Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Przy obecnych cenach paliwa (zwłaszcza diesla) kompletnie się nie opłaca wsiadać w autobus i cisnąć się z innymi ludźmi, marznąć na przystanku i dojeżdżać daleko od celu. A w grupie to już w ogóle lepiej wychodzi taksówka. Ja do autobusów nie wsiadam, o ile absolutnie nie muszę. A będzie tak, dopóki - kierowcy nie nauczą się uprzejmości - żule nie będą wywalani z autobusów - gówniarze słuchający muzyki z głośników telefonów nie będą wywalani na najbliższym przystanku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To się po prostu nie opłaca. Taniej i szybciej samochodem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe ja wytłumaczyć możną kilkunastoprocentową podwyżkę? Bo na pewno nie inflacją czy rosnącymi cenami paliw...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głupota MPK sięgnęła szczytu... Przy obecnych cenach paliwa (gazu/benzyny) bardziej mi się opłaca wsiąść w samochód przyjechać do centrum zapłacić 3zł za parkowanie. załatwić wszystkie sprawy i spokojnie w ciepełku bez ścisku wrócić do domku. Jeśli o to chodziło urzędnikom to tak! gratuluję!!! własnie wygoniliście pasażerów z autobusów i przesiedliście ich do tych strasznych samochodów których próbujecie się tak pozbyć. Podniesienie cen parkowania wam nie pomoże bo w dalszym ciągu będzie mnie kosztować mniej niż kilka biletów mpk jakie musiałabym kupić. Po drugie to jest skandal że nie ma biletu dobowego. Przy tej ilości przejezdnych (szpitale, uczelnie) mało komu będzie się opłacało kupowanie biletu 120-godzinnego za jakieś kosmiczne pieniądze. kto bogatszy pojedzie taksówką a kogo nie stać i tak kupi najtańszy albo żaden. Obudźcie się z tego amoku zarabiania na mieszkańcach za wszelką cenę a zacznijcie racjonalnie zarządzać tym miastem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przy obecnych cenach paliwa (zwłaszcza diesla) kompletnie się nie opłaca wsiadać w autobus i cisnąć się z innymi ludźmi, marznąć na przystanku i dojeżdżać daleko od celu. A w grupie to już w ogóle lepiej wychodzi taksówka. Ja do autobusów nie wsiadam, o ile absolutnie nie muszę. A będzie tak, dopóki - kierowcy nie nauczą się uprzejmości - żule nie będą wywalani z autobusów - gówniarze słuchający muzyki z głośników telefonów nie będą wywalani na najbliższym przystanku.
Ale ta cena diesla jak i benzyny długo się nie utrzyma i nie będzie tak kolorowo , a co do biletów to są drogie i na chwilę obecną wolę sam . 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na pewno jednym z powodów, są Światowe Dni młodzieży, ponieważ obcokrajowcy dostają bilety gratis, więc ktos musi za te bilety zapłacić...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znamiennym w tym wszystkim jest fakt, że miejscy radni, którzy głosowali za przyjęciem opisanych zmian nie mieli zielonego pojęcia o wyniku finansowym MPK i ZTM, a w tym wydatkach, które mają wpływ na wysokość stawek tzw. wozokilometrów oraz dopłat celowych z budżetu miasta. Do dnia dzisiejszego radni nie znają kalkulacji stawek tzw. wozokilometrów, które są najwyższe w kraju dla trolejbusów i jednymi z najwyższych w kraju dla autobusów. Jako przedsiębiorca jestem przekonany, że podwyżka zastąpiła racjonalizację zatrudnienia i wydatków, z których gro nie powinno mieć w ogóle miejsca w przypadku monopolisty w zakresie usług przewozowych komunikacji miejskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głupota MPK sięgnęła szczytu... Przy obecnych cenach paliwa (gazu/benzyny) bardziej mi się opłaca wsiąść w samochód przyjechać do centrum zapłacić 3zł za parkowanie. załatwić wszystkie sprawy i spokojnie w ciepełku bez ścisku wrócić do domku. Jeśli o to chodziło urzędnikom to tak! gratuluję!!! własnie wygoniliście pasażerów z autobusów i przesiedliście ich do tych strasznych samochodów których próbujecie się tak pozbyć. Podniesienie cen parkowania wam nie pomoże bo w dalszym ciągu będzie mnie kosztować mniej niż kilka biletów mpk jakie musiałabym kupić. Po drugie to jest skandal że nie ma biletu dobowego. Przy tej ilości przejezdnych (szpitale, uczelnie) mało komu będzie się opłacało kupowanie biletu 120-godzinnego za jakieś kosmiczne pieniądze. kto bogatszy pojedzie taksówką a kogo nie stać i tak kupi najtańszy albo żaden. Obudźcie się z tego amoku zarabiania na mieszkańcach za wszelką cenę a zacznijcie racjonalnie zarządzać tym miastem.
