Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
A ja nie chcę godnie żyć? Pracowałem 43 lata. 25 w PRL i 18 w III RP. Wybieram się na emeryturę i..... Tam gdzie byłem szefem ekonomicznym firmy i maiłek dobre zarobki idę po zaświadczenie a tu wacek. Unia Wolności gdy Premierem był Pan Mazowiecki zlikwidowała archiwa zakladowe bez przekazania dokumentacji płacowej do ZUS. I zacąłem szukać dokumentów. Panował chaos w tym temacie - chyba zrobiony celowo dla gojów. I musiałem zanieść zarobki do ZUS z ostatnich 10 lat pracy. A te zarobki w III RP to był śmiech na sali. I mimo, że buliłem skladki do ZUS z nowych dochodów mam niższą o 2 tys PLN/m-c niższą emeryturę gdyby mi wyliczono z wynagrodzenia jakie pobierałem w PRL.Ponadto pracowałem 12 lat w soboty ( do 1980 r). Te 12 lat pracy w soboty to jest 636 dni pracy czyli 2 lata winna być wyższy okres pracy. A nikt o tym z "rzundzących" nie POmyślał i takich jak ja co zasuwali uczciwie w soboty w PRL są setki tys. I mają za to.....
5
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słuszny slogan, media i parę innych podmiotów próbuję tym właśnie zdyskredytować nauczycieli, a raczej oni sami chcą się nachapać...
-7
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nikt Wam nie broni żyć godnie, nikt Wam nie broni prawa do strajku ale... opamiętajcie się! Broniarz wywołał burdę polityczną a Wy jesteście tylko bezwiednym narzędziem. On wcale nie ma na myśli Waszego dobra, bo g.ówno go to obchodziło kiedy rządziło PO-PSL. To zwykły działacz polityczny, który realizuje plany "opozycji".
15
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie słuchaj, bo jak widać i tak nic nie kumasz. Zieleniejesz  z zazdrosci, ze ktoś zna swoje prawa i walczy a ty nie, bo na niczym sie nie znasz.
-9
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Darmozjady
11
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pokaz swój, to sie posmiejemy... jedyne co umiesz robić to zaglądać do portfela innych, bo nawet wypowiedzieć sie nie potrafisz, ogarnij sie człowieku!
-7
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już nigdy nie odzyskają zaufania ludzi. Poszli won.
15
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za dużo to ich jakoś nie ma... Nie zauważyli jeszcze, że nie cieszą się poparciem większości społeczeństwa??? Żeby zorganizować strajk, trzeba mieć inteligencję, a tu jak widać nauczycielom jej brakuje. Żenujące przedstawienie.
13
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trzeba nie mieć godności i nie zwać się pedagogiem by porzucić swoich wychowanków w chwili dla nich najważniejszej-czasie egzaminów. Bo liczy się tylko mamona. Wstyd, a ja już żadnego z protestujących w ten sposób nie nazwę mianem nauczyciela czy pedagoga. Na to widać należy zasłużyć, jak w czasie okupacji gdy uczący nie pobierali opłat a na sercu leżało im jedynie dobro młodzieży.
15
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie dajcie się prowokować Broniarzowi wiem że praca nauczyciela jest trudna ale jeszcze trudniej się pracuje gdzie indziej atmosfera w zakładach jest nie do zniesienia odpowiedzialność a płaca trochę wyższa od najniższej bez żadnych dodatków z dziećmi można bardziej się porozumieć a z dorosłymi trzeba się bić przy takich płacach nędzne emerytury to jak PIS trochę podniesie to i wszystkim po trochu bo wszyscy pracują i pracowali ciężko nie można jednych bardziej traktować drugich słabiej wszyscy mamy jednakowe żołądki
5
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciel jest zatrudniony na umowę o pracę. Oznacza to, że jednej strony pracodawca określa zakres zadań i płacę za wykonywanie tego zadania. Podpisują to obie strony, Jeśli się nie podoba to po prostu zmień pracę. Obecnie stosowane metody przez eduterrorystów spowodują odwet maturzystów i ich rodziców.
