Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
naprawde trzeba cos zmienic bo ten co wygral to nie bardzo pasuje do naszego miasta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
typowo po lubelsku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozumiem, że przez przypadek wygrali nie ci, co mieli wygrać?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Architekci mają rację!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PROSZE, PODAJCIE NAZWISKA JURY KONKURSU !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
AKCENT KONCOWY RZADOW PO i prezydenta Wasilewskiego - godny zaprawde tych osob !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram!!! Niech powtorza konkurs bo najladniejszy projekt byl 3:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odezwał się lubelski ciemnogród (w proteście)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No w końcu ktoś minimalnie zmądrzał ,żeby wybrać najwłaściwszy projekt ,który będzie pasował nie tylko tym całym ekspertom ,urzędnikom itp. ale przede wszystkim mieszkańcom Lublina !!! ..Według mnie najlepszy projekt III
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No dobra ale jak uczciwie powrtórzyć konkurs skoro koperty z nazwiskami zostały otwarte i wiadomo co jest czyje? od nowa mają wszytsko projektowac i wymyślac inaczej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy nie lepiej by było gdyby szanowna komisja wybrała projekty odpowiadające postawionym wymogom projektu, a następnie o wyborze konkretnego projektu z wybranej przez komisję grupy, zadecydowali by mieszkańcy Lublina?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Projekt który wygrał. http://www.youtube.com/watch?v=kyN_AenivcQ&feature=player_embedded
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oferta firmy SAO Investments nie mogła ujawnić autorów zwycięskiej pracy (w czasie publicznego otwierania kopert z wynikami). Koperta SAO Investments nie zawierała żadnych danych o projektantach, ani uprawnieniach, jakimi powinni się legitymować, gdyż obecnie, po wygraniu konkursu firma ta poszukuje w innych biurach projektowych projektantów, którzy wykonają przedmiot zamówienia. Wystarczy sprawdzić, jakie do tej pory firma ta wykonała prace projektowe, oraz, czy projektanci którzy wykonali opracowania techniczne, są zatrudnieni w firmie SAO Investments...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego ludziom zawsze podoba się coś, co świeci i jest kolorowe? Bo to jedna, wielka TANDETA i przyciąga społeczeństwo jak błyskotki przyciągają sroki!!! Dlaczego najgłośniej krzyczą Ci, którzy mają na dany temat najmniejsze pojęcie? Bo BZDURY łatwo wykrzykiwać! Strasznie przykro jest patrzeć i słuchać tego, co się tu wyprawia! Świadomość estetyczna, a co za tym idzie architektoniczna w naszym mieście sięga dna. Ale to nie jest tragedia. I nie jest to nasza wina. Nie mamy wpływu na historie i o dziwo na polityke też nie za wielki, lata spychania architektury i estetyki na szary koniec potrzeb miasta, nie pozwoliły mieszkańcom na wykreowanie poczucia co jest dobre a co nie. Prawdziwą TRAGEDIĄ jest, ze Lublinianie nie zdają sobie sprawy ze swoich miernych umiejętności oceny estetycznej przestrzeni. Ludzie to miejsce nie moze być kolorowym jarmarkiem! Ten, jakże ważny plac, powinnien stanowić tlo dla codziennego życia miasta, a nie być wesołym placem zabaw, który nie wytrzyma proby czasu, o ile już nie jest przestarzały (mowa o projekcie nr 3). Proszę, jeżeli nie macie pojecia na jakiś temat, nie wypowiadajcie się tak stanowczo. Ja, studentka architektury, nie wtykam nosa w chirurgię czy gastronomie. Bo wiem, że są ludzie wykształceni w tym celu i należy im zaufać. Inaczej bedziemy się tylko cofać. Skończmy z komunistycznym sposobem życia, kiedy to każdy musiał znać się na wszystkim!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kocham lublin napisał:
