Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

\"Na UMCS ma być dyscyplina!\"

Utworzony przez po, 6 stycznia 2009 r. o 08:37 Powrót do artykułu
Taką dyscyplinę trzeba wprowadzić we wszystkich urzędach!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale odkrycie .... Zawsze w umowie o pracę miałem 7.15-15.15. Tyle, że mój szef reguluje czas pracy z reguły jest to od 8.30, jak zejdą się pracownicy naukowi i studenci. O 7.15 to ja mogę się napić kawy i posiedzieć sam w zakładzie, napisać komentarz do jakiejś gazety w Internecie. Ale jak ma być 7.15 to OK, o 15.15 kaszkiet na łeb i róbta co chceta, jak doświadczenie biegnie do 16-17, lub ćwiczenia są to sami sobie siedźcie. Zresztą płace są dziadowskie, awansu nie ma od 15 lat, na każdy etat "tłumy chętnych" więc trzeba się przestać przejmować pohukiwaniami władzy i robić swoje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to może i na kul-u zreformowac by administracje.Od niepamietnych czasów dziekanaty,kadry sa czynne w godzinach 9-13 ,w srode nieczynne.Po tych godzinach zamkniete.Co oni tam robia.Jest ich tyle,ze przez caly dzien mogliby pracowac a nie zbiorowe chodzenie do toalety z filizanka i talerzykiem i inne przechadzki.Polecam ku uwadze rektorowi od administracji,ktory mieni sie dobrym organizatorem.Zamiast kolejnych zatrudniac ,trzeba by zwiekszyc efektywnosc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobry pomysł który powinien być wprowadzony i w magistracie.Rozliczać z pracy i efektów.Nie powinny mieć miejsca przypadki gdy urzędnicy będący również członkami stowarzyszeń w godzinach urzędowania wystają pod pomnikiem na Placu Litewskim i udzielają wywiadów telewizjom komercyjnym.Niech tym zajmuj ą się po godzinach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BZDURA TOTALNA Z TĄ DYSCYPLINĄ CZASU PRACY ! PRACOWNIKÓW ROZLICZA SIĘ ZA JAKOŚĆ WYKONANEJ PRACY, A NIE ZA ODSIEDZENIE 8 GODZ. PRACY ! WIEM CO MÓWIĘ, BO JESTEM BIURWĄ PONAD 30 LAT I BYWAŁAM TEŻ KIEROWNIKIEM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jestem za opiniowaniem nie tylko wykładowców i ćwiczeniowców na UMCSie ale także pozostałej kadry. tak co do porządków i prawidłowego funkcjonowania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dyscyplina na umcs???! To śmiechu warte.Niech ci ktorzy o niej mówią zaczną od siebie!Na razie skupili się bowiem na straszeniu i dojeżdżaniu pracownikow obsługi. Na nich szukają także oszczędności. Jeśli zaś chodzi o innowacje co do organizacji pracy(przerzucanie obowiązków po przechodzących na emerytury na pozostałych pracowników) i inne idiotyczne pomysły to powinna wkroczyć tu Państwowa Inspekcja Pracy. Gwarantuje,że jej pracownicy mieliby co robić, bo na umcs coś takiego jak kodeks pracy nie istnieje a pracownicy są traktowani poniżej wszelkiej krytyki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od dwudziestu kilku lat jestem pracownikiem Uniwersytetu i nigdy nikt mnie nie musiał dyscyplinować, sama wiedzialam i wiem nadal od której do której mam pracować, więc wypraszam sobie takie tytuły "Na Uniwersytecie ma być dyscyplina"!!!!! Bo wygląda to tak jakby jej nie było do tej pory, a to ewidentna nieprawda. Owszem, są osoby, które należałoby dyscyplinować, ale jest ich niewielka grupa i można to robić w inny sposób, a nie uogólniać i wszystkich do jednego wora! Wygląda to tak jakby do tej pory było totalne rozprężenie, więc protestuję bo dyscyplina u wiekszości pracowników zawsze była, a nawet naddyscyplina