Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
ojjj jojjj jojj jaka tragedia nowi przysli kierowcy maja problemy ojjjooojjjjaaaaoojjjj cos z tym trzeba zrobic moze kupic 10 polonezow tam skrzynia 5tka jest haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jak będziesz jeździć nowym samochodem jak Ci rodzice kupią malucha!? tam jest 4 skrzynia do tyły tylko bedziesz jeździć... co za bzdury. . .. . chyba powinni wprowadzić nowe kategorie... B4, B5 i B6 zależnie od liczby biegów w skrzyni. . . . bo to wielkie mecyje. .. .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zapomnialeś swój egzamin? Krótką młody masz pamięć! Pozdr!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba być elastycznym. Ja uczyłem się na fiacie uno, a zdawałem na toyocie bez wcześniejszego obeznania samochodu i jakoś poszło z pierwszym razem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
panwładca napisał:
to jak będziesz jeździć nowym samochodem jak Ci rodzice kupią malucha!? tam jest 4 skrzynia do tyły tylko bedziesz jeździć... co za bzdury. . .. . chyba powinni wprowadzić nowe kategorie... B4, B5 i B6 zależnie od liczby biegów w skrzyni. . . . bo to wielkie mecyje. .. .
taaa.. jak dostane nowego malucha i dwa razy rusze ze złego biegu to nie bede musiał płacic 108zł i czekac miesiąc żeby znowu do niego wsiąśc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli ktoś ma problemy z obsługą skrzyni biegów bo ma 6 zamiast 5 biegów powinien zastanowić się nad swoimi predyspozycjami do bycia kierowcą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przeciez uklad biegow jest narysowany na galce, w kazdej osobowce jest taki sam, nie sadze by na egzaminie przydal sie 5 czy 6 bieg bo predkosc max jaka trzeba osiagnac to 70 km/h a zwykle 40-50 ;/ problem moze jedynie stanowic bieg wsteczny ktory moze byc umieszczony z przodu i np po wcisnieciu ale o to mozna zapytac egzaminatora :/ glowy za to nie urwie, i teraz pewnie powiedza ze trudne egzaminy! jak sie prostych rzeczy nie potrafi to trudne!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WORD jakoś specjalnie nie powinien być zmartwiony tą zmianą, przecież to nowe i wydajne źródło jego dochodów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tego typu artykuły nie powinny mieć miejsca. Kursant powinien umieć posługiwać się samochodem niezależnie od jego marki. Przecież nikt z tych co zdają nie będzie później jeździć Yarisem(no na pewno nie większość) tylko jedni będą mieli Fiata, inni Hondę itd. Skrzynia biegów jest tylko głupią wymówką, jak ktoś umie jeździć to i na maluchu zda. Swojego czasu była histeria bo kupili Yarisi a wcześniej były Ople i Chevrolety i był krzyk że zdawalność spadnie. I znowu się powtórzę czy każdy z kursantów miał zamiar po egzaminie jeździć Oplem czy Chevroletem? Ja jak zdawałem uczyłem się jeździć Corsą i Aveo a trafiła mi się Toyota i egzaminator mi powiedział będzie pan pozytywnie zaskoczony, no i byłem- jeździło się o wiele lepiej niż Corsą czy Aveo. Tak więc zarówno kurs jak i egzamin mają nauczyć obsługi samochodu, zasad ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się po drogach niezależnie od jego marki i typu. Ludzie którzy narzekają powinni się wstydzić w ogóle o tym mówić bo to świadczy o tym że są słabo przygotowani do samodzielnej jazdy jak mówię w zupełnie innych często większych samochodach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak ktoś niezaradny to zawsze znajdzie odpowiednią "spiskową teorię dziejów" w każdym temacie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Arthorious napisał:
(...)Ludzie którzy narzekają powinni się wstydzić w ogóle o tym mówić bo to świadczy o tym że są słabo przygotowani do samodzielnej jazdy jak mówię w zupełnie innych często większych samochodach.
akurat moim zdaniem wiekszym samochodem sie lepiej jezdzi moze nieco gorzej parkuje, ale za to ma wieksze lusterka i lepiej manewrowac na parkingu ) co do tematu to jedynke w osobowce wrzuca sie tak samo, max w lewo i do przodu a jak ktos ma z tym problem to sorry
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ależ ludzie macie problemy... w kazdym samochodzie 1 wlącza sie tak samo i tak samo mozna przypadkowo ruszyć z 3 (wiem bo Lka kilka razy mi sie tak zdarzyło) a wsteczny w każdym oznaczony jest literka R to chyba proste.. przed ruszeniem samochodem chyba mozna poprosić egzaminatora o chwile na zapoznanie sie ze skrzynia... wiadomo tej 6 sie nie wlączy bo nie ma gdzie ale to tylko glupie tłumaczenie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W niektórych autach max w lewo i do przodu jest wsteczny - jak się za nerwowo szarpnie w bok wajchą, to można odjechać spod świateł do tyłu ;-) No ale egzaminów na bmw jeszcze się nie zdaje ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Złej baletnicy.....