Dlaczego ludziom zawsze podoba się coś, co świeci i jest kolorowe? Bo to jedna, wielka TANDETA i przyciąga społeczeństwo jak błyskotki przyciągają sroki!!! Dlaczego najgłośniej krzyczą Ci, którzy mają na dany temat najmniejsze pojęcie? Bo BZDURY łatwo wykrzykiwać! Strasznie przykro jest patrzeć i słuchać tego, co się tu wyprawia! Świadomość estetyczna, a co za tym idzie architektoniczna w naszym mieście sięga dna. Ale to nie jest tragedia. I nie jest to nasza wina. Nie mamy wpływu na historie i o dziwo na polityke też nie za wielki, lata spychania architektury i estetyki na szary koniec potrzeb miasta, nie pozwoliły mieszkańcom na wykreowanie poczucia co jest dobre a co nie. Prawdziwą TRAGEDIĄ jest, ze Lublinianie nie zdają sobie sprawy ze swoich miernych umiejętności oceny estetycznej przestrzeni. Ludzie to miejsce nie moze być kolorowym jarmarkiem! Ten, jakże ważny plac, powinnien stanowić tlo dla codziennego życia miasta, a nie być wesołym placem zabaw, który nie wytrzyma proby czasu, o ile już nie jest przestarzały (mowa o projekcie nr 3). Proszę, jeżeli nie macie pojecia na jakiś temat, nie wypowiadajcie się tak stanowczo. Ja, studentka architektury, nie wtykam nosa w chirurgię czy gastronomie. Bo wiem, że są ludzie wykształceni w tym celu i należy im zaufać. Inaczej bedziemy się tylko cofać. Skończmy z komunistycznym sposobem życia, kiedy to każdy musiał znać się na wszystkim!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Studentko architektury długa jeszcze droga przed Tobą do dnia kiedy będziesz uprawniona do wygłaszania takich poważnych sądów. Jeśli rzeczywiści wiążesz swoją przyszłość z tym szlachetnym zawodem to ucz się pilnie warsztatu i pokory wobec czekających cię zadań. I szczerze radzę, zmień uczelnię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kocham lublin napisał:
Dlaczego ludziom zawsze podoba się coś, co świeci i jest kolorowe? Bo to jedna, wielka TANDETA i przyciąga społeczeństwo jak błyskotki przyciągają sroki!!! Dlaczego najgłośniej krzyczą Ci, którzy mają na dany temat najmniejsze pojęcie? Bo BZDURY łatwo wykrzykiwać! Strasznie przykro jest patrzeć i słuchać tego, co się tu wyprawia! Świadomość estetyczna, a co za tym idzie architektoniczna w naszym mieście sięga dna. Ale to nie jest tragedia. I nie jest to nasza wina. Nie mamy wpływu na historie i o dziwo na polityke też nie za wielki, lata spychania architektury i estetyki na szary koniec potrzeb miasta, nie pozwoliły mieszkańcom na wykreowanie poczucia co jest dobre a co nie. Prawdziwą TRAGEDIĄ jest, ze Lublinianie nie zdają sobie sprawy ze swoich miernych umiejętności oceny estetycznej przestrzeni. Ludzie to miejsce nie moze być kolorowym jarmarkiem! Ten, jakże ważny plac, powinnien stanowić tlo dla codziennego życia miasta, a nie być wesołym placem zabaw, który nie wytrzyma proby czasu, o ile już nie jest przestarzały (mowa o projekcie nr 3). Proszę, jeżeli nie macie pojecia na jakiś temat, nie wypowiadajcie się tak stanowczo. Ja, studentka architektury, nie wtykam nosa w chirurgię czy gastronomie. Bo wiem, że są ludzie wykształceni w tym celu i należy im zaufać. Inaczej bedziemy się tylko cofać. Skończmy z komunistycznym sposobem życia, kiedy to każdy musiał znać się na wszystkim!
