Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nowy pomnik powstanie w Lublinie. Tak będzie wyglądać

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 19 grudnia 2018 r. o 15:28 Powrót do artykułu
Już myślałem że znowu będzie kaczora ... Uff
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nienawiść do jakiegokolwiek człowieka to grzech morderstwa : h ttp://mieczducha888.blogspot.com/2018/08/romowie-i-polacy-bracmi-jamaro-dad-dado.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
„Tu wszyscy jesteśmy równi: Polacy, Żydzi, Ukraińcy, Rosjanie, Łotysze i Estończycy. Jestem jedynym księdzem wśród nich. Nawet nie mogę sobie wyobrazić, jak będzie tutaj beze mnie. Tutaj widzę Boga, który jest jeden dla nas wszystkich, niezależnie od naszych różnic religijnych. Może nasze kościoły są inne, ale ten sam Wielki i Wszechmogący Bóg kieruje nami wszystkimi. Kiedy odprawiam mszę świętą wszyscy modlą się. (…) Oni umierają na różne sposoby, a ja pomagam im przejść przez ten mały most do wieczności” – będzie głosiła inskrypcja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro był kapłanem Majdanka to nie sensowniej byłoby ten pomnik postawić na eksponowanym miejscu przed Obozem ? Żydy by się nie zgodzili ? . Z nimi mamy same kłopoty, to dlaczego się godzimy aby w naszym kraju stwarzać im takie warunki żeby tu rosła ich populacja ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ponownie UPA????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ile osób uratował z obozu? Zero. Zatem pomnik za co? Za to, że odprawiał msze? No bez jaj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to jest, że ten sam człowiek chce stawiać pomnik zacnemu Ukraińcowi i prawemu człowiekowi Kowczowi, prawdziwemu chrześcijaninowi, który był przeciwny ukraińskiemu nacjonalizmowi, przeciwny mordowaniu i rabowaniu Polaków i innych narodowości, a jednocześnie ten sam człowiek modli się przy nielegalnym pomniku rezunów z UPA. Jak to jest pane Batruch ? Bohu swiczka ta diawołu ogarek ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ile osób uratował z obozu? Zero. Zatem pomnik za co? Za to, że odprawiał msze? No bez jaj.
 To księżulo ukraiński Batruch ukrainizuje Lublin, tylko o to tu chodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za idiotyczne komentarze. Ludzie, puknijcie się w czoło! Skąd tyle nienawiści? Ten ksiądz był wspaniałym Człowiekiem. Nie dzielił ludzi wedle ich narodowości i religii, pomagał każdemu. Z takich ludzi trzeba brać przykład, a nie wygłaszać tu antyukraińskie, albo antyżydowskie komentarze. Wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi. Wszyscy! I bardzo dobrze, że powstanie ten pomnik.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bozia gdzie była wtedy ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bozia gdzie była wtedy ?
Na klamrach pasów hitlerowców...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za idiotyczne komentarze. Ludzie, puknijcie się w czoło! Skąd tyle nienawiści? Ten ksiądz był wspaniałym Człowiekiem. Nie dzielił ludzi wedle ich narodowości i religii, pomagał każdemu. Z takich ludzi trzeba brać przykład, a nie wygłaszać tu antyukraińskie, albo antyżydowskie komentarze. Wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi. Wszyscy! I bardzo dobrze, że powstanie ten pomnik.
Z pierwszą częścią komentarza się zgadzam, ale z końcówką - to już zależy od światopoglądu. Ja tam miałem ojca i matkę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Emilian Kowcz (ukr. Омеля́н Ковч) (ur. 20 sierpnia 1884, zm. 25 marca 1944) – ukraiński duchowny greckokatolicki, błogosławiony Kościoła katolickiego. Był proboszczem w Przemyślanach koło Lwowa. W latach 1919-1921 pełnił funkcję kapelana przy Armii Halickiej, walczącej o niepodległość Ukrainy. Wypowiadał się za pokojowym współistnieniem Polaków, Ukraińców i Żydów. Po wybuchu II wojny światowej działał na rzecz prześladowanych różnych narodowości, m.in. udzielał chrztu Żydom. W 1942 aresztowany przez Niemców, trafił do niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku, gdzie prowadził działalność duszpasterską (nazywany „proboszczem Majdanka”). Zmarł w obozie. 27 czerwca 2001 we Lwowie został ogłoszony błogosławionym przez Jana Pawła II, wraz z innymi męczennikami Kościoła greckokatolickiego. Linki zewnętrzne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A już miałem nadzieję że Leszka kaczyńskiego se znowu gdzies postawimy. Co to by szkodziło????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...