Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Motocyklisto – daj się zauważyć w lusterku

Utworzony przez Pawlo, 5 kwietnia 2011 r. o 07:05 Powrót do artykułu
Wydaje się to dobrym pomysłem... Ciekawe co na to motocykliści, bo to troszkę kpina z hasła "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nawiązując do wypadku na rogu Lipowej i Sądowej, chciałbym aby ujawniono z jaką prędkością jechał motocyklista, który zginął. Podejrzewam, ze gdyby jechał 50 km/h to do takiej tragedii by nie doszło, nie ujmując winy sprawcy kolizji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bo ta akcja kierowco...motocykle sa wszedzie to jedna wielka kpina,wystarczy zeby jezdzili jak samochody, a nie grzali na zabicie i przyspieszali w 4-5 sekund do 100, bo przy takich przyspieszeniach malo kto ich dojrzy zwlaszcza jak gonia 100, nikt nie ma za zle motocyklistom ze sa i ze jezdza, poprostu wiecej rozwagi i wyobrazni na drodze i tyczy sie to zarowno motocyklistow jak i kierowcow samochodow
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego pokutuje takie głupie przekonanie że kierowcy samochodów nie patrzą w lusterka? Gdyby tego nie robili to by się sami powybijali zanim by nastał sezon motocyklowy. dajcie się zauważyć! Ale nie, sportowe zacięcie, duże prędkości, błyskawiczne zmienianie pasów, wyprzedzanie slalomem pomiędzy samochodami... Nikt nawet mimo najszczerszych chęci nie ma oczu dookoła głowy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pawlo napisał:
Wydaje się to dobrym pomysłem... Ciekawe co na to motocykliści, bo to troszkę kpina z hasła "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie"
Może i dobry pomysł... ale niestety na głupotę nie ma lekarstwa,instruktor łopatą rozumu do głowy nie nałoży choćby nie wiem jak się starał
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Naklejki... chyba nie jest to najlepszy pomysł zarówno te które już istnieją jak i te, które mają powstać. Problem w tym, że istnieje wzajemna pogarda pomiędzy kierowcami samochodów oraz motocykli. Brak życzliwości se strony kierowców samochodów oraz brawura młodych gniewnych na ścigaczach. Jeżeli coś ma się zmienić w tym temacie to potrzebna jest edukacja ale skąd ją czerpać jak w TV jest 50 bzdurnych seriali, konkursów i reklam o problemach z wypróżnianiem kobiet. Natomiast w Wielkiej Brytanii telewizja nadaje spoty dotyczące bezpieczeństwa motocyklistów ( http://www.youtube.com/watch?v=j-mdoambAQQ )są profesjonalne szkoły jazdy a także dostępne tory gdzie można poszaleć. Szkoda, że w PL zawsze wszystko stoi na głowie, wyjazd na drogę to walka i szkoła przetrwania. Sam jeżdżę na moto i staram się jeździć tak, żeby przeżyć i nie zrobić krzywdy innym. Oczywiście nie mówię, że zawsze zgodnie z przepisami ale łamię je zazwyczaj tam gdzie nikomu nie zagrażam i jest to dla mnie w miarę bezpieczne. Zagrożeń dla motocyklisty jest mnóstwo i to nie tylko ze strony kierowców samochodów, są jeszcze zwierzęta, piasek czy błoto na drodze, plamy oleju koleiny ale chyba największym zagrożeniem jest brak wyobraźni. Podsumowując całość stwierdzam, że do motocykla trzeba dorosnąć i wiedzieć jakie mogą być skutki braku wyobraźni. Odkręcić manetkę potrafi nawet małpa ale kontrolować motocykl... to już jest inna bajka. Dlatego potrzebne są szkolenia z prawdziwego zdarzenia a nie takie jakie przygotowują do zdania na prawo jazdy. Kierowcom samochodów życzę, żeby byli bardziej wyrozumiali skoro wybrali samochód do poruszania się w mieście i stania w korkach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moim zdanie nie ma co gadać czy jest życzliwość między kierowcami czy jej nie ma ( w tym sezonie póki co doświadczyłem tylko życzliwości ze strony samochodziarzy) jeżeli będzie latane za szybko będą wypadki wszystko w temacie- czyli wypadki będą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Motocykliści swoją drogą ale kierowcy generalnie w RP to przygłupy.Poligon Biłgoraj-Lublin droga 835 gdzie dziury nierówności i wąsko co chwile wieś itd.Max 90 km/g bo więcej to już strach jechać i co ? Baran jeden z drugim zap**** jak poparzony i wyprzedza na dziurach wszystko co się rusza a jak nie ma warunków to "siądzie" na zderzaku albo na CB pogania.Stado baranów,jełopów nic więcej.Zajedzie do Lublina 5 min wcześniej albo i nie bo się czasem spotkamy na Kunickiego gdzie światła.Zyskałeś coś jełopie ? NIC,tylko może przed tą wieśniarą którą wiozłeś przyszpanowałeś.Nic więcej.Naprawdę warto niszczyć samochód,ryzykować życie swoje i przede wszystkim innych dla tych paru wątpliwych minut wcześniej w Lublinie ? Co drugiego wypadało by zatrzymać,d*** nakopać i zabrać uprawnienia do prowadzenia pojazdów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panowie instruktorzy z KULKI a może by tak uczyć jeździć a nie uczyć jak zdawać egzaminy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Większość wypadków jest z udziałem młodych kierowców motocykli. Nawet jeżeli teoretycznie wina stoi po stronie kierowcy auta to