Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Noc konfesjonałów w Lublinie. Lista kościołów z nocną spowiedzią

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 28 marca 2018 r. o 19:27 Powrót do artykułu
Na Soborze Laterańskim IV (1215 r.) zadecydowano, że wszyscy wierni mają obowiązek osobiście przynajmniej raz w roku wiernie wyznać wszystkie swoje grzechy kapłanowi. Później, już na Soborze Trydenckim (1545–1563), doprecyzowano, że obowiązek ten dotyczy jedynie grzechów ciężkich. Oczywiście chodzi o grzechy, których człowiek po dokładnym zbadaniu siebie jest świadomy. W roku 1304 papież Benedykt XI usankcjonował tzw. spowiedź generalną. Chodzi o spowiedź z całości życia, albo jakiegoś jego etapu, w której wyznajemy grzechy już wcześniej wyznane i odpuszczone. Spowiedź generalna jest nadal praktykowana i bywa pożyteczna w pewnych przełomowych życiowych momentach (np. przed ślubem czy święceniami).

Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
***liturgia.wiara.pl/doc/3061127.krotka-historia-spowiedzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
80 % kleru to chłopaki ze wsi a wieś zawsze była zapóźniona i konserwatywna i słabo lub wcale wykształcona !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
spowiedź to kolejny wymysł kościoła, tylko to dobre było za dawnych czasów bo spowiadający się mówili wszystko co się działo w okolicy a w czasie wojny to księża najwięcej wiedzieli, teraz chyba powinni odstąpić od tego plucia księdzom do ucha, teraz są telefony, a spowiedź ogólna winna być wystarczająca, chyb a, że ktoś potrzebuje spowiedzi z księdzem to owszem tak,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wasze grzechy nie zostana odpusczone. Nie przyjmuj hostii!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hahaha a skąd mam wiedzieć że nie na trafię na pedofila ? Chowają się za kratkami. Zresztą jakie to ma znaczenie skoro sami w wielki post jeżdżą na bani - np. leszek k. ze Skierki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idźta, idźta i spowiadajata się ludzie, oni chętnie słuchają. I pamiętajcie, żeby na kolanach przed księciem, pocałować jego rękę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TŁUM(ok)ÓW nie będzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szukajcie na fb: Kz Nszz Solidarnosc Organistow 11  resztę obejmuje PiS – lamowska cenzura.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czarni c***e spend.co to za patron który widzi tyle s***syństwa robionego przez ajentów-pośredników i to bagno trwa nadal ? czy do relacji z prawdziwym bogiem potrzebny jest diler pobierający prowizję ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla krytykujących mam dobrą radę: spójrz w lustro i napluj w to co zobaczysz! Robaku :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ty chłopcze, zapewne jestes wykształconym mieszczaninem. Buahahhaa..  Zanim się wypowiesz, zasiegnij fachowej literatury -unikniesz bycia głupcem pospolitym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Dla krytykujących mam dobrą radę:  spójrz w lustro i napluj w to co zobaczysz! Robaku :D
 Widzisz miernoto, tacy jesteście. Jak ktoś myśli inaczej, jest robakiem według was.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba mieć nieźle zryty łeb żeby opowiadać o swoich intymnych sprawach jakimuś pasibrzuchowi-pedofilowi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Dla krytykujących mam dobrą radę:  spójrz w lustro i napluj w to co zobaczysz! Robaku :D
Ja tobie trollu radzę : spójrz w lustro i zastanów gdzie jest twoja miłość bliźniego - uważasz się za coś lepszego od robaka?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kurde, lipa, bo myślałem że wezmę kluczyki od Leszka i podrzucę znajomych po dzisiejszym grillu, a później się wyspowiadam o ile Leszek da radę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined  napisał: Dla krytykujących mam dobrą radę:  spójrz w lustro i napluj w to co zobaczysz! Robaku :D NAPISAL TO PRAWDZIWY POLSKI KATOLIK
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy lubelskie kościelne osobowe źródła informacji tez się wyspowiadały ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Was" pisz z dużej litery. -trochę szacunku Nędzarzu :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
abc napisał:
undefined napisał:
Dla krytykujących mam dobrą radę:  spójrz w lustro i napluj w to co zobaczysz! Robaku :D
Widzisz miernoto, tacy jesteście. Jak ktoś myśli inaczej, jest robakiem według was.
 ..ale biadolisz biedaku duchowy :D:D. Proponuje takim będznikom jak ty wyspowiadac sie na tym forum co was boli :D:D hahaha. Słucham więc? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...