Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Na ul. Północną wróci ruch. Po prośbach kierowców

Utworzony przez Piotrek, 7 października 2014 r. o 09:33 Powrót do artykułu
W/g mnie taka konfiguracja przebudowy tego skrzyżowania nie rozwiąże problemu. Teraz to już za późno ale główna bezkolizyjna trasa powinna biec Solidarności-Sikorskiego. Po oddaniu obwodnicy duża część ruchu z kierunku Warszawy zostanie skierowana na obwodnicę i drogi dojazdowe do niej a którędy mają jeździć samochody na Rzeszów? Po starej drodze i przy nowym rondzie na Solidarności dalej będą korki a ruch estakadą będzie mały.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
logika by nakazywała zrobienie wiaduktu  prowadzącego z ul.Sikorskiego w ul.gen.Ducha wykorzystując naturalne spadki tych ulic i poprowadzenie ich nad al.Solidarności a nie pod nią, oraz zaprojektowanie bezkolizyjnych estakad zjazdowych i wjazdowych bez sygnalizacji świetlnych. Popatrzcie jak nieudolni projektanci za grube pieniądze nie potrafili zrobić bezkolizyjnych zjazdów i wjazdów w obrębie wiaduktu w ciągu al.Warszawskiej. W efekcie zafundowano nam maksymalnie dużą ilość sygnalizatorów świetlnych oraz gigantyczne korki na al.Warszawskiej. Cały cywilizowany świat dąży do zwiększania przepustowości budując skrzyżowania bezkolizyjne i szerokie arterie komunikacyjne, u nas zwężą się jezdnie celowo i buduje wąskie ronda spowalniające ruch oraz stawia się sygnalizatory zamiast budowania estakad bezkolizyjnych. Sorry, takich ludzi wybieracie sobie do samorządów miejskich więc się nie dziwcie że w godzinach szczytu komunikacyjnego z roku na rok jest coraz gorzej w tym mieście a nikt nie ma na to pomysłu bo liczy się walka polityczna a nie walka o wyborcę by mu było lżej żyć ty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to zniknie przejście dla pieszych a co w zamian będzie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy ma prawo do własnego zdania, mi osobiście lepiej było z Solidarności skręcić w prawo w północną zawrócić na przystanku i tym sposobem w minute byłam już na Sikorskiego ;) teraz nie dośc, że zakorkowane jest solidarności w prawo w Sikorskiego to teraz będzie też zakorkowana północna :-(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
logika by nakazywała zrobienie wiaduktu  prowadzącego z ul.Sikorskiego w ul.gen.Ducha wykorzystując naturalne spadki tych ulic i poprowadzenie ich nad al.Solidarności a nie pod nią, oraz zaprojektowanie bezkolizyjnych estakad zjazdowych i wjazdowych bez sygnalizacji świetlnych. Popatrzcie jak nieudolni projektanci za grube pieniądze nie potrafili zrobić bezkolizyjnych zjazdów i wjazdów w obrębie wiaduktu w ciągu al.Warszawskiej. W efekcie zafundowano nam maksymalnie dużą ilość sygnalizatorów świetlnych oraz gigantyczne korki na al.Warszawskiej. Cały cywilizowany świat dąży do zwiększania przepustowości budując skrzyżowania bezkolizyjne i szerokie arterie komunikacyjne, u nas zwężą się jezdnie celowo i buduje wąskie ronda spowalniające ruch oraz stawia się sygnalizatory zamiast budowania estakad bezkolizyjnych. Sorry, takich ludzi wybieracie sobie do samorządów miejskich więc się nie dziwcie że w godzinach szczytu komunikacyjnego z roku na rok jest coraz gorzej w tym mieście a nikt nie ma na to pomysłu bo liczy się walka polityczna a nie walka o wyborcę by mu było lżej żyć ty.
Tak i rondo było by w powietrzu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Docelowo cały ruch tranzytowy Chełm-Warszawa, ale i Białystok-Rzeszów będzie odbywał się obwodnicą północną i zachodnią Lublina, więc ruch na skrzyżowaniu/rondzie Sikorskiego-Solidarności oraz na wiadukcie Al. warszawskiej będzie miał potem znaczenie tylko lokalne. Przebudowa tego skrzyżowania bez gotowej zachodniej obwodnicy dla drogi Białystok - Rzeszów (nr19) spowoduje ogromne korki. Tu nawet otwarcie ul. Zelwerowicza nie pomoże. Jakkolwiek źle to nie zabrzmi, powinniśmy się wstrzymać z tą przebudową,  aż do otwarcia kompletnej obwodnicy razem z częścią zachodnią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ulica powinna pozostać zamknięta aż do momentu włączenia jej w rondo na Willowej. Widać że miasto nie prowadzi żadnej konkretnej polityki a ulega naciskom. Ciekaw jestem co to za naciski i w jaki sposób wyrażane. Wg mnie, to jakiemuś urzędnikowi coś nie pasowało i dlatego zmiana by go uszczęśliwić. Było w tym miejscu żle, będzie jeszcze  gorzej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Docelowo cały ruch tranzytowy Chełm-Warszawa, ale i Białystok-Rzeszów będzie odbywał się obwodnicą północną i zachodnią Lublina....
