Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

MPK przewiezie nas mercedesem

Utworzony przez ~xyz~, 22 lipca 2009 r. o 09:14 Powrót do artykułu
Ale mam nadzieje że w tych nowych autobusach będą otwierane okna, bo inaczej to się wszyscy w nich podusimy (bo mpk pewnie będzie nadal oszczędzać na klimatyzacji)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I bardzo dobrze. Niech to miasto jakoś wygląda jak chce być EU STOLICĄ KULTURY.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~xyz~ napisał:
Ale mam nadzieje że w tych nowych autobusach będą otwierane okna, bo inaczej to się wszyscy w nich podusimy (bo mpk pewnie będzie nadal oszczędzać na klimatyzacji)
w autobusach w których co chwila otwiera się drzwi klima nie ma sensu bo i tak nie wyrobi. klimatyzacja ma sens w autokarach kiedy drzwi otwiera sie raz na pare godzin
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Tomek~ napisał:
I bardzo dobrze. Niech to miasto jakoś wygląda jak chce być EU STOLICĄ KULTURY.
tak tyllko ze dlaczego nowe malowanie jest takie pszenno buraczane jak z parczewa no i strasznie malo przegubowcow jak na 400tys miasto
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Hiszpanii, wszystkie autobusy miejskie są klimatyzowane i tam jakoś otwieranie drzwi im nie przeszkadza chociaż upały mają o wiele większe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublin ESK 2016 napisał:
tak tyllko ze dlaczego nowe malowanie jest takie pszenno buraczane jak z parczewa no i strasznie malo przegubowcow jak na 400tys miasto[/quote] Malowanie o dziwo całkiem przyzwoicie wg mnie wygląda na przykładzie trajtka i Neoplana #2233, nawet się przekonuję. Przegubów mam nadzieję że będzie niebawem więcej, ale spokojnie, na razie niech ogólnie mpk odmłodzi flotę, licząc wszystkie nowe Merce w ciągu nieco ponad roku przybyło 52 NOWE autobusy (20 solar, 2 obecne merce i 30, na które czekamy) [quote name='zz' post='152284' date='22.07.2009, 10:30:07']W Hiszpanii, wszystkie autobusy miejskie są klimatyzowane i tam jakoś otwieranie drzwi im nie przeszkadza chociaż upały mają o wiele większe.
Ano, ale klima to dodatkowy koszt, a w Lublinie jest konieczność w ogóle wymiany taboru. Chociaż z cenami Solaris pięknie zrobił MPK w balona, w Radomiu zdaje się za relatywnie niewiele większą kwotę co u nas, zostały zakupione identyk Solary z klimą. I nie wiem czy nie 27 sztuk, a nie 20.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hub napisał:
w autobusach w których co chwila otwiera się drzwi klima nie ma sensu bo i tak nie wyrobi. klimatyzacja ma sens w autokarach kiedy drzwi otwiera sie raz na pare godzin
Mylisz się. Klimatyzacja i w autobusie miejskim w warunkach polskich może spełniać swoje zadanie. Niemniej jednak aby była 100% wydajna trzeba by zamontować w każdych drzwiach kurtyny powietrzne które w momencie otwarcia drzwi dawały by nadmuch zimnego powietrza na wejścia uniemożliwiając napływ ciepłego powietrza z zewnątrz(coś jak w hipermarketach). Tylko że takie atrakcje kosztują znacznie więcej niż sama klima, za to mamy pewność że będzie ona działać. Póki co MPK nie stać na klimę a ZTM nie płaci ekstra za jej posiadanie. Ba w przetargach na te 20% rynku dla prywatnych firm nie będzie zapisu nawet o tym że mają być nowe autobusy tylko że mogą być używane. Więc i za nowe wozy nie chcą płacić większej stawki za wzkm. Zresztą n owe wozy w tych zapowiadanych przetargach wyklucza też zapis o 4 letniej umowie bo w tym czasie nie da się spłacić ani kredytu na pojazdy ani leasingu. Nie wiem dlaczego ZTM nie zamierza zawierać umów 8-10-letnich w których opłacało by się przewoźnikom brać np. nowe autobusy w leasing.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zz napisał:
W Hiszpanii, wszystkie autobusy miejskie są klimatyzowane i tam jakoś otwieranie drzwi im nie przeszkadza chociaż upały mają o wiele większe.
tylko że w hiszpani w autobusie przegubowym są dwie pary drzwi a nie tak jak u nas cztery. i w hiszpani drzwi są otwierane tylko wtedy jak ktos wsiada lub wysiada, a u nas nizależnie od tego czy ktos wsiada lub wysiada to wszystkie drzwi są otwierane
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mi to już nawet nie chodzi o taką klimę co zimnym powietrzem dmucha ale w ogóle o dopływ jakiegokolwiek powietrza do wnętrza autobusu. Jechałam kilka razy jakimś nowym autobusem i tam na prawdę nie ma czym oddychać (!) Czułam się jak w konserwie bo te 4 malutkie okienka powietrze prawie wcale nie wlatywało. Dlatego zdecydowanie wole wybierać te żółte albo nawet stare przegubowce, gdzie jak się otworzy okno to przynajmniej przewiewu jest trochę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...