9
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pinokio znalazł pieniądze na odbudowę katedry może znajdzie dla nauczycieli
-2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki dają przykład uczniom?, to maja być wychowawcy? Moze warto pomyśleć o podwyższeniu pensum do np. 36 godzin w tygodniu, wtedy będzie okazja zwolnić niepedagogicznych pedagogów
3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Według Zofii Żukowskiej "nauczyciel to zawód i powołanie, to zdolności wrodzone i wyuczone, to odpowiedni zbiór cech osobowości temperamentu, to umiejętność poświęcania się dla dobra innych osób, to miłość do dzieci. Praca w zawodzie powinna przynosić nauczycielowi przyjemność i satysfakcje, bez względu na różne okoliczności i sytuacje (np. stan materialny). Nauczyciele to byli kilkadziesiąt lat temu. Maturę zdałem w 1980 r. wtedy też byli nauczyciele , którzy uczyli w szkole a nie powinni tego robić , ale były to wyjątki ( chodziłem do jednego z najlepszych LO w Lublinie). Patrząc przez lata na edukacje moich dzieci ( podobno najlepsza podstawówka w Lublinie) nie mam żadnych złudzeń, że współcześni nauczyciele nie powinni zajmować się edukowaniem dzieci , w zdecydowanej większości. A co do marnych zarobków to niech poczytają znajdą w sieci jakie zarobki i jak pracują nauczyciele w Europie Zach czy USA, Kanadzie itd. I jeszcze jedno może tak zachcieliby strajkujący pokazać swoje zeznanie roczne i nie koniecznie stażyści
3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciele robia wszystko by zwykli ludzie (nie nauczyciele) zaczeli ich nienawidzieć. Ale to sami nauczyciele dążą do sytuacji w której będa kojażeni jedynie z wymaganiami płacowymi a nie z pracą z młodzieżą.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie będzie naboru na 1 rok studiów? No to mnie pensum na uczelni opadnie.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Toć Broniarz to przydupas totalniaków w dodatku czerwony jak burak ćwikłowy ,dziwię się nauczycielom że ulegają takiemu burakowi i niszczą swój autorytet nie mówiąc jaki przykład dają dzieciom ZNP to bastion komunizmu takiego jak u Kima w Korei czy u Castro na Kubie .Kochani nauczyciele czy wy tego nie widzicie  a przebierając się za krowy i świnie jesteście tylko takim śmiesznym dodatkiem tego komunistycznego tworu W Polsce w przeważnie nikt nie zarabia kokosów to wynik jarzma czerwonego i późniejszej złodziejskiej demokracji jaką nam zafundowali okrągłostołowcy
 A Proksa to czyj przydupas? Radny PISU. Żeby "ogłosić sukces" to rząd podpisał porosumienie sam ze sobą! Gratuluję hipokryzji! Ty nie porównuj ZNP do Korei to "rząd" zrobił ustawkę z tzw solidarnością to są działania Kima. Już wiele osób podziękowało panu Proksie i oddało legitymację za zdradę!
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za to, co zrobiliście dzieciom niech was jasny szlag trafi obiboki!
 Masz rację. Niech ten "rząd" szlak trafii.
-4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciele robia wszystko by zwykli ludzie (nie nauczyciele) zaczeli ich nienawidzieć. Ale to sami nauczyciele dążą do sytuacji w której będa kojażeni jedynie z wymaganiami płacowymi a nie z pracą z młodzieżą.
 Od czasów wojny gruopa jaka są nauczycielen nie była tak znienawidzona jak teraz,odbudowanie zaufania potrwa lata.Zaufali komuniście to teraz nuiech on im odbuduje zaufanie spoleczne. Jak tak dalej będziecie robic czekaja wa taczki.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kłamteusz właśnie okradł Polaków na 26 mld zł pobierając prowizję od przelewu z OFE. To już wiadomo jak będzie finansowane rozdawnictwo pisu! Każdy pracujący Polak zostanie okradziony na 150 zł od tysiąca zł! A debile dalej myślą że, PIS im coś daje!
-2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 6 z 9

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.