Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Na pl. Litewskim będzie nowy pomnik Nieznanego Żołnierza. Stary trafi na cmentarz

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 25 stycznia 2017 r. o 17:43 Powrót do artykułu
A nie będzie pomnika Naczelnika Państwa kłamczyńskiego??? Skandal!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nowych nieboszczykow tez sobie k.u.r.w.a narobcie pajace!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no i po co ruszać!!!! ręce opadają!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZAŚPIEWAJCIE PRZY TYM NOWE PIEŚNI PARTYZANCKIE . MATOŁKI URZĘDASY.........................
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze że nawiązuje do wzoru przedwojennego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze że władze miasta podjęły trafną decyzję
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tamten był taki PRLowski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomnik (...) Nie podoba się części kombatantów i wojewodzie tłumaczącemu, że upamiętnia „przede wszystkim czyny zbrojne formacji związanych z władzą komunistyczną(...). Jasne. Bitwy nad Bzurą w '39, pod Kockiem w '39, o Warszawę w '39 i '44, o Narvik, o Monte Cassino, w Lasach Janowskich (AK, BCH, AL), pod Zaborecznem (BCH), to typowe bitwy komunistyczne. Trzeba zdekomunizować! Do tego Polacy zupełnie niepotrzebnie forsowali Wisłę pod Dęblinem i Puławami, zdobywali Wał Pomorski, Kołobrzeg i Berlin. Trzeba było siedzieć po lasach i czekać na III Wojnę Światową. To dopiero bohaterstwo!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wielkie słowa pochwały dla miejskich urzędników? 12 grudnia wysłałem osobiście pismo do Wojewody Lubelskiego, a 14 grudnia byłem u Dyrektora Oddziału Lubelskiego IPN w sprawie anachronicznego pomnika - reliktu PRL. Ponieważ pan Macik jako Miejski Konserwator Zabytków zapewniał wszystkich, że w czasie przebudowy placu pomnik zostanie zdemontowany i przeniesiony na cmentarz, a w dniu 24 listopada zobaczyłem, że stary, PRL-owski pomnik dalej stoi, zareagowałem na tę sytuację. Zaproponowałem jedną płytę z lakoniczna treścią: "NIEZNANY ŻOŁNIERZ POLEGŁY ZA OJCZYZNĘ". Władze miasta zamierzają robić to dopiero teraz, kiedy położono już nowe płyty chodnikowe. Wojciech Górski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kaczka na ośle
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prezydent Żuk na wniosek wojewody Czarnka usunie pomnik, ale to nic mu nie pomoże, bo wojewoda Czarnek tak i tak usunie Żuka. A Żuk stracił kilkaset głosów przed następnymi wyborami. Gratulacje!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Pomnik (...) Nie podoba się części kombatantów i wojewodzie tłumaczącemu, że upamiętnia „przede wszystkim czyny zbrojne formacji związanych z władzą komunistyczną(...). Jasne. Bitwy nad Bzurą  w '39, pod Kockiem w '39, o Warszawę w '39 i  '44, o Narvik, o Monte Cassino, w Lasach Janowskich (AK, BCH, AL), pod Zaborecznem (BCH), to typowe bitwy komunistyczne. Trzeba zdekomunizować! Do tego Polacy zupełnie niepotrzebnie forsowali Wisłę pod Dęblinem i Puławami, zdobywali Wał Pomorski, Kołobrzeg i Berlin. Trzeba było siedzieć po lasach i czekać na III Wojnę Światową. To dopiero bohaterstwo!
Akurat BCH i AL  chlubą w tradycji polskiej się  nie dokońca zapisały
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...