Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

„Nie” dla referendum w sprawie przyszłości górek czechowskich

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 14 stycznia 2019 r. o 11:54 Powrót do artykułu
Coś tu jest niezrozumiałe. 200 osób chce pozbawić mieszkańców Lublina ich prawa do decydowania. To chyba nie tak wygląda demokracja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Referendum (głosowanie ludowe) – forma głosowania o charakterze powszechnym, najbliższa ideałowi demokracji bezpośredniej Referendum lokalne – wyrażenie przez członków wspólnoty samorządowej w drodze głosowania swojej woli co do sposobu rozstrzygania sprawy jej dotyczącej. Referendum lokalne jest podstawową instytucją demokracji bezpośredniej." Ten list to kompletne pomieszanie z poplątaniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Część osób zapewne nawet nie ma pojęcia, że się podpisało pod tym listem otwartym. Widać gołym okiem, że parę osób zbierało te podpisy po rodzinach, znajomych i znajomych znajomych. Nasuwa mi się na usta jedno słowo, K O M P R O M I T A C J A.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Największą wartością obecnych górek jest możliwość nieodpłatnego wywożenia tam wszelkiego rodzaju odpadów przez mieszkańców którzy niekoniecznie chcą płacić za wywóz śmieci. Niech żyją górki!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To w takim razie zróbmy referendum kto popiera tych 200 osób co nie chce referendum. Prezydent Żuk zobowiązał się do przeprowadzenia referendum i teraz to zobowiązanie realizuje. Już widzę co by się działo gdyby zrezygnował z jego przeprowadzenia. Nie wiem jaki będzie wynik, jednak zobowiązania należy realizować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lewacki bełkot nic więcej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
całkiem "zacne" towarzystwo: Bart Staszewski - spec od spraw LGBT oraz organizator marszu równości w Lublinie, Agata Diduszko-Zyglewska - dziennikarka której mąż udawał trupa pod sejmem w spocie PO, Paweł Hajncel - "artysta" który w Łodzi przebierał się za motyla, księdza a nawet Jezusa Chrystusa prowokując ludzi na procesji z okazji Bożego Ciała, skompromitowany Sławomir Sierakowski oraz jego kompani z lewicowej Krytyki Politycznej, środowisko warszawskiej lewicy oraz cała chmara animatorów kultury pojawiających się wyłącznie tam gdzie wyczuwalny jest zapach pieniędzy.... z braku laku mamy nawet komandora Akademickiego Klubu Żeglarskiego z Nowego Targu..... z całym szacunkiem dla inicjatorów tej akcji ale wygląda to komicznie, ja pod tak sygnowanym listem nie podpisałbym się nawet jeśli ktoś przystawiłby mi pistolet do głowy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ok. 30% górek można zabudować już teraz według obecnie obowiązującego planu z roku 2005 z tą różnicą że zamiast mieszkaniówki można tam upchnąć galerię handlową, lokale usługowe, trochę mieszkań oraz kubatury sportowej. Obszar ten jest przeznaczony pod inwestycje czy to się protestującym przeciwko utworzeniu parku podoba czy nie. Po co więc mieszać ludziom w głowach, bredzić o jakimś studium z 2000r. i powtarzać bzdury o 100 hektarach terenów zielonych? Zupełnie tego nie pojmuję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bez obrazy ale autorów tego listu należało by przebadać w Tworkach albo chociaż Abramowicach o ile to nie jakiś ponury żart. Sam już nie wiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile można dyskutować na temat poligonu? Na litość boską trzeba w końcu ten teren zagospodarować a nie marnować kolejne lata na skakanie sobie do gardeł i bezprzedmiotową dyskusję. 100 ha leży odłogiem i nikomu nie służy[no dobra przesadziłem - nie można zapominać o żulikach i psiakach które mają swoje potrzeby], choć mógłby tam powstać piękny ogólnodostępny park w sąsiedztwie nowoczesnej zabudowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Górki należą do prywatnej firmy i bez porozumienia z nią nie ma szans na jakikolwiek park. Rękami i nogami zagłosuję za zmianą planu zgodnie z tym co proponuje deweloper. Pora skończyć jałową kilkunastoletnią dyskusję i zacząć działać. Ps: W czwartek byłem na Górkach i spotkałem... jedną osobę. A od strony Poligonowej na śniegu nawet nie było żadnych śladów butów. Gdzie ci wszyscy co bronią Górek? Przecież podobno tam tłumy spacerowiczów można spotkać?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
