Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Według Autora ten artykuł miał być chyba sensacją! Tyle że wiedzy brak! No i wtedy ściąga się z czasopisma dostępnego w sieci. Poprawnie pisać jednak nie nauczyli. Piszemy: gubernia lubelska. A cytaty żywcem i bezmyślnie! Poprawnie: [...] ja od lat czterech chory na sparaliżowanie nóg, po bezskutecznym użyciu środków lekarskich [...]. To się ukazało w 1859 r. w "TL". A w akapicie bezmyślnie napisane, że kilka lat później. A lekarz nazywał się Wilhelm Wilson. Doktoratu nie miał. Ale cóż nawet nie chciało się zajrzeć do "Słownika biograficzenego miasta Lublina" (t. IV). Ot poziom artykułu z zakresu historii miasta, tak chyba z okazji 700. rocznicy. I pomyśleć, że kiedyś "Dziennik Wschodni" miał całą, całkiem ciekawą stronę z zakresu historii, o ile dobrze pamiętam "Z kart historii". Tyle że wtedy pisali historycy, a nie amatorzy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie dodano tylko, że po II wojnie pierwsze władze NKWD działały w tym mieście. Cała opowieść raczej wymyślona przez "twórców historii" na potrzeby dzisiejszej propagandy. "Wody żelazowe" to dziś wychodzą przez tą trasę W-Z i raczej powinny być nazwane ołowiowymi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A źródełka częściowo się odnowiły. Są trzy w okolicy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Średnio na jeża - zaczęto lać sztucznie wodę z samej góry z Botanika. Pamiętam jak ciotka mówiła, że właśnie z góry zaczęli lać na te łąki około roku 1998. Poziom wody się podniósł. Ostatnio przeczytałem, że na Sławinkowskiej przy Stacji Chemiczno-Rolniczej jest studnia. Sztucznie pompują do stawów wodę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublin uzdrowieskiem.... weźcie.... nie rozśmieszajcie mnie. A niby co ma leczyć? Te spaliny, czy te ścieki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
******skyscrapercity.com/showthread.php?t=413311&page=478 post 9551, zdjęcie Łazienek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie został uzdrowiskiem bo za bardzo śmierdziało cebulą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obok płynie Czechówka, to ona zasila stawy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślałem,że o Lublinie wiem już wsystko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda że nie ma już tych źródeł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...