  To fakt, niemniej istotna część ruchu to poranny dowóz dzieciaków do szkół / dojazd do pracy - zarówno al. Warszawskimi jak i WIllową. Zastanawiam się, dlaczego Zelwerowicza nie podciągnięto od razu to Zbożowej - sądzę, że to odciążyłoby nieco Willową. Dodatkowo obecne rozwiązanie na al. Warszawskich jest takie sobie - w kierunku Warszawy rano (7:30 - 8:..) praktycznie pusto, a potrójne światła mocno spowalniają. Dodatkowo przed skrzyżowaniem ze Sławinkowską jest przewężenie - co dodatkowo blokuje całość... Może warto by się zastanowić nad likwidacją prawoskrętu w Sławinkowską na rzecz zrobienia dwóch pasów Warszawskich w stronę miasta - oddzielny na lewoskręt, praktycznie od skrzyżowania ze Zbożową i do jazdy na wprost oraz skrócenie świateł w stronę Warszawy. Na pewno jest więcej czynników, regulacja świateł nieco pomogła, ale chyba coś jeszcze da się zrobić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to co będzie. Będą takie krzesełka na linie. Wyciąg jak na narty w górach. Podejdziesz wsiądziesz i już nad głowami TiRów będziesz po drugiej stronie.Nie zadawaj głupich pytań jak się na niczym nie znasz. Zasadę działania wyjaśni pan Kieliszek. Tak, tak Pan, a nie że kieliszek (pełny).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No proszę, jaka władza łaskawa. Ale gdzie teraz biedni  panowie milicjanci z drogówki będą wyrabiać normę??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na Solidarności, przy ograniczeniu do 60...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy ma prawo do własnego zdania, mi osobiście lepiej było z Solidarności skręcić w prawo w północną zawrócić na przystanku i tym sposobem w minute byłam już na Sikorskiego ;) teraz nie dośc, że zakorkowane jest solidarności w prawo w Sikorskiego to teraz będzie też zakorkowana północna :-(
Domniemam że jesteś jednym z tych cwaniaczków w busie którzy to używając CB radia za nic mają przepisy. Busy uznają jako komuniakcję miejską i wjeżdżali na ul. Północną na zakazie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ulica powinna pozostać zamknięta aż do momentu włączenia jej w rondo na Willowej. Widać że miasto nie prowadzi żadnej konkretnej polityki a ulega naciskom. Ciekaw jestem co to za naciski i w jaki sposób wyrażane. Wg mnie, to jakiemuś urzędnikowi coś nie pasowało i dlatego zmiana by go uszczęśliwić. Było w tym miejscu żle, będzie jeszcze  gorzej
Kierowcy i tak jeżdżą Północną i tak. Już dawno tam nie było Policji a cwaniczki g...no sobie robią z zakazku. Dziś o godź 14 widziałem 5 samochodów stojących w korku na Północnej. Teraz każdy będzie mógł wjechać i niech stoją 15 minut czekając na zielone światło. Szkoda tylko autobusów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piotrku chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie, nie jestem kierowcą busów a poza tym ja nie napisałam o wjezdzaniu na zakazie. Przeczytaj jeszcze raz mój powyższy post. Chodziło mi o skręcanie w prawo z Solidarności w Północną i zawracanie na przystanku, dzięki czemu za moment wjezdzalo się na Sikorskiego,sprytne,owszem ale to nie jest łamanie przepisu. Wiec po co te nerwy? Powoli i ze zrozumieniem trzeba czytać zanim coś skrytykujesz:) Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
> Bo chcemy, żeby uprzywilejowany był ruch w kierunku Warszawy i przeciwnym – mówi Kieliszek. Rany! Dzięki spełnieniu tego chcenia korek tworzy się z Solidarności od Zamku w kierunku Kraśnickiej i to na dwóch pasach. Drugi korek - z Sikorskiego w Ducha. Słowo daję, nie potrafię się cieszyć wizją ronda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kierowcy i tak jeżdżą Północną i tak. Już dawno tam nie było Policji a cwaniczki g...no sobie robią z zakazku. Dziś o godź 14 widziałem 5 samochodów stojących w korku na Północnej. Teraz każdy będzie mógł wjechać i niech stoją 15 minut czekając na zielone światło. Szkoda tylko autobusów
ciekawe czy jak byś tam mieszkał to twój punkt widzenia by się zmienił - cwaniaczku ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dla mnie to jakis koszmar - mieszkam przy Kosmowskiej i żeby dojechać na Kaskadową musiałam jechać przez Solidarności. W godzinach w ktrórych tam jeżdze stałam w korkach już zjeżdżając z wiaduktu na Smorawińskiego. Jak zrobią drogę przecinającą poligon, to będe mieć w nosie takie nadkładanie drogi - ale na to chyba się w ogóle nie zanosi.    
Każdy ma prawo do własnego zdania, mi osobiście lepiej było z Solidarności skręcić w prawo w północną zawrócić na przystanku i tym sposobem w minute byłam już na Sikorskiego ;) teraz nie dośc, że zakorkowane jest solidarności w prawo w Sikorskiego to teraz będzie też zakorkowana północna :-(
 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wystarczy ustawić co trzecią zmianę dłuższą i sprawa rozwiązana czy oni nie myślą? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niby od dzisiaj można jeździć, o godzinie 9 stał jeszcze znak
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...