne drzewa karczują. Jestem wstrząśnięta niszczeniem zieleni w sytuacji tak zanieczyszczonego powietrza w mieście! Protestuję przeciwko wycinaniu drzew w mieście! Górki mam gdzieś...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam na Czubach chcę mieć prawo głosu w sprawie Górek *przez chwilę mieszkałem na ul.Poligonowej). Jestem za zabudową blokami, a reszta na park. Będzie głosowanie każdy się będzie mógł wypowiedzieć. Pan Redaktor wyjątkowo agresywny w zadawaniu pytań, niechlujnie ubrany, czytający swoje notatki w zeszycie-jakby był nie przygotowany, bawiący się telefonem.... dzieciaki w gimnazjum potrafią o wiele bardziej profesjonalnie podejść do sprawy. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zobaczcie na youtube film z 2013 r "Górki Czechowskie w Lublinie - Investment echo special missionVIVO". !! W 10'30 - 11'30 min. tego filmu Palikot przewidział obecne wydarzenia. A w skrócie: Dariusz. P ówczesny radny z PO a obecnie wspólnik Wojciecha D. z TBV rękami i nogami zablokował Echo Inwestment zmianę planu i zabudowę górek. Echo dawało wtedy lepsze warunki , park za 20 mln i skrzyżowanie za 60 mln. Wtedy w 2013 Palikot stwierdził że robi to bo ma plan odkupienia terenu od echo i zrobienia swojego biznesu sam lub przez jakąś firmę !!! W odpowiedzi Driusz D stwierdził " ocean absurdu" I tak dokładnie się stało 5 lat później jak przewidział Palikot, TBV kupiło górki od skapitulowanego Echo i teraz samo zmieni plan zagospodarowania i to w dodatku rękami ogłupionych mieszkańców w referendum . Co za ohydna obłuda !!! To powinien zobaczyć każdy mieszkaniec Lublina chcący brać udział w referendum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Profesor Ewa Trzaskowska z Katedry Przyrodniczych Podstaw Architektury Krajobrazu KUL wyraziła już swoją opinię na temat zabudowy tego terenu: "Będziemy oddychać z większym trudem i cierpieć na astmę i alergię. Strat nie odczujemy za miesiąc lub dwa, ale w dłuższej perspektywie będziemy tego żałować." (cytat z lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,20110074,spolecznicy-i-naukowcy-w-obronie-gorek-czechowskich-osiedlowy.html#ixzz49GUji1HY). Podobną opinię przedstawił Prof. Michał Kaszewski, kierownik Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS i "zaznaczył, że zabudowa Górek Czechowskich spowoduje nieodwracalne w skutkach zablokowanie dopływu powietrza do miasta. - Dzięki temu terenowi mamy swobodny dopływ chłodnego powietrza z północy. Górki pełnią bowiem rolę naturalnego klina nawietrzającego miasto. Zabudowanie terenu może pogorszyć warunki aerosanitarne na obszarze całego Lublina. W mieście będzie cieplej i bardziej duszno - mówił na konferencji naukowiec."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętajmy prawdę skrzętnie omijaną przz dewelotrolli W planie najwięcej jest terenów sportowych bez kubatury prawie 16 ha, z kubaturami prawie 20, usługi komercyjne 7,5 ha w tym 1 ha mieszkaniówki. Źródło? FB obronców górek pt" Górki Czechowskie - wietrznie zielone". Jest tam jak byk fajna grafika z planem zagospodarowania przestrzennego. Wynika że inwestor chce najwięcej zabrać lublinianom sportu pod bloki. Skoro na Botaniku nie widziałem boiska a dzieci grają koło garaży to chyba nie za bardzo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...