  Ale przecież są bilety 24 godzinne, fakt to musi być coś innego niż to o czym piszesz czyli dobowe. A tak w ogóle mpk jest przewoźnikiem, a nie organizatorem komunikacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droższe bilety ale poskracane trasy , niektóre autobusy jeżdżą z częstotliwością co 30 min , ciągle zmiany rozkładów , bezcelowa zmiana numeracji autobusów i zamiast nowych tras zabiera się te które były i nie daje nic w zamian oprócz podwyżki biletów !!! Podróż do pracy i to z rana z dwoma przesiadkami to 1 godzina bo przecież brak jest połączeń i te co były poskracali . W autobusach już macie tylko emerytów i studentów , miasto będzie jeszcze bardziej zatłoczone bo każdy przesiądzie się do samochodu jak tego jeszcze nie zrobił .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Autor powinien się doedukować. "Z Węglinka na Gęsią przeniesiony będzie przystanek linii 10" - to wprowadza w błąd, sugerując, że końcowy 10 będzie tam, gdzie teraz jest 45, a to nieprawda! Trasa 10 nie ulega najmniejszej zmianie, "rewolucja" w tym wypadku polega jedynie na pozwoleniu pasażerom dojechać z kierowcą na przystanek początkowy Węglinek - Centrum Handlowe. ZTM teraz to uściśliło, bo wcześniej sami wprowadzali w błąd. Ciekawe, że z 14 i 54 trzeba koniecznie wysiąść na Węglinek 02 i na początkowy już nie wolno z kierowcą dojechać. To przywilej tylko dla pasażerów 10 :D Śmiechu warte :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głupota MPK sięgnęła szczytu... Przy obecnych cenach paliwa (gazu/benzyny) bardziej mi się opłaca wsiąść w samochód przyjechać do centrum zapłacić 3zł za parkowanie. załatwić wszystkie sprawy i spokojnie w ciepełku bez ścisku wrócić do domku. Jeśli o to chodziło urzędnikom to tak! gratuluję!!! własnie wygoniliście pasażerów z autobusów i przesiedliście ich do tych strasznych samochodów których próbujecie się tak pozbyć. Podniesienie cen parkowania wam nie pomoże bo w dalszym ciągu będzie mnie kosztować mniej niż kilka biletów mpk jakie musiałabym kupić. Po drugie to jest skandal że nie ma biletu dobowego. Przy tej ilości przejezdnych (szpitale, uczelnie) mało komu będzie się opłacało kupowanie biletu 120-godzinnego za jakieś kosmiczne pieniądze. kto bogatszy pojedzie taksówką a kogo nie stać i tak kupi najtańszy albo żaden. Obudźcie się z tego amoku zarabiania na mieszkańcach za wszelką cenę a zacznijcie racjonalnie zarządzać tym miastem.
