Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nowy system segregacji śmieci w Lublinie. Sporo sygnałów o problemach

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 6 stycznia 2019 r. o 21:20 Powrót do artykułu
Na spokojnie i merytorycznie. Segregacja śmieci na 5 frakcji w budynkach wielorodzinnych to czysta fikcja. Jak w mieszkaniu w bloku/wieżowcu ludzie mają segregować śmieci na 5 frakcji? Wymaga to 4-5 worków. Jeżeli zamieszkują 1-2 osoby, to worki zapełniają się długo i przetrzymywanie 1-2 tygodnie plastików butelek słoików po art. spożywczych spowoduje straszny smród. Zaczną się problemy z robactwem. Jeżeli przed wyrzuceniem opakowań zaczną mieszkańcy płukać/myć opakowania to zaraz woda zdrożeje bo w Polsce mamy deficyt wody. Błędne koło. Poza tym na takie duże osiedla podjeżdżają osoby spoza danej dzielnicy i podrzucają do śmietników niesegregowane odpady. Jedyne DOBRE rozwiązanie w blokowiskach to segregacja na 2 frakcje: SUCHA i MOKRA. Segregownie śmieci sobie z tym doskonale poradzą. To wszystko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jako mieszkaniec Lublina jednocześnie pracownik sortowni,która znajduje się w moim mieszkaniu domagam się wynagrodzenia za wykonaną pracę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Psy szczekają karawana/pieniędzy do odpowiednich kieszeni/idzie dalej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trzeba zgłaszać jak najbardziej gdzie sa problemy, ale już żeby takie zarzuty tworzyć na forum bez przesady
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
weszła nowa ustawa pisowskiego rządu, to im podziękujcie za segregację i za kary które mamy płacić za brak takowej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Śmieci to następny ,, przewał" z europarlamentu po dymie z kominów, paleniem węglem. Ciekawe co jeszcze wymyśl ? Może ścieki ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Selektywna zbiórka odpadów w blokowiskach jest fikcją - nikt nie chce tam na poważnie segregować odpadów - chocizą jest to możliwe... korneliaorwat.pl/idealny-system-selektywnej-zbiorki-odpadow-system-eko-ab/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podwyżki prądu i segregacja śmieci to będzie gwóźdź do trumny PiS w wyborch....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To co dają to wielka porażka ale chciałbym zauważyć że to wymóg unijny nie Polskiego rządu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie czy Wy nie rozumiecie dalej tego, że naród ma być poprostu głupi !!! a im głupszy i bardziej skłócony tym się lepiej nim żądzić !!! Oni na górze mają z tego brechę a my kłębek nerwów, proponuję oleć to totalnie i robić po swojemu jak podpowiada umysł a nie idiota ze szklanego ekranu !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kiedyś trzeba było zacząć prawdziwą segregację śmieci, u mnie na osiedlu już od dawna sa pojemniki na wszystkie frakcje i ja segreguję wynosząc prawie codziennie reklamóweczkę ze śmieciami+ w łapce sucha frakcja jak butelka czy karton
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
u nas na czechowie nie bylo zadnej informacji, ulotek, kolorowych workow....skad mam wiedziec gdzie co wrzucac? do tego kiedy co jest odbierane?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na Ponikwodzie worki są napełniane w 1/4. 1/2 pojemności. Kto ustalał takie harmonogramy, ze śmieciarki jezdżą jak oszalałe ? Ko ustalał odbiór odpadów mokrych raz na tydzień? Pojemniki sa napełniane w 1/3 a dwie osoby napełniaja go w 1/2 po miesiącu. Panie Zuk trzeba zrobić korekte harmonogramów i będzie taniej, wcale tyle kursów nie trzeba tyle. niech Pan wysle urzędnika na Ponikwodę jak są odstawy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pytania: 1. mam wystawiać śmieci biodegradowalne w workach przed ogrodzenie, kto to będzie sprzątał jeżeli w międzyczasie dobierze się do tego jakiś zwierz? 2. gdzie tu ekologia jak mam kilka razy w miesiącu wystawiać śmieci w różnych workach? i tak np. zapakuję jedną butelkę po napoju % w torbę plastikową, głupota były 2 frakcje sucha i mokra, ktoś to ogarniał i zabierał
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problemy z terminowością odbiorów śmieci, zwłaszcza gabarytów. Apeluję do prezydenta Żuka o upublicznienie na stronie urzędu zapisów umów ze szczególnym podaniem kar dla firm wywożących śmieci. W kom-eko do tej pory strona internetowa nie działa za co powinny być naliczane i egzekwowane kary. Piszcie czy też macie problem z zachowaniem harmonogramu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Akurat poparcie rośnie, bo to nie PIS organizuje odbiór śmieci a miasto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odpady zielone
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ostatni odbiór - końcówka listopada, kolejny- początek kwietnia. Co z choinkami?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A u nas administracja sie nie zgodzila na segregache i place 50zL miesięcznie a bede od lutego prawie 130placil i po h...j mi te pojemniki na ulicy kaŻdy do innego jak i tak nie bede segregowal bo po co skoroi tak mniej nie zaplace
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież do kontenerów stojących ot tak przy ulicy może każdy podjechać wrzucić co chce, byle gdzie. A potem mieszkańcy mają płacić za niesegregowane bo odpowiedzialnośc zbiorowa?  Najpierw niech ogrodza wiaty i dadzą do każdego mieszkania klucze. I w ogóle ciekawe kto w rządzie ile przytulił za wprowadzenie takich przepisów. Jestem za segregacja, segreguje od lat,  ale nie rozumiem dlaczego mam płacić więcej za dostarczenie firmie smieciowej gotowego produktu? Dlaczego nie wszystkie papiery można wrzucać do papieru, a tylko te które można zawieźć prosto do skupu makulatury? Czyli suche bez folii i tłuszczu itd.  Dlaczego tluczki szklanej nie można wrzucić do szkła i kto mi udowodni że nie wyrzuciłem całej szklanki a się stłukła przy wrzucanie? Do bio nie można zepsutego mięsa, a jak wyrzucę Nie zepsute to jakie ono będzie po paru godz latem w nagrzanym kontenerze? Podzial na te frakcje zbyt szczegolowy.  Ogólnie to wygląda tak że wszyscy robimy za pracowników sortowni i jeszcze musimy za to bulic i to więcej niż ostatnimi laty.... Jedynie niektóre odpady niebezpieczne itp pozwolono nam samym za darmo czyli bez opłat wywozic samodzielnie do odp punktów,  choć benzyna też kosztuje... Czy naprawdę oni myśleli że ludzie nie dostrzega absurdu?  Poza tym lublin ma jedną z najdroższych stawek w kraju!  Dlaczego w innych miastach dadzą radę wywieźć śmieci za połowę kwoty..? Ech. Idę spać.
 ogrodzić, zamknąć , agencje ochrony jeszcze zatrudnić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...