świetnie. 200 osób nie chce referendum. a ja jako mieszkaniec Czechowa, bezpośrednio sąsiadującego domu z górkami Czechowskimi chcę tego referendum. no ale bełkot "aktywistek", warszawskiej radnej i społecznika z dzielnicy dziesiąta jest ważniejsze niż moje zdanie jako bezpośredniego zainteresowanego. już swoje mieszkania pokupowaliście i nie w smak wam, że ktoś inny może tam zamieszkać. bronicie się argumentem zagrożenia chomika europejskiego. to idźcie i go nakarmcie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Według mnie pytanie referendalne jest banalnie proste i sformułowanie poprawnie. Albo jesteś za zmianą planu zagospodarowania i koncepcją bloki+park albo jesteś przeciwny temu i nie chcesz żadnego parku. Przecież to oczywiste, że jak nie będzie pozwolenia na bloki, to i nie powstanie park. Nie mam też wątpliwości, że to właśnie my mieszkańcy powinniśmy zadecydować o dalszym losie górek czechowskich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani radnej z Warszawy ,pracownikom naukowym na Uniwersytecie w Warszawie czy też Łodzi ,komandorowi z Nowego Targu, radnym z Czubów czy Tatar dziękujemy. Naprawiajcie świat u siebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chyba najlepsza osoba która wie co to górki czechowskie i gdzie się znajdują - Kamila Kasprzak, aktywistka, animatorka kultury i koordynatorka Klubu Krytyki Politycznej w Gnieźnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma potrzeby zbudowywania górek, w centrum miasta marnują się hektary wolnych terenów, choćby w okolicach stadionu i całej trasy zielonej, tylko tam trzeba zapłącić zza grunt normalną cenę a nie tak jak na górkach - kupić za półdarmo jako łąki i próbować przekształcenia pod mieszkaniówkę. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już teraz ruch na Ducha jest b.duży i czesto sie korkuje, ponieważ Lublin nie ma komunikacji miejskciej z prawdziwego zdarzenia, więc więksozść ludzi pcha się do samochodów....po dopuszczeniu jeszcze większej ilości bloków na górkach będzie tam katastrofa...Niech deweloper sfinansuje linię tramwajową ze Sławina do centrum to wtedy może będzie sens dokładać tam bloków....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ci tzw. obrońcy górek którzy raz mają pretensje, że nie pyta się o zdanie mieszkańców, a innym razem jak gdyby nic krytykują pomysł lokalnego referendum(lekarzem nie jestem ale medycyna nazywa to rozdwojeniem jaźni???), startowali w wyborach samorządowych i na Czechowie wykręcili wręcz oszałamiający wynik. Paulina Zarębska-Denysiuk 277 głosów, Andrzej Filipowicz 217 głosów, Marcin Skrzypek 82 głosy, Ewelina Kruszewska 57 głosów, Jacek Śliwiński 46 głosów, Maria Skwarzyńska-Piłat 22 głosy, Łukasz Januś 18 głosów. Łącznie 719 głosów w dzielnicy która liczy sobie ok.50 tyś mieszkańców. Normalnie głos ludu. I oni teraz uzurpują sobie prawo do decydowania o przyszłym kształcie Górek, przedstawiając się jako reprezentanci ogółu mieszkańców. Dla porównania jeden Michał Krawczyk z KWW KŻ, który nomen omen optuje za porozumieniem z właścicielem Górek, zdobył w tym samym okręgu 5555 głosów. O czym w ogóle mowa?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę o jasną odpowiedz: 1. Kto i na jakich warunkach zostanie wybrany do przeprowadzenia referendum w sprawie zmiany miejscowego planu na terenie Górek Czechowskich? Jeżeli to deweloper o którym tu mowa to na jakich zasadach i dlaczego on. 2. Jaki jest alternatywny plan na zagospodarowanie tego wąwozu oraz dlaczego nie jest on proponowany, nagłaśniany? 3. Jeżeli istnieje już jakas koncepcja zagospodarowania tych Górek zgodnie z juz istniejącym planem niech zostanie wskazany. Tylko pod warunkiem posiadania wiedzy i konkretnego harmonogramu prac związanych z zagospodarowanie tego terenu zgodnie z już istniejącym planem zagłosuje w tym planowanym referendum na NIE. Jeżeli nie ma takiego planu prosze o odpowiedz dlaczego nie ma alternatywnego zgodnie z powyższym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
już ruszyła maszyna hejtu i lajkowania inspirowania przez dewelocwaniaków, zobaczcie tylko z jaką częstotliwością pojawiają się kolejne posty za zabudowa górek i od razu ile mają głosów ZA. Nie ma szans taki lajkowicz nawet spokojnie ptrzeczytać tej opinii. temat górek czechowskich trzeba odłożyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...