Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nowy system segregacji śmieci w Lublinie. Sporo sygnałów o problemach

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 6 stycznia 2019 r. o 21:20 Powrót do artykułu
A co z tymi miejscami gdzie nie ma wcale miejsca na kontenery? Mają sobie do domu wstawić? Ustawiać na obcym terenie? Kto się na to zgodzi żeby obce pojemniki stały na terenie innej wspólnoty? A co z ustawą która mówi o minimalnej odległości śmietników od budynków?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kur*a mogliby jakoś uporządkować te suche frakcje na osiedlach co widać na fotce, a nie na środku osiedla postawili śmietniki zamiast zrobić jakieś wiaty albo jakoś ogrodzić i syf!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
miasto inspiracji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
segregacja w nowych pojemnikach to pomysł Sejmu i osób tam zasiadających. Osobiście bardzo dobrze oceniam dotychczasowy sposób segregacji śmieci tzn na frakcję suchą i mokrą. nastepnie w sortowni odpowiednie przebranie frakcji suchej. obecnie jest dużo wiecej pojemnikow których zawartośc też będzie trzeba posortować. Kolejny problem to w domu nie mam juz miejsca na kolejne wiaderka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piękne miasto się zrobiło. Słów brakuje na określenie pomysłodawców . Przed oknem mam stertę pojemników. Co będzie w lecie ? Wartość mieszkania spadła pewnie o połowę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mam segregować śmieci i więcej za wywóz płacić? firma wywożąca zarabia na śmieciach podwójnie- jakim prawem? co to jest? demokracja czy niewolnictwo?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O pojemnikach i odpowiedniej wielkości na nie wiatach to chyba w pierwszej kolejności powinien pomyśleć ten kto nowe przepisy wprowadził. Ale oczywiście rząd ma to w nosie i po raz kolejny samorządy zostały pozostawione same sobie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie ma co się podniecać, zawsze przy takich zmianach pierwsze tygodnie to trochę problemów ale kwestią czasu jest jak niedociągnięcia zostaną poprawione i system zacznie dobrze działać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież do kontenerów stojących ot tak przy ulicy może każdy podjechać wrzucić co chce, byle gdzie. A potem mieszkańcy mają płacić za niesegregowane bo odpowiedzialnośc zbiorowa? Najpierw niech ogrodza wiaty i dadzą do każdego mieszkania klucze. I w ogóle ciekawe kto w rządzie ile przytulił za wprowadzenie takich przepisów. Jestem za segregacja, segreguje od lat, ale nie rozumiem dlaczego mam płacić więcej za dostarczenie firmie smieciowej gotowego produktu? Dlaczego nie wszystkie papiery można wrzucać do papieru, a tylko te które można zawieźć prosto do skupu makulatury? Czyli suche bez folii i tłuszczu itd. Dlaczego tluczki szklanej nie można wrzucić do szkła i kto mi udowodni że nie wyrzuciłem całej szklanki a się stłukła przy wrzucanie? Do bio nie można zepsutego mięsa, a jak wyrzucę Nie zepsute to jakie ono będzie po paru godz latem w nagrzanym kontenerze? Podzial na te frakcje zbyt szczegolowy. Ogólnie to wygląda tak że wszyscy robimy za pracowników sortowni i jeszcze musimy za to bulic i to więcej niż ostatnimi laty.... Jedynie niektóre odpady niebezpieczne itp pozwolono nam samym za darmo czyli bez opłat wywozic samodzielnie do odp punktów, choć benzyna też kosztuje... Czy naprawdę oni myśleli że ludzie nie dostrzega absurdu? Poza tym lublin ma jedną z najdroższych stawek w kraju! Dlaczego w innych miastach dadzą radę wywieźć śmieci za połowę kwoty..? Ech. Idę spać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie ma co się podniecać, zawsze przy takich zmianach pierwsze tygodnie to trochę problemów ale kwestią czasu jest jak niedociągnięcia zostaną poprawione i system zacznie dobrze działać
 W *** Ci zacznie działać . Wszędzie ten system będzie działał, ale w tym naszym dzikim kraju -NIGDY, POWTARZAM NIGDY. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W zabudowie jednorodzinnej życie zaczyna się kręcić wokół tego jaką frakcje w danym dniu tygodnia trzeba wystawić. Zaczyna się robić jakaś paranoja, tak nie powinno być . Raz w tygodniu powinienem wystawić wszystkie frakcje i niech je zabierają w tym dniu. W bloku i tak wyrzucają jak popadnie i mają sprawę załatwioną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Porażka wszystko stoi przy ulicy jako wystawka, a co będzie w lecie, smród i muchy. To powinno być schowane!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram segregacje śmieci ale wszystko idzie nie tak. Trzeba było najpierw pomyśleć gdzie i jak przechowywać kontenery. A stawiać je gdzie popadnie. Mieszkam w bloku czteropiętrowym i w związku z tym wszyszystkie kontenery stoją wzdłuż alejki prowadzącej z ulicy do klatki schodowej "jak drzewa" którymi nie są. Wygląda to jak by człowiek mieszkał w slamsach. Bo wizytówka bloku stały się śmietniki. A co będzie latem jak zacznie to cuchnac... Porażka totalna..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na Felinie pojemniki stoja tylko wiekszosc mieszkancow przerasta to sortowanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zostawili stare pojemniki w domkach odstawili nowy - oba na frakcje zmieszana . Podjechał pan w dniu odbioru  przerzucił worek z frakcja mieszana ( odpadki ) ze starego do nowego , zostawił i odjechał . Patrzyłam wzruszyłam ramionami . Sąsiadka lepsza - dogoniła i wrzuciła sama... frakcje papier trzymałam w pojemniku - no skoro sa dwa a jeden ewidentnie na frakcje zmieszana / kuchenne , no to drugi na resztę ... gdzies tam . Przyjechali , nie zajrzeli . Nadal wystawianie workow . Genialne rozwiazanie.  . Aczkolwiek -przerzucanie worka miedzy pojemnikami pobiło wsZystko i sąsiadka goniąca śmieciarkę ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co ma byc z sypami tyle lat  dobrze słuzącymi ludziom w wysokich blokach?....pomysłodawcy są małomyślącymi o wszystkich...tylko o sobie..Od bardzo duzego czasu wszystko funkcjonowało i jakos nie było problemów...teraz pewnie jakies głupkowate firmy chcą wysepić kase za smieci....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co kogo obchodzą problemy śmieciowe plebsu? Najważniejsze, że Geniusz Ekonomii znalazł nowy skuteczny sPOsób złupienia Koziogrodzian, przy czym winę zŻuci jak zwykle na pisiorów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak zwykle w mieście inspiracji. Urzędasy wykładaja swoje puste racje w oparciu o inspiracje łysego nieudacznika. Teraz obok deweloperów łysy ma nowych przyjaciół- śmieciarzy zarabiających krocie za odbiór gotowego produkty. To wdzięczność ratuszowego chłopka -roztropka dla jego wyborców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bareja miałby tu pole do popisu ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za co POkraki wezmą się to klapa. A jak mawiał ten gość w lewo czesany:" zwycięzców nikt nie sądzi". I buch PO kieszeniach obywateli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...