MPK nie ustala cen biletów . Ceny ustala ZTM ( córka Ratusza ) !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BIELTY MAMY NAJTAŃSZE W KRAJU, więc pomimo podwyżki i tak nie jest najgorzej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja kupuję przejazdówkę 150 dni i bilet wychodzi mi nieco ponad 1 zł :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 Kazdy  z nas chce jezdzic nowymi autobusami, zeby autobus podjezdzal jak najbliżej pod nasz dom, a to kosztuje. Jezeli ktos nie zgadza sie z moja opinia to trudna ale takiej osobie proponuje aby policzyl sobie ile kosztuje jazda wlasnym samochodem w godzinach szczytu do pracy szkoly?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
autobusy mają częściej jeździć " moje" 159 i ja rozumiem, trasy zostały wydłużone, Lublin się rozrasta i tam również komunikacja miejska jest potrzebna, parę tych groszy nikogo nie zbawi a i inni mieszkańcy będa mieli transport nie można myślec tylko o sobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KOMFORT jazdy zmienił się diametralnie, pamiętam czasy jak na schodach autobusu się jechało, czy tez  śnieg w autobusie, a teraz zawsze ciepło, jest gdzie usiąść na czystym siedzeniu itd. zmiany są i nowe autobusy są ciągle kupowane, więc niestety ale i wpływ to ma na cenę biletu. A nie chciałabym wracać do czasów wcale nie tak odległych bo ok. 10 lat temu, gdzie  oddychać było trudno, człowiek tak ściśnięty jechał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To się po prostu nie opłaca. Taniej i szybciej samochodem.
Kto ma samochód i komu taniej to oczywiście nich swoje autko odpala, ja nie mam wiec zostanę z mpk i nie narzekam teraz całkiem spoko jeździ sie autobusami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe ja wytłumaczyć możną kilkunastoprocentową podwyżkę? Bo na pewno nie inflacją czy rosnącymi cenami paliw...
To tak: bilety w góre, kary w góre, mniej kursów, strefa płatnego parkowania większa (i pewnie niedługo tez droższa), podatki góre... czyli "miasto" szuka kasy na utrzymanie sztandarowych "inwestycji": areny, akły, CSK z tęczą itp. A to dopiero początek bo mieszkańców i przedsiębiorców ubywa... zadłużenia przybywa... Lublin zmierza defiladowym krokiem ze śpiewem na ustach ku przepaści finansowej.. czy się zatrzyma...? Wątpię bo: "my tylko na kadencję więc się niech następni martwią"...!!! Wszystko jasne czy coś jeszcze naświetlić...?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie cieszy również ,że 159 bedzie częściej, chętnych na tej trasie nigdy ie brakuje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To tak: bilety w góre, kary w góre, mniej kursów, strefa płatnego parkowania większa (i pewnie niedługo tez droższa), podatki góre... czyli "miasto" szuka kasy na utrzymanie sztandarowych "inwestycji": areny, akły, CSK z tęczą itp. A to dopiero początek bo mieszkańców i przedsiębiorców ubywa... zadłużenia przybywa... Lublin zmierza defiladowym krokiem ze śpiewem na ustach ku przepaści finansowej.. czy się zatrzyma...? Wątpię bo: "my tylko na kadencję więc się niech następni martwią"...!!! Wszystko jasne czy coś jeszcze naświetlić...?
Zapomniałes dodać,że miasto zaraz bedzie musiało szukać kasy na program PIS-u 500+, zrzucone to zostało na samorządy a kasy jak wczoraj oglądalismy w tv rano nie było na realizację programu co zgłosiło ministerstwo finansów, po południu niby kasa sie znalazła, ciekawe komu zabiorą bo przecież komuś muszą.  Mi nie podoba się fakt iż to samorządy mają odpowiadać za rozdawanie tej kasy, pis powinien inaczej tą kasę, czy w ulgach podatkowych, czy przy innych zasiłkach, które już sa pobierane, bo pewnie będą to te same osoby. A odpowiadając na Twoje zarzuty, to akurat basen jest oblegany tez powinieneś się wybrać i zrelaksować, bo strasznie spięty jesteś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...