czasami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba sprawdzic wszystkich pracownikow ,a w pierwszym rzedzie technicznych ,bo niektorzy z nich pieniadze biora za nic , nie mowiac juz o tym ze sa w pracy po 2-3godz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram tę opinię. Jeśli władze Uniwersytetu tak nisko oceniają dyscyplinę pracowników administracji to na pewno ten wizerunek upowszechni się w środowisku naszego miasta. Nie zasługują na szacunek ludzie, którzy tak ośmieszają własne środowisko. Jest to wyraźna nagonka na jedną tylko grupę pracowniczą. Ja obracam się w kręgu "tej administracji", która żeby wywiązać się z nadmiaru obowiązków od lat pracuje często po godzinach, a zmiany przepisów związanych z charakterem pracy śledzi wyłącznie w czasie wolnym od pracy. Może przy okazji nasza władza opracuje "program dyscyplinowania" pracowników technicznych, którzy niejednokrotnie siedzą sobie niezauważani w zakamarkach wielu instytutów i zakładów Uczelni oraz wypowie się na temat dyscypliny dydaktyków i oceni efektywność ich pracy. Nie , oni mają silniejszą pozycję w Uczelni, na razie są poza kręgiem zainteresowań w sterze oszczędzania i dyscyplinowania. Jestem przekonana, że przyjdzie i na nich kolej. Obecna władza dobrze czuje się w swojej roli. Pozostaje bez kompleksów jeśli chodzi o brak własnego doświadczenia i wiedzy z zakresu zarządzania uczelnią, dyskwalifikuje umiejętności pracowników znających swój warsztat pracy i tak nisko ocenia ich morale zawodowe. Chora i patologiczna sytuacja. Część z nas już szuka pracy Panie Rektorze i zapewniam, że jest to ta ambitniejsza część administracji, która ma dosyć obrażania i szydzenia z jej umiejętności i zaangażowania. Zostanie Uczelnia z pracownikami, którzy posiadają różne ograniczenia w szukaniu sobie innej pracy, którzy chcą przeczekać i może doczekają się obietnic o lepszych zarobkach. Prowadzone są bardzo ryzykowne gierki jeśli chodzi o program oszczędzania. Coś mi się wydaje, że oszczędzając 1 mln zł w 2009 r. w wyniku bardzo kontrowersyjnych decyzji może szanowna władza stracić 2-3 mln zł przy rekrutacji na studia w formie mniejszych wpływów na kierunki odpłatne. Szanowni" chemicy od promocji" nie wszczęli jeszcze działań, które przeważą szalę negatywnego wizerunku UMCS-u tak skutecznie budowanego w mediach od jesieni. A identyfikatory... chyba posłużą przede wszystkim nowej władzy, która nikogo nie zna i chce się pewniej poruszać na 15-tym piętrze. Zapraszamy władzę do wyjścia w teren i częstszych kontaktów z pracownikami. Proszę nie zapomnieć o identyfikatorach i nie izolować się, my nie gryziemy. Może udałoby się dostrzec jakieś zalety i w "administracji" oraz wyrobić sobie własne zdanie poprzez kontakty interpersonalne. Nieufność jest złym doradcą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pracownik napisał:
Trzeba sprawdzic wszystkich pracownikow ,a w pierwszym rzedzie technicznych ,bo niektorzy z nich pieniadze biora za nic , nie mowiac juz o tym ze sa w pracy po 2-3godz.
Raczej należy sprawdzić kompetencje ich szefów do zarządzania zasobami ludzkimi!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem to przesada z tymi godz nikt nie moze tak robic A co do UMCS to w chwili obecnej nie powinno sie narzekac tylko ze stony Dyrekcij powinna byc droga ktora pomoze nawet studentom aby otrzymywali dotacje na ich utrzymanie Sa przeciez rozne siedziby ktore napewno pomoga tylko trzeba sie tym zając a nie narzekacUNNIA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...