Kobieto co ty za brednie wypisujesz. Czy ja muszę być ekspertem, żeby wypowiadać się w oczywistej dla mnie sprawie. Czy jak skorzystam z usługi projektanta wnętrz w celu urządzenia mieszkania to mam siedzieć cicho i z pokorą przyjąć każdą tandetę, którą będzie mi chciał wcisnąć bo rzekomo nie jestem ekspertem??? To, że my Lublinianie nie wszyscy mamy sposobność ledwie zaczynać studia architektoniczne tak jak się to Tobie przytrafiło nie oznacza, że nie mamy poczucia piękna i nie wiemy lepiej od jakiś pseudo profesorów co jest dla Nas lepsze i w jakim otoczeniu czulibyśmy się lepiej. Idąc Twoim tokiem rozumowania jak sama zaznaczyłaś to nie wtykasz nosa w gastronomię i zapewne wcinasz każdy syf, który podadzą Ci w restauracji i nie śmiesz pisnąć słówka, że coś jest zimne albo śmierdzi. Gratuluję takiego podejścia i reprezentowania takiej postawy jakbyś co najmniej odbywała praktyki w biurze architektonicznym, które wygrało konkurs i bronisz tej betonowej tandety. My Lublinianie na szczęście mamy inne poczucie tego co nam się podoba i tego jak ma wyglądać nasze miasto. Mam też nadzieję, że konkurs będzie rozpisany na nowo a owa betonowa tandeta spadnie na ostatnie miejsce, bo tak zapewne się stanie jeżeli głos w sprawie zabiorą lublinianie a nie jakieś profesory o takim toku myślenia jak Twoje koleżanko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kocham lublin napisał:
Ja, studentka architektury, nie wtykam nosa w chirurgię czy gastronomie. Bo wiem, że są ludzie wykształceni w tym celu i należy im zaufać.
I co? Jak Ci coś dają jeść to ślepo wierzysz, że jest dobre i nieważne jest dla Ciebie, czy Ci smakuje, czy nie? No i oczywiście sama sobie nie gotujesz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Praca numer 3 prowincjonalny kicz - macie racje świetnie pasuje do Lublina, ops raczej do Lublinian którzy jeszcze jedno pokolenie temu miasta na oczy nie widzieli. Praca nr 1 może być kontrowersyjna ale na pewno to jest współczesna architektura na dobrym poziomie i mam nadziej że ją zrealizują. Pani konserwator tak się sprzeciwia ale gdyby podpisał się pod tym np. pan Stelach to nie miała by nic przeciwko pewnie. Po prostu wygrali nie ci co powinni bo w Lublinie powinni zawsze wygrywać projektanci z Lublina?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lubelak napisał:
Kobieto co ty za brednie wypisujesz. Czy ja muszę być ekspertem, żeby wypowiadać się w oczywistej dla mnie sprawie. Czy jak skorzystam z usługi projektanta wnętrz w celu urządzenia mieszkania to mam siedzieć cicho i z pokorą przyjąć każdą tandetę, którą będzie mi chciał wcisnąć bo rzekomo nie jestem ekspertem??? To, że my Lublinianie nie wszyscy mamy sposobność ledwie zaczynać studia architektoniczne tak jak się to Tobie przytrafiło nie oznacza, że nie mamy poczucia piękna i nie wiemy lepiej od jakiś pseudo profesorów co jest dla Nas lepsze i w jakim otoczeniu czulibyśmy się lepiej. Idąc Twoim tokiem rozumowania jak sama zaznaczyłaś to nie wtykasz nosa w gastronomię i zapewne wcinasz każdy syf, który podadzą Ci w restauracji i nie śmiesz pisnąć słówka, że coś jest zimne albo śmierdzi. Gratuluję takiego podejścia i reprezentowania takiej postawy jakbyś co najmniej odbywała praktyki w biurze architektonicznym, które wygrało konkurs i bronisz tej betonowej tandety. My Lublinianie na szczęście mamy inne poczucie tego co nam się podoba i tego jak ma wyglądać nasze miasto.
Powiedzmy sobie więcej. Może my Polacy. Jak czytam tego posta to ogarnia mnie przerażenie, bo przez takich ludzi co wiedzą wszystko najlepiej mamy halę Nova, będziemy mieć "uroczy" i taki słodki biurowiec na lipowej i ch arkady z zamurowanymi oknami, nadbudówkami i szkłem refleksyjnym. Przykłady tandety w architekturze można mnożyć w nieskończoność. Więc drogi lubelaku urządzaj sobie swój dom lub mieszkanie jak chcesz, ale pozwól, ze o przestrzeni publicznej decydować będą ludzie, którzy się na tym znają i którzy nie stworzą kolejnego gniota.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...