– Zmiana skrzyni biegów może być kłopotliwa podczas egzaminu na prawo jazdy. Jednak kurs ma przygotować do sprawnego obsługiwania każdego pojazdu, w ramach określonej kategorii. Solidne przygotowany kandydat na kierowcę, po krótkim instruktażu np. egzaminatora, powinien poradzić sobie z nową skrzynią – mówi Dorota Bąk-Gajda z Zakładu Psychologii Transportu Drogowego w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie.
Święte słowa. Jeżeli ktoś tego nie potrafi to nie popracuje nad swoimi umiejętnościami lub zastanowi się czy aby na pewno jest materiałem na kierowcę. Nie trzeba być wybitnie bystrym aby rozszyfrować schemat skrzyni biegów umieszczony na lewarku w każdym aucie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to mówią - "złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy". To jest w końcu egzamin, który ma sprawdzić czy ktoś jest odpowiednio przygotowany do bycia kierowcą, skoro nie potrafi sobie poradzić z inną skrzynią biegów to znaczy że nie jest przygotowany i taki z niego kierowca jak z koziej d..y trąba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie ! i przez takich pseudo kierowców po pseudo kursie człowiek boi się jeździć po naszych drogach - wystarczy gram inteligencji i problem ze skrzynią znika - ten artykuł mnie rozbawił ale i przeraził !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przemek napisał:
ludzie ! i przez takich pseudo kierowców po pseudo kursie człowiek boi się jeździć po naszych drogach - wystarczy gram inteligencji i problem ze skrzynią znika - ten artykuł mnie rozbawił ale i przeraził !
A mnie przeraża twoja głupota, bo już zapomniałeś jak sam wsiadłeś pierwszy raz do auta i nie wiedziałeś jak się biegi zmienia? Wielki kierowca się znalazł. Każdy jakoś zaczynał a żeby nauczyć się jeździć samochodem nie wystarczy ukończyć kurs i zdać egzamin. Szkoda że nie pomysleli o automatach, coraz więcej ludzi kupuje sobie auta z automatyczną skrzynią, takim samochodem jeździ się znacznie łatwiej a o ile mi wiadomo polskie prawo nie zabrania zdawania egzaminu tylko i wyłącznie na automat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale jaja...wielka mi rzecz 6-ty bieg... A prawda jest taka że prawo jazdy teraz dostają ludzie ,co się powinni jeszcze dużo nauczyć...na potwierdzenie polecam poczytać artykuły w dzienniku... co dzień jakiś wypadek, tragedia spowodowana przez początkujących , młodych kierowców. Paranoja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
HaHa a to dobre, na kursie uczyli się liczyć do 5 a wiedze ze szkoły podstawowej zapomnieli, paranoja że takich deb***i wpuszczają za kierownice. Po 30 godzinach powinno się umieć jeździć każdym samochodem osobowym. Ja osobiście jeździlem "elka" starym une-m a na egzaminie mialem Aweo i nie miałem problemów. Nic dziwnego że po Lublinie porusza się wiele ciotowatych i ślamazarnych kierowców:) Apel do Was, proszę Was jedynie o płynne ruszanie z zielonego światła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdawałem niedawno egzmin (1sze podejscie), plac wzorowo, z miastem również sobie poradziłem, wracając do Wordu własnie w takim Yarisie wskoczyla mi 1 zamiast 3 dzieki przez co spwodowałem zagrozenie w ruchu drogowym i egzamin oblany, na kursie nigdy mi sie to nie zdarzyło, jak powiedział mój instruktor "moją silną stroną jest właśnie samo kierowanie". To jest skandal żeby uczyć sie na 5-biegowych samochodach a zdawać na 6 biegowych... Wrzucanie wstecznego na takowych skrzyniach nie stanowi większego problemu po krótkim kursie..Poza tym z ruszaniem na górce są wieksze problemy w tych 6 biegówkach...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 6

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...