częstą przyczyną jest brak doświadczenia i brawura motocyklisty. Rzadko zdarza się by wypadek był z udziałem kierowcy który ma ponad 30 - 40 lat i już przynajmniej 10 lat jeździ. Sam od wielu lat jeżdżę motocyklem i wstydzę się za tych narwanych młodzianów ścigających się (nie wiadomo z kim) po ulicach naszego miasta. To są młodzi idioci i nie można uogólniać obwiniać każdego motocyklistę że jest wariatem albo dawcą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obroty w szkółkach spadają więc bezpłatny marketing. Może być tak zacząć uczyć motocyklistów trochę inaczej niż ma to miejsce za Orlenem przy Al.Zygmuntowskich- wspaniałe widowisko w czasie oczekiwania na myjni. Często na Gospodarczej w lecie widzę adeptów motocyklizmu jeżdzących w klapkach, bez rękawic, w niedopasowanym kasku. Tak szkolą "najlepsze" szkoły jazdy -najważniejsza jest kasa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do PT Motocyklistów, Mam taki zwyczaj, że na postojach w korkach i na światłach otwieram drzwi, żeby przewietrzyć auto z dwutlenku, którego wy macie za dużo pod kaskiem. Zatem pamiętaj, kiedy następnym razem bedziesz się cisnąć kolanami między autami, tam gdzie być nie powinno, mam czerwony samochód. Dlaczego wzorem innych krajów, motocykl może prowadzić osoba w starszym wieku, do tego ubrana w kamizelki odblaskowe, a ubezpieczenie zaczyma się od 4000 euro? A wracając do hasła, motocykle powinny być tam gdzie wymagają przepisy, a nie wszędzie. Gadanie, że kierowcy aut nie patrzą w lusterka czy do tyłu to jakiś idiotyz, wystarczy przytoczyć wypadek kiedy zginął pieszy na przejściu, bo pewnie nie spojrzał, zaraz któryś madry napisze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widziałam dwóch idiotów na motorach, jechali koło targu na Krańcowej, na jednym kole, w hukiem na całą ulicę, koło południa. Idioci kompletni, bez mózgu, kretyni. Szkoda mi na to słów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Paolo napisał:
Nawiązując do wypadku na rogu Lipowej i Sądowej, chciałbym aby ujawniono z jaką prędkością jechał motocyklista, który zginął. Podejrzewam, ze gdyby jechał 50 km/h to do takiej tragedii by nie doszło, nie ujmując winy sprawcy kolizji.
Sprawca kolizji rozliczył się już ze swojej winy i jest nim ten deb*** na motocyklu. Kierowca Toyoty absolutnie winny nie jest, gdyż nie dostał żadnej szansy zauważenia jadącego (sądząc po skutkach zderzenia) 100-150 km/h motocyklisty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To się nazywa selekcja naturalna... za miesiąc już nie będzie tylu wypadków z deb***ami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Figaro napisał:
Motocykliści swoją drogą ale kierowcy generalnie w RP to przygłupy.Poligon Biłgoraj-Lublin droga 835 gdzie dziury nierówności i wąsko co chwile wieś itd.Max 90 km/g bo więcej to już strach jechać.
Przeciez więcej niż 90 nie wolno jechać. Typowy przykład buractwa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
śmieszni są ci milicjanci co w cenrum Lublina legitymują młodzież gimnazialną a do tych na motorach co na jednym kole po Krakowskim jeżdzą nawet nie podejdą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zibi napisał:
Przeciez więcej niż 90 nie wolno jechać. Typowy przykład buractwa
A gdzie napisałem że CHCĘ JECHAĆ WIĘCEJ ? Przykład buractwa to czytanie bez zrozumienia i natychmiastowa złośliwa reakcja.Z PISu kolega może czy jeszcze ze starego dobrego ZCHNu ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pablo napisał:
Do PT Motocyklistów, Mam taki zwyczaj, że na postojach w korkach i na światłach otwieram drzwi, żeby przewietrzyć auto z dwutlenku, którego wy macie za dużo pod kaskiem. Zatem pamiętaj, kiedy następnym razem bedziesz się cisnąć kolanami między autami, tam gdzie być nie powinno, mam czerwony samochód. Dlaczego wzorem innych krajów, motocykl może prowadzić osoba w starszym wieku, do tego ubrana w kamizelki odblaskowe, a ubezpieczenie zaczyma się od 4000 euro? A wracając do hasła, motocykle powinny być tam gdzie wymagają przepisy, a nie wszędzie. Gadanie, że kierowcy aut nie patrzą w lusterka czy do tyłu to jakiś idiotyz, wystarczy przytoczyć wypadek kiedy zginął pieszy na przejściu, bo pewnie nie spojrzał, zaraz któryś madry napisze.
Pa lan cie jeden ! wstyd za twój buraczany tekst ... ja motocyklistom ustępuję- niech jadą co mi się stanie jak im ustapie- zawistna i zazdrosna nie jestem że ja stoje w korku a oni sobie fajnie śmigają i OMIJAJĄ pojazd zgdonie z przepisami bo im wolno to robić CAPIE jeden , bucem nie jestem-troche życzliwości . wiec koło srebrnej e-46 możecie jechać spokojnie ..szerokości. masakra z tymi komentarzami jakaś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obaj winni i tyle. Motocyklista bo strugał jarząbka a kierowca Toyoty bo nie rozejrzał się dostatecznie. w końcu motor nadjechał z naprzeciwka. Prędkość prędkością, ale gdyby się facet rozejrzał a nie tylko zerknął kątem oka to